30 dní dlouhá noc: Doba temna

• USA 30 Days of Night: Dark Days

Téměř rok uběhl od chvíle, kdy upíři zdecimovali obyvatelstvo aljašského města Barrow. Stella, která tenkrát přišla o manžela, od té doby cestovala po celém světě, aby ostatní přesvědčila o existenci upírů. Když jí skupinka ztracených duší nabídne uskutečnit odplatu na samotné upíří královně, Stella se vydává na misi, která má jediný úkol: Zastavit zlo dřív, než se znovu odhodlá k útoku. (oficiální text distributora)

LordSnape

Zatímco jednička byla prostě brutální nášup se vším všudy, tak dvojka, produkovaná hned pro televizi je jen nemístná, béčková srajda, navíc debilně natočená a s debilními herci.. ()

ivan bohatyr

Tohle by měli přejmenovat, protože to s filmem 30 dní dlouhá noc nemá vůbec nic společného. Na tento původní skvělý a mistrovský horor navázat tímto slabým akčňákem ve stylu Blade, za to bych dával na měsíc do basy. Ne že bych měl něco proti Bladovi, ale v tady se nedočkáte ani světelných kulek, ani motanic s "napůlupírem" ani Wesleyho Snipese běsnícího s meči. Stručně řečeno není to nic extra, dívat se na to sice dá, ale každopádně obrovsky zklame všechny ty, co věří, že uvidí něco ve stylu stejnojmenného hororu z roku 2007. ()

Bobik9

Špatný pokus. Je těžké pokračovat po jedničce, která se povedla tolik jako 30 dní dlouhá noc. První díl byl pro mě jedním z nejlepších hororů svého zaměření. Dvojka ovšem neměla s jedničkou prakticky nic společného. Mínusy: *Herci* Vyměnit Hartnetta, Melissu George a Hustona za nějaký ušmudlaný B-herce nebyl dobrý tah. Herci byli nezajímavý a ani jejich snažení na tom nic nezměnilo. *Akce* Jednoduše řečeno, ta chyběla. *Trapnost* Snaha nahradit děsivého upíra Dannyho Hustona byla také naprosto nedostačující. Upíří královna sice bylo jedno z mála pozitiv, ovšem nebyla tolik využita, aby ten film vytrhla. A že se i v tomto filmu snížili ke zbytečné "sexy" scénce jen dokazuje naprostou nemohoucnost celé výpravy. *Konec* Konec by nebyl špatný nebýt prvního dílu. Každý kdo ho viděl, tak ví, že takle Edenovo tělo nedopadlo. Plusy: *Hlavní upírka* Asi jediný pořádný plus celého filmu. Ta mě bavila, vypadala celkem děsivě, a přitom musela být pěkná ženská. *Jiný film* Kdyby tento film nebyl porkačováním 30 dní dlouhé noci, tak to není ovšem tak zlé. Bylo by to tradiční béčko, po kterém by nikdo nenadával a sem tam by se našel někdo, kdo by ho ohodnotil, jako poklidný film na dlouhý večer. Jenže tvůrci to nazvali, tak jak to nazvali a hlásí se k prvnímu dílu a to je první a zásadní chyba. ()

lennyd

Stella (Kiele Sanchez), jediná přeživší upírského řádění v malém Aljašském městečku Barlow se stále (podoba s hrdinčiným jménem vskutku náhodná) nemůže zbavit zlých snů, a tak se radši soustředí na přednášky (ehm) o tom, co se skutečně v Barlow stalo, ač jí nikdo, kromě samotných upírů nevěří. Jednoho dne ale dostane nabídku od skupinky (amatérských) lovců upírů, aby s nimi šla zničit upírskou královnu Lilith (Mia Kirshner). Možná toto bude znamenat konec zlých snů ? .. Původní film, ač přišel nečekán nezván, byl vskutku příjemným překvapením (a teďka lituji, že jsem jej zdrbal za obsazení Joshe Harnetta do hlavní role - radši sto filmů s Harnettem než toto). Kromě zajímavého začátku film nepřináší film lautr vůbec nic, proč by se na něj člověk měl podívat znovu (snad jen ona několikrát zde zmiňovaná erotická scéna). U čeho jsem se mohl docela potrhat smíchy, jak se z hlavní hrdinky během jedné akce stala totální akční hvězda, zatímco ze zbytku party, která dle svých slov vyčistila několikeré upírské hnízdo jen partička ubrečenců - zvlášť hysterická Amber byla toho zářným příkladem... Ach jo... ()

