Princ a pruďas

Princ a pruďas

Vaša výsosť

Your Highness

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 98 min (Director's cut: 105 min)

,,JDETE POZDĚ! ŠUKÁNÍ UŽ ZAPOČALO!“..... /// Jak by asi tak vypadala Arabela ,,řízlá“ Princeznou nevěstou se specifickými Shakespearovskými dialogy ,,apatowek“? Zeptejte se J.Franca, kterýmu už dorostla ruka (což vodsral mocný kyklop). Nebo jeho bráchy Thadeose, kterýho sprosťárny jen zakrývaj bolest. Nebo N.Portman, který zadeček je fakt výstavní.... Parodie na Disneyovky (ten zpěv je fakt brutální) a jiný dobrodružství, musí bejt plná zvrácených nápadů a ,,neslušného“ humoru. Co taky očekávat od výpravy, která je na hovno a všude kolem to je samej uchylák? Třeba oplzlej – občas trapnej humor a film, kterej se musí brát s ohromnou dávkou nadhledu! Tenhle fakt nezmění ani péro z Minotaura!! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) TOHLE já můžu! 2.) Rád si v klidu leštím meč. 3.) Zjistím, proč je lepší si všechny přátele (i nepřátele) prohlédnout bez trenek. 4.) Nedokážu si představit, jaký tajemství může spojovat prince a kouzelníka. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ ne(30.6.2011)

Trochu úchylná komedie, ale právě proto to je docela dobrý. Natalie Portman mě příjemně překvapila. Konečně si zahrála v komedii a vůbec by mi nevadilo, kdyby s tím pokračovala, protože mě vážnými rolemi zatím moc neuhranula. Prostě mi připadala taková nepřirozená. Ale vidím, že dokáže hrát i něco jiného. Ještě pár komedií a třeba si jí oblíbím. Díky tomuhle si u mě přidala velké plusko.(26.12.2011)

Tomu říkám pořádný dobrodružňák. Totálně ujeté, perverzní ale mega zábavné. Tolik zábavných scén a hlášek jsem už dlouho v jednom filmu neviděl. "No, fuck it, lets kill that bitch". Po druhém shlédnutí dávám hodnocení do PLNÝCH. Pošahanost xD(30.7.2011)

Nakoniec to síce nie je až taká "koulervoucí" zábava, no napriek tomu je to riadna filmová revolúcia. Film totiž funguje v každej svojej časti, aj ako fantasy aj ako veľkovýpravná akcia (smiešnych 50 mega a efektnejší dojem ako väčšina letných blockbustrov). Prezentuje tak plnohodnotnú nekorektnú fantasy pre dospelých, ktorý neskĺza k podprahovej paródii, ale snaží sa vynikať v každej oblasti. Výhrou je pravdaže najmä casting - nadávajúca Natalie Portman je rozkošná, Danny McBride je líder komikov tohto desaťročia a prekvapením je dementný Rasmus Hardiker ako Courtney. Najväčším prekvapením je David Gordon Green, ktorý prežíva jeden z najprekvapujúcejších prerodov v dejinách kinematografie - z artových brečiek ako All the Real Girls na lídra komediálnych tvorcov (Eastbound and Down).(7.7.2011)

80% - Moc hezká pohádka... :)(22.10.2011)

• Deimos

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +Natalie Portman vypadá krásně, slušné triky -film byl zábavný jen v momentech kdy se o to nesnažil, jinak jsem už dlouho neviděl sprostější film, jaká, že je na něj přístupnost?, Danny R. McBride i James Franco mě celkem otravovali/// Nechápu jak si někdo mohl dovolit natočit takový film a nechci být u toho když na něj do kina půjdou děti. Film se podle trailerů tváří jako dobrodružná zábavná fantasy pohádka ve které nechybí spousta akce a humoru. Realita je ale úplně někde jinde a až na pár svěžích a odvážných nápadů a spousty krevních cákanců, uříznutých končetin, sexu, nahoty ...film nic moc zábavného nenabízí. Když už jste za polovinou filmu a pořád si říkáte, že se ještě vlastně nic neudálo, znamená to, že tady není něco v pořádku. Taky nechápu jak se Natálka mohla do něčeho takového uvrtat./// Celkem 38%///(31.7.2011)

Režisér Gordon Green a herci McBride a Franco se sešli před kamerou už před třemi lety v Travičce zelené. I ta byla spíše nezávislou komedií o huličích pro huliče, než něčím, co by aspirovalo na kult. Podobně je na tom Princ a pruďas, ve kterém třeba narazíte na loutku ve stylu Sezame, otevři se, která má ztvárňovat perverzního kouzelníka. Stejně tak mohla být udělaná počítačem, ale právě využití spíš něčeho skutečného dokládá, že jde o film, který je malý, ale sympatický.(11.11.2011)

" All I want is for you to be a part of this moment. I want you to be gay with me and father. - I don't want to be gay with you two!" Božský parodický fantasy nářez se skvělým soundtrackem. Slovo "fuck" je zde častější než tečka za větou. Pokud vám nevadí vulgarita a Natalie Portman, film doporučuji. Berte všemi deseti. 91%(29.7.2011)

