BaronMartin

Když Venom vstoupil do kin, dostal od kritiků celkem velkou bídu. Naopak, jakmile se dostal k běžným divákům, stal se prakticky ihned hitem. A já celkem chápu obě dvě strany téhle barikády, každopádně se nepřikláním ani k jednomu názoru a stojím spíš někde mezi. Venom je naprosto běžný a celkem generický superhrdinský film a jedná se o naprosto klasický popcornový blockbuster, který se celkem dost podobá většině projektů z MCU (i přes to, že reklamní kampaň celého Venoma byla právě snaha se odlišit :D). Příběh je celkem fajn, jedná se o takový ten nejvíc základní origin příběh, který není nic moc originální, ani unikátní, ale není špatný, jedná se opravdu o naprosto klasický superhrdinský příběh. Co je hlavním tahounem filmu, tak to je hlavní hvězda v hlavní roli. Tom Hardy jako Eddie Brock je velmi dobrý, má skvělé charisma a díky němu podle mě funguje i začátek filmu, tedy ta první zhruba půl hodina, což by jinak byla pekelná nuda. Co je taky na filmu super je Brockova interakce a dynamika s Venomem, která je výborná, je plná skvělých hlášek a jednoduše tenhle vztah člověka a symbionta je skvělý. Spousta lidí nadává na již zmiňovanou první půl hodinku a tvrdí, že film je dost velká nuda do té doby, než Eddie získá Venoma. A i když jsem k tomu začátku měl připomínky, nemyslím si, že je na to až tak strašně. Je fakt, že se film výrazně zlepší s příchodem Venoma a ten začátek má opravdu celkem pomalé tempo a dokážu si představit, že to spousty lidí dokáže unudit k smrti, ale mně osobně i těch prvních 30 minut bavily, hlavně díky právě Hardymu a jeho charismatu. Ještě bych chtěl pochválit vizuál a režii filmu, která je upřímně na generický supehrdinský blockbuster fakt dobrá. Některé záběry filmu vypadají opravdu dobře, mými favority je úplně první scéna, kdy k Zemi přilétá vesmírná loď a následně celá scéna, kdy Eddie získá Venoma v té laboratoři. Celkově film má dost zajímavou paletu barev a je tak zvláštně nasvícen, prostě se mi vizuál líbí. V čem film trošku strádá je přece jenom ten děj, který je sice jakž takž fajn, ale je takový prázdný, moc nevyužívá samotného Venoma a některé by to mohlo nudit, jelikož se fakt jedná o nejvíc generický superhrdinský děj bez jakéhokoliv přidaného nápadu. Další mínus je záporák Drake a jeho symbiont Riot, kteří jsou prostě nezajímavý, nudní a špatní záporáci. Akční scény taky nejsou nic moc, dovolil bych si i říct, že jsou fakt špatné. Většinou jsou ve tmě nebo nějakém kouři a není nic vidět. Tomu nepomáhá ani finální bitka Venoma a Riota, která je kupa docela špatně vypadajícího CGI v totální tmě, kde se mydlí 2 digitální příšerky, které jsou vizuálně skoro stejné a nejde téměř ani poznat, kdo je kdo. I přes tohle všechno ale nemůžu filmu dát nijak extra záporné hodnocení. Je to zábavná blbůstka, kterou si pustíte večer, když se fakt hodně nudíte. Nijak vás to nepotěší, ale ani extra neurazí. Poměrně generický superhrdinský film, který je tažen z průměru díky charismatickému Hardymu a jeho vztahem s Venomem. Hodnocení: 72% () (méně) (více)

Nikolas__

Vlastně celkem překvápko. Čekal jsem totální smršť sraček ale naštěstí mě to celkem bavilo. Líbilo se mi že to nebylo přecpané akcí.  I přes to max za 50%. ()

Elio

Tohle byla skvělá jízda. Moc povedená akce, napětí, otázky morálních rozměrů, sice zjednodušené, ale přece jen dodaly náboj (kam až lze zacházet se snahou "vylepšit" člověka?), vtip, který vlastně zastával Tom Hardy sám o sobě, vztah dvou hlavních hrdinů... já se opravdu moc bavila, i když šlo samozřejmě o čistě popcornovou zábavu. No a Eddie a Venom, tihle dva "looseři" si získali místo mezi mými oblíbenými antihrdiny. Jediné mínus, které zde možná spatřuji, je překvapivě rychlá vzájemná vazba těch dvou, mohl být ponechán trochu větší prostor jejímu budování. Věřila jsem jim to, ale chybělo mi trochu víc screentime, který by byl věnovaný jen jim dvěma. No, dvěma. Za fakt, že obě postavy hrál a daboval sám Tom Hardy, má Venom u mě body navíc, protože pro mě opravdu byly uvěřitelnými, morálními, relativně rozumnými jedinci. Tak, teď je čas na Carnage! ()

palmovylist

Nudňoučka první polovina, kterou se snaží dohnat naopak velmi akcelerovaná druhý polovina. To celé postavené na chabém scénáři s často podivným chováním postav. Ve druhé polovině to alespoň trochu zachraňuje kombinace Brocka a Venoma....55% ()

Plaque

Tieto komixové jednotky vedia byť také, že... zoznámte sa, prosím, všetko ostatné zaujímavé si nechávame na potom. Venom to len potvrdzuje. ()

Dejfajz

Čtyři hvězdičky jen díky Venomovi, který mi přirostl k srdci. I když jsem ho čekal jako většího záporáka. Teda.. aspoň jako záporáka. Kdyby ušmikli první půlhodinu a dali to do bonusového materiálu s názvem 'Brock ve městě', asi by se nic moc vážného nestalo. Nadchnul mě Hardy a jeho Venom, film sám o sobě zas tak ne. Čtyři hvězdičky mu za toale dám. ()

kyrysar

Běžte na to, než vám to recenzenti na csfd či moviezone zhnusí. Tento film není fail. Fail jsou ty recenze a myslím si, že jen kvůli tomu, že to natočilo Sony. Taky jsem se bál, ale dopadlo to skvěle. ()

Wolftalon

Kritici zběsile píšou opusy o tom, jak strašně je Venom horší než Catwoman s Halle Berry (hahaha... sure) a tak podobně, zatímco já jsem nadmíru spokojen - akorát teď teda chci ještě víc fightů s vesmírnejma slizounama. Seriózně, největší nedostatek tohohle filmu je prostě to, že je strašně krátkej. A je to škoda, protože těch vystříhanejch 40 minut zjevně nechybí jenom mě, ale i Hardymu, takže jsme pravděpodobně jako diváci přišli o dost. V žádným případě však neříkám, že by výsledek byl nějak extra nekonzistentní nebo hloupoučký, jen bylo vidět, že finální akt vzali tvůrci hákem a nebylo tam moc akce s charakterově/schopnostně vyvinutým Venomem. Jinak řečeno, postupný rozvoj vztahu mezi Eddiem a symbiontem neměl tu sladkou tečku v podobě nějakého pořádného fightu, kde jsou oba skutečně v symbióze. Pokud bude pokračování, dokážu se s tím smířit, v opačném případě je extended verze povinností. No a ve scénách, které se na plátna dostaly, jsou asi nejhorší razantní střihy pokaždé, když se mají někde mrzačit záporáci - i když zase na druhou stranu mi tohle očividný tlačení na PG13 dává naději, že pravděpodobnost na spojení s lighthearted MCU Spidermanem není zas tak malá, jak se snaží Sony všem namluvit. ()

Sharkman

Neni to megatrhak, ale hltace zfilmovanych komixovek potesi. Hardy je urcite velke plus, ostatni postavy dost zapadly a zaporak moc nevydrzel :-D. ()

e_Fox

Top film hlavně kvůli Tomovi. Jediná věc, která tloukla do očí byla paruka Michelle Williams a její herecký výkon. Heath Ledger se musí obracet v hrobě. Né vážně, proč prostě nemohla hrát se svými krátkými vlasy? Dnes už si profi paruku umí nakamuflovat každá druhá instablogerka ;) Ale zde se to nepovedlo. ()

Doggie773

Kombinace hororu, sci-fi, komedie a akce, byla ve filmu úžasná. Velice mě pobavily hlášky, které zpestřily celý film a bez nich bych si to ani nedokázala představit. Děj a příběh jsou sice velice jednoduché ale přitom tak dobré. Jedná se o takovou oddechovku a je super dělat filmy i o antihrdinech a ne jen o superhrdinech. Za mě to je film, který nám tady celou dobu chyběl, Sony to prostě s filmy ve spolupráci s Marvelem umí, jen tak dál:) ()

Rian_witcher

Film je zabitý dalším mnohokrát opakovaným scénářem bez sebemenšího nápadu a snahy o vymanění ze škatulky. Naštěstí po nezáživném začátku a prostředku nastoupí Venom a jeho hlášky zachraňují film a i Toma Hardyho. Slušné 3 * a být scénář jen o maličko odlišný od Marvelovského standardu, dal bych s klidným srdcem o * víc. ()

