Dítě Bridget Jonesové

• Velká Británie Bridget Jones's Baby (více)

Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala. Jak se to rýmuje s faktem, že je stále bez chlapa? Celkem jednoduše. Stačí v doprovodu kolegyně navštívit odvázaný hudební festival a v jeho průběhu se vyspí s pohledným cizincem (Patrick Dempsey). A když se záhy na jedné společenské akci na vlastní tělo přesvědčí, že stará láska (Colin Firth) nerezaví, byť před pár lety definitivně skončila, je „štěstí" hotovo. Protože jí s rozluštěním zapeklitého rébusu nepomůže ani lehce cynická gynekoložka (spoluscenáristka Emma Thompson), ocitne se Bridget ve velmi nezáviděníhodné situaci. Jak seriózní právník Mark Darcy, tak úspěšný provozovatel internetové seznamky Jack Quant se sice k situaci postaví jako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a jejím potomkem vytvořit spořádanou rodinu, to ovšem netuší, že jejich šance na otcovství je přesně padesátiprocentní. Jak se blíží termín porodu, Bridget cítí, že bude muset s pravdou ven a hlavně že si bude muset vybrat, komu bude její dítě říkat „tatínku". Normální člověk by poslal oba dva na testy otcovství. Jenže Bridget Jonesová není normální, ale výjimečná. (CinemArt)

JajinkaBec

Na Bridget Jones jsem tak trochu vyrostla, a tak jít na třetí film patnáct let poté, co vznikl ten první bylo celkem zvláštní a trochu nostalgické. Změnila jsem se já, změnila se i ona. Už to není ta (aspoň ne tak moc) bláznivá holka, na scéně není žádný Daniel (mimochodem způsob, jakým ho alespoň maličko vytáhli, byl luxusní) a k mému překvapení nějakou dobu ani Mark. Prvotní zděšení ale vystřídala radost, že ta ženská se prostě umí skvěle bavit za každých okolností a za žádných neztrácí pozitivní náhled. To bylo samo o sobě nakopávací a ta hlavní věc, která se za všechny ty roky nezměnila. Z Bridget je prostě dospělá baba, kterou nezlomí nic a všechno řeší s (někdy ne tak docela dobrovolnou) dávkou humoru. Patrick Dempsey skvěle zapadl, jeho postavu jsem si zamilovala, z Colina Firtha už je malililičko dědeček, ale pořád nesmírný elegán, kterého zkrátka nejde nezbožňovat. Jeho Mark Darcy je prostě nesmrtelný a už vždycky bude. Spousta hlášek, spousta energie, spousta lásky a pár slziček. Naprosto úžasná je taky Emma Thompson, u které platilo, že kdykoliv se objevila na plátně, to nějaký zářez. Například "Můj ex kdysi řekl, že být u porodu je jako stát před svou oblíbenou hospodou, která hoří!" nebo "Chlapy vlastně k ničemu nepotřebujeme. Občas někde něco smontují, ale většinu času se akorát někde pletou." Za mě 5 * a klidně bych si to z fleku pustila zas! ()

Samelio

Nechápu zdejší nadšení. Tvůrci se zde rozhodně nedrželi pravidla "méně je někdy více" a naservírovali trapnost obřích rozměrů. Tam, kde první díl bez problémů rozeznává hranici "kdy je to vtipné a kdy by to už bylo trapné" a druhý díl tuto hranici překračuje víc, než je zdrávo, třetí díl ji překročil hned v první scéně a drží se za ní až do konce. Pár světlejších momentů se sice najde, ale přebije je křečovitá snaha o vtip a absurdní, uměle vykonstruované situace. Jak se ale zdá, zřejmě to na lidi funguje. Na mě rozhodně ne. 3/10 ()

ratpile

Mila, tak akorat vtipna, naprosto prijemna komedie. A dokonce se ji povedlo odvypravet divacky atraktivni pribeh, coz je spise takovy mily bonus, nezli standard bezne komedialni produkce. Bridget uz neni takove jelito, Firth i Dempsey bavi vzajemnym kontrastem, Sarah Solemani je zabavny "wingman", a vubec je to cele tak nejak vkusne zabavne. Za tohle se snad nikdo zlobit nemuze. ()

boombang

Škoda komentáře k nezábavné ztrátě času a k menšímu morálnímu kopanci. (Ale většině divaček se to asi líbit bude.) ()

Pavlunka

Velmi jsem se bavila :) Bridget zhubla což jí velmi sluší, ovšem v obličeji vypadá jako smrtka :D no musím říct že film se povedl a jsem ráda že nejeli podle knižní předlohy :) ()

XZvire

Ne, Bridget Jones rozhodně není zpět.. Před filmem jsem si přečetla knihu a doufala jsem, že když si pustím film, nebude to taková tragédie jako předloha.. Nová Bridget, je prostě zoufalá ženská s hodně zastydlou pubertou. Na "vylepšenou" Renée plastikama, se fakt nedá koukat, Colin Firth se už do role Marka nehodí, snad jen Patrick Dempsey se do své role hodil, i když byl dost nesympatický. Jediná postava, která mi byla opravdu sympatická, byla gynekoložka Emma Thompson.. Velmi slabé tři hvězdy.. ()

unrocker

Docela prijemne to bylo. Je to cítit ze se jedna o na film tvořeny rezirovany ženáma. Moje se smála jako o život ale me to chvílemi az tak nepřipadalo směsné . Tak tentokrát nebudu hodnotit Já ale žena tedy bylo sto supr. ()

Meeryan

Začátek se mi nelíbil - sprostá mluva, nehodí se to k tomu filmu, kde hrají herci určité věkové kategorie... 1/2* za Eda Sheerana a další 1/2* za typický britský humor. Vypadá to, že Renée Zellweger si myslela, že jako štíhlá (nevím co si udělala s obličejem) bude hezčí... Bridget byla hezčí když byla baculatá, ztřeštěná, prostě originální... to jak dnes vypadá, je pravděpodobně tím, že nerespektovala svoje proporce a tvar obličeje... je to i dá se říct neúcta k rodičům a předkům... nepoznávám ji... ()

Lkn

Asi jsem měl nějakou hodně citlivou chvilku u toho filmu, ale nesmírně jsem se bavil! Skvělé hlášky, které me chvílemi fakt dostali do kolen, ale je těžko uvěřit jak moc Rene zestarla a ještě starší vypadala ve filmu. ()

Tominni

Bridget je 43 let, práci a svou váhu celkem zvládá, jen je znovu sama. A když přijde jedna párty ala Woodstock, hned potom setkání se svou bývalou láskou a následuje zjištění, že je těhotná, spustí se znovu souboj dvou mužů o Bridget nebo lépe řečeno o její dítě. Tak jak stárne hlavní hrdinka, tak se trochu i mírní vtip Bridget, vše je tak trochu usedlejší, což ale není tak úplně na škodu. Lepší 3*. ()

Renie42

Viděla jsem první film s Bridget, druhý ne, a pak tenhle. Jinak se mi to líbilo, byly tam vtipné scénky a bylo to až tak trochu sci-fi, co se týče dvou potenciálních otců. Co mi trochu vadilo byla ta skrytá reklama na epl, začátek porodu, kde nemohla ani chodit, dítě v náručí v jedný scéně nahý a zabalený v ručníku a ve druhý už oblečený i s čepičkou a to časový rozmezí od porodu o rok později svatba. Jelikož na Vánoce měla čtyři týdny do porodu a porod nastal dříve, tak v půlce ledna a o rok později svatba v krásný slunečný a asi i teplý den, což nevěřím, že je takhle v Anglii v lednu. Možná jsou to chyby, na které se dají přehlédnout, někdo to bude řešit, někdo ne. ()

knihovna

Horší než jednička, lepší než dvojka. Ale Reneé je opravdu příšerka. Co na ní ty chlapy vidí je mi záhadou, leč to není moje starost. Ale holky musí tobýt trauma, když se