Fantastická čtyřka

• USA Fantastic Four (více)

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzionálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru. Během pokusu a cesty do nepoznaného prostoru je potká nečekaná proměna. Po návratu se jim šokujícím způsobem změní nejen fyzická podoba ale především schopnosti. A tak se ze Sue stane Invisible Woman, která umí vytvářet silová pole, Johnny jako Human Torch dokáže kdykoliv vzplanout a změnit se v hořící pochodeň, Reed neboli Mr. Fantastic dokáže téměř neomezeně natahovat své tělo a z Bena se stane Thing, kamenný obr obdařený nadlidskou silou. Po počátečním šoku se dokáží spojit v tým, který se učí nečekaně získané schopnosti ovládat a využívat. A brzy se ukáže, že je budou opravdu naléhavě potřebovat při záchraně Země před silným nepřítelem. (Cinemart)

Ceberus

Umm... mno nebudu tomu říkat plnohodnotný film, je to spíše takový zrychlený pilot k seriálu. Jako by tvůrci toužili hlavně co nejrychleji vybudovat tyhle čtyři marvelovské postavy, aby byly okamžitě k použití v dalších filmech. A dáme tam teda nějakého záporáka, který jim bude pár závěrečných minut škodit, aby se neřeklo. Někteří by mohli mít problém s černošským obsazením Human Torche - za mě je to úplně jedno, nebyl v tom žádný rozdíl, B.Jordan není špatný herec. ()

DD odpad!

Díky za tu paruku! A jako normálně si myslím, že tohle se ani nedá považovat za film. Jo, už první půlka je spíše jenom shluk několika různých scén, ale co se děje v té druhé... To je na úrovni Lovců dinosaurů nebo kanadských sci-fi produkcí Stephena Baldwina. A když uvážím, jak moc odbytá je třeba výprava a taková celková mrtvolnost toho filmu (žádný z těch vědců nebo vojáčků neřekne ani jedno slovo), to se moc často nevidí. A ten všudypřítomný green-screen - když si odmyslím pár záběrů z vrtulníku a tři přeběhnutí přes cestu o délce dvou vteřin, tak se skutečně venku točil jenom lacině televizní Johnnyho street-race. I Thing vs Fantastic v lese je při záběrech s Tellerovým obličejem green-screenový. Na tom filmu je prostě všechno blbě, i ten cast je totálně bez šťávy (jenom Jordan se snaží) a když má být Bellovi s Tellerem asi 18 při té školní vědecké soutěži... to jsem si musel hned vzpomenout na Jump Street. Fakt, zlatej Story i ta 90s verze, kterou neměl nikdo nikdy vidět. ()

MasterMagic

Sakra! Ono to přece jenom dobře začíná, že by si člověk řekl, že se diví tomu, jaký to dostává nízký hodnocení. Ale potom nastávají potíže s tím, že se tento začátek vleče trochu dýl než bychom chtěli u filmu s 94 minutovou stopáží a zazdívá tak prostor pro něco zajímavějšího... To vlastně způsobí to, že se tam hlavní záporák jen tak najednou objeví během posledních 15 minut filmu a řekne si, že vyhubí lidstvo. Akce je nijaká a závěrečný 5. minutový souboj s Doomem trapný. Kdyby se pokusili film nerozdělit do dvou kvalitativních polovin, zůstat u vztahů mezi postavami (film trpí poté, co hlavní postavy získají schopnosti), prodloužit stopáž přibližně o půl hodiny a mohl by to být popravdě o dost lepší film. Za problémem tu stojí zdejší producentský průjmem pana Kinberga, který přinutil Tranka k přetočení skoro všech scén ve filmu, a poté tyto přetáčky ani nepoužít ve výsledné verzi filmu. Když pozorně zhlédnete trailer, tak zjistíte, že je z vysoké většiny poskládán ze scén, které ve filmu ani nebyly. V konečném výsledku se pohybujeme v podprůměru*. 40% ()

masino

Film o ničom. 80% filmu sa odohráva v nejakom výskumnom stredisku a 20% filmu v inej dimenzii, na inej planéte kde existuje kyslík. A kurva. Skade sa tak zobral kyslík?... A aby som nezabudol 5 minútová final bitka. Nič iné v tomto filme nenájdete. ()

groz122 odpad!