Franki69

MCU vypouští mezi kinolid další figuru z nepřeberného panoptika druholigových comicsových existencí. K Antmanovi a Deadpoolovi se přidává reportér Eddie Brock, který „má parazita“, mimozemského zubícího se symbitoa, který si říká Venom. Už jsme ho viděli – v trojce spidermanů s Tobey Maguirem. A zatímco u Sama Raimiho z jeho hodného spidermana dělal jeho temnější emo alterego, s Tomem Hardym se už nebojí, když se kamera nekouká, ukusovat hlavy. Nebudu ale srovnávat, každej máme svoje preference. Díky Hardymu si Venoma 2018 užijete a paradoxně nejnudnější scénou je finální CGI bitka Venom/Riot. Tom je prostě božský a na celém filmu je nejlepší jeho postupné sžívání se s mimozemskou existencí, která si ho vyvolila, tj.nezabila ho. Tom Hardy prostě ve Venomovi odehrál většinu filmu „v civilu“ a je to jen dobře a opravdu to nevadí. Mimochodem, když vám vědkyně, se kterou prozkoumáváte „na tajňačku“ ultratajný vědecký laboratoře abyste zjistili, jestli tam opravdu za podivných okolností umírají lidi zneužívaní k pokusům poradí, „ničeho se nedotýkej“ …tak ji poslechněte! Dávám 65%. Za pár procent dolů z vyššího hodnocení může český dabing většiny postav (šli jsme na 3D) a opravdu nezajímavý záporák v podání Rize Ahmeda. To je pro mne castingový omyl roku. ()

mad_dog01

Podle zdejších komentářů jsem měl trochu obavu, ale zbytečnou. Je to klasický Marvel, který neurazí. Prostě odpočinkový výplach. Viděno v kině ve 3D s dabingem. 4* ()

panki9922

Na Venoma som sa tešil, pretože som čakal drsnú jazdu v podaní Toma Hardyho. Dostal som klasickú Marvelovskú komédiu. Čo je fajn, ak by to bolo zámerné ako v Thor: Ragnarok alebo v Strážcoch, lenže Venom bol asi v 40% prípadov vtipný zámerne a v 60% prípadov vtipný nechcene. Takže tu máme ďalšiu priemernú komiksovku ktorá pobavila a neurazila. Pár okamihov bolo neskutočne vtipných. PS: "I have a parasite." Videné v Prahe - Cinestar Anděl: 6.10. 2018. EDIT 14.9.2020 Podpriemerná komiksovka ktorú som prvýkrát v kine akosi v pohode strávil, ale po druhýkrát som už mal čo robiť, aby som Venoma aspoň dopozeral. ()

Pan_Kritik

Venom není originální, ani nic moc nového do filmového světa nepřináší, ale mě prostě sakra bavil. Temnou atmosféru výborně doplňovala temná hudba a dokonce jsem se jednou zastihl, že jsem měl strach.. U Marvelovky!!! To je prostě ojedinělý zážitek. Akce mě bavila a byla protknutá vtipnými scénkami. Jediné co mě asi nesedělo bylo obsazení Toma Hardyho do role no.... ten který se všemu podřídí a má strach. Každopádně doufám, že Venom budu mít pokračování, protože tohle podle mě Marvel světu chybělo. ()

homer91

Poslední dobou mam opravdu strach z Marvelovek,které nejsou pod křídlem MCU. Ať jde o Fantastickou čtyřku nebo Spidermana od Sony. Zde byl strach poněkud větší, protože se jednalo o jednoho z mých nejoblíbenějších, nejpropracovanějších a celkově nejsympatičtějšího nepřítele Spidermana. A zde jsou jediné dva pilíře, které film nemá aby byl dokonalým snímkem - prvním je absence Spidermana a druhým je absence zloducha - Venoma. Venom je zde vyobrazen jako hrdina, což funguje maximálně u diváků bez jediného načteného komiksu. Ale když jsem seděl v kině a bavil se, tak jsem jen mávl rukou a řekl si "proč ne, když to funguje". Boj Spidermana a Venoma si už po tomhle snímku nedokážu představit (Venom je zde vyobrazen příliš kladně na to aby se stal největším protivníkem Spidermana), ale druhou chuťovku si upgradovaným symbiontem si představit umím - to bude MASAKR ()

Willynka

Je potřeba si hned zkraje upřímně říct, že Venom není ten nejdůmyslnější, nejzábavnější ani nejlépe vypadající komiksový film. ALE - dynamika symbiont x Eddie je skvělá, Ahmedův záporák je příjemně neprofilový grázl se smysluplnou vizí, film má několik vyloženě skvělých nápadů a byť dle mého skromného názoru mohl být ještě pár měsíců v troubě (včetně lepšího finále), tak tenhle Venom á la mimozemská verze Arnieho z Komanda do prdele nemá chybu. Zkrátka vykašlete se na recenze a běžte si názor udělat sami. Minimálně proto, že bych doopravdy ráda viděla Harrelsona běsnit.. ()

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

Kraven bude první komiksové eRko od Sony