owwidius

Po skonceni filmu som rozmyslal co bolo na nom take dobre, a ani sam neviem. Nema to najkrajsiu animaciu, ani nicim zvlastny pribeh (dokonca veeelmi priemerny) a ani vtipy niesu zabijacke. Ale napriek tomu sa na to velmi dobre pozeralo a bolo to viac nez fajn. A asi o tom to ma byt, nemudrovat ale uzivat si film :) [#138/2013] ()

Heroine

Sullivan a Wazowski, to je dobrá dvojka. Není to sice nejoriginálnější, ale je to poctivý příběh (nejen) jednoho losera, a jak se mu nakonec zadaří. Milé. ()

BeranSon

Očekávané pokračování rozhodně nezklamalo. Spíše bych řekl že v některých momentech dost dobře odehrálo míč, který první díl série vykopl. Pixar už měl tak trošku vodu v botách, protože poslední filmy nebyli, no jak to říci, tak úplně dostačující. Mně atmosféra Univerzity velmi seděla a ty "hry", nebo jak tomu mám nadávat, pěkně propečené, vlastně jako soutěživí člověk můžu říci, že jsem fandil na plno. -7/10- Asi bych nenašel lepší procentuální vyjádření, nežli je těch 75% na čsfd.cz k 16.4.2014 ()

Toka

Očekávání byla nízko kvůli názorům, že na původní díl to nemá. Po shlédnutí jsem se neubránil srovnání, a když si vzpomenu na Příšerky s.r.o., říkám si, že film sám o sobě až tak vrcholový stejně není. Osobně si myslím, že prequel byl o fousek lepší. Celé to působilo vyrovnaně a dospěle, za což může i závěrečná scéna. U mě se navíc trefili do černého, zbožňuju americké universitní prostředí. ()

helloween93

Po 12 letech přišel Pixar s pokračováním hitu mého dětství "Monsters inc". To je samozřejmě dlouhá doba, a tak jsem si pustil původní příšerky, abych si vše osvěžil. Poté jsem shlédl Monsters university, která funguje jako prequel a zároveň samostatný film. Mike Wazowski a Sully se seznamují na univerzitě, vrací se Randall, v závěru potěší pár odkazů na první díl. Velké množství vedlejších "looserovských" postav diváka pobaví. Hodnocení? O kousek horší než původní Příšerky s.r.o., přesto však zdařilý animák od Pixaru. ()

gp_one

Žádná hitparáda se nekoná. Tato dvojka, resp. prequel prostě jen těží z popularity původních Příšerek s.r.o., a že ta byla pořádná. Mně se například původní Příšerky líbili mnohem víc než Shrek, s nímž se Příšerky neúspěšně utkali v klání o Oskara. Nicméně, i přes jasné důvody vzniku tohoto pokračování, je to stále nadmíru zábavný animák, vůbec jsem se v kině nenudil a jednodušší příběh bych animáku, který si určitě nehraje na film pro dospělé, ale na pobavení všech věkových skupin od nejmenších capartů po prduchy, vůbec nevytýkal. ()

canni

Nevím co jsem po všech těch recenzích a komentech od filmu čekal, ale rozhodně to bylo něco víc. Trošku mne mrzí, že vše musím srovnávat s CROODsovejma protože to byla paráda a asi málo čemu se podaří to trumfnout. Každopádně GL, ale příšerky to nejsou. ()

ozeki

V netradičním složení, ve kterém nechyběly děti a mraky popcornu, jsem se po dlouhé době vydal do kina. Mike se Sulleym patří mezi moje nejoblíbenější animované postavičky, a tak byla očekávání nastavena na maximální možné úrovni. Začátek sloužící jako určité "seznámení" s postavami utekl, než byste řekli švec, a mohlo se přejít ke strašení. PIXAR opět nezklamal. Nevím, kam chtějí tvůrci ještě posouvat digitální animaci, protože tady se mi všechno zdálo jako živé. Když si se srstí Sulleyho pohrával větřík, ani byste nepoznali, že se jedná o animaci. Vše je samozřejmě přizpůsobeno hlavně dětskému auditoriu, takže se nedočkáte nějakého laciného humoru v podobě profláknutých hlášek, ale spíše vizuálních orgií. Humor je vyvoláván spíše nastalými situacemi a samotným zjevem příšerek. Ačkoliv mi trochu chybělo původní znění, ani dabing není úplně k zahození. Zlatým hřebem je potom 1. „nateklá“ disciplína šestiboje, při které jsem se málem potrhal smíchy (to je mimochodem skvělý nápad, protože tento soubojový, chcete-li turnajový, model a hlavně náklonnost k outsiderům na cestě za slávou patří mezi hodně oblíbené motivy). ()

Jajar

Pixarovský animák plný klišé středoškolských komedií z 80. let. Neurazí, ani nenadchne. Do kina jsem šel s malými dětmi (pro které je to primárně určeno) a neusnul jsem, což se vlastně dá považovat za úspěch. Znova bych si ale Univerzitu pro příšerky určitě nepustil. ()

GrgaPitic

První příšerky jsou pro mě nejlepší Pixarovky vůbec, takže nevím do jaké míry u mne zafungoval při hodnocení sentiment, ale byl jsem nadšený prakticky ze všeho. Jako vždy bezchybná animace, tuna nápadů, příběh bez hluchých míst a celkově úžasná atmosféra v průběhu celého filmu. Pokud by všechny "dvojky" měly vypadat takhle, tak za mne rozhodně ANO. ()

bararich8

Honza: Je to sranda, hezky se na to dívá, pěkně se to hýbe, ale neviděli jsme tohle všechno už tisíckrát? Jistě, jedná se o velmi netradiční prostředí/svět, kde se dá vymyslet spousta neotřelých scének, ale člověk už prostě v, co ho v těhlech animákách čeká a pořád to jede podle stejného schématu, takže sem tam překvapí, ale neutkví v paměti na dlouho. Nicméně pro mladší generaci, to asi není na překážku a ostatní taky neurazí, 3* ()

IPajule

Monsters University, podle názvu tak strašidelné. Očekávaný druhý díl Příšerek s otázkou jak to všechno začalo. Celý snímek mě celkově velmi zklamal, protože jsem čekala o hodně více a podle mého očekávání, mě to ani moc nepřekvapilo. Nemělo to takový ten šmrnc, který má většina animovaných komedií. Nechci hodnotit nějak podprůměrně, ale tohle se mi pravdu nelíbilo. ()

Charlie84

Když mě většina věcí v novejch příšerkách přijde táááák nevyužitý! Mike a Sully sou super napsaní a parádně se na ně kouká ať dělaj co dělaj. Postupně si moji přízeň získali i některé vedlejší příšerky, ale ony jsou fakt vedlejší, ploché, bez zásadních nápadů a hlavně tým "looserů" kolem Mika a Sullyho je fakt tým LOOSERU. Ne sympatických looserů, jen LOOSERU. Což je problém, protože jsou v záběru dost. Nahlas jsem se zasmál tak čtyřikrát, ale je fakt, že ten debilní feel-good úsměv od ucha k uchu jsem měl furt. Univerzity jsem se hrozně bál, protože první příšerky jsou za mě nejlepší animák, po dokoukání jsem si trochu oddychl, protože to fakt není špatné. Ale prostor pro zlepšení je, takže pojďme s tou trojkou! PS: Pokud vám jde o zabavení dětí, je to barevné, rozverné a děti asi budou vřískat blahem...jako snad jednou i já u trojky. ()

Kingjiri

Příšerky zaujmou (a už jednou zaujaly) nápadem se strašenim. Je ale škoda, že výslednej příběh nabízí zábavu jen pro malý diváky a aspoň občas nepřihodí gag pro všechny diváky bez rozdílu věku. Tim však nechci říct, že bych se při projekci vůbec nezasmál, jen chyběla humoru větší "univerzálnost". Příšerkám na atraktivitě taky nepřidává delší stopáž, která by měla být ideálně o 20 minut kratší. Technický zpracování bylo dle očekávání povedený, v tom je Pixar stále nedostižnej, ale technická kvalita neni rozhodně všechno, tři silnější hvězdy. ()

redwik

Opäť sa vraciame k jednému z prvých, a mnou veľmi obľúbenému, animákov Monsters. V druhom pokračovaní sa vraciame do minulosti, kde nám je vysvetlené ako sa Sully a Mike spoznali a ako a prečo začali pracovať v monsterskej továrni na elektrinu. I keď príbeh som čakal trošku iný, občas sa im podarilo ma riadne rozosmiať. Ale asi najviac na celom filme si cením animáciu. Je síce pravda, že som už dlhšiu dobu nevidel nejakú počítačom robenú rozprávku, ale tu som bol nadšený. Niektoré scény vyzerali priam reálne. Aj vďaka tomu mám Monsters zase o niečo radšej. ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013