Probíhá zápas v americkém fotbale mezi domácími Rosomáky s Titány. Za Rosomáky hraje mladý student Matt Eckert. Jeho otec je policista a sleduje zápas společně s Mattovým starším bratrem Jedem, který se vrátil z armády. Matt pak tráví čas se svou přítelkyní Erikou, Jed se pro změnu baví se svou starou známou z tábora Toni Walshovou. Druhý den, když oba bratři doma spí, náhle dojde k invazi severokorejské armády. Ve vzduchu je mnoho letadel a parašutistů, kteří hned obsazují město. Matt a Jed hledají svého otce. Když ho najdou, řekne jim, ať se jedou schovat na chatu do lesa... Matt chce po cestě vyzvednout Eriku, ale ta už je zajatá. Na chatu přijedou i další jejich přátelé a Jed jako bývalý voják všemu velí. To se nelíbí jednomu ze členů skupiny Petovi, a proto vezme jídlo a uteče. Ve skupině je také Mattův kamarád Robert, Toni Walshová a syn starosty Danny. Pete zatím kolaboruje a prozradí Korejcům pozici uprchlíků. Ti je ale uslyší přijíždět, schovají se v lese a zdálky je pozorují. Korejci přijedou na místo v čele s kapitánem Cho. Je tam i starosta, který je vyzývá, aby se vzdali. Je tam i Mattův a Jedův otec a ten naopak řekne, ať bojují. Cho ho zastřelí a Korejci odjedou. Jed pak všechny začne učit bojovat. Chce se infiltrovat do společnosti, najít spojence a vézt partyzánskou válku... Jedova skupina podnikne ve městě několik útoků. Podepisují se jako Rosomáci. Při dalším bombovém útoku si obstarají i zbraně a jídlo. Poté plánují zabít kapitána Cho při dvojitém bombovém útoku. Matt ale při akci zahlédne vězeňský autobus, ve kterém sedí Erika, a bombu odpálí předčasně. Vznikne chaos, Matt autobus přepadne a Eriku vysvobodí. Oba se schovají v obchodě, kde jim pomůže prodavačka a dá jim jiné oblečení. Při akci ale zemře jeden z Rosomáků a Jed se na Matta zlobí, že takto akci ohrozil. Korejský kapitán Cho dostane za úkol Rosomáky zničit... (TV Prima)

Dale odpad!

Natrepať do scenára 277 nezmyslov, obsadiť partu teenagerov ako stvorenú pre nové Beverly Hills 90210 a hrdinný americký akčňák sa môže točiť. Takto nejako si to predstavujú niektorí americkí producenti, no výsledok je ešte horší, ako to, že ráno po prebudení zistíte, že vašu krajinu práve obsadili vyzbrojení komunistickí Ázijci. Kto dokáže dopozerať do konca túto stupiditu, zvládne už fakt všetko. Márne som hľadal niečo, za čo by som dal aspoň jednu hviezdu, ale dokonca aj efekty sú na katastrofálnej úrovni, takže to je prvý "vysokorozpočtový" film, ktorý hádžem do odpadu. Teraz si už len 10x po sebe pustiť Schindlerov zoznam, aby mi toto filmové utrpenie vynahradil. ()

JohnCZ

Podobně jako u předlohy tkví největší slabina remaku ve scénáři, který je i přes obrovské úpravy úplně stejně naivní. Ale už jen ta myšlenka, kdy komanči napadnou a obsadí USA, je velice zajímavá. Film zachovává původní kostru děje, ale dobově ji aktualizuje, takže zatímco v 80. letech byla hrozba v podobě pošahaných Sovětů, tentokrát je tu hrozba ještě pošahanějších Severokorejců. Odsoudit Red Dawn na základě naivity děje a takové té české nenávisti vůči americkému patriotismu je rozhodně škoda (navíc, když ho je ve filmu minimálně). Protože když už nic jiného, tak je to velice zručně natočená akce, byť díky sníženému ratingu prakticky bez krve. To mi ale nevadilo, protože byla dynamická, nebyla chaotická, ale přesto působila epicky a to i z části díky výborné Djawadiho hudbě. Spoiler! A krom utahování si z některých scén z předlohy mě nadzvedl ze židle i twist v závěru, kdy už vše vypadalo, že konec filmu vyšumí do ztracena. Chyba lávky! ()

corpsy

Už samotný pôvodný snímok spred 30tich rokov nebol dôveryhodný. Ale to pri takejto strieľačke človek ani neočakáva. Bez akéhokoľvek nároku ide o profesionálne spracovaný, non-stop akčňák. Bez akéhokoľvek nároku. ()

