Třicet let poté, co diváky uchvátil původní film, se Krotitelé duchů vracejí, aby se ve zcela nové podobě představili současné divácké generaci. Režisér Paul Feig kombinuje známé prvky boje s nadpřirozenými bytostmi, díky kterým byla původní filmová série tak oblíbená, s novým hereckým týmem, složeným z těch nejlepších komediálních herců současnosti. Připravte se na letní podívanou, během které společně zachrání svět! (Falcon)

bohemia_regent

Genderově obrácený remake Krotitelů duchů z roku 1984. V té souvislosti se nabízí otázka: proč není český distribuční název Krotitelky duchů? Byl by výstižnější, smysl originálního názvu by zůstal zachovaný a hlavně by nedocházelo k možným záměnám s filmem z 80. let. Je pravda, že mně osobně víc vadí, když někdo nenápaditě opakuje název díla významného z hlediska historie filmu, jako např. Bohdan Sláma (Štěstí, Agnès Vardová, 1965), Petr Zelenka (Příběhy obyčejného šílenství, Marco Ferreri, 1981) nebo Joe Wright (Pokání, Tengiz Abuladze, 1984) apod., než opičení se v názvech u těchhle průměrných a podprůměrných filmů. Ale i ty mají svoje příznivce, kvantitativně nesrovnatelně výraznější, a hlavně - jde o princip. ()

Klajnik odpad!

Mužští Ghostbusters měli relativně dobrou chemii, ale ženy nejsou vtipné a podle toho i dopadl tenhle sranec o čtyřech otravných píčách. ()

Saintes

Jako velký milovník původních Krotitelů duchů (tyhle dva filmy si pouštím velice často, ve vynikajícím českém dabingu je znám doslova nazpaměť) jsem se od počátku dost remaku bála a naštěstí mohu říct, že to nakonec není tak zlé - neznamená to ovšem ani to, že je to dobré. Je to prostě jen strašně nezajímavé a bohužel i nevtipné, během sledování jsem se sice několikrát pousmála, ale od komedie očekávám rozhodně trochu víc než jen tu a tam pozvednuté koutky rtů ;). Fascinující mi přišlo také to, že zde není ani jedna jediná sympatická postava (možná s výjimkou Kevina Chrise Hemswortha, který je v roli "tupé blondýnky" prostě sladký a byl by nejspíš legrační i kdyby jen jedl sendvič - což zde dělá a legrační u toho je :D ). Pokud se vám už v trailerech zdálo obsazení nesnesitelné, v průběhu filmu se to rozhodně nezmění, neboť naplňuje všechny stereotypy - uřvaná černoška, rádoby vtipná tlusťoška, intelektuálka a vyšinutá lesba. Kromě toho hlavní ženské postavy prakticky neustále poskakují a piští, což ve mně vyvolávalo permanentní pocit trapnosti (ovšem tenhle problém mám třeba i se seriály Přátelé nebo HIMYM). Camea původního castu jsou spíše smutná nežli úsměvná, ačkoliv toho "osmdesátkového feelingu" se během sledování nezbavíte - duchové totiž vypadají úplně stejně (mizerně? :) ) jako tehdy. Jen si nejsem jista, zda byl tentokrát záměr. Budu doufat, že ano. Akorát si nevybavuji, že by v předchozích dvou dílech bylo tolik zvracení slizu... Každopádně, shrnuto a podtrženo, přežila jsem to, pokrčila nad tím rameny a už to nechci nikdy vidět - stejně jako další zbytečné remaky, například Total Recallu nebo Evil Dead. ()

dee.n

Viděno v kině a ve 3D. (3D klasicky naprosto a zcela zbytečné.) Celkem bylo pet divaku. Ale jo, jakožto odreagovacka to bylo dobre. Mozna je chyba, ze u filmu Krotitele duchu me bavilo prakticky vse, ale samotne sceny s duchama mi prisly neskutecne nudne a zdlouhave, tzn.ze ani samotna zapletka me nikterak nechytla. Kazdopadne plusove bodu za Chrise Hemswortha, ten byl naprosto bozi. :D, bez nej by stal ten film opravdu za **** :D ()

Illy

Moc nechápu ten hejt kolem. Jasně že to na starý GB nemá, jasně že je to kravina, ale když trávíte druhej den v posteli s teplotou...čas uteče. ()

Wancohoff odpad!

po prvom vzhliadnuti som dal jednu * ... ale dal som tomu este sancu., bohuzial musim aj tu hviezdu ubrat... nepozeratelna blbost s odpornymi hercami... 0* = ODPAD ! ()

cskomando

Řekněme, že 1,5hod z filmu by se dala vystřihnout (plná pusa keců, žvástů, nucených vtipů, které připomínaly spíš pláč). Nicméně posledních 30minutek stálo za to (takový ten návrat do 80-90 let - klasická hudba, chytání duchů, prostě nuda stranou). Kvůli tomu hvězdičku rád přidám. ()

Blueeyes

No tak tedy, co teď s tím? Zase se ošívám a nevím co říct. Ale dobře, nakonec je milé, že příběh začíná od nuly, nevadí mi ani ženská sestava, naopak. Ta jejich zbrojařka byla skvělá, s ní bych šla ráda na kafe :-). Docela mě i bavilo hloupacaté chování recepčního Kevina. Trikové sekvence měly všechno na svém místě. Tak v čem je problém... Ono je to takové, no, zbytečné a nanicovaté. Dejme tomu jako zábava na deštivé odpoledne, když se člověku nechce přemýšlet a nemá nic jiného ke koukání, pak ano. ()

Dlubal David

Bohové hor, vyslyšte mé přání: Už nikdy nechci vidět nic takového! ■ Když jsem před lety viděl Jump Street 21 (2012), tak jsem nevěřil vlastních očím, že se dá taková trapárna natočit, ale Krotitelky duchů mě přesvědčily, že to může být ještě horší. Od začátku filmu nezavřou hubu a jejich kadence se témeř rovná Gilmorovým děvčatům (2000). S tím rozdílem, že tady je nuda, pak nuda, pak ještě větší nuda, pak pro změnu nuda střídána nudou a následována další nudou, za níž následuje další nuda. ■ Fakt jsem měl 101 chutí to xkrát vypnout, ale vydržel jsem, abych na konci toho utrpení zjistil, že jsem to měl fakt vypnout. ■ Když jsem se konečně 24. listopadu roku 2011 rozhodl psát na ČSFD komentáře, zařekl jsem se, že: 1) Nebudu psát negativní komentáře; 2) Nebudu psát komentáře k něčemu, čemuž jsem dal méně jak 4 hvězdičky; 3) Nebudu psát a hodnotit ihned po zhlédnutí. Nyní jsem již porušil všechny tyto 3 věci a Pinhead si mě za to podá, ale bude muset do řady, protože první je Kayako, následována Freddym z Elm Street. ■ (csfd) dezorzmajo0007Marigold ■ (C) [18/100] ()

p3tris

Film bohužel sedí na dvou židlích. Z jedné strany se snaží sérii restartovat, z té druhé je plný narážek a odkazů na původní Krotitele. Včetně téměř kompletně zkopírovaného scénáře a plno cameo rolí. Bohužel tahle schizofrenie je i jeho největší slabinou. On je totiž natočen celkem dobře a nepopírám, že jsem se několikrát od srdce zasmál. Jenže na druhou stranu jsou některé situace zbytečně přepálené. Korunu tomu nasazuje postava  Chrise Hemswortha, která už je zkrátka za hranou. Takže nakonec z toho vyšel jen letní popkorňák, na který se brzy zapomene. ()

TheHofi

Je to neskutečná blbost, ale bavit se budete dobrý vtípky i herci nejvíce podle mě vynikl Chris Hemsworth, který tady hraje úplného blba. ()

warrenur

Znacne sklamanie. Niezeby som nepocul uz pred vzhliadnutim negativne ohlasy. Film je proste zlepencom trapnosti a hlupych dialogov, ktore zial nie su smiesne tak, ako si zrejme mysleli tvorcovia. Strasna bieda. Ono si to nezasluzi ani to dvojhviezdie. ()

Bozvav

Tak nevím. Pokud bych to brala jako úplně nový filmový počin, jsem vcelku spokojená. Pravda, stopáž je poněkud dlouhá, ale děj už od začátku poměrně dobře startuje, nechybí humor, malinko napětí a v druhé polovině je i slušná nálož bubáků. Přidám li k tomu velmi slušné herecké obsazení, dialogy co dávají smysl, mihnutí celebrit, slušnou muziku a fajn efekty, musím připustit, že jsem se bavila. Nicméně, není to, co jsem čekala. Opravdu se film dost zbytečně natahoval, zvláště ty scény s ukázkami bubo ničitelských zbraní mi přišly celkem nadbytečné. Původní filmy mohli zhlédnout i děti. Teď si nejsem jistá, zda by tomu rozuměly. Chtěla jsem dát tři hvězdy, ale protože mi přijde celkové hodnocení dost nefér, dám čtyři, protože znám v tomto žánru větší kraviny a jsou výše. Zde film sráží očekávání, ruku v ruce jdoucí se srovnáváním. PS: nehodlám řešit přiblblé genderové dohady, je mi úplně jedno, zda jsou to hrdinky, nebo hrdinové. Zajímá mne zda umí, nebo neumí hrát a to holky předvedly, že umí. ()

ashtangi

Film splňoval všechny aspekty hloupé duchařské komedie. Překvapivě i efekty byly super. Jen to mělo jeden velký problém. Užvaněné ženské. Myslel jsem, že to bude fajn, ale tolik zbytečných řečí. ()

Druury odpad!

Jak nekdo muze dat hvezdu tyhle preplacany kycovity sracce ? Originalni Ghostbusters je proste kultovka vsech kultovek, ktera si urcite nezaslouzila takovyhle zprzneni. Je mi jasny ze film vydelal na jmene a za to bych jim nafackoval. To je jako kdyby natocili novej Shawshank Redemption a hlavni roli by hrala Miley Cyrus a Justin Bieber a utikali by z disneylandu. Proste tohle bylo sileny a doufam ze uz to nikdy nebudu muset podstoupit. ()

Monisek

Cože? Jako vážně?!? Tohle byla ta největší slátanina, jakou jsem za poslední dobu viděla. Nevím, jestli se mám smát nebo brečet... Hlavní hrdinka je totální kráva, její obtloustlá kámoška ze střední za ní v tomhle ohledu o moc nezaostává, mechanička magor (a ani její učitelka na závěr to nezachrání) a ta nejmíň nesympatická osoba v ústřední čtveřici je klející černoška. A to už je co říct! Nebýt tu postavy z původních krotitelů a hláškující, tančící Thor, odpad by to neminul. Takle aspoň ta jedna hvězda, ale nejsem si jistá, jestli to ještě časem nepřehodnotím! :-) ()

zdeny99

Není to nic nového, kromě toho, že čtyři základní herci byli nahrazeni čtyřmi ženskými. Jinak je to úplné vykradení legendárních filmů z 80. let, které ještě na nich parazituje. Triky jsou samozřejmě na lepší úrovni než před třiceti lety. Přesto se mi více líbily ve starší verzi, protože v nové jsou už moc digitalizované, především ty barevné střely z pušek. A i ti duchové nejsou tak roztomile odporní jako ve starší verzi. Hlavně ten dvacetimetrový zaostalý pajdulák v odporném hnědém overalu, tak ten byl nechutný. Jediný duch, který se mi líbil, byl ten na začátku, co poblil tu hlavní krotitelku. Bohužel to je tak jediné, co se kladně dá hodnotit. A pak i to, že to rozhodně nebyla nuda, ale to je způsobeno tím, že je to kopie starších dílů. Zajímavé také bylo, že všichni hlavní protagonisté z původních filmů si zde zahráli cameo role. [6953. hodnocení, 504. komentář, 42%] ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

08.06.2019

Režisér Jason Reitman (Lítám v tom), syn Ivana Reitmana (Krotitelé duchů I, II), už nějakou dobu kutí pokračování ke kultovní sérii svého táty. To má ignorovat ženský reboot z roku 2016 a místo toho… (více)

Hrdina Uncharted shání parťáka

Hrdina Uncharted shání parťáka

30.03.2019

Herec Tom Holland (Spider-Man: Daleko od domova) má momentálně plné ruce práce s tím, aby neprozradil žádný důležitý spoiler ohledně blížících se Avengers: Endgame, už brzy ho ale čeká natáčení… (více)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)