Bez nadsázky nejhorší kousek Marvel universa. Trailer vypadal, tak nadějně a sakra dobře, že jsem nejdříve vážně doufal, že by to mohla být bomba. Věřte, nevěřte, ale studio Marelovského fenoménu z lidí tahá už jen peníze. Ano, filmy jako Guardians of Galaxy, nebo Thor 2 byli dobře natočné, ale neměli důvod co dělat v márvelovské sérii filmů. Byli absolutně postradatelné. Stejně tomu je i u tohoto kousku. Marvel si nás rozhýčkal epickými fináli jejich filmů. A můžu vám říct, že lepší rozuzlení a finální souboj byl v českém vyvrhelu kinematografie " La via - Ať žijí rytíři-." Nemohu si pomoct, ale jsem velice zklamaný. Byl jsem zklamaný i z původních filmů Fantastic four, ale teď zkazili i remastered. Promrhaný obrovský potenciál. Děj, který si domyslíte po úvodní čtvrt hodině. Nejhůř naanimované zelené plátno, které jsem od Marvelu viděl. Přidejte si k tomu trapné vtípky, kterým se nikdo nesměje a heslo každého druhého filmu: "Když budeme bojovat společně, tak ho dokážeme porazit!" Marvel má u mě velikánský vroubek a jestli zkazí i mnou velice očekávaného Deadpoola, tak si ještě dvakrát rozmyslím, jestli půjdu do kina na pokračování Avangers. Naprosto zhacený projekt vyvrcholený tím, že v kině po mě chtěli 120 Kč. K datu 14.8.2015/kino Příbram/ nejhorší film roku- Odpad! ()

comicsJan

Ačkoli se v tomto snímku s označením žánru: AKČNÍ bojové části objevili snad jen na 5 nebo 6 minut, film byl zajímavý a i přes značný odstup od původní komiksové MARVEL předlohy kvalitně zpracovaný, zaujmul mě například mnohem více nežli předchozí dva díly hlavně novým pojetím i designem obleků, apod. Je možné že mou absenci akčních scén vyřeší následující díl. ()

AshT

Komiksový průšvih roku i tak se dá nazvat Fantastická čtyřka. Film má mnoho nedostatků. Za prvé odfláknutá režie a opravdu hloupý scénář s řadou nelogických věcí. Za druhé opravdu špatné obsazení. Milles Teller je dobrý herec nicméně vědce by jste mu neuvěřili ani za tisíc let, Micahel B. Jorda jako Human Torch, tak to se režisér úplně zbláznil a ignoroval komiksovou předlohu. Jamie Bell a Toby Kebbell jsou naštěstí úplně vedlejší postavy a to je jediné co je zachraňuje. Jediná Kate Mara nezklamala naneštěstí ona tuhle pitomost sama neutáhne. Za třetí postava Dr. Dooma alias umím všechno a mám všechny schopnosti, jen ne ty komiksové (blesky). Za čtvrté opravdu špatné vizuální efekty a boje..Přišlo mi jako, kdyby si režisér dělal srandu z komiksové předlohy a úplně ji ignoroval. Co k tomu dodat snad jen, že to byl opravdu nejhorší komiksový film 30%. ()

create

Strašně pomalé... Hodně jsem se v kině nudil. Dvě hvězdy za efekty, ty byly celkem povedené, ale znovu tento film už nepotřebuju vidět... Velké zklamání, pokud potřebovali tvůrci postavy představit kvůli plánovanému propojení s x-menama, tak je stačilo představit ve flashbacich v již plánovaném filmu. A ne plýtvat penězi na takto zbytečný a nezajímavý snímek. ()

slavokvasic

Vôbec nie také zlé ako tvrdí celí INTERNET. Nezaslúži si to takéto ohováranie. Samozrejme že to nie je to pravé orechové, ale potenciál na pokračovanie tam rozhodne vidím. Viac k tomu nieje čo, každý si na to musí spraviť názor sám a nenechať sa ovplyvňovať prehnanými recenziami ;-) ()

