Interiérová architektka Jackie Laurensová se nedávno rozvedla a sama vychovává dvě děti. Snaží se znovu postavit na vlastní nohy a ke čtyřicátým narozeninám si dá jako dárek dovolenou na Havaji. Chce ji strávit sama a nemá v úmyslu se s někým seznamovat. Jenže navzdory předsevzetí, že se s nikým nezaplete, se během výletu seznámí s místním atraktivním učitelem surfingu, o mnoho let mladším Kylem Hamiltonem. Ačkoli má mladík blíž ke dvaceti letům než ke třiceti, přeroste prázdninové dobrodružství v něco mnohem vážnějšího. Když se pak Jackie vrátí domů, nedokáže na něj zapomenout a každou volnou chvíli se na Havaj vrací, přestože si začíná uvědomovat věkový rozdíl, který je dělí. Na každém kroku jí to připomínají přátelé, děti i bývalý manžel. Její novou známostí nejsou nadšení a vytrvale ji nutí, aby se s Kylem rozešla. Jackie se ocitá před obtížnou volbou. Má se držet zažitých společenských konvencí a pod tlakem udělat to, co jí všichni radí, nebo má dát šanci nové lásce? (TV Nova)

slunicko2

Jako bych 83 minut pojídal cukerný roztok. 27letý Robert Buckley (instruktor surfingu Kyle) má pěknou postavu, ale moc sexy mi nepřišel. Spíš se mi líbil 41letý Cameron Bancroft (bývalý manžel Daniel). ()

frings

Pohodový, svěží film zvlášť v této kruté zimě. Třetí hvězdička právě za to prostředí. Jinak tisíckrát omílané téma, nic nového. ()

Mylouch

Výborná oddechová romantická komedie, která v jistém věku osloví a při schopnosti nadhledu snad i pobaví velkou část současnic. ()

otík

Milá televizní pohádkově červená knihovna se vším, co k tomuto žánru patří - zamilovanost, polibky, zklamání, happy-end, nějaký ten kamarádský konflikt, usmíření, dětičky, dárečky, .... Film sice spíše k žehlení nebo jako kulisa, na druhou stranu příjemná Heather Locklear, dobrý dabing a pohoda na hoďku a půl. Proč ne. ()

vesper001 odpad!

Bábuška chytí slinu a dvacátou druhou mízu a zjistí, že život začíná po stočtyřicítce. Ledva spočine francouzskou holí na havajské hroudě, hned k ní přiskotačí pubertální chasník, pro něhož od té požehnané chvíle existuje ona, jedině ona. Babče to restartuje hormony, usnuvší již zdánlivě věčným spánkem a nastane vír gerontofilní vášně a divokého stepování na endoprotéze, detailní francouzáky s umělým chrupem a na konci i slza ze skleněného oka skane. Milosrdná skleróza mi naštěstí zabraňuje vzpomenout si, v jakém pomatení smyslů jsem si tuhle hororovou harlekýnku pustila. ()

Lolita

klišé, předvídatelnost a vošklivá Heather Locklear po X plastikách.. přibrzdi, nebo budeš vypadat hůř než voteklá kachna! nic pro mě. A nezláká mě ani opálený a naolejovaný Robert Buckley. ()

ecceHOMMO

Síce samotný snímok neprináša nič nové - originálne, ale.............Film o tom že ikeď sa vám rozbije manželstvo, máte na krku štyridsiatku neznamená to koniec sveta.....život sa dá žiť v každom veku...a láska?....tá nepozná pravidlá a vek nehrá rolu ak ste beznádejne zamilovaný.....príjemne pohodové, romantické pohladenie na oddychový víkend............ ()

Mrkvič

Nuda a děsně pitomý kecy o ničem. Spousta scén o ničem, kde se vlastně nic neděje. Takže to začne a potom skončí a jen starší maminy nebo poblázněný puberťačky mohou cítit, že jim film něco dává. ()

LiborGondek

Film, jenž může vesele korespondovat s realitou. Není v něm nic, co by se docela klidně nemohlo stát kdekomu z nás. Příběh připomínající dort, který je tak sladký, až se vám kazí zuby, přesto si ho s chutí dáte. Heather Locklear, která na 40, alespoň ve filmu, vůbec nevypadá. A mohl bych v charakteristice pokračovat. Zkrátka, Čtyřicítka na krku není zrovna velkofilm světových kvalit, ale zapůsobí na vás hezky, pateticky a u jeho sledování si alespoň odpočinete. 65% ()

sskrblik

Přesně ten film, který zkousnete i přesto, že je 100+1 viděný romatický kýč. Když už nic jiného, můžete pokoukat na krásnou Havaj. ()

Allenka

To je tak, když se člověk těší na odpočinek u Apatowa a neví, že existuje i tahle romantická slátanina se stejným názvem. A omylem si ji pustí. ()

Guzo

Další romantická komedie (té komediální části tam tedy moc není), která ale nevypadá na první pohled úplně americky. V mých očích se jedná o podprůměr, hlavně ten konec je takový nedotažený. Nebo spíš nebyl žádný? ()

herr_carter

Takže vlastně......ehm.....film vypráví o..ehm...cože? Ani vlastně nevím,proč za dvě,asi jsem se slitoval nad Hedr a jejím dávném pokusu o herectví v Melrose :-).........moje hodnocení = 3 z 10. ()

Bohemák

Naprosto nechápu hodnocení "romantická komedie", když to byl spíše psychologicky laděný snímek bez jediného vtipu. Pro ženské asi obstojná podívaná. ()

Merkin

Nic komplikovaného, celkem důvěryhodné a zábavné, na prázdninový deštivý večer ideální romantická věc:) ()

HArna

Není to sice originální dílo, ale překvapilo mě, že jsem se na tento film dokázal koukat. Nevím jestli je to díky Heather Locklear, ale tento film mě nevadí. ()

lucijelucije

Jako žádný zázrak..Taková trošku D. Steel =) Slaďárna největší, ale mě to zrovna v tu chvíli přišlo vhod. Sympatický TV film, s nezajímavým námětem. Ale špatně se na to nedívalo. Horší průměr. 4/10 ()

Prochy38

Nene. Není to film pro mě, i když jsem se rozhodně nenudil a dívka byla nadmíru spokojená. Trochu mi vadí ty zajeté stereotypy a myšlenky, kterých se musíme držet. 40 s takovou postavou a takovým domem by fakt tyto problémy neřešila... Heather si roli užila, to je poznat. Líbilo, ale můj názor je, že vše jde řešit jinak a jak to řešili zde, to nebylo správný. Šlo by vše líp.... Není třeba kolikrát obětovat tolik.... vše jde řešit.... Spokojen, nenadchnut... ()