Druzí synové (S03E08) (epizoda)

Second Sons

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2013, 54 min

Konečně došlo ke změně k lepšímu. Osmá epizoda byla opět plná řečí, ale nešlo o nudné kecání o ničem a rozdíl byl hned znát. Většinu dílu tentokrát táhl Tyrion, byla radost sledovat ho a poslouchat, tvůrci znovu oživili i Daenerysinu linii a můj oblíbenec Ohař by mohl dostat více prostoru.(12.12.2017)

Zatiaľ najvtipnejšia epizóda, ktorej ale nechýbali ani dramatickejšie pasáže. Bavil som sa celý čas aj vďaka tomu, že sa na scéne konečne za celý čas neobjavili nudné prvky seriálu ako Jon Snow, Divokí a konečne si tvorcovia dali pohov aj s už stereotypnými scénami mučenia Theona Greyjoya. Zaslúžený plný počet.(29.7.2016)

Nikterak výpravná, zato dobře vypointovaná epizoda s působivou svatbou a mrazivým finále s nenápadně poodkrytou indicií jakým stylem se příběh ze severu asi bude ubírat dál. Opět famózní scény s Daenerys. Čím později přepluje moře, tím větší pumelenice to bude.(13.5.2017)

Séria speje do finále a tempo sa zvyšuje, ako aj dochádza k dôležitým udalostiam, ktoré budú mať vplyv na neskorší vývoj v tomto fikčnom svete. Takže dôjde k jednej dôležitej svatbe, kde ani jeden z partnerov nemá sexuálny ani mentálny záujem o toho druhého, šachovnica bitky v orientálnych krajoch sa zapĺňa fugúrkami a prekvapivo sa čierne figúrky môžu ocitnúť na strane bielych, skrátka GoT ako ho poznáme od začiatku. Finále je husto hororové a rozhodne potešilo, pričom z jedného mumláka sa stal zrazu hrdina.(28.8.2020)

Hned na začiatku dielu potešilo zhrnutie predchádzajúcich udalostí. Arya má gule, no šťastie jej nepraje. Daenerys je vyjednávačka, vďaka svojej kráse dokáže divy. Čevená kňažka riadne mieša karty. Cibuľový rytier má šťastie ale aj dobrú rozvahu. Joffrey je megahajzlík,ktorý si svoju možnosť byť sadista bez potrestania užíva naplno. Tyrionova svadba so Sasnou Stark je miesto,kde sa ukazuje Joffrey. Zato Tyrion ma rozum. Daario Naharis vie čo chce. Koniec diela bol akože veľkolepý, myslím, že asi tá najdôležitejšía časť dielu alebo dokonca celej série. Obsidian - dragon glass má väčšiu moc ako sa zdá a starí učenci to vedeli...(14.11.2019)