PauloZ

A tak vznikl odboj a poslali žluťáky do pekel! Je to nadsazené jak prase, to beze sporu, ale v rámci jakési moderní, akční a značně naivní variace toho, jakbychom se mohli zachovat v případě invaze korejců, mě to bavilo až běda! Bradley zvládá akci levou zadní. Úvodní 15 minutovka je poutavá a akční jak drak, potom to trošku drhne ve střední části se zbytečnými proslovi a nekonzistentním a zbrklým vyprávěním děje s pár divnýma střihama, ale konečná půlhodinka je opět velmi solidní akční paráda. Děcka v odbojí střílí kulomety, bazukami, odpalují C4 a Bradley je kočíruje opravdu dívatelně a se svižným drajvem po celou dobu. Navíc to má několik opravdu silných momentů, které mě překvapily. Originál jsem neviděl, ale tahle přestřelená, logiku postrádající, náctiletá jízda mě opravdu bavila, i když to z mentálního hlediska drhne. Chtěl jsem dát 3*, ale ten konec mě překvapil a značně bavil, takže střílím po 4*. Red Dawn není žádný skvost, ale je to sympatická akčňárna se zajímavou hlavní sestavou, která mě v konečném výsledku opravdu bavila. ()

DEXTER099

Tak tohle jsem zhlédl s očekávání,že se dočkám naplnění docela zajímavého pojetí (oblehlé město vojáky a proti nim bojující místní),ale tohle tedy byla docela hořká pilulka.Film pro mě byl dobrý tak prvních 15-20minut a pak to bylo další veledílo nesoucí se na vlně pubertálních filmu kde jednou bojujou a jsou v aréně a přitom mají hlad,jednou si losují společnost a bojují a zde pro změnu si parta kluku veme samopaly a jiné hračky a během pár dní z nich jsou super bojovníci a střelci co se utkají s celou armádou a dostanou se nepovšimnuti všude možně.No pro mě docela promrhaný potenciál.Za mě tedy celkově 40% a dvě hvězdy. ()

ledzepfan

Sakra.. když už se filmaři bojí nasadit jako nepřítele Čínu a rusáci jim připadají moc retro, tak si měli vymyslet nějakou fiktivní zemi, protože invaze Severní Koreje do USA je volovina která tomu filmu podkopává nohy dříve než vůbec začne.. ()

SaNcHeZ_cz

Další remake v současném trendu a další na chlup stejný osud. Rudý úsvit doplácí na fakt, že z čisté béčkového materiálu se někdo rozhodl udělat něco víc. Ale zapomněl to všem říci. Ve výsledku tak snímek dopadl jako relativně solidní avšak velmi naivní a hloupé béčko, které snaží být ukázkovým příkladem pro patrioty a ukazovat že jde o to jen chtít. To mu ale časem přestává jít a končí ještě hůře než začal. Chápu pointu tvůrců a chápu snahu s jakou se do díla pustili, bohužel nechápu, proč bych se na to měl dívat znovu. [45%] ()

MartinezZ

O trošičku lepší jak tendenčně historicky pitomá verze z '84. Tady totiž herci a herečky nejsou úplně pitomí. Nicméně pokud bych si měl zvolit z trojice Red Dawn (1984) * Tomorrow, When the War Began (2010) * Red Dawn (2012), zřejmě by navrch měli Australané. U nich mi totiž více sedělo to, že nedocházelo k přímému kontaktu s útočníkem, čímžto myslím, že tam byli jen vojáci, ale žádný jednotlivec - hlavní zloun - jako tady nějaký severokorejský velitel. Jinak ale samozřejmě všechny tři filmy jsou konina, natolik naivně hrdinská, až to bolí. ()

Vxxx

"For them, this is just a place. But for us, this is our home" Tak já nevím. Příběh opravdu silný a herecké obsazení super. Jenže vše ostatní... nic moc. Nejhorší kamera co jsem v poslední době viděla. Při akčních scénách jsem ani nevěděla kde je nahoře a kde dole. Nechám to na průměru. Obecněš mě film bavil, ale kvalita nikde... 3* ()

Ellmariachi

Film určitě není ani zdaleka tak špatný, jak by mohlo místní hodnocení, jako už několikrát úplně mimo, napovídat. Je trochu jiný než jeho předloha. Místy zajímavější, místy hloupější. Občas si říkáte jak tohle mohli tvůrci přehlédnout, jindy se pousmějete při odkazu na původní film a jindy se bavíte. Mě na tomhle snímku vadí jedna jediná věc. Pokud s něčím takovým jdete ven bez ambicí, tak logicky nikdy žádný nenaplníte. Každopádně místy jsem se vážně bavil a proto dávám silné 3 hvězdy a 68 procent. ()

Praxis

Vlastně jen díky několika podařeným akčním scénám a oldschoolovým výbuchům se na to občas dalo koukat. Dialogy, scénář, premisa a všechno okolo bylo prostě a jednoduše špatné. Nechápu producenty, kteří na tohle dali 70 mega. Jen díky štědrému rozpočtu nevypadá vizuál vyloženě k smíchu. Film, který by se dal nazvat "céčkem". Se všemi náležitostmi, které k céčkovým filmům patří. Dneska jsem ale holt na tohle nebyl naladěný... 10% ()

Riddick77

Hrozně moc zbytečné a naivní, ale docela zábavné a překvapivě dobře koukatelné. Rozpočet je znát v akčních sekvencích, které jsou sice nanejvýš hloupoučké, leč zaujmou a baví. Už Swayzeho první "Rudý úsvit" byl úsměvnou taškařicí pro mladé militantní kluky, co si ještě pořád hráli na vojáky. Tentokrát je to absolutně neškodný výplach, u něhož je nutností zcela vypnout mozek. Tomuhle se musí zasmát i Kim Čong-un. 5/10! ()

Macejko

"Pew pew pew, this is 'Merica." Nudné, blbé a podpriemerne natočené béčko. Číňania sa hrajú na Kórejcov a vôbec im to nejde, neustále sa trápne tlačí na patriotistickú strunu a čo sa týka hercov, tak buď je Red Dawn prvým komerčným filmom, ktorý do jednej z hlavných úloh obsadil šušľavého chovanca z nejakého treťotriedneho zariadenia pre mentálne retardovaných, alebo je Josh Peck najhoršie herecké poleno, aké som mal možnosť vidieť za posledné roky. Jediné, čo stojí za pochvalu, je Chris Hemsworth a jeho nezlyhávajúca charizma, a tiež ako tradične parádny Ramin Djawadi, ktorý si dal na svojom heroickom soundtracku záležať oveľa viac, než si to táto kravina zaslúžila. ()

kaylin

"Red Dawn" nám vypráví o tom, jak i skupina dětí dokáže bojovat, ale je to uvěřitelné jako skutečnost, že Japonci by válku vyhráli, kdyby do armády přijali zápasníky sumo. Herecké výkony tady moc důležité nejsou, snad jen Josh Hutcherson trochu hraje, ale ne že by to bylo ku prospěchu věci. Stále pro mě ještě není tím, kdo má hrát mužné hrdiny, ale spíš ho pořád vidím jako toho kluka. Film nemá moc co nabídnout po stránce příběhu, jde především o akci, která tak nějak funguje. Jenže když je příběh takhle jednoduchý, skoro až stupidní, jen se potvrzuje, že remaky nemají smysl, navíc ne remaky filmů, které jsou napůl zapomenuté. "Red Dawn" je totiž v konečném důsledku poměrně sterilní podívanou, která není dostatečně drsná na to, aby mohla ohromit, není ani kritická, aby mohla přimět k zamyšlení, není ani vtipná, aby se brala trochu s nadsázkou. Prostě jen klasická současná americká produkce. ()

MATADOR

Původní scénář se vlastně zaobírá zajímavou myšlenkou, remake si ji trošku upravil. Vložil severokorejce, obsadil mladou bandu, která nevypadá vůbec zle - trošku vtipně však ano - a posadí ji na korbu Humvee a nechá vás sledovat jejich devadesátiminutovou jízdu plnou výbuchů, akce a řečí o svobodě. Dle hodnocení jsem to čekal daleko debilnější, ale ve výsledku se mi dostala fajn jízda, u které se sluší vypnout a jen se unášet bojem za svobodou. ()

Thomassi

Film jako zrozený do současného světa. Konflikt Ameriky se Severní Koreou na západním pobřeží. Kecy nebo nemyslitelná akce? Zprávy ze světa, z toho opravdového, hovoří, že se něco takového může klidně stát. V tomto případě ale ne takovým způsobem, jakým to podal Dan Bradley. Chápu, že se snažil držet hlavních rysů původního filmu se Swayzem a nahodit to do moderní doby, ale vidět, jak parta středoškoláků vyřídí celou severokorejsou armádu ve stylu Ramba, to bylo komické. Neviděl jsem původní film, ale takto by to určitě nešlo. Přestřelky a akce byly sice natočeny svižně, dalo se na ně celkem zábavně koukat, v tu ránu ale přichází další knockout. Že by byli Korejci až tak hloupí a že by jich přistálo tak málo? Mě to někdy přišlo, že na půlmilionový Seattle byla vyčleněna hrstka vojáků a jeden tank. A tady se už pohybujeme ve světě fantasy. Když si odmyslím všechny tyto zásadní drobnosti, fIlm to není nejhorší, ale osobně raději sáhnu po druhém nebo třetím Modern Warfare. ()

Helo

"Víte co mi ještě chybí? Pizza. -Call of duty Modern Warfare. -Vole, dyť zažíváš Call of duty." Viděl jsem trailer a řekl jsem si: "Juchuu, zfilmovaný World in Conflict!" A zfilmovaný World in Conflict to mohl být, to by do toho ovšem museli vrazit víc peněz a jako režiséra dát třeba Baye nebo Emmericha. Místo toho je tu parta skautíků hrajících si na vojáčky a snažících se získat jakési EMP zařízení, které ale ve výsledku nedává vůbec smysl. Průměrné akční béčko s epickou dvouminutovkou, úvodními titulky rekapitulujícími nedávnou krizi v Severní Korei, jedním WTF momentem a jinak slušnou, ale častokrát jinde viděnou akcí. ()

Derek

jedna z veci ktore som pocas sledovania nedokazal prekusnut je fakt ze to je severna korea ktora napadne ameriku (ak vezmeme v uvahu velkost ich armady a fakt ze su na pokraji hladomoru) a ta s tym nedokaze nic spravit (dojde i na vysvetlenie preco, ale to je len stupidne). inak to nie je tak zle a byt mlade decko tak som asi vo vytrzeni! hemsworth ako vodca wolverinov je sympatak, ale totalne mi nesadol josh peck v ulohe jeho brata ktory sa vacsinou sprava ako totalny dement. zvysok osadenstva vyzera dobre, ale ani jeden z nich nema skoro ziadnu charismu. skoda ze tvorci sa drzali viac menej pri zemi takze neocakavajte nejake akcne krvave orgie (a nedockame sa ani suboja vrtulnik vs mladici ako v originale), ale len par viac menej slusnych akcnych pasazi odohravajuc sa v uliciach mesta a i v lesoch ktore funguju dobre a su i celkom prehladne. ako akcnak pre mladych ktori miluju call of duty skvele ale nic co by z toho spravilo klasiku... ()

AlistairMir

Překvapivě dobrý akčňák, kterej za mě osobně nejvíce táhne Chris, kterej tu sice nemá Thorovo kladivo, ale nepřátele se svou "jednotkou" ,složenou z ještě nedávno úplně obyčejných studujících omladin, likviduje i tak ostošest. Pár melodramatických scén tu samo sebou je a vztah obou bratrů, kteří se snaží najít k sobě zpátky cestu, občas odkazuje na růžovou knihovnu, ale není to nijak otravné a navíc těch scén není moc. Celkově vzato se pořád něco děje - nejdřív se zdrhá před korejcema, pak se z kořisti stávají lovci a jsou to naopak korejci kdo začíná být silně nervozní když jim Rosomáci začnou likvidovat co se dá. Takže taková oddechovka, kde se pár mladých postaví korejské invazi a jak sám Chris říká - I malá bleška může velkého psa k smrti vytočit. ()