berusche

Od Mé první lásky jsme se posunuli dále. Dál k něčemu zajímavějšímu, s větším potenciálem a rozhodně pro mě zajímavějšímu, než například Keith. Vím, že to sice nejsou srovnatelné snímky, ale když se na to podíváte jako na snímky o dětských láskách, skoro by to nebylo daleko od pravdy. A tahle dětská láska mě oslovila zatím nejvíc. Špetka humoru, klasického odmítnutí, přijmutí a odmítnutí, zároveň trocha dětské naivity a to vše v docela přijatelných barvách. Takový pěkný čistý romanťák o dětech, drama by v tom člověk taky mohl někde hledat (ty nenaplněné touhy jsou zjevné). ()

easaque

tento film byl pro mě docela neočekávané překvapení, protože podle českého názvu by mě určitě nezaujal a nevybral si ho... ale dejte na mě ;-) Líbilo se mi na něm, že byli obě hlavní dětské postavy sledováni z vlastního úhlu pohledu a vysledná konfrontace byla příjemná i dojemná zároveň. Věřím, že by se mohl líbit přemýšlivým divákům, kteří nedávají přednost plochým a jednoduchým filmům. [ PŘÍBĚH: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

nenápadné a velmi velmi příjemné.Těžko říct čím přesně,ale jako celek to prostě funguje.Reiner už v minulosti několikrát dokázal,že podobný styl ovládá a tady to potvrdil se vším všudy...80% ()

Marqta

Naprosto kouzelný a dokonalý film s hřejivou a pohodovou atmosférou. Dokáže naprosto vtáhnout do světa, kde je vaším největším problémem, jestli se líbíte tomu hezkému hnědookému klukovi co bydlí naproti přes ulici. A i když se ve filmu prakticky nic moc neděje tak je vidět jak se postavy vyvíjejí a jak "dlouhou cestu" ušli. :) Je to prostě film který zahřeje, zlepší vám náladu a třeba vám připomena i první dětskou lásku...:) ()

Lischai

Takové vztahové omalovánky. Je to hezké, barevné, miloučké (podobně jako Juno, jen méně), nekonfliktní. Ale nic víc. ()

Martin741

Jeden z tych filmov, ktore pohladia po dusi, najma po nejakom depresivnom filme. Reziser Reiner /Americky Prezident, Misery nechce zemrit/ sa predviedol, sympaticke. 83 % ()

Aljak

Krásny film, na ktorý sa dá pozerať znovu a znovu. Za každým zanechá vo mne tie isté dojmy, ktoré by sa dali umiestniť do obrovskej škály medzi trhaním kútikov od toho milého dôvtipu a slzami dojatia od toho večne kolísavého príbehu plného zlomov a uvedomovania si všetkých okolností. Pre mňa jeden z najkrajších romantických filmov, hoci v tomto prípade ide o Lásku detskú, miestami plytko platonickú, ktorá sa vďaka neustálemu prevažovaniu váh zmení na Lásku plnú obdivu a empatie. Vynikajúci koncept dvoch rôznych pohľadov na tie isté udalosti doplnené skvelými vnútornými monológmi, ktoré dokonalo dopĺňajú celý príbeh. No a dvojica mladučkých hercov Callan McAuliffe a Madeline Carroll zahrali na výbornú. Za takéto filmy som nesmierne vďačný. ()

Langy10

Krásnej film, po kterym jsem měl 90 minut husí kůži.... Doba, ve který se děj odehrává tou jsem úplně posedlej. A ještě k tomu takovejhle příběh, libový! Obsazení bylo tak úchvatný a prostě byl to takový jednoduchý film, ale hrozně krásnej... Ale jak se říká - V jednoduchosti je kouzlo :-) 100% ()

Bay_watch

Tak tohle jsem Robu Reinerovi sežral i s navijákem. Režisér se zde na stará kolena rozhodl ohlédnout za svou nejúspěšnější tvorbou z let osmdesátých a povedlo se mu to zkrátka na výbornou. Dějová linka o dvou proměnlivě zamilovaných připomene Jak Harry potkal Sally (nebo i Evžena Oněgina, chcete-li :-) a zbytek... to je vlastně Stand By Me se všemi jeho proprietami, kterými si mě tehdá získal. Stejně tak jako v příběhu o putování party chlapců za mrtvým tělem, i zde se spoléhá na to, že divák kdysi měl jakési dětství a že bude po celou dobu alespoň částečně chápat a sdílet pocity hlavních protagonistů. Pokud totiž přistoupíte na všechna tato pravidla hry, film vám znamenitě poslouží jako stroj času, jenž vás přenese do doby, kdy city byly nejčistší, avšak v jejich vyslovení vám bránil stále ne dost obratný jazyk, a tak tedy často nezbývalo nic jiného, než se jen spokojit s mnohahodinovým zíráním na objekt svého zájmu; do časů, kdy ještě vůbec nezáleželo na tom, zda má ten druhý stejné koníčky, barák, pěkné auto nebo plnou šrajtofli, a kdy kytka (zde zastoupena stromem) dokázala spravit úplně všechno. ()

vykur!

Někteří lidé z nás jsou šedí, něktěří ze saténové, nekteří ze zářivé, ale jednou za čas poznáš někoho, kdo hraje všemi barvami. A když se to stane, nic se tomu už nikdy nevyrovná. ()

Kwaichi

Veľmi pekný, inšpiratívny príbeh, nie len o prvej láske a všetkého s tým spoločným ale aj o susedských vzťahoch. Často-krát, to čo máme pod nosom si ani nevšímame a opovrhujeme tým, no práve to môže byť tým najlepším pre nás. ()

C0r0ner

Když jsem u Radio Flyer vzpomínal Reinera, myslel jsem především tenhle film. Tak krásný a srdceryvný příběh se vážně vidí jenom jednou za dlouhou dobu a já jsem si ho opravdu užil. Nikdy bych nevěřil, že se mi bude tolik líbit tak jednoduchá věc, ale holt když se sejde kvalitní scénář a dobrý režisér... 90% ()

magnolia

nevím proč, ale tenhle film mi připomíná nedělní odpoledne, kdy jsem se dívala na střihorukého edwarda. / poetická pohádka o klukovi, co se styděl ("i can't... my daddy... needs me... to fix... a thing."), a holce, co se nestyděla. ()

eaten

Krásny "malý" príbeh, kde sa nesnaží režisér ničím ohúriť , ale pri tom sa to strašne dobre pozerá. Štýl rozprávania - 10 minút z pohľadu chlapca, 10 minút z pohľadu dievčata - je zaujímavý, a je celkom sranda ako sa na to všetko dalo pozerať z dvoch uhlov pohľadu. :) ()

sulimo

Málokterý film mě za poslední dobu tak strašně potěšil. Dokonce potěšil na tolik, že když jsi na něj vzpomenu (a to se děje velice často), tak mi to vyloudí na ksichtíku úsměv totální filmové spokojenosti. Jsem si naprosto vědoma toho, že to je tak trochu divnej komentář, ale nic výstižnějšího mě opravdu nenapadá, protože vypisovat všechny emoce, které to ve vás způsobí je na hodně hodně dlouhou dobu. Tenhle film prostě udělal můj život o trošičku hezčí. Okouzlující, vtipná a hlavně nádherně romantická podívaná s naprosto geniálním scénářem a herci. Skvělé!!! ()

tormento

Niektorý z nás sú ponorený v šedej, niektorý v saténovej, niektorý v lesknúcej sa. Ale iba raz za čas...nájdeš niekoho kto je zafarbený dúhovo... a keď ho nájdeš nebude už s ničím zrovnateľný. ()