Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

Jeremiah

Tak takhle nějak se v poslední době cítím - stejně jak hrdina tohoto filmu... . Totální ztroskotanec, který se rozhodne, že život mu již nemůže nic pozitivního přinést, a tak se s ním prostě vypořádá. Někdo si řekne - "zbabělec" - ten kdo tohle říká by se měl zamyslet PROČ ! Já osobně věřím že vše na tomto světě musí být v rovnováze, tudíž i šťastní a nešťastní lidé. Řeknete si " a co jsi pro to udělal, aby jsi byl šťastný" ? Jsou případy, kdy člověk dělá co může, a přesto mu to štěstí není dopřáno ... a pak příjde poslední kapka. Proč jsem nedal 5? Asi i proto, že ještě v koutku duše věřím ... . Dodatečně doplňuji poslední hvězdičku ... ()

Grizzly

Extremne natahovana nuda. Jedna hvezda za excelentniho Cage a jedna za to jak porad, ale porad a vsude chlasta :). 40% ()

Martyr

"If you get hungry, will you let me know?" He is not hungry, he is thirsty. Thirsty for death. Vynikajuci Kejdž a este lepsia Elisabeth Shue. ()

jane1106

Hooodně nadhodnocené, zdá se mi. Ten film je dost jednoduchý, mělký a upřímně nechápu, komu mohl vyvolat nějaké hluboké emoce. Cageovi role sedla, to je pravda. Jinak mi ale ty stále stejné opakující se záběry na jedno místo nočního Las Vegas moc nedaly. Překvapivá je téměř nikdy neutichající jazzová hudba, která se line celým snímkem, bez ohledu na povahu scény a připomíná tak permanentní návštěvu nějakého podniku. Benovy motivace se mi zdály málo obhájené, je jasné, že z kontextu jeho problémy vyplynuly, ale přece jen na takovou smrtící jízdu... Problém mám i se stanoviskem filmu. Pokud by měl sloužit jako odstrašení před alkoholismem, na to je zatraceně málo naturalistický. Ani když Ben zvrací, divák neuvidí nic a to se mi u této problematiky zdá nedostačující. Stejně jako opilecké excesy... Jediná trochu vyhrocená situace přichází v kasinu, kdy Ben z náhlé pohnutky převálcuje hrací stůl a je následně vyveden. Pak už jen sem tam upadne do skla... Seriny rozhovory do kamery mi pak přišly už absolutně navíc, zbytečně vysvětlující, třeba, když v závěru říká, že se nepokoušela Bena změnit, apod., tak to jsem z filmu tedy vůbec nepochopila.:) Kamera mi nějak nesedla. Leaving není špatný film a už kvůli tomu Cageovu šedě podbarvenému oku stojí za vidění, ale mé hodnocení určitě nepřesáhne 75% ()

edie sedgwic

Odteraz si dva razy rozmyslim,ci pojdem do krcmy. Ale asi aj tak pojdem. A uznavam, ze po prvykrat nie je Nikino Kejdz za plesateho paka, ktory berie ulohy len pre peniaze. ()

Wawer

Těžko stravitelný, smutný a depresivní film, sledovat ho je skoro až utrpení, proto je i těžké ho hodnotit ()

piranha

Tenhle film byl dozajista prvotřídní, originální, mrazivý a Nicolas Cage hrál prostě skvěle! Dávám pět hvězdiček, ale už ten film nechci nikdy znova vidět! ()

Matli

Film sám o sobě je tak nějak o ničem, teda spíše je to nezáživný děj, ale to co předvádí Cage je hodně dobrý herecký výkon, Oscar je zasloužený. A v jiným filmu jsem snad neviděl víc chlastu:-) 61% ()

rexino

Brrrrr... alkoholický Requiem for a dream. Človek čaká kedy príde ten vytúžený twist... kedy to začne ísť do nejakého happy-endu... ale nie. Celé to horkne viac a viac. Vizuálne perfektne zasadene do Las Vegas, melancholický hudobný doprovod a perfektne hrajúca ústredná dvojica. Nick si toho oscara naozaj zaslúžil a Elisabeth je vážne angel. ()

Yarwen

Dvě osamělé duše se setkávají a snaží se spolu souznit bez ohledu na to, co mají za sebou, a na to, co je čeká. ()

Radek.SCH

Problémy alkoholika a ku*vičky mě skutečně moc nezajímaly. Popravdě osudy těchhle lidí mi byly naprosto ukradené. A když se ze mě snažili dostat slzu, tak mě to jenom štvalo. Ano, Cage násosku předvedl opravdu dobře, ale hlavně poslední půlhodinu to byla neskutečná nuda. ()

strikeman

Ani bych neřekl, že Cage podal nějaký supervýkon, i když tady určitě nehraje vůbec špatně, ale vynikající je prostě celý tenhle film - scénář, režie a hlavně nesmírně sexy hudba jakoby zvizuálněná Elisabeth Shue. Nic, jdu si nalít sklenici Tullamorky, nějak jsem chytl slinu:-) ()

Zaitsev

Můj nejoblíbenější snímek s Nicholasem Cagem, který je silný především v tom, že celý film divák čeká, že se "něco" zlomí a skončí to dobře...neskončí, což v situaci, ve které se hlavní hrdina nachází je celkem logické - prostě občas happyendy nenastanou ani ve filmu, kde Cage hraje :) Doporučuji všem lidem se slabostí k alkoholu :) ()

Elin

Tento film mě velmi mile překvapil. Příběh dvou ztroskotanců, jenž náhoda svedla dohromady, je plný perfektních dialogů a zajímavých scén. Depresivní filmy mám rád a když se povedou, mají to u mě vyhraný. Navíc jeden z nejlepších výkonů Nicolase Cage co jsem měl tu čest. Otázka je, jak moc musel hrát :-) ()

Rokle

Sice tomu dávám vysoké hodnocení, ale jinak to není film, na který se vždy a rád kouknu. Na tenhle film musíte mít "náladu". ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007