Pan Bobr

• USA The Beaver (více)

Waltera Blacka (Mel Gibson) už dlouho trápí hluboké deprese. Vyzkoušel mnoho způsobů, jak úzkostné stavy překonat, nic však nezabírá. Jeho žena Meredith (Jodie Foster) si nezvládá se situací poradit a nakonec Waltera vyhodí z domu. Walter se toulá městem a - posílen alkoholem - se neúspěšně pokusí o sebevraždu. Během noční alkoholové procházky najde kdesi v popelnici maňáska s bobří hlavou. Bobr začne k Walterovi mluvit a stane se jeho prostředkem pro komunikaci s lidmi kolem sebe. Vše se začíná obracet k lepšímu avšak jen do chvíle, kdy bobr Waltrovo vědomí naprosto pohltí… (oficiální text distributora)

3DD!3

Gibson je skvělý. BOBR pár chybek má, ale jeho myšlenka je skvělá a vlastně i dost originální. Pár částí mě dokonce mile udivilo, kam až Jodie dokázala zajít. Ke konci se výsledek trochu tříští nejistotou jaké by mělo být vlastně ponaučení, nebo řešení celého toho problému, jenže protože žádné univerzální není přejde scénář do klasického otec-syn schématu a přeskočí na úplně jinou kolej. Dalo se z toho vytřískat víc, ale i tak šlo o hodně výjmečný kousek. ()

castor

Nevím, jestli to bylo mou náladou, ale pohled na dva výborné oscarové herce s loutkou bobra mě nějak nechytil. Alespoň ne na těch správných místech. To už mě víc brala linie Anton Yelchin/Jennifer Lawrence. A těch devadesát minut docela bolelo, navíc Foster, pečlivá ve výběru látek i rolí, si pro sebe paradoxně nechala dost mizerně napsanou postavu. A to minimálně zamrzí.. ()

viperblade

Je zvláštní, že role, ve které se postava Mela Gibsona snaží vykoupit tím, že za sebe nechá mluvit Bobra, přišla ve chvíli, kdy se Mel snažil vykoupit z toho, že za sebe nenechal mluvit někoho jiného. Ale nemíním zde řešit, jaký je či není člověk, nikdo z nás (fanoušků) ho nezná, byť si někteří myslí, že když načetli/viděli/slyšeli x rozhovorů s ním a o něm, že jsou experti na jeho život a jeho osobu jako takovou. Já zde hodlám řešit tento skvělý film a fakt, že Mel je zkrátka a dobře pan herec. V tomto filmu ho navíc podporovali další skvělí herci (Jodie, jako vždy spolehlivý výkon, Anton, překvapivě parádní výkon a Jennifer, která se mi líbila mnohem více než v The Hunger Games a IMHO zde i hrála mnohem lépe). K plnému počtu mi něco chybí, buď přidat více opravdu silných scén, nebo ubrat ty komediální. Ale i tak musím říct, že The Beaver mě opravdu příjemně překvapil. 80 %. ()

D.Moore

Nechal jsem se velice krásně dojmout a pobavit zároveň. Díky ti, Mele Gibsone, díky ti, Jodie Foster, díky ti, Marcelo Zarvosi... A především... Díky ti, Bobře. ()

Hild

Nápad je dobrý a originální. V první polovině jsem se párkrát i upřímně zasmála a příjemně film hrál na emoce. Postupně se originalita začala vytrácet a především poslední půlhodina už mi úplně zkazila dojem. Tam jakoby se film přepnul a najednou se snažil říct něco jiného než v první polovině, začal vyprávět o něčem jiném. Musím říct, že ve druhé polovině se mi daleko více líbila linie s Antonem a Jennifer a ta přitom rozhodně originální nebyla. Prostě celý tento nápad s bobrem nebyl úplně dotažen do konce a je to škoda. Jodie Foster je ale zajímavá režisérka, která umí natočit uvěřitelný film a rodinná dramata jí určitě jdou, takže snad od ní ještě někdy něco uvidíme. Celkově se na Pana Bobra dívalo příjemně, herci byli dobří, ale něco tomu chybělo. ()

Spooner

Nedotažené a místy opravdu hodně bizarní. Celý ten nápad, pojmout celou tuhle situaci na vážnou notu, považuji sice za velice dobrý, ale v některých scénách, a bohužel i hlavní dějové lince, dost nedotažený. V některých scénách totiž Gibsonovo povídání s bobrem (či jeho případné mlácení) působí spíše vtipně a to i ve scénách, kdy to asi Jodie Foster nezamýšela. Celá hlavní linie mě moc nebavila a zajímavější mi přišla paradoxně ta okolo Yelchina a Jennifer Lawrence (tu holku mám čím dál radši). Po herecké stránce je to ovšem perfektní a pár výborných dramatických scén se tu taky najde. Jenom si myslím, že jiný režisér by si s tím poradil asi mnohem lépe. No offense, Jodie. ()

Davies182

Krize středního věku s maňáskem na ruce? Kvůli té fascinaci vlezlým bobrem, který je Gibsonovou spásou i nemesis, je leckdy těžké si všimnout, jak skvělý herec Mel je. Až při zpětném ohlednutí se za snímkem a uvědomění si, že ten borec vlastně hrál dvě "postavy", zamrazí... ()

pepo

Príbeh zlomeného muža komunikujúceho so svetom skrz bábku bobra nie je komédiou, akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať. Je to tragický, dojímavý a občas poriadne depresívny pohľad do zničenej duše. Humor samozrejme tiež nechýba, no nie v takej miere, ako by ste ho od podobnej témy očakávali. Motorom snímky je vynikajúci Mel Gibson zo zálohy istený Jennifer Lawrence, Antonom Yelchinom a aj samotnou režisérkou Jodie Foster. Malá a nenápadná kvalitná snímka. ()

Xmilden

Ne nadarmo se říká: Zabíj bobra, zachráníš strom. Mel Gibson tentokráte v opačné roli, kdy na něm je pácháno domácí násilí:) Bobr pro mě znamenal úlet, nikdy bych nečekal že podobný film vznikne, navíc že vyšinutého otce ztvární Mel. Film nabízí jednu zvláštní myšlenku, zda-li někdy z nás nepromlouvá někdo jiný. Hudební motiv jako vystřižený z 12 opic. 60% ()

Gimp

Vemte odvar z Americký krásy, přidejte špetku Fight Clubu a dostanete pěkně chlupatýho Bobra. Chabá expozice, nadstřelená linie vztahu syna, zklamání z toho, že Jodie Foster v závěru definitivně ustoupí do pozadí a řeší se jen vztah otec - syn. Gibson ale umí magory dobře už od 1987. ()

Fiftis

Venujem tejto snímke jej 300.komentár. Veľkolepá dráma, ktoré neskrývala emócie a city a tiež nechýbal koniec, čo dráma žiada. Jodie Foster má po režisérskej stránke našliapnuté rovnakým smerom ako Mel Gibson. Jodie Foster nepochybne našla správnu záplatu celého filmu, Mela Gibsona. Film zachytáva nielen rodinné problémy, nielen našej koľkokrát čiernej predstave o živote, ale aj krutú realitu, ktorú v okamihu môže pocítiť každý z nás jedného krásneho rána. Scenár brilantný, herecký výkon Mela Gibsona taktiež. Záver no comment. Výborný film, vtipný, i smutný zároveň. Myslel som, že Gibson už na plátne nepredvedie nič skvelého, ale pomýlil som sa. Tu bol výborný. Skvele im tiež sekunduje už nebohý Anton Yelchin. ()

