Psychiatr Pavel Josek se těší uznání nejen ve své profesi, ale i v širší společnosti. Je totiž bývalým disidentem, signatářem Charty 77, který po boku své ženy snášel šikanování ze strany komunistické Státní bezpečnosti. Nyní se chystá převzít Cenu paměti národa a poskytuje rozhovory do dokumentárního filmu. Jeho zeť Luděk, jenž na dokumentu pracuje jako zvukař, se v rodině cítí jako méněcenný. Proto jej nenechá chladným Joskova složka z estébáckého archivu, kterou jeho kolegové získají. Vyplývá z ní, že Josek počátkem sedmdesátých let naopak s StB spolupracoval. Jako mladý psychiatr donášel na nadějného sochaře Bořka, který byl jeho sokem v lásce a který se nakonec nechal vyštvat z rodné země. Pro všechny členy Joskovy rodiny, včetně těch, kteří v inkriminované době nebyli na světě, tak nastává těžké období. Tím spíše, že každý má svůj úhel pohledu na to, co se odehrálo. Své k tomu může povědět i bývalý pracovník StB Kafka, jenž měl kdysi oba mladé muže na starosti a nyní si užívá klidného důchodu… (Česká televize)

genSilver

Trvalo velmi dlouho, než jsem odhalil o čem že to vlastně je. A když už jsem to pochopil, stejně mě nadále ubíjeli nudné dialogy a nevěrohodní herci (Snad jen s výjimkou Ladislava Chudíka) . A pointu? Tu jsem tam taky, jaksi, nenašel. ()

whitewater

Jsem ročník 1958, nebyl jsem komunista ani (ne)vědomý spolupracovník STB. Možná právě proto jsem byl v bláhovém očekávání, že konečně uvidím minimálně solidní české DRAMA na téma, kterému se všichni obloukem vyhýbají. Nemám potřebu hrát si na solitéra, který jde za každou cenu proti proudu, ale OPRAVDU mám pocit, že jsem viděl JINÝ film, než zástupy zdejších nadšených uživatelů. Stručně (je to jen názor, ale je můj) - neskutečně mizerný film, neuvěřitelně odporné dialogy - ano, odporné, ne stupidní nebo hloupé - a herci? Co asi tak mohli dělat? Ladislav Chudík skvělý, ale upřímně - vypadalo by takto interview s bývalým příslušníkem STB? Ani omylem. Lenka Vlasáková a Dana Kolářová - jediný ne pouze dobrý, ale BRILANTNÍ dialog v lese. A to je na film ne málo, ale NIC. Závěr - neskutečná groteska, to snad byli scénárista i režisér úplně namol. Jan Hřebejk by se měl vrátit k tomu, co umí. Pro mě zajímavé komentáře (hledaly se opravdu složitě v záplavě chvalozpěvů): NinadeL, WANDRWALL. (P.S. - Protektorovi tato "záležitost" nesahá ani po kotníky). ()

vykyn

Hřebejk dokázal,že umí i natočit film, který vyzní naprosto nekomerčně.Kawasakiho růže je drama,které působí až nezávisle.Film,který by klidně mohl vyhrát nějaký významný festival.Jan Hřebejk je špička a jeho záběr a možnosti jsou obrovské. ()

Kašák

Silná látka, kterou Jana Hřebejka po několika slabších létech katapultovala mezi českou režizérskou špičku... ()

jiziczek

Už jsem pana Hřebejka málem odepsal, ale tímto filmem opět vzbudil mou pozornost. Hutný a silný příběh z minulosti, tentokrát bez komediálního a komického nadhledu. Výborná Daniela Kolářová a až mrazivě přesvědčivý Ladislav Chudík. Snad jen pan Kratochvíl mě jako herec vůbec nepřesvědčil. ()

Sky.

