Je dobojováno. Daenerys drtivě porazila vojska Cersei, která sama v bitvě podlehla. Pro Daenerys ovšem dobojováno není. Ne všichni zcela souhlasí s jejími způsoby a jsou ochotni udělat vše pro to, aby se královnou nikdy nestala. Začíná pravá hra o Trůn. (Klajondr)

MySch017

Časť by sa dala ohodnotiť asi takto: prvých 35 minút - 5 hviezd, od 36. minúty po záverečné titulky - nula celých nula nula. Absolútne nevysvetlené súvislosti, predchádzajúce činy ignorované, nepovšimnuté. Osudy postáv nelogicky ukončené, ktoré vôbec nenadväzovali na predchádzajúce udalosti. Zastával som sa 8. série, ale posledná časť bola proste hnoj. Tie 2 hviezdy je priemer tejto totálne debilnej časti. Osud Jona..... to nepochopím, čo s touto postavou urobili. ()

BeholdTheFun odpad!

Já fakt nevím. Tenhle geniální seriál se proměnil ve zrůdnost. A jakou panečku. Celá osmá série je jen kompilace ničeho a debilního vývoje charakterů. V poslední epizodě už mi bylo úplně jedno kdo jak skončí. Poslední hřebík do rakve Game of Thrones. D a D by se měli zamyslet. ()

jenikok

po tomhle nezbývá než citovat z Červeného trpaslíka: "Tak abys věděl, tohle byla nejhorší ubulená limonáda, jakou jsem kdy musel přetrpět. Dokonce to urazilo i mou zadnici, jež se oprudila, neboť chudinka moje malá dřepěla u tak děsného puberťáckého škváru!" ()

Guadeloupe

SPOILER! V podstate ani neviem, ako sa k tomu postavit. Koniec je velmi zmateny, chvilami vidime happy endings a potom... Srdce mam zlomene za Jona, ktory napriek tomu, ze skoncil tam, kde zrejme mal byt, skoncil opat ako bastard a navyse vrah. Je v poriadku, ze sa tvorcovia rozhodli ignorovat jeho korene, ktore nam tak efektne naservirovali? Sedeli tam vsetci na svojich stolickach, vsetci plne vedomi toho, ze je z neho defacto kral, a nikto nepovedal ani pol slova. Tu je pre mna najvacsia logicka diera, a zrejme sa s tym dlho nezmierim. Ostatni skoncili viacmenej stastne a tam, kde ani nesnivali ze skoncia. Na GoT v tom vidim trochu malo tragedie. Prudko som sa zastavala serie v podstate od zaciatku, ale tu uz som definitivne - a vzhladom k tomu, ze je koniec aj navzdy - sklamana. Chyba tomu zaver - taky fakt skutocny zaver. RIP Aegon Targaryen ()

vafla05

Ani neviem ako mám opísať svoje pocity z konca seriálu. Sklamanie, smútok, hnev? Zo strany tvorcov nezvládnuté ukončenia príbehových liniek hlavných hrdinov tohto seriálu. Čo budovali 7 sérií dokázali zničiť v priebehu jednej. Dany, Jon, Tyrion???? Králom sa stane jedna z najzbytočnejších postáv celého seriálu? Fakt nemám slov. Keby to radšej celé vyhral Night king bol by som oveľa oveľa spokojnejší. Takto za mňa obrovské sklamanie. ()

Rk14

Uf.. Moje vyjadrenie pridavam az po 12h od pozretia.. Dvoma slovami famozny serial :). Osma seria ma vela nepremyslenych, predvidatelnych a nekogickych scen avsak narozdiel od kazdeho trapneho hejtera, ktory nedokaze ocenit skvelu 8 rocnu pracu celej produkcie nebudem hovorit ze ma tato seria nejak sklamala.. napriek vsetkemu to bolo vyborne! jedine co ma fakt sakramentsky stve (POZOR SPOILER) a to uz od 5 rana je moja oblubenkyna Daenerys :( zboznoval som ju, aj ked to vsetko uz jednoznacne spelo k jej koncu, v kutiku duse som dufal ze to prezije a bude happy ending :) ale to je predsa GoT.. trosku mi vysla slzicka a pokazila sa mi nalada na cely den ale zivot ide dalej a je to predsa len serial :D Goodbye Game of Thrones :* ()

Modano

Asi takhle. Na úroveň 8. řady hodně slušné finále. Některá rozhodnutí byla samozřejmě slabšího rázu, nicméně i přes to mi to přišlo celkově jako návrat na úroveň těch dílů, které zakončovaly první 4 řady. Hraje v tom i roli to, že divák ví, že tohle je konec, takže emoce tomu přidávají určitou kvalitu, ale tak je to přeci s každým seriálem i filmem. Takže když Dutohlavovi & Dlátožroutovi přistoupíme na tu jejich pokleslou kvalitu a hru celé série, tak se z toho nakonec vyklube příjemná podíváná, důstojné zakončení příběhu Západozemí. Tím se dostávám i k tomu, že mě udivuje zdejší pokleslá míra. Ano, každý máme svůj názor, ale takové hodnocení za pravěpodobně druhý nejlepší díl série? To už vypadá spíš, že tak nízké hodnocení to má jen z principu, že je tato série prostě špatná. Za mě solidní 4 hvězdy. ()

Robin23b

Uspěchanost zničila naprosto celý seriál, je to proti jeho vlastní podstatě spěchat, přeci na bílé chodce jsme čekali osm let během 6 dílů se stalo tolik věcí, které jsou - nelogické, směšné, vynucené, ničí evoluci postav a přetvářejí tvrdě vybudovaný děj a vztah fanoušků k seriálu. To asi nebude úplně nejlepší. Epizody jako takové jsou dobré, vlastně nadprůměrné, ale nezapadají mezi ostatní. Konec byl nemastný neslaný, to že se Bran stal králem bylo chytré, zvolili snad nejneutrálnější postavu, které kdy kráčela po prknech kinematografie, ale ptám se znovu , stálo to za to? Zabít hlavní postavu, znechutit nám je, jen proto, aby se dostavil tzv. Got efekt? Za mě ne. S lítostí musím dát dvě hvězdičky. Sérii jako takové pouze jednu hvězdu. ()

Tobias18

Sám tomu nevěřím, ale poslední epizoda, definitivní závěr za seriálem, který tak fenomenálně začal, postupně trochu zakopával, až ve svém závěru tvrdě dopadl na zem a totálně si rozmrdal hubu o dřív skvělý scénář, dřív krásnou a přehlednou akci, dřív logický příběh a vývoj postav, a nakonec k mému velkému překvapení i o své vlastní diváky, se mi strašně líbila. Pět hvězd nedám jen kvůli tomu, co jí předcházelo, ale jinak jsem byl velmi, velmi spokojen. Zakončení všech dějových linek bylo dotažené téměř do dokonalosti, a já nevěřil, že se dívám na TU osmou sérii. Škoda, že takové nebyly celé poslední dvě série. Ale solidní tečka za tímto fenoménem, a žádný fanoušek podle mě nemůže říct, že by poslední epizodu posrali jako zbytek řady. 80%. ()

PowPow

Je vtipné, jak polovina lidí vzteká, ale každý nad úplně něčím jiným. Zakončení příběhu Daenerys je naprosto logické. Došlo k přesnému naplnění vize z druhé série, a kromě toho, že šílenství mají Targaryenové v genech, už dříve vypluly na povrch známky Danyiny temnější stránky - tady nepochybuji, že bude shoda s knihou. Tvůrci seriálu jen udělali chybu v rámci konceptu celé série, kdy vykreslení té proměny nebylo věnováno dostatek času, takže takový zvrat může působit nepříliš uvěřitelně, což ovšem není chyba tohoto dílu. Stejně tak uzavření míru je logické, v podstatě si tím většina postav zachránila život, na další válce by už tratili všichni. Tyrionovy argumentace, kterými vybruslil z takřka bezvýchodné situace, zaváněly starými dobrými časy, kdy byl GoT postavený na chytrých konverzacích. Za mě důstojné zakončení, po desítkách hodin bitev netřeba další krvavé lázně, zvlášť, když už je většina postav po smrti. ()

emarie

Aspoň ten posledný diel ako tak dával zmyslel. Dostojný koniec. Ale jednu tvorcom osobne nemožem odpustiť. Na kieho pána tam bol NK a to všetko okolo Brana? To mi proste pripomína hodne dlhý vtip, ktorý nemá pointu. Na to ako bol NK hrozostrašný nepriateľ a fikcia okolo bola pekne rozohraná, tak to dopadlo - pufff! a bol trapne preč. A prečo, načo, odkiaľ a kam....to se nikdo nedoví.... ()

Michalo odpad!

Bylo to dobrý konec, nebo špatný konec? Byl to konec a to stačí. Poslední sérii jsem hodně těžce přetrpěl a jsem nadšený z toho, že jsem podepsal petici na přetočený celé té série, ale spíše jsem tak činil, abych vyjevil svůj odpor k celé týhle osmý série. Je to ponaučený, že si máme o to víc vážit fantasy filmů, kteří byli poctivě natočeny podle knížky, a né jak HBO, jenž si dovolila nečekat na vydání knihy a natočit takovouhle... ani nevím jak to říct, zrovna teď jsem se na to dokoukal a jediný pocit co mám je znechucení. Dal bych Devidu Benioffovi a D.B. Weissovi neuvěřitelnou pokutu za to, co provedli s tímhle koncem. Ať žije král Severu, Valar Morghulis- Valar Dohaeris, Co je mrtvé nemůže nikdy umřít. Poklona a čest za PRAVÝ Hry o Trůny... SBOHEM!!!!!!!!!!!! ()

SimcaJB

Mne se poslední rozlučková epizoda líbila. Je to dost dobré rozloučení s celým seriálem a po předchozím krveprolití byla klidná a dost kvalitní. Sice asi nejslabší z letošní sezóny, ale všechno důležité  se událo v předchozích dílech, tak jde to, aby se s fanoušky tvůrci a herci důstojně rozloučili. 80 % ()

Tomas129

Nechápu jednu věc. Když už je ten seriál smyšlený a od začátku byl nastavený tak, že dával lidem to, co chtěli a díky tomu lidé i ten film milovali, tak proč to tak nemohlo zůstat do finále? Celou dobu to mělo emoce, u postav se budoval jejich charakter a na konci to prostě zničíme všechno. Proč ne, že.. HBO si sama podřezala větev. Příště už se na jejich seriály dívat nebudu, protože už jim nevěřím. Nechci se dívat tak dlouho na něco, dávat tomu tolik svého času, aby mi to pak někdo tak zničil. Ten konec byl prostě totálně o ničem. Bez emocí, bez ničeho. Vyznění do ztracena. Největší epic fail byl s Johnem Sněhem. Na co se tam vlastně řeklo, že byl z rodu Targaryenů? Já, že tam bude třeba něco zajímavého. Třeba, že Dany dá příkaz drakovi ho spálit, ale on neshoří vzhledem k svému původu a prohlásí, že on je pravý následník trůnu. Nebo něco prostě zajímavého. Ale toto bylo fakt slabé. Prožívám podobné emoce, jako u posledních Star wars, kdy ten příběh prakticky zničili a udělali z významných věci bezvýznamné. Takže jedno velké zklamání. ()

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019