speedy7929

Presne pred 10timi rokmi vyšiel prvý hraný diel F4, ktorý bol celkom prepadáčik a nezachránil to ani druhý diel. Teraz spravili remake a je to len z kaluže do blata. Často ma napadlo, prečo v komiksových filmoch sú tie začiatky premeny kedy sa z ľudí stávajú SUPERHERO také krátke. Teraz som to pochopil, lebo keď o premene je 3/4 filmu a negatívneho hrdinu zbijú za 5 minút tak divák nemá taký pôžitok ani z bitky ani z ničoho. Asi jeden z najslabších MARVEL filmov aké som kedy videl. ()

Kozy9

Nesmierne uťahané, ničím nové reštartovanie hroznej série. Akoby autori nedokázali ani z poloviny využiť nesmierny potenciál predlohy. Bez štipky hanby či zarazenia vytvorili snímku plnú klišé, nepodstatných a zdĺhavých obrazov a hlúpych dialógov. Nebyť pár vizuálne podarených scén, bolo by to ešte horšie. CELKOVÉ HODNOTENIE: 35% ()

biergof

Ha! A on je to vlastně dost chytrý filmec, který ukazuje cestu ven z ohraného kruhu superheromovie, z průměru ... Rozmlsaný haranti se asi zakuckaj, ale psychologický rozbor postav, snaha utvořit z nich tým, ještě než zmutují a pak poslední půl hodina bezkonkurenční atmo akce...no já čuměl jak na Grunge po Glum Metalu. Když ,,Borat,, prochází chodbou a lidem praskaj hlavy jak melouny, když se z intouše stane sakra drsnej gumák...vše je na správném místě, pokus o návrat chytré sci-fi! Nedoceněno, dnes nepochopeno..a tak to má u nestandartních dílek být. začínající rejža Josh Trank to má hodně srovnané a těším se na příští 10tiletí, co na mě vytáhne. ()

etkrson

Kvalitou i záporama naprosto stejný film jako loňská Godzilla..3/5* Josh Trank si myslím že i umí, už jen ten vizuál stojí za pochvalu, ale tohle je prostě šablonovitý příklad kdy studio drží pevnou ruku nad režisérem..Těmahle svýma blocbusterovýma "by the book" scénářema naprosto ničí tu mladou režisérskou kreativitu a ty snímky jsou předem odsouzený k záhubě...Ten samý průser byl i s Robocopem a tak to pujde dál a dál.... ()

darthhokro odpad!

Nesympatická čtyřka, je další extrémně nudný a zbytečný remake. Nesympatické obsazení, idiotský scénář, extra porce citečků a hromada nudy. Nejsem teda fanda ani předchozích filmů, nicméně tam byla aspoň Džesika Alpa, na kterou se dá dívat a docela slušně nahláškovenej kapitán homokláda. Tady je akorát zašklíbená Kačena, kamenožrout a připečený johny.... ()

RAFT

Další sračka roku neboli propadák jak svina.Co to mělo jako vypadat ,vždyt to vypadalo jako nějaký pilot k seriálu než film .Dějově se to vcelku jenom táhne ,samé kecaní a žvatlání kravin sem tam,scény a triky stály za starou bačkoru .Režisér natočil pekelnou sračku se vším všudy.Ve filmu nefunguje snad vůbec nic,od začátku do konce samá jedna velká nuda.Další zhlédnutí není třeba.Za mě 20% víc nic. ()

Kukolar

Mám 10 rokov, zostrojím teleport. O 7 rokov ma objaví "that guy", urobím najprevratnejší vynález v dejinách ľudstva a s kamošmi ho po dlhých večeroch otestujem. Jedenkrát. K tomu NASA, vojaci, zlý ujo, súboj. koniec filmu. ()

liberita odpad!

Nechcela som dať najnižšie hodnotenie, ale ani po dlhej úvahe som neprišla na nič, čo by si zaslúžilo aspoň tú jednu hviezdičku. Už pred zhliadnutím filmu som špekulovala nad tým, načo Marvel remakuje svoje filmy staršie v niektorých prípadoch len o pár rokov. Ani v prípade druhého Hulka ani v prípade Spidermana tento postup nevyšiel a pri Fantastickej štvorke dopadol asi najhoršie. Zmyslom novej verzie by malo byť spraviť veci minimálne na úrovni kvality tých pôvodných, ideálne oveľa lepšie. Prvé dva diely Fanstastickej štvorky tiež nepatria k vrcholom kinematografiky, sú však zábavné a postavám v prevedení Chrisa Evansa a Jessicy Alba nechýba charizma, sympatia a šarm. Naproti nim máme v novej verzii nemastných-neslaných, z ktorých ma najviac iritovala ľadová aura nepreniknuteľnej Kata Mara. Ťažko uveriť, že nevýrazný Reed je tým istým hercom ako famózny hudobný študent vo Whiplash. Aj to však dokazuje, že hoci herci tiež tomu nepomohli, hlavná chyba filmu spočíva v scenári, ktorému absolútne chýba vtip a naopak prekypuje nudou. Tvorcovia sa celou mocou snažia byť temní a všetko sa nasilu odohráva v slabo osvetlených priestoroch, príbeh Fantastickej štvorky ale skrátka taký nie je. Úprimne dúfam, že tvrdá kritika a nízke zisky odradia tvorcov od toho, aby nám v najbližších rokoch naservírovali druhý diel podobnej zmesi filmového odpadu. ()

Bube1

Josh Trank se prostě na všechno/všechny vykašlal a udělal si to celý po svym... No a já mu to sežral i s navijákem!!!! Nová Fantastická Čtyřka jde snad proti všem současným trendům komiksových filmů a taková tvůrčí odvaha se dnes už skoro nevidí. Aby taky jo, když pak výsledek všichni přijmou tak, jak tady vidíme... Málo akce (první většinová výtka) tu sice je, o to víc se ale film soustředí na vývoj postav a jejich seznamování se schopnostmi. Mě to tentokrát vůbec nevadilo, protože Trankova režie zkrátka uměla udržet pozornost. Dále tady vidíme mladé neznámé herce (druhá většinová výtka) z nichž sice nikdo herecky nevyčnívá, ale taky snímek vysloveně nepotápí. Co se týká audio-vizuálu, tak ten je spíše průměrný, nicméně rozhodně ne ''béčkový'', jak zde mnoho uživatelů tvrdí. Zkrátka a dobře - je to jiné, za mě však určitě ne špatné. P.S.: Výborně namaskovaný Doom!!! ()

john.h

Nečekaně jeden z lepších komiksáků za poslední roky. Drtivá většina stopáže se soustředí na minimální ploše na vývoj hlavních postav a je celkem zábava to sledovat, i když se tam nic pro děj převratného neděje. Povinná epická akce se děje až v posledních minutách a po dlouhé době v ní nepadají mrakodrapy v nějakém random velkoměstě, ale jen velká skaliska. Jako film ale zbytečnost a restart číslo dva tisíce, na který za týden asi zapomenu. ()

FunnyXis

Fantastic four = fantastický fór! Toto opravdu nebyl povedený remake, chybělo tomu snad všechno co mi chybělo na původním filmu plus ještě příběh a více akce. Už po prvních 20min, které byly relativně dobré sem si říkal, jak chtějí do tak krátké stopáže dát všechny důležité chvilky? Nakonec to vyřešili tak, je všechny prostě přeskočili. Šílený, děj byl jasný už od začátku, žádné spojení mezi hl. postavami, herecké výkony taky nic moc, propojení charakterů nulové. Jsem velký fanda do fantasy a většinou, když je u fantasy nulový příběh a debilní dialogy, tak stejně dám na 3 hvězdy kvůli efektům. Zde to prostě ale nejde, nebudu takový puritán a prostě tam ty dvě hvězdy loupnu, ne že by tady byly efekty špatné, to vůbec. Zkrátka to bylo doslova tak debilní, že jsem až nasranej, že jsem si vůbec zkazil původní film. Snad nebudou zkoušet natočit dvojku, i když pochybuji, že na to dostanou grant po tomto. Pro mě 2,5/10 chilli 2* ()

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)