demented

Na jednotku sa to samozrejme nechytá ani náhodou (to ostatne od filmu určeného priamo na DVD nikto ani nečakal). Dobrou správou je, že skuknúc sračkoidné trailery som čakal sračku oveľa väčšiu :) Predlohy sa film drží len zľahka, t.j. premisa zostala zachovaná (hon na kráľovnú upírov Lilith) ale všetko sa deje úplne inak. Zostali nám tu staré známe postavy a pár nových pribudlo. Čo je ale na veľkú škodu veci, pretože vďaka nim sa nám (dajme tomu) atmosferický horor pretransformoval na nudnú akčnú strieľačku. A tu by som rád zdôraznil slovo NUDNÝ, pretože s výnimkou pár nie príliš zručne natočených akčných scén sa vo filme naozaj nič nedeje a zúčastnení nemajú dostatočný herecký kredit na to, aby dokázali utiahnuť aj kecacie scény. Ale aspoň koniec zostal rovnaký :) Keď si ale uvedomíme, že všetko predchádzajúce dianie predlohy si tvorcovia nahradili svojou vlastnou verziou, je maximálne neopodstatnený a každý normálny človek si musí v duchu povedať (resp. skríknuť na celú miestnosť): "WTF?!" ()

Danny F.

Tak trochu zbytečnější pokračování. Bez náboje a né už tak hrůzostrašné jako jeho předchůdce. Velice slabé. Místama nudnější a bez dostatku živější akce. Spíše takový krimi-upírský film. 55% ()

Všivák

Snaha o bladeovský drive vypadá směšně. Akční scény ve tmě s hýkajícími slečinkami vypadají ještě směšněji. Zvuky jak při sexu. Vlastně nějaký tu sex, který rozvine milostnou zápletku tu taky je. Asi aby se neřeklo. Debilní hrdinové pobíhají ve strašnym dějí. Naštěstí ta největší kráva má i nejvýživnější smrt. Do hororu to má hodně daleko. Jediný, co je na tomhle filmu hezký je hlavní záporačka. ()

fefee

Prižmúrim oko a jednu hviezdu dávam tomuto TV braku nehodného pokračovania svojho sto násobne prevyšujúceho predchodcu za famózne začínajúce titulky. Grafikovi všetká česť! ()

VanTom

V navazujícím laciném videocéčku se 4členná skupinka upírobijců, uvěřitelná (a schopná) asi jako besídka v mateřince, snaží najít a dekapitovat královnu Lilith. Zmatené střílení v tmavých podzemních chodbách či podpalubí (obojí vypadá jak zašlé skladiště) sice nabíhající zrůdy nezabíjí, jen zpomalí, ale když nemáme žádný plán ani účinné vybavení, tak co, hurá na ně! Pořád lepší, než když si necharismatické postavy vylévají srdíčka z prožitých traumat. Ani nevím, za co téhle roztahané, zcela vážně "psychologizující" blbině dávám (slabé) dvě. ()

Scar

Myslel som si že pozerám pôvodný film, tak som to pretrpel až dokonca. V duchu som si nadával, ako môže mať táto ... (nenachádzam vhodný výraz)... byť tak dobre hodnotená. ()

drackula

Po úžasnom prvom diely, ktorý patrí medzi klenoty upírieho horroru po roku 2000, bolo čakanie na pokračovanie dlhé a ako to už s pokračovaniami býva, kvalitatívne sa svojmu predchodcovi ani nepribližuje. Výmena sympatickej hlavnej predstaviteľky za anorektickú kvázy herečku je len špička ľadovca chýb. Bladeovský scenár, blbé dialógy, nelogické konanie postáv jemne zachraňuje sympatická Lilith a aj napriek evidentne nižšiemu rozpočtu vcelku podarené masky a gore. Neuveriteľne ma však vytáčal civilný rozmer "lovcov upírov". Zo začiatku to bolo síce fajn, nikto sa netváril ako zelený baret, boli to ľudia z ulice, ktorý mali skrátka smolu a chceli sa pomstiť, ale dokola robiť tie isté chyby? Pri prvom útoku im za pár minút došlo strelivo - stane sa. Avšak keď pri druhom útoku, na oveľa väčšie hniezdo a asi po troch (!) výstreloch začne anorektička kričať o absencii nábojov, skoro som niečo hodil do telky. Nebola to úplná katastrofa, väčšinou som sa bavil ale tých chýb... 40 % ()

