Nastala chyba při přehrávání videa.
 • slunicko2
  **

  Jak to doopravdy bylo s českým punkem. 1) Generační dobový protest proti původně anglofonnímu establishmentu je vydáván za hledání smysluplného bytí, jehož se v socialistické společnosti jaksi nedostává. Toto Rudé právo naruby trochu kazí jinak sympatické vyznění filmu. 2) Ve druhé půlce se náhle atmosféra mění. Už nejde o společenský protest, ale o jakési mladistvé poblouznění na cestě k dospělosti (přinejmenším u hlavní postavy). 3) Tvůrce filmu bych proto z přílišných sympatií k punku nepodezříval. Když slyším klávesy, chce se mi blejt, pronese David o nastupující vlně synthpopu a vůbec se neptá, co si nezaujatý posluchač myslí o jeho punku. 4) Nakonec jediné příjemné jsou ti mladí kluci plní elánu a života. 5) No...pro tento film fakt platí no future.(6.1.2013)

 • MontyBrogan
  *

  Ako neherci nemali kapelu. Alebo punk rock videný z tramvaje idúcej medzi zastávkami Rádoby socializmus a Naivita pubertálnych rozmarov. A keď "to bylo nejlepší právě TEĎ", tak sa mohli aspoň tváriť, že si to užívajú. Nechápem ako sa v rovnakej dobe môže natočiť Muzika, Občiansky preukaz a potom takýto grc. Ako sa to môže dopustiť. To je vlastne jediný punk na tom celom.(25.3.2013)

 • Admirall
  **

  /pravedpodobne obsahuje spoilery/ Filmy ako ako Samotáři, Jedna ruka netleská, kde sa režisér tohto filmu podieľal na kamere, mi prischli k srdcu viac ako řežijná prvotina Don´t stop. Nezainteresovanému človeku do komunity, ktorá sa objavuje vo filme to možno stačí, ale myslím, že fanúšikovia punku budú očakávať čosi viac. Chýbajú mi atmosféry - napríklad burzy (nespočetne veľa krát spomínané v dokumentoch, rozhovoroch. Vo filme sa objavujú len povrchne). Veľké plus ale je, že aj napriek klišé príbehu film nepôsobil ako väčšina českých alebo slovenských filmov z obdobia 60tych rokov aj vďaka modernejšej strihovej skladbe, napríklad pri oboznamovaní sa s postavami, kde sa autor vždy snažil k menu pripísať zábavnú poznámku alebo pri miešaní čiernobieleho obrazu s farebným, či miešaním archívnych záberov, pravdepodobne z týždenníkov s filmom. Snímok určite osloví skôr mladšiu generáciu. Zaujímavý je aj naratív - akýsi flashback počas náhodného spustenia kazety v aute, trochu dosť ma zamrzel záver, pre mňa by bolo zaujímavejšie, keby sa bubeník dejvid s hlavnou postavou mikim už nestretol, flashback z úvodu by bol údernejší. Čo sa týka kamery, výhrady nemám, tak isto príjemné vybrané prostredia a rekvizity.(30.6.2015)

 • dopitak
  ***

  Když filmoví muži na prahu dospělosti mluví jako skuteční muži na prahu dospělosti (vojedeme ňáky vesnický kundy!), scénář nenutí nikoho přehrávat uměle vykonstruované situace, když všechny dialogy jsou tak nějak ze života, když se ke všemu jedná o tuzemskou produkci, tehdy mi to nebudete věřit. Jsem ochoten prominout i nepříliš záživnou zápletku, zvláště když ve filmu vystupují tak mile neokoukaní herci. Škoda jediného - mezi hlasitostí dialogů a hudby je propast přímo závratná, nutící vás do obtížné volby - neslyšet co postavy říkají anebo vystěhovat sousedy.(9.2.2013)

 • Adam Bernau
  odpad!

  Naši filmaři uvedli do kin nový film o nelehkém období dospívání. Věříme, že se dočká příznivého přijetí nejen mezi pamětníky punkové kultury, ale i mezi dnešními mladými. Vždyť právě jim má tolik co říci! /// PS: Sdělte někdo Tosimovi, v jehož poště jsem zablokován, že Spejbl opravdu není recidivista, že v tom popisku byl Cipísek.(8.11.2013)

 • - Název filmu je inspirován stejnojmennou písní Jacguese Brela. (Terva)

 • - Prezývka Viktora (Jakub Zedníček), Vicious, je inšpirovaná menom basgitaristu Sida Viciousa zo skupiny Sex Pistols. (toi-toi)

 • - Kytara na plakátu je první kytara zakladatele Zkusebny.com Davida Vlka zakoupená na začátku 90. let za 1 000 Kč v bazaru v Uherském Hradišti. (Salash)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace