Královská cesta (S01E02) (epizoda)

• Česko

Královská jízda

The Kingsroad

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 53 min

Tempo druhé epizody proti prvnímu dílu sice zpomalilo, ale děj jasněji vykresluje rozdíly mezi rody Starků a Lannisterů a poprvé přináší větší porci intrik a manipulace. Trochu života do dění na Zimohradu vnáší paradoxně nájemný vrah a Cerseiny pohnutky osvětlí její rozhovor se synem. Tento díl mi zároveň připomněl, jak protivná mi před lety byla lady Catelyn, můj vztah k ní zůstal časem zcela nepoznamenán.(7.12.2017)

• JohnMiller

Telenovela pokračuje.. A už zachytávam nejaké svoje obľúbené postavy.. Trpaslík Tyrion a bastard Jon Snow sa mi začínajú páčiť. Prvky neznámeho miesta za stenou ma tiež fascinuje, ale tie intrigy ma ani trocha nebavia, vyslovene ma to neirituje ale, že by ma to nejako extra bavilo, to tiež nemôžem tvrdiť.(1.7.2016)

Prvá sezóna sa s ničím dlho nepára a drží si veľmi dobre nastolené tempo. Jon odchádza k Nočnej hliadke, Ned do Kráľovho prístaviska, Tyrion a Joffrey sú po prvýkrát v sebe (tí dvaja sa ešte dlho budú nenávidieť a baviť nás :)) a druhý menovaný si začína pomaly budovať imidž najviac neznášanej postavy seriálu. Moje komentáre budú k úvodnej sezóne až stereotypne vychyľujúce, ale to preto, že tu v podstate ani nie je čo vyčítať.(14.8.2016)

Po povinnej predstavovačke prichádzajú na rad aj konkrétnejšie konflitky a my si začíname uvedomovať, kto bude v GOT ten kladný a kto záporný hrdina, ale to sa možno bude časom ešte meniť. Čaká nás pohľad na veľký múr, jedna "detská" šarvátka, jedna vražda domáceho miláčika a samozrejme dôležitý cliffhanger, takže si väčšina ihneď pustí ďalší diel, pretože sa schyľuje k ďalšiemu, tentokrát už vážnejšiemu konfliktu, než ten medzi omladinou.(17.8.2019)

Všichni o nich na severu mluví, ale tisíc roků je nikdo neviděl (a my jen v úvodu prvního dílu), asi přijdou později, jinak by to mělo grády hned od začátku. Daenerys a Khal Droga (Emilia Clarke a Jason Momoa) nám v prvním díle ukázali polohu zezadu a v tomto díle na koníčka, bude se v "příručce" pokračovat?(30.7.2017)