Slušně zahráno, slušně napsáno. Tento film má téměř vše co v dobrém českém filmu má být. Přesto mi něco chybělo. ()

Jevablo

Kawasakiho růže má, jak je u Hřebejka (podotýkám mého oblíbeného režiséra) zvykem, několik rozměrů. Problém takovýchto víceúrovňových filmů někdy bývá spojení všeho dohromady v přijatelné formě. Podle mě toto v Kawasakiho růži hapruje. Co je vlastně hlavní téma? Vina Martina Huby? Vývoj vztahu matky a dcery? Romantické skandinávské záběry, v nichž dominuje Kratochvíl? Já to nevím a režisér mi nepomohl. Dost dobře nejde v jednom filmu zkombinovat Hubovu zpověď před akademiky a veselé záběry z Kratochvílových party. Takže není to špatné, hodnotím jako třetí nejlepší film roku 2009 v Čechách, ale je to takové neucelené. K hercům - mám trochu připomínky ke Kratochvílovi - byla to zajímavá volba, to rozhodně, ale na něm je hrozně znát, že je to neherec. Hřebejk i Jarchovský mu zjevně pomáhali, zejména scénářem, který mu seděl, ale možná právě proto obsahuje film řadu scén, bez kterých by se obešel. Na závěr bych ale rád zdůraznil, že po U mě dobrý a příšerného Nestydy jde Hřebejk správným směrem a zase se stal režisérem, na na jehož každý další film rozhodně půjdu. ()

pp

Samotný film byl na slabší čtyři hvězdičky; ta pátá je za to, že jsme si po skončení filmu ještě dlouho povídali a přemýšleli. O tom, proč se dneska StBácké svině mají líp, než řada těch, kterým zničili život, a jestli by se bývalo dalo udělat něco jinak. Herecký výkon Ladislava Chudíka je naprosto bezkonkurenční - už jen kvůli němu stojí za to se na film podívat. ()

pavont

Duo Hrebejk Jarchovsky zasa nesklamalo a komorna konverzacna drama je takmer dokonala. Mozno vsak az prilis jednoducha a priamociara. ()

Big Daddy

Chytlavé drama, které má hodnotu především v našich zěmepisných šířkách. Od Jana Hřebejka me tento typ filmu překvapil, ale rozhodně ukázal, že nemá talent jen na komediálnější žánry. Navíc se pustil do tématu zločinů komunismu s odvážného směru, kdy se snaží obhájit svým spůsobem lidi, kteří nedobrovolně s STB spolupracovali. Martin Huba, Ladislav Chudík, Lenka Vlasáková i Daniela Kolářová jsou ve svých rolích výteční a vysoká známka proto nesmí chybět. ()

Stealth2

..prvních 15 minut mi lezl na nervy M.Mikulčík, zbytek filmu jsem už jen vychutnával kvalitní "klystýr" všech postav. Velmi kvalitní snímek a skvělý scénář, postava kterou hraje velmi přesvědčivě pan Chudík jsem si hodně vychutnal. Celkový dojem velmi pozitivní a jsem rád za toto téma. ()

RaidingTombs

Vybornej Hrebejkuv pocin. Zaprahl kone jako je Lenka Vlasakova, Danilela Kolarova nebo Ladislav Chudik a jizda to byla panska! Hltal jsem ten film a hltam ho pokazdy, kdyz ho vidim. Vrcholem filmu je hadka matky a dcery. Tak dobre zahrany, tak emocionalne plny, tak sklicujici. Hrebejk ma vetsinu filmu nadprumernych, obsazuje vyborne herce, ale na svuj chodnik slavy dosud cekal. Slavnostne vstoupil az s timhle snimkem. Ladislav Chudik byl v roli byvaleho Stbaka nezapomenutelny! Do filmu se vesly i komicke momenty, takze vyvazenost je perfektni. Mozna bych se jenom propriste odprostil od vulgarismu ve scenari. Myslim, ze to bylo "moc". Kazdopadne pet hvezd si tenhle skvost rozhodne zaslouzi a doufam, ze Hrebejk ze sveho nabyteho standardu neslevi a prinese nam vic takhle hutnych pocinu. ()

Nakamura san

S Pouty konečně film,který se zabývá problematikou udavačství a vypořádání se s minulostí.Hřebejk s Jarkovským jsou opatrní a nechávají na divákovi,aby sám hodnotil sílu charakterů jednotlivých postav.O proti Špačkovým Poutům je film nejednoznačný,hledá důvody i příčiny.Ale příčina té doby byla jasná,zlo komunistické totality!Přesto zaplať Pán Bůh za ty filmy! ()

cabaday24 odpad!

film srazi na kolena diletantsky amaterismus nekterych "hercu" - bohuzel vetsina takovych mistru dostava az prilis mnoho prostoru ( Mikulcik, Vlasakova, Hrebickova...). pane Hrebejk nechte patos hollywoodu a soustredte se na to umite(: ()

ELDoctorow

Palec nahor za tému, ktorá mala byť otvorená, a to aj (ale nielen) filmom, už dávnejšie. Palec nadol za nie až tak dobré prevedenie témy do filmu. Toto mohlo byť a najmä malo byť lepšie, prepracovanejšie a ísť viac do hĺbky namiesto rozoberania zbytočných línií a postáv ako je tá Mikulčíkova. (Ne)Herecky tomu vládne Antonín Kratochvíl, ktorý je tak úžasne spontánny, že pri jeho scénach má človek dojem, že čumí na dokument o skutočnom človeku a nie na hraný film so scenárom. ()

chicotomas

Vůbec nechápu místní hodnocení většiny kolegů hodnotitelů. Jejich názory respektuji, ale podle mě se jedná o velmi, velmi podprůměrný český film s opravdu extrémně mizernými hereckými výkony (je mi to líto, ale ani těch pár výjimečných okamžiků potvrzující pravidlo to nespraví). Huhlání, zvláštní výrazy v obličeji, to je snad nejlepší popis herectví herců v tomto "díle". A nesmím zapomenout na to, že většina jeho děje je vyprávěna, takže se v podstatě neustále koukáme někomu do tváře a nic se neděje. Prý silný snímek... První část jako by k filmu nepatřila, je tam tak trochu navíc. Bohužel ale tato část má bratru 30 minut. Scény, které kdyby ve filmu nebyly, nic by se nestalo (Švédsko, sochař dělá koule apod.). Snaha o silnou pointu, která je ale až příliš strojená, a která na mě vůbec nefungovala. Škoda, přitom to mohl být tak dobrý námět. Konečně by to chtělo natočit opravdu dobrý film popisující tuto dobu - něco jako byly Báječná léta pod psa. Opravdu mi to nesedlo a nebudu se vymlouvat jen na nějaký blbý začátek - tady něco nesedí celou dobu... ()

dauby

U Hřebejka člověk nikdy neví, co mu naservíruje: každý film je totálně odlišný. Dokáže natočit skvělou srandu (Pelíšky), trapně hloupý film (U mě dobrý) i něco mezi tím. Každý film je jiný. Kawasakiho růže je film veskrze vážný, čímž se od předchozích, které většinou míchají vážné a humorné prvky, diametrálně liší. U tohohle filmu jsem se nesmál ani jednou. Ale je to velmi silný film, který nutí člověka přemýšlet. Kdo je bez viny, ať hodí kamenem, chce se říct u mnoha postav, a u hlavní postavy psychiatra Pavla obzvlášť. A hlavně si člověk říká: zaplať pámbu, že jsem se do podobné situace nikdy nedostal. Po pravdě řečeno, po dvou slabých filmech z roku 2008 jsem byl přesvědčen, že už se od pánů Hřebejka a Jarchovského ničeho zajímavého nedočkáme, ale mýlil jsem se hluboce. Bravo, pánové! ()

Evropské filmové ceny

Evropské filmové ceny