Kosmik 1

Ano i pro mě jedno z nejhorších pokračování, co jsem kdy viděl. Tohle je normálně nenormální vrchol drzosti. Nechápu jak se pod tohle "veledílo" může vůbec někdo podepsat a jak může někdo dovolit, aby tak hnusně nepovedené pokračování mohlo vyjít na svět mezi lidi. Jít na tohle do kina, tak asi spáchám sebevraždu. Totální vandalismus a vyžírání prvního dílu. Nakopat do prdele všem co se na téhle sračce podíleli. Než tohle, tak radši nic. 25% ()

zolo23

Tento film považujem snáď za najhoršie pokračovanie aké kedy bolo v histórii kinematografie natočené..Dôvod? Ben Ketai asi nepochopil podstatu veci pre mňa originálneho (možno už kultového) prvého filmu a tam kde David Slade exceloval v podobe nenormálnej atmosféry, Ketai naprosto zliháva. Je to doslova hanba a urážka "prvej" časti. Takto rozčúlený som nebol ani vtedy keď to naši hokejisti dodrbávali na domácich majstrovstvách sveta. Mám doslova nechuť porovnávať tieto filmy, ale inak sa to ani nedá. Masky? Aspoň tie mohol režisér obkukať, pretože napúdrovať pár upírov, dať im čierne kontaktné šošovky jednoducho nestačí. V origináli som mal s upírov doslova strach...tu som sa smial. S postavami som sa nestotožnil a bolo mi úplne jedno kto chcípne ako prvý. Miestami som mal pocit, že pozerám na pokračovanie Bladea kríženého s Resident Evilom....ááááách znova som sa rozčúlil...serem na to. Jedna hviezda za Flashback t.j. scénu útoku upírov natáčanej z vtáčej perspektívy. ()

Šakalík

Mně se nijak zvlášť nelíbila ani jednička, no ale tohle volné pokračování se teda nepovedlo už vůbec. Scénář je obligátně jednoduchý, místy dost nelogický a hlavně strašně předvídatelný. Upíři mají stejně jako v jedničce docela hezké masky (hlavně ty černé oči jsou celkem cool), ale spíše než strašidelně působí dosti natrouble. A ta krev, co mají jako údajně pít, vypadá spíše jako malinová limonáda. Asi si toho autoři nikdy nevšimli, ale ta skutečná KREV JE HUSTÁ! V celém filmu najdeme jedinou zajímavou scénu, a to nabodnutí upíra hlavou na hák a následné její oddělení od těla. Jinak to nestojí za řeč. Je to prostě jen béčko, a to i na druhou ligu dost mizerné. ()

Forsberg11

Podľa mňa až zbytočne kritizovaný a podhodnotený film, teda aspoň tu na ČSFD. Nebolo to vôbec až také zlé, ako by sa podľa tunajšieho hodnotenie mohlo človeku, ktorý tento film ešte nevidel, zdať. Hlavnou chybou je hlavne porovnávanie filmu s jednotkou, na ktorej pracoval úplne iný tým ľudí, s iným rozpočtom a hlavne s iným námetom, ktorý bol na dnešnú dobu až prekvapujúco originálny. Dvojka má s ňou však len pramálo spoločné, neostal kameň na kameni, všetci herci sa vymenili, takisto ako aj režisér, ale aj lokalita nakrúcania príbehu. Dostávame sa do temných podzemných priestorov pod Los Angeles (mesta anjelov, aké prozaické), kde sa Stella, vdova po šerifovi z napadnutého mestečka Barrow na Aliaške,spolu s ďalšími troma ľuďmi s rovnakým osudom pokúša nájsť a zabiť Lilith, upíriu kráľovnú a vodkyňu klanu. Samozrejme, že Dark Days je béčkový video film, od ktorého netreba veľa čakať, a už vôbec nie kvalitu na úrovni jednotky. Teda aspoň pre väčšinu. Mne sa paradoxne tento sequel miestami páčil dokonca ešte viac ako pôvodný film. Ale to už je všetko samozrejme vec vkusu. Oba filmy každopádne hodnotím rovnako - priemer. ()

sedm.1

Ono už prvních 30 dnů považuji za nevídaně nadhodnocenou záležitost, která mě dokázala zaujmout tak akorát prostředím zamrzlé Aljašky, jenže zde se tvůrci zbavili i tohoto jediného výraznějšího elementu, čímž toto pokračování nestojí pak už vážně ale absolutně za nic. Nejtrefněji lze tuto nudu každopádně označit jen jako laciný, televizní pokus o upíří horor, kde nefunguje ani napětí, ani atmosféra, ani zpracování, zápletka je prvotřídní brak, bez nápadu a bez spádu, s tunou nepovedených, několikadolarových efektů, vytvořených zřejmě na nějakých laciných tabletech, dále pak s hrozně triviálními a otřepanými dialogy, ale hlavně s tuctovými postavami, které si nezaslouží nic jiného, než kolík do hlavy, a to i díky mizernému castingu, který neoplýval jediným výraznějším ksichtem a nic v tomto ohledu nezachránily ani poměrně pohledné herečky. Na upírský horor mi to navíc přišlo strašně naivní a „upírskou komunitu“ znevažující, hledat tu jinak nějaké motivy postav, či smysluplný dějový vývoj také nemá příliš cenu, takže mě to celé zkrátka strašně nebavilo a vlastně nenacházím na tomto filmu jediný důvod, proč by ho měl kdo vůbec vidět. ()