Sir „P", devadesátiletý papoušek šedý, který kdysi patřil Edouardu Daladierovi, se na pozvání ředitele Francouzského kulturního institutu ocitne v roce 2008 v Praze jako živá relikvie z dob Mnichovské dohody. Sir „P" po Daladierovi jeho hlasem dodnes opakuje některé důležité věty a prohlášení. Papouška za dramatických okolností unese český novinář Pavel a na základě papouškových kontroverzních citací Daladiera rozpoutává mezinárodní politický skandál. (Falcon)

Oonika

Ach jo! Ta první třetina mě tak hrozně moc bavila, byla jsem nadšená, že zase konečně vidím skvělý a dobře obsazený český film. No a jak rychlé bylo moje zklamání... Pak už jsem vlastně ani nevěnovala pozornost, tomu, co se děje, občas jsem zachytila zábavný zádrhel, ale bohužel, tohle mě nenadchlo. ()

kwaicheng odpad!

Začátek OK, ale potom děs běs. Nemaj prostě dejvičáci taková karisma jak si myslej, abych já seděl a kvičel z toho jak si šmršlaj pod fousky... to teda fakt ne. ()

zapalik

Asi nejsem alternativně zaměřený, ale tohle fakt ne. I kdybych si odmyslil krajně nesympatického Myšičku, tentokrát těch houbiček bylo evidentně u režiséra přespříliš. ()

dawid

Český film žije!!! Petr Zelenka má vynikající rukopis, přesně ví, odkud a kam se chce dostat. Neselhává ani jediná složka, herci hrají, co jim síly stačí, režie je důsledná a přesná, scénář nemá mezery (tak to ale neměl u Zelenky nikdy) a producent David Ondříček se může radovat, co mu vzniklo pod rukama... Jen furt nevím, jak to řekl ten říššký protektor - "Moji pražané mi rozumnějí!"??? ()

TSZ

Nepochybuji o tom, že Petr Zelenka poskládal Ztraceni v Mnichově z mnoha vrstev, díky kterým si jeho obdivovatelé užijí film z více hledisek. Já ocením zejména to, že jsem absolutně nic o filmu nevěděl a celou dobu jsem netušil, kam to všechno povede. Na druhou stranu, žádná z možností, kam se bude děj ubírat, mi nepřipadala příliš zajímavá a ačkoliv je celý film na české poměry nadprůměrně zpracovaný, za víc než tři body to nebude. ()

hero_bk

Mišmaš Roku Ďábla, Karamazových a hlavně Polského filmu (ten byl podle mě vykrádán nejvíc) nepřináší nic nového ani nic převratného. Mám takový pocit, že cestou k útěku od ukončení hlavního příběhu, který se začíná stávat moc jednoduchý a klišovitý, je sklouznutí o úroveň níž, k samotnému natáčení... které vlastně není natáčením. Překombinované. ()

Oudee33

Musím tedy uznat, že i když jsem dějepis vážně moc nemusel, tak můj brýlatý dějepisář se čtyřkama dioptriema a slinou v koutku byl pro mě zajímavější než nynější tvorba pana Zelenky. V začátku, ještě když šlo o film, jsem se příjemně bavil... mělo to nápad, spád, herci hráli :) Ale v momentě, kdy se začíná odvíjet hraný film o filmu... kde vlastně hrají, že nic nehrají se má pozornost postupně jaksi otupila a mé tělo se samovolně odkoulelo od gauče přímo do postele. Pan Zelenka mě tedy uspal dokonale, ale za to se u filmu body do plusu nedávají. První třetina ale byla v poho, takže 33%. ()

elimS

55% - komentář 20ti slovy: Ještě že na české filmy do kina nechodím, byl bych nasraný :D Ikdyž to bylo "originální" a občas úsměvné, ale bez pointy. ()

sunfreedom

Viděno v letním kinobusu DPHMP :) Myslím, že spousta lidí si myslí, že to vykrádá Mnichov nebo si to z toho dělá srandu. Pravda ale je, že podle mě to má Mnichov jen jako zástěrku k celkem zdařilému filmovému stuntu. Pohoda. ()

Mahowny

Zelenka a jeho mystifikace mě nepřestávají bavit. Nasmál jsem se a taky zapřemýšlel u jednoho filmu... na to někdy nestačí ani dva. Děkuju. ()

topi80 odpad!

Habermannův mlýn vykládající dějiny pohledem sudetoněmeckých nacistů byl financován z Německa, podobně jako nejrůznější výzkumy na brněnské univerzitě, jejichž výsledkem je německý výklad dějin. Předpokládám,že v pozadí tohoto filmu se rovněž najde dobrodinec, který rád pustil korunu na film, který nabízí ten správný moderní "proevropský" výklad. Nezbývá mi, než se jít pozvracet ze všech, kdo se na tom podíleli, a filmu dát zasloužené hodnocení, neboť filmové "kvality" jdou zcela ruku v ruce s těmi "morálními". ()

J.e.r.e.c

Zelenka je prostě svéráz národní kinematografie. Už bych sám čekal, že se těch jeho legrácek a mystifikací přežeru, ale ono ne. Naopak, spíš si ho čím dál tím víc cením jako jednoho z hrstky domácích režisérů, jejichž tvorba má vlastní ksicht a ani po x filmech a letech v branži neztrácí drajv. ZvM se plácá někde na pomezí neodolatelné dadaistické píčoviny prošpikované libovými fóry (Mí Pražané mi rozumějí mě vážně rozsekalo!) a pokusu o sofistikovanější úvahu nad naším „národním charakterem“ v kontextu mnichovské zrady. Takže postmoderna jak řemen, přičemž narážka na Ztracen v LaMancha je zcela zřejmá i mně, přestože jsem zfilmování Gilliamovy soukromé katastrofy nikdy neviděl. Jako jo, sjel jsem to v podstatě dvakrát za sebou, a velice pobavilo. 75 % ()

Amonasr

Zajímavá mystifikace, v níž se střídavě prolíná několik nesourodých rovin - od absurdního humoru, přes filozofické úvahy o mnichovském syndromu, až po hraný psedodokument o tom, jak se točí film. Nezvyklé, nicméně obohacují. ()

kedu

http://debatniklub.webnode.cz/debaty/cesko-nemecke-vztahy/ škoda, že se tyhle debaty neobjevily v mainstreamovém prostoru... Podíval jsem se, jací hodnotitelé se tu vyskytují a poněkud nepřekvapivě jsem zjistit, že většina hodnotitelů je hluboce pod jakoukoli hranicí něčeho, co by se jen nepatrně blížilo dobrému vkusu. Je to velmi smutná vizitka ČSFD, která je díky takovým lidem schopná vytvářet neakceptovatelné iluze o domnělých kvalitách filmů zde prezentovaných. Je to ploché, nanicovaté a naprosto k ničemu. Proto nezbývá než pokračovat v sysifovské práci a času od času sem zaskočit, aby filmy mající šanci být výplní maximálně nudného čtvrtečního odpoledne, dostaly co si zaslouží... ()

PAVLIS

Nejen na české poměry ambiciózní nápad natočit film a film o filmu v jednom a to jenom jako pomocnou konstrukci pro jiný pohled na Mnichovskou dohodu a českou povahu. V mých očích se ale Zelenka příliš pustil do vod, kde je lépe knihám nebo dokumentům a chybělo mi víc "filmovosti". ()

Mabfred

Už dlouho jsem se u českého filmu tak nebavil! V první půlce jsem byl trochu zmatený, ale následná "dokumentární" část mě usadila zpět na zem. Nejvíc se mi asi líbil výkon Martina Myšičky. ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky