Sfinkter

Ostrý začátek v podobě obrácené kamery (analogie s obráceným křížem značícím antikrista) a úderné hudby signalizoval slušný kousek - a ďábel jím opravdu je, i když ne tak úplně. Dění ve výtahu bylo fajn, ale trpěl jsem při zatmělých scénách - ne však strachem - proto pro mě jsou tyto scény největší slabinou filmu. Pointa chvíli děsivá a nepředvídatelná, poté však sklouzla do jakési moralitky - kdyby nastal brutální konec, asi bych hodnotil výš. Takto zůstávám na lehkém nadprůměru. ()

DivX

Na to, že ve filmu hraje jen hrstka herců a děj se odehraje skoro celý ve výtahu se film povedl. Vezměte vraha, rváče, dědičku, švindlíře a starou babku, zavřete je spolu s nejvyšším představitelem pekla do prostoru 2,5x2,5m a dál jen sledujte co se bude dít. 70% ()

kinghome

Film určený pro ty, co rádi hádají, kdo je vrah. V tomto případě, kdo je ďábel. Mě se takovýhle filmy vážně líběj a Ďábel neni vyjímkou. Na začátku jsem byl přesvědčenej že vím, kdo je vrah a nakonec to bylo uplně jinak. Několikrát během filmu jsem svoje mínění o vrahovy měnil protože, ten co byl podle mě vrah zrovna chcípnul. Tenhle minimalistickej film se mi vážně líbil a konečný vrah mě překvapil. 80% ()

Mrkvič

Možná o bylo tím, že jsem snad 14 dní nedal žádný film, ale byl jsem prostě nadšen. Až na veterána z Afgánistánu (kde by se mi moc líbil Tom Hardy :) ) nemělo herecké obsazení sebemenší chybičku. Pod scénářem tu je napsaný nějaký Nelson, ale v titulcích je také Shymalan a je to znát. Také režisér Dowdle se předvedl ve velmi slušném světle. Kamera ve stísněném prostoru je bezvadná. Výpadky světla doprovázené pouze různými zvuky nemají chybu. Závěrečné představení ďábla bylo hodně silné. Až tak jsem se nebál, ale samotná zápletka si zaslouží ocenění. Vždyť takové "jednohubky" byly bezvadné třeba v Příbězích ze záhrobí. A jak jsme to hltali. Snad bych jen vypustil těch pár lekacích scén a nechal diváka déle tápat, zda to bude vyvražďovačka nebo mysteriózní případ. ()

uiu

Mám ráda filmy založené na tom, že se sejde skupinka lidí, kde se navzájem nikdo nezná a všichni jsou různých charakterů a shodou okolností se dostanou do kritické situace, kdy si všichni musí navzájem pomáhat. Zde máme jako velké plus stísněný prostor výtahu a pomalé vyvražďování osazenstva. Ovšem žádný zázrak se nekoná. Necítila jsem žádné napětí nebo strach, postavy mi byly celkem ukradené, kdo z nich je nakonec ten vrah - ďábel, protože všichni měli za sebou černou minulost a všechny něco spojovalo (takže taková hra na Saw nebo horor Identity), takže nic nového pod sluncem. Ovšem pozornost si to udrží a šíleně krátká stopáž 1h15min jen dokazuje, že si film nesnaží hrát na žádné veledílo a hned nás vezme do základního děje, aniž by nám zdlouhavě a nudně představoval hrdiny (jako jiné filmy tohoto typu). M. Night Shymalan je v tomto případě pouze producent (tzn. že na to všechno půjčil peníze), takže veškerá odpovědnost padá na poměrně nezkušeného J.E.Dowdlea. Když vezmete v potaz, že je to jeho 5. film v režisérské biografii, tak je to slušný napínavý thriller, za který by se nemusel žádný zelenáč stydět. ()

rowdys

Strašne hlúpe, ale aspoň zábavné - všetci si predstavte neskoršie série Outer Limits a viete čo vás čaká. Banda neurotikov sa zasekne vo výťahu a sú z toho mimo od prvej minúty. Kupodivu keď začne mayhem, hneď každý pozná svoju úlohu. Scenár ako stredoškolský sloh, zvraty ktorého sa v divákovi ku koncu snažia prevrátiť morálku, sú vo fachu ekvivalentom mačiatok v košíku - hromada gýča, až ma z toho bolí pí... -šťalka. Chválim kameru a jednu dobrú ľakačku. ()

oveckaoa

Od režiséra vynikající karantény a Pásků z Poughkeepsie jsem čekla daleko více než tohle. Námět není špatný to by zde ale neměla být tma a následná smrt a pořád dokola. Pointa by šla ale je tupá a nelogická (Prč umřely ti ostatní a nejen ten chlápek?) ()

ivan bohatyr

Já to věděl, že ten ďábel je... Raději se na to podívejte sami. Každopádně film vyvolává zajímavé myšlenkové pochody, kdo že je ten ďábel, ale je to celkem blbě udělané, že jim záhadně vyletí ty telefony z ruk a tak, jako věci, který se prostě normálně nestanou. Třeba víc zdramatizovat nebo větší masakr, takle to není žádná sláva, ale špatny to taky neni. ()

neoBlast

Námět - atraktivní; kamera - slušná; hudba - vynikající... Casting - naprosto odpudivý. Nevím, kde ty lidi tvůrci nabrali, ale ani jeden z přítomných herců mě ničím nezaujal a vlastně jsem jim všem od počátku přál ať v tom výtahu do jednoho pochcípají. 40 % ()

venison

Můj oblíbenec M. Night Shyamalan??? Hmm, koukatelné :-) Napětí bylo a příběh měl hlavu a patu - překonáno "Stalo se" :-))) Těším se na další z příběhů The Night Chronicles :-D ()

Phietros

Tak tohle s hororem mělo společného, jen atmosféru! Neříkám že tam nebyli místa, která trochu toho strachu nahnala, ale spíše mi to připomínalo nějakou kriminálku las vegas, kde vyšetřujou pošuka s lidmi ve výtahu. Neberu v potaz to, jak se k nim do výtahu nemohli dostat.. Přitom to mohlo být opravdu velice slušné a děsivé, kdyby přidali třeba špetku neřesti od Nezvratného osudu a více se zaostřili na dábla! Ve finále dobrá kriminálka s děsivou atmosférou.. ()

tnp101

I napodruhé velmi příjemný malý horor, jehož jedinou větší slabinou jsou herecké výkony v kombinaci s hůře napsanými charaktery. Kromě toho v něm ale všechno ostatní stojí na svém místě. Slušně gradovaná klaustrofobická atmosféra rozehraná v tak kraťoučké stopáži víceméně vylučuje nudné momenty, čímž se však nesnažím snižovat vysokou úroveň filmařského řemesla, což v dnešní záplavě záměrně amatérsky vypadajících hororů oceňuji. Lepší tři hvězdy. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: A teď přejdeme ke krátkému zhodnocení kvalit v česku distribuovaného Blu-ray disku a začneme jako obvykle jeho obrazovou složkou. Přepis je prezentován v kino-poměru stran 2,35:1 a na tak nový snímek se nejedná o žádný zázrak. Ostrost ani množství detailů nepřekračují lehce nadprůměrné hodnoty a vzhledem k temnému charakteru filmu nelze čekat ani závratně pestré barvy. Paleta vychází převážně z černých, šedých a hnědých odstínů a naneštěstí ani jejich podání nepatří mezi silné aspekty přepisu. Černá se docela slévá a vcelku postrádá detaily a pleťovky často nabývají nepřirozených tónů. Zrno se pak drží na zřetelném průměru. Obrazově se tak titul moc nepředvedl, ale vzhledem ke stáří tu přece jen zákonitě dané kvality jsou, takže se nejedná o vyloženou tragédii a rozdíl mezi DVD kvalitou je značný. U originálního anglického zvuku v DTS-HD 5.1 MASTER budu o poznání pozitivnější. Stopa nepostrádá dynamiku ani prostorovost. Tiché scény budují skličující atmosféru, hlasité (především „lekací“) pro změnu pořádně nabudí subwoofer a všemožné detaily také všechny dostupné kanály. Kvalitní prostor dostane také hudba a dialogy, takže ve výsledku velká spokojenost. Česká DTS 5.1 stopa poskytuje srovnatelný zážitek a dabing je spíše průměrný a na rozdíl od bonusů neurazí. Na disku totiž najdeme jen několik minut málo zajímavých materiálů. To nejlepší (ve srovnání s tragickým zbytkem) představují tři vymazané scény o celkové stopáži 4 minut. Ty slouží jako intra (bližší představení) jednotlivých postav z výtahu. Následuje dvojice nic neříkajících 2,5 minutových promo filmečků o příběhu a ďáblovi a přídavné materiály zakončíme podobně zbytečnou 2 minutovkou o Shyamalanově produkční společnosti „The Night Chronicles“, jejichž prvním produktem je právě „Ďábel“. Pochopím, že u podobných filmů se s rozsáhlými bonusy nepočítá, ale aspoň na ten komentář si hoši čas udělat mohli. 50% ()

lennyd

Stejně jako jakýkoliv jiný den tímto výtahem jezdí stovky lidí do svých zaměstnání. Tento den bude ale jiný - poté, co se výtah zasekne uprostřed budovy, a uvízne v něm pět osob. Ti se navzájem neznají, a nemají důvod panikařit - vždyť správa budovy určitě již pracuje na nápravě. Jenže pak se vypnou světla, a když znovu naskočí, jeden z nich leží mrtvý v kaluži krve. K případu je přivolán detektiv Bowden (Chris Messina), který musí celé věci přijít na kloub. A světla znovu zhasnou ... Tento film měl obrovskou výhodu v tom, že jsem od něj vlastně nic moc nečekal. Respektive jsem čekal nějaké přiblblé béčko, takže jsem mohl být jen příjemně překvapený - což jsem i byl. Stísněná atmosféra výtahu se autorům podařila zvládnout více než dokonale (aby ne, když pracovali pod taktovkou M.Night Shyamalana), herecké obsazení se taktéž docela povedlo (sympaťák detektiv, i otravní cestující). Musím se přiznat, že jsem toho pravého pachatele tipnul správně hned na začátku, a i když se autoři snažili mne trochu zmást, stejně jsem se nedal a měl jsem pravdu :) ()

Yoshimitsu

S takovými magory bych nechtěl uvíznout ve výtahu. To bych radši vyšplhal po lanech nahoru, ale když tam řádí ďábel, tak by to nebyl asi nejvhodnější nápad. Dávám 75% ()

YumiOkami

Jak poznáte, že se ve vašem okolí nachází ďábel? Je to jednoduché! Zahrajte si na Láďu Hrušku a hoďte namazaný chléb na zem. Pokud spadne namazanou stranou dolů, tak máte doma ďábla. Gratuluji :-) 👍🏻👍🏻 ()

yeniczek

Filmu paradoxně nejvíce škodí název a znalost, o co tam cca půjde. Každý bude celou stopáž hádat, kdo to může být a myslím si, že to většina uhádne téměř ihned. Poté to je jen čekání na konec. Škoda. ()

drake31

Nečakal som žiadne zázraky a ani som žiadny nedostal ... teda nevidel. Dá sa povedať že ma to skôr prekvapilo. Shyamalan ma čo by scenárista prvý krát prekvapil (SPOILER tá babka ma fakt nenapadla, ale ako absolútne vôbec), ale tento fakt nič nemení na tom že je to dosť nezáživný snímok. Síce to má pár pekných momentov ... to uznávam, ale prázdnotu ktorú som sledoval to nevyplnilo. Jednu zložku ale musím pochváliť - zvuk - pretože ten ako jediný vytváral napätie a zabezpečil že mnou občas myklo. Zhrniem to do jednej vety: Jednohubka na zabitie večernej nudy. Dávam 3* a idem konečne spať ... ()

Aven

Skvělý nápad, poctivě ztvárněný, ale za půl hodiny po skončení to celé vyšumí. Podruhé vidět nepotřebuji, ale jako "mysteriózní jednohubka" skvělé. ()

PetrPan2

To nízké hodnocení na csfd (v době kdy ho píšu je to 66%) mě trochu překvapilo. Velice pěkně rozehraný komorní thriller. Kdyby stejnou látku natočil kupříkladu v 60tých letech Hitchcock (např. s Gregory Peckem v hlavní roli) byl by to dnes nejspíš kultovní snímek. V dnešní době, kdy se na nás valí jeden film za druhým tento snímek trochu zapadl. Což je škoda. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana