Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

rubik1

Celkom príjemný film. Aj som váhal medzi 3* a 4* ale nakoniec som dal tri za ten trošku predvídateľný koniec. Ale inak sa mi to celkom pozdávalo a rozhodne film nesklame, už len samotnou atmosférou 70-tych rokov ()

weselow

Film obsahuje zaručeně skvělý humor Ricky Gervaise (típnuté cigáro do skleněné mísy, dialog "a bit rude..."), několik scén, které mi naprosto vyrazily dech (rozhovor Rapha Fiennese s mladými zaměstnanci na tom večírku; nic podobného jsem ve filmu zatím neviděl... nejenom síla rozhovoru, ale i hra kamery s pohledy účastníků). Jenom je škoda, že celkově film vyzní jako primitivní romantický příběh. ()

BuryGol

Bál jsem se Rickyho Gervaise, že mi ten film znechutí. Naštěstí tam měl jenom pár štěků. Tenhle snímek jakoby křičel mojí touhu udělat to, co jeho postavy. Uvědomit si, že chci víc, sbalit si pět švestek a vypadnout...úplně jedno kam. Zkusit jinej styl života, najít si práci a pak se třeba po čase vrátit a nebo pokračovat dál. Doufám, že i mně se ten sen do konce příštího roku splní. Páč já nechci dělat 40 let v jedný práci, vzít si první babu co potkám a následně chcípnout pár metrů od místa mýho narození. Já chci víc. ()

ZkuKol

Taková voňavá retro-sondička na téma; "co si počnu se svým životem?" 70. léta jsou zobrazena poctivě i soundtrack pomáhá. Gervais režíruje velmi nenápadným stylem a je to možná jeden z nedostatků filmu. Podobných příběhů už jsme totiž viděli spousty a tenhle ničím nevyčnívá. Gervais by měl být zárukou humoru, ale toho je ve filmu pomálu, spíš se dočkáme hutné dávky nostalgie a klišé (které se občas tvůrci pokoušejí zpětně shodit, ale... ). Ve vedlejších rolí jsou známá jméná, na které je spoleh, jenže hlavní hrdina vyniká pouze kukučem žadonícího psa a jeho kolegové jedou jen přes kostým, který dostali. Být to česká televizní inscenace, jsem nadšen. Ale v tomto případě se jedná o dost průměrnou, nepříliš osobní a snadno zapomenutou vzpomínku na dobu, kdy kalhoty do zvonu ještě nebyly pasé. Tři kamarádi se plácají v Readingu a snaží si najít svůj životní prostor, lásku a smysl... 55% ()

SjamK

V Cemetery Junction k mání klišé, někdy bohužel trapnost, sem tam vtip a na počkání romantika. Ralph Fiennes v diskutabilní roli bohatšího tatíka, který se občas tváří jako by vlastnil autorská práva k planetě Zemi, jindy si zas "náhodou" nepamatuje jména svých zaměstnanců. Tři kluci, jeden profláká den pubertálními debatami (ačkoli jeho věk už by stačil i na něco intelektuálnějšího), druhý si pravidelně dělá noclehárnu z místní policejní stanice, a Freddie, ten třetí, by se na rozdíl od svých kamarádů chtěl aspoň něčím stát a vypadnout z toho jejich nudného města, kterému se i ty "divoký šedesátý léta" vyhnuly obloukem. Prostě obyčejný život na malém městě, nic světoborného, nic nového. Proč ale potom ty tři hvězdičky? Cemetery Junction totiž překvapuje na jedné rovině, a to jest že funguje mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Někdy sice skřípe, ale pak dokáže nečekaně vytasit eso z rukávu (třeba nějakou elegantně a přirozeně zvládnutou vypjatou situaci). Už to vypadá, že si toto městečko i s jeho pojišťovnou a vlakovou zastávkou budu muset pamatovat v dobrém. A proč by ne. ()

Tjaden

Velice vydařené drama s prvky hořké komedie, přesně v britském stylu. Skvelý je především soundtrack s hity 70. let. ()

Pollock

Když humor, tak opravdu nápaditý a vtipný, když drama tak podložené. Rozhovory v rodinném kruhu s babičkou neměly chybu. Nenucené a příjemné. ()