Já si nemůžu pomoc, ale tato pohádková komedie nemá chybu. Už dlouho jsem se u komedie tak nezasmál. Perverzní a úchylácké věci, které se objevují dostanou do kolen a jako celek je film obrovská jedna úchylárna. Stoprocentní úchylárna, která pobaví spoustu lidí a starším divákům tato komedie přijde spíše trapná. Nejvíc baví skvěle zvládnuté role Danny R. McBride (princ blbeček), James Franco (odvážný princ a rytíř) a Natalie Portman (překrásná pomocnice ke zničení Leezara). Všechny role mi seděli a i když Portman měla jen vedlejší roli, tak to beru jako jeden z největších kladů. Pochvala panu režisérovi David Gordon Greenovi, který mile překvapil a naservíroval jednu z nejlepších komedií tohoto roku.. 9/10 = 90%(12.8.2011)

Absence většího počtu zhlédnutých áčkových komedií, které mi většinou vůbec nepřijdou vtipné, zřejmě způsobila degenerující účinky na můj smysl pro humor, proto jsem se u tohoto zasmál jak jen u pár filmů z posledních let. Slovník hulvátů, pubertální Danny R. McBride, středověká mluva, Portmanka, nejstrašnější čaroděj "Já", minotauří kár jako přívěšek...je potřeba to někdy zjednodušit! :)(5.11.2012)

Nevšední,svěží a chytrá komedie. příjemně mě překvapila, hlavně v tom jak jsem se k tomu stavěl a co jsem si o ní myslel.... chvilkama bláznivá komedie,chvilkama náznaky parodie,pak náznaky drama o nepochopeném (jediném normálním člověku) v celém království a jeho marném boji proti debilitě všude kolem něj,také náznaky romantické komedie. Prostě se to ve mě přelejvalo a při tom jsem se skvěle bavyl. když jsem tohle dokoukal,byl jsem podobně pohodově naladěný jako po "Paulovy"...:-))(23.6.2011)

Skrz naskrz pohodová oddychovka, čisto "brain-off" komédia, ktorá dokáže rozosmiať davy a borí všetky zábrany voči podobne žánrovo ladeným kúskom. No a.. zas a opäť som bol očarovaný vyslovene "cute" Natalie Portman, moju priazeň si drží už od čias, kedy som ju prvý krát zahliadol na plátnach kín (SW II - 2002). Your Highness takmer dokonalo splnilo svoj účel.(2.12.2011)

• Carol Pifková

Z tohto už radšej mohlo byť stredoveké porno... ale tak uznávam, že pár hlášok bolo dobrých..(19.3.2012)

To byl humáč :))(5.8.2011)

• gilmore_girl

Sice obcas vtipne, ale prevazne oplzle, nechutne a nevkusne. Co tam dela Franco a Portmanova, nechapu.(1.8.2011)

• Allien.9

"Let's kill that bitch!" Hodně slabé dvě a další zhlédnutí už nehrozí...(2.10.2011)

Ano, je to blbá, občas až primitivní, ale zároveň nečekaně epická a po čertech zábavná jízda. Kombinace Dannyho McBrida, Jamese Franca, Natálky Portman a Zooey Deschanel funguje na výbornou a pokud se přenesete přes několik "povinných" laciných momentů (setkání s úchylným věštcem, Thadeusova trofej...), máte tu nenáročnou zábavnou komedii, od které jsem dostal prakticky přesně to, co jsem od ní očekával. Magic, motherfucker!(4.6.2011)

Klasická pohádka obohacená o sexistický humor a penisové trofeje. Magic, motherfucker! P. S.: VYNIKAJÍCÍ titulky Františka Fuky.(18.6.2011)

Letošní nejvtipnější úchylárna (po právu eRková), která má pěkný dobrodružný děj, je plná akce, dvojsmyslů a vážně pobaví. Záporáci nejsou trapně ubozí nebo stupidní a nechutnosti nejdou mockrát za hranici nevkusu (i když s dabingem to asi bude otřesný). Hudba dobrá, herci taky, naprůměr. Pravda, je to trochu jednodušší, ale vždyť je to napůl parodie. # S ročním odstupem ta úchylárna už nebyla až taková sranda, ale co... # příběh 6 | hudba 9| humor 6 | akce 7 | napětí 2 | pustil bych si znovu 8(28.7.2011)

Mne se pribeh vazne docela dosti libil, ale prijatelnejsi verze by pro me rozhodne byla, kdyby se nasilne nesnazili o komedii, to mi na teto tvorbe vazne vadilo, proto take odebiram patou hvezdu. Navic tento druh humoru skutecne povazuji za stupidni. Ovsem provedeni, efekty plus pribeh staly vazne za to a proto za 4 hvezdy :)(3.10.2012)

Zábava, zábava a ešte raz zábava. Ide o podarenú paródiu hlavne na staršie filmy, ktorá je okorenená svojským humorom, super hláškami a i pár vulgarizmami. Milé prekvapenie. 75/100(14.5.2013)

1 2 3 4 5 6 7 13 26 38 50