Andre3000

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek dětství, která se dá určitě číst i nyní. Na druhé straně skvělý film (trochu sem se bál, porotže francouzi mi nevždy zanotují správně), dále plné kino smějící se každou minutu alespoň jednou. prostě asi nejlepší komedie poslední doby, rozhodně stojí jít za to do kina na ni, zvlášť jestli to stojí jen 50kč, jako mě :-) ()

U_S_O

Nepoznačený knižnou verziou som si tento milý filmík úplne vychutnal. Sranda od začiatku do konca; najmä pri lekárskej prehliadke som pomaly cez slzy smiechu ani nevidel :) A deti, na to že sú to len deti :) to zahrali skvele. A keď sa k tomu všetkému pridá krásny jazyk, akým francúzština je, nemôžem hodnotiť inak ako ***** (90%) ()

gabin(a)

Pohlazení po duši Made in France. A to jak pro ty, kdo Mikuláše nikdy předtím nepoznali, tak pro jeho dlouholeté příznivce...Jsem ráda, že je ještě někdo schopný točit filmy v tomto duchu! A jak to ten Michel Galabru dělá, že Vám jeho výstup ve filmu utkví v paměti, i když se objeví jen na minutku? (nejen tady, ale i ve Vítejte u Chtisů a jinde) ()

zette

Knizni predlohu neznam, ale film byl zabavny. Nekdy velmi, zvlast vecere se sefem. Dobry vyber detskych hercu, kratke a svizne... ()

dr.fish

Na tento film jsem šel, protože jsem neměl co dělat. Tudíž jsem od něho taky vůbec nic nečekal. Veden slepou důvěrou v oněch 84 procent, kterých jste tomu drazí kolegové dali, jsem doufal, že se nebudu moc nudit. Bohužel opak byl pravdou. Přestože jsem řadou lidí považován za ještě nedospělého, Mikulášovy problémy mne nechaly zcela chladným. Pořád jsem musel přemýšlet jestli jít domů nebo se ještě chvíli dívat. Film se celou dobu snaží o nevšední pohled na věc, pokud možno vtipný. Zurrčící koktejl pravých nefalšovaných "Kameňáků", kterým se v kině nikdo nesmál, podbarvuje snaha o retro-design, která však ve spolupráci s bezduchým dějem končí ve výlevce, resp. mimo ni...Vydržel jsem téměř dokonce pln touhy, aby se už konečně něco stalo. Nestalo se...bohužel. ()

Riley

Bylo to hezky natočené, chvilkama vtipné (černý humor miluju), ale jinak mě to nesmírně nudilo a proto nemohu dát víc. ()

angel74

Milá francouzská komedie se spoustou podařených fórků a báječným hereckým obsazením, u které se dozajista pobaví mladí i staří. ()

tomeek

Mohlo to být i lepší, ale i tak je to po dlooooooooooooouhé době asi ta nejlepší komedie z Evropy, co jsem za posledních pár let viděl :) ()

Noviik

Teprvá mi táhne na dvacet, proto jsem se s filmem ještě celkem ztotožnil. Myslím tedy pohledem na věc alá malý kluk. Občas trochu nuda a křeč, většinou ale šílená dětská zábava. ()

sir-dave

Laurent Tirard se mistrovsky vcítil do dětského života a natočil zábavnou komedii o dětech, lumpárnách a o jejich mladém pohledu na svět. Při sledování se mi neustále vracely vzpomínky jak jsme jako malí blbli a měli podobné uvažování jako Mikuláš, Celestýn, Kryšpín a další. Od samého začátku film nenudí, baví spoustou povedenými scénkami při kterých se chcete vrátit do dětských let. Velmi příjemné překvapení :-) ()

MJMilan

Velice hezký komediální snímek. Stejně jako z let minulých, i tentokrát francouzský film ukázal, jak skvěle umí pracovat s dětskými tvářemi. Velice milá podívaná. ()

misulka03

Pěkné a chvílemi i roztomilé, bohužel jsem však neměla na podobně infantilní humor náladu, což mi narušilo celkový dojem z podívané. Každopádně zfilmovat tento námět byl počin vskutku odvážný a myslím, že se to povedlo. ()

chelseaman22

Už od mládí jsem hltal příběhy o malém Mikulášovy a jeho přátelích. Když jsem se dozvěděl, že je natočen film, prožíval jsem podobné pocity jako když jsem dočetl Harryho Pottera. A film nezklamal - byl přesně takový, jaký jsem ho očekával! Malý hrdinové byli kouzelní. Často si musím vybavovat jejich hlášky (hlavně Kryšpínovo). Skvělé! 90% ()

Idego

Příliš naivní pro dospělého diváka. Od 50 let starého humoru se asi nedá čekat nic extra, ale u komedie bych se chtěl aspoň jednou pousmát. ()

Mrkvič

Takovou věrnost knižní předloze jsme nečekal. Většina postav byla takřka přesná, jak jsem si je kdy představoval. Hlavně dětští herci byli vybírání s úžasným citem. Mikuláš je opravdový andílek, Celestýn úžasnej šprtík, a prostě všichni jsou dokonalý. Dospělé postavy byly naopak zdrojem takového dospělejšího humoru. Z většiny dialogů navíc můžete cítit, že jsou přesné, jak je Gosciny Sempé napsal. ()

SG_ever

Důstojné vzdání holdu jedné, i mé, dětské knižní legendě. Velmi povedené a jednoduše nostalgické, takže chyby nehledám a nebudu. (90%) ()

capák

Mikulášovy příhody patřily v dětství k mým nejoblíbenějším, a tak jsem si jejich filmové zpracování opravdu vychutnal a rád se k němu někdy zase vrátím. Z filmu je cítit respekt ke knižním předlohám, který je patrný už v úvodních titulkách, a i když má několik postav jiná jména než v knihách, dokonalé vykreslení jejich rozmanitých charakterů se tvůrcům podařilo přenést i na plátno, takže o zábavu je skutečně postaráno. Navíc se jim podařilo spojit těch několik Mikulášových příhod, které jsou v knihách rozděleny do jednotlivých kapitol, v jeden přehledný celek. Film si určitě užijí i ti, kteří knižní předlohy nečetli, protože spolu se skvělým hudebním podkresem jde o velmi osvěžující komedii, kterou si užijí jak děti, tak dospělí. Stejně tak jako předlohu. ()

Týnkaa

"Je to superrychlý závodní kolo".. "A na co je tam ta taška?"... "Aby se dalo superrychle nakupovat!!!" :D:D A ten údiv, když se dozvědí, že Palečka táta nechal v lese :D:D Pro mě je francouzký film srdcová záležitost... a tento je navíc parádní :D takže... není co řešit ;) ()