Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

rivah

Tři přátelé se snaží vypadnout z dělnického města, ale ne každému se to podaří. Snaží se dělat pojišťováky ap. Živé, ale málo přínosné.(max.50%) ()

KdG

Celkem fajn příjemná komedie k zamyšlení. Snorchl je fakt řízek a to jeho tetování nemá chybu. ()

maruli

Když jsem se dokoukala, měla jsem takovou chuť sbalit pár švestek a odjet úplně pryč, místo pojistky třeba do Španělska, udělat něco mimo zaběhnuté koleje.. Snímek hořkosladký, s kapkou melancholie, životního prozření, lásky i přátelství. A na mě to fungovalo. ()

Euchrid

Krásný a zajímavě melancholický příběh, jenom tak o životě a dospělosti a naději. Jenom tu režii by pánové G a M měli příště svěřit někomu jinému. A to je jinak docela žeru. Zatímco v některých scénách jim to funguje a působí jak má (mísa s ovocem je skoro horror), zbytek často uteče díky nedostatečně zvládnuté náladě scény a to jak na mě měla působit se ztratilo někde napůl cesty.. Což je škoda, protože příběh krásný a Hughes výborný. ()

Zombiepod

Anglický humor milujem a to z jedného pádneho dôvodu - nikdy nesklame. Navyše keď sa spojí s všednou drámou a otázkou rozhodovania medzi nudnou a nekonečnou kariérou a užívaním si života. Veľmi ma potešil hudobný podklad skvelej rockovej muziky 70-tych rokov a Ralph Fiennes tentoraz znova bodoval ako dokonalý zmrd ! ()

Mijagi

Vertikální sociální mobilita není prolézačkou na dětském hřišti, vymanit se směrem nahoru ze společenské třídy, do které jste se narodili, nebývá jednoduché, zvlášť, když po návratu z porodnice zjistíte, že ležíte v malém bytě na zapadlém předměstí tvořeném ošuntělými činžáky obývanými různými životními ztroskotanci, vykřičenými levnými bary a starými továrními halami. Veškeré plány o tom, jak toto prostředí jednou opustíte, odjedete někam pryč, kde se budete mít lépe, se pomalu a jistě rozpouští v lahvích alkoholu, v přepínání televizních programů a v nekonečných směnách v místní fabrice. Ricky Gervais a Stephen Merchant se scénáře zhostili poctivě a téma rozebírají z více úhlů pohledu. Seznamují nás s hlavními postavami – třemi kluky, z nichž jeden své štěstí vidí mimo domov a tvrdě si za svým cílem jde, druhý je šťastný tam, kde je a nevadí mu jít ve šlépějích svých rodičů, třetí má sice plány o lepším životě, nicméně si není jistý, zda kvůli tomu dělat razantní krok, ke kterému ho nabádá první z postav. Další vrstvou filmu je pak samotná cesta za štěstím. Stojí za to obětovat svojí osobnost a stát se otrokem kariérního žebříčku nadnárodní pojišťovny? Lze vůbec štěstí a peníze stavět proti sobě do stejné rovnice? Specifický humor Rickyho Gervaise mám rád již od dob sledování prvních dílů anglické verze sitcomu Kancl a mile mě překvapilo, jak daleko se v Cementery Junction posunul. Tento hořký příběh odlehčený komediálními prvky a vyváženým množstvím nezapomenutelných hlášek určitě doporučuji ke shlédnutí. ()

Uesbe

Neskutočne klišé príbeh plný kriklavých postáv, zahraný kvalitnými hercami na neidylickom vidieku s prekvapivým koncom. ()

wege

Můžeš chlastat po barech a občas možná někoho zmlátit, nebo můžeš dělat práci, co tě nebaví, nebo můžeš odjet do světa s pěknou holkou. Co si vybereš? První dvě věci jsme dělali skoro všichni, na tu poslední to chce mít koule a hlavně holku, co ti rozumí. Vlastně ani nemusíte odjet, stačí jen, že jsi s ní. Pěkné poselství filmu, který není nijak skvělý, má spoustu slabých míst. Ani to zasazení do té doby není dokonalé, ale pořád převažuje ten skvělý pocit a poselství, které jsem si aspoň já odnesl. ()

frxXx

Strašne príjemný a ľahko stráviteľný film. Problémami a snami hlavných hrdinov veľmi blízky mladým ľuďom, môjho veku. Aj keď určite by sa toho dalo viac doladiť a zvýrazniť určite by som bol rád keby sa podobných filmov točí viac. Takže 3* vému filmu dávam až 4* :). ()

angel.CZ

Co o tomhle říct.Jednoduché, poutavé, dojemné i zabavné.a Není to natoažené do dvou hodin. A hlavně 70té léta snad chytnou každého.... Nadhera ! 75% ()

jafuska

fajn tenhle film je sice průměrný, ale má něco do sebe, mladí kluci, kteří pracují, ale vesměs ani jeden není špatný proč? doba ve kterém se tento film odehrává není lehká,. práci si udržet je velký problém, a v každým momentu se zde prolíná hudba, v každém okamžiku je hudbou naznačeno citlivost filmu, ale co mě tady chybí? přesvědčivost hlavních hrdinů, že to tak opravdu myslí, a není právě to, co tady hodně chybí? je to koloběh života, který mladí kluci, chtějí po svém zvládnout, první půlka filmu fajn, ale pak se to jaksi ztrácí do prázdnoty, do šedivých okamžiků každodenního života, jejich naděje v něco? v úspěšnost, v lásku, ale je to vykresleno v tomto filmu do detailu, moc ne? A proč? každý se na tento film podíváme svým rozumem, očima, a každý to bude vnímat jinak a to je dobře, ne? ()

DJ Kritik

Skutočné retro, kde sa každý snaží nájsť. Miestami výborné vsuvky absurdít, hlavne zásluhou Snorka. ............ ............ . ...... ............ Vtiahnutie do deja: ***** Realita: **** Humor: *** ()

miki68cz

Nejhezčí filmy jsou ty obyčejné, o obyčejných lidech z malé vesnice a s obyčejnými problémy. Jenže oni vlastně nejsou obyčejní, mají svoje životy a ty jsou v mnohém originální a zajímavé a nevšední. Skvělý film, který rozšiřuje moji sbírku kvalitních britských snímků. Krásná muzika, krásný film, krásný zážitek. ()

transbeskyd

Kdo by v partě někdy nevedl ty silácké řeči o tom, že vypadne někam jinam?Variací na tohle téma se dá natočit spousta a mnozí už se o to více nebo méně úspěšně pokusili.Tenhle pokus osobně řadím do té první skupiny hlavně atmosférou té doby a pro mě silné momenty, které mi dost připomněli moje telecí léta.Tam, kde příběh trochu škobrtá to zachraňuje skvělá muzika. Tři hvězdičky si tahle hřbitovní křižovatka zaslouží. ()