Shakers

He, že Bobor. Musím povedať, že sa mi to ťažko hodnotí, pretože mám s toho dosť zmiešané pocity. Zo začiatku mi to prišlo dosť nudné, dej išiel fakt mimo mňa, skrátka to bolo nezaujímavé. Ale nejako som to do konca pretrpel. A ešte že som tak spravil inak by bolo moje hodnotenie ešte nižšie.Gibson je skvelý herec, no zo začiatku ma moc o tom nepresvedčil. Takže mi ostalo len jediné spoľahnúť sa na to, že ma bude zaujímať aspoň mladý Yelchin s peknou Jennifer. A tento párik ma zo začiatku zaujímal viac ako Pán Bobor. Aj keď síce ty dvaja tiež niesu moc zaujímavý, ale skrátka pri ich scénach som sa nenudil. Jennifer Lawrence a Anton Yelchin svoje postavy zahrali dobre a ani neboli také nudné. Zlom filmu prišiel až ku koncu, keď film z ničoho nič naberal na dramatičnosti a herecký talent Gibsona bol opäť cítiť všade. Záver filmu, cca pol hodinka je dosť fajn, ale kazí to ten nudný uťahaný začiatok. Ten dej je podaný tak, že zo začiatku to fakt moc nemá čím zaujať, čo je velka škoda, pretože ten koniec je perfektný. Každopádne pozerať sa to dá, ale dalo sa s toho spraviť viac ako len toto. 60% - 3* ()

playboxguest

Nebyl to příjemný film a už vůbec nešlo o komedii, při sledování filmu mi bylo spíš těžko, než že bych se smála a doopravdy bavila. Viděla jsem totiž smutné, k zamyšlení vedoucí, drama o normálním chlapíkovi (mohl by to klidně být váš soused), kterému z depresí zčistajasna jeblo a stal se z něj rádoby schizofrenik, na třičtvrtě člověk, na jednu ruku bobr. Nepříjemný film v tom příjemném slova smyslu. Aneb jak to řekl sám Walter? Lidé se rádi dívají na cizí neštěstí, utěšujíce se, že se to nestalo jim? Jo jo, ikdyž ho necituji doslovně, něco na tom bude. PS: Tak jsem si říkala, kolik asi lidí udělá na čsfd z bobra Bobra... No je jich dost, zase jste mě nezklamali XD. ()

Pilda17

Název působí hodně komicky, ale jde spíše o drama. Bohužel jsem nepocítil tu správnou dramatičnost jakou by měl Beaver mít. Sice je v žánru i komedie, ale komediální scén se nenajde tolik. Nejzajímavější scéna je při bitce Waltera (Mel Gibson) s bobrem. Takových scén by mohlo být daleko víc, ale to nám bohužel nebylo nabídnuto. Mel Gibson poslední roky působí jako neviditelný herec, ale právě v tomto snímku dostal prostoru dost a opět dokázal své kvality. Tudíž opravdu viditelně největší klad je právě on. Mohlo to dopadnout hůř, ale naopak i lépe.. 6/10 = 60% ()

-OverLord-

Pozitivní na tomhle filmu je - když neberu v potaz, že je to depresivní příběh o muži, který to v hlavě neměl tak úplně v pohodě - že Mel Gibson je výbornej herec, o kterým se hodně a špatně mluví. Ale proč by mi to mělo jako prostýmu divákovi vadit? Mě jeho osobnost zajímá pouze na plátně a tak se opravdu těším na jeho další role, nebo (a to možná ještě víc) režisérský počiny! ()

mzss1

Musím opět uznat , že Mel Gibson je zpět v dost dobrém hereckém výkonu. U tohohle filmu bylo dobře , že nebyl složitý. Opravdu jednoduchý příběh. Ale mohl být nápaditější. A dramatičtější. Ale přesto pro mě dobrý nadprůměr. Takže u mě tak 65% = *** ()

sochoking

Olrajt mejt ... som nejak ani zaboha nemohol pochopiť, prečo mal Gibson britský akcent . Alebo to bola nenápadná narážka, že si Angličanky neholia vadžajny ??? Ale to by som vedel... ()

oje

Ponuré drama, sledující neštastnou rodinu na úrovni jednotlivců v čele s depresemi zavaleným otcem, který svým stavem podkopává fungování celé rodiny, nepřináší příběh plný excentrických situací, ale přesto pokrývá celý film potřebou zjistit, jak se vše vyvine a kam se čí kroky budou dál ubírat. Dobře zvládnutá režie a obstojně fungující soužití s charaktery dělá z filmu i při absenci silnějšího sdělení nebo zapamatováníhodných okamžiků příjemný, mírně nadprůměrný počin. ()

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)