Michelle75

Výborná podívaná, kdy z nečekaného se stává úplná lahůdka. Hltám každou scénu, herce, hudbu.Humor je neotřelý, přesto skvělý. Herecký výběr božský, stejně jako barevnost postav a vztahů. Mládí má víc rozumu, než stáří....přesto přecičko mám pocit, jako bych film sledovala přes nějakou clonu, takže zatím za****. ()

matolas

Nenápadný klenot s fajn nenásilným humorom, neotrepanou ústrednou trojkou a s hneď niekoľkými cameami z britskej alternatívnej scény. ()

Seti

Film, v němž uvidíte nejlepší kérku na pokračování a uslyšíte ty nejpřínosnější a intelektuálně nejhodnotnější debaty u rodinného stolu. ()

Hanys_

Anglické maloměsto 70-tých let a příběh 3 kámošů, kteří tady přežívají svůj život. Cítí, že by s ním měli něco zásadního udělat, ale chybí jim odvaha...Parádní "retro drama", které dost často hraje na komediální notu a tím působí hodně situací dost odlehčeně. Což je pro film jen dobře...V mini souboji s "podobným" An Education u mě o píď vyhrává snímek Rickyho Gervaise. Toho chlapa začínám mít čím dál radši...8/10 ()

Callas

8/10 Gervais, Merchant a první film plně v jejich režii. Byl jsem zvědav, jak se s velkým plátnem poperou a musím říct, že úspěšně. Film je asi nejstravitelnější pro ty, kteří vyrůstali v 70. letech a zažili ono okouzlení okolním světem plným možností. A pro ty, kteří ví, jak těžké je vymanit se ze sevření maloměsta a jeho zaběhaných kolejí. Tvůrci v tomto snímku představují trojici mladíků, která se potýká právě s tímto problémem. Jako Rickyho fanoušek vím, že scénář pro tento film psal víceméně o sobě, jako o klukovi, který vyrůstal v Readingu v chudé dělnické rodině, řešil podobné problémy jako hrdinové tohoto filmu a hnal se za stejnými sny. Myslím, že právě díky tomu dosáhl autenticity, která vám snadno umožní se s tímto příběhem ztotožnit. Na závěr bych ještě rád vyzdvihl soundtrack, který Gervais s Merchantem sestavili. Pro mě byl tím, co udělalo tento film z dobrého výjimečným a co mě přimělo u závěrečné scény zatlačit slzu. ()

eagle-eye

Oooops! Musím dát plný kotel i když s hodně přivřenýma očima, ale dvojce Gervais-Merchant se podařilo natočit velmi milý film okořeněný luxusními originálními fórky, ačkoli příběh sám o sobě až tak originální nebyl, ba přímo to bylo jedno klišé za druhým, ale podáváno takovým způsobem, že to člověku při sledování ani nepřišlo... Velmi mě překvapili mladí herci, vyzdvihl bych ovšem Fiennese a Watsonovu, ti když byli na place, tak to bylo něco... No a Rickyho štěkání s babčou bylo taky dost dobrý... Příjemné překvapení, fakt že jo...;-) ()

Holina

Hluboké zklamání, čekal jsem od Gervaise mnohem více. Spíš drama než komedie, spíš nuda než zábava. Navíc teda nesympatické herecké obsazení, zasazeno do neatraktivní doby. Alespoň pro mě. ()

SpaceOdyseus

Vzhledem k jmenum tvurcu jsem cekal neco jineho. Dostal jsem nezajimavy film o mladicich, co se rozhoduji mezi rebilii a usedlym zivotem. Tema je to zajimave dost na celovecerni film a zasazeni do maleho mesta Anglie 70. let je lakave, ale film neprinasi nic noveho, co jsme nevideli jiz v jinych filmech na podobne tema a hlavne vykresleni dobove mladeze klouza jen po povrchu a tam se nedozvime lautr nic. Prostredi a dobova hudba to tentokrat nezachrani. ()

bila.tecka

Démon Ricky Gervais je v této podobě ještě napíchnutý sentimentem, což může posloužit jako vstupenka do jeho říše cynického humoru, takový lakmusový papírek, zda jste schopni přistoupit na jeho trapno-hru. Cemetery Junction je svéráznou kombinací Trainspottingu a Billyho Elliota. Vidlákov, ze kterého chce parta kámošů vypadnout a udělat díru do světa nebo najít sama sebe jako hlavní hrdina Freddie. Pozitivní vyznění nepůsobí nepatřičně, je vyvažujícím protipólem k silně hořkým osudům, které tady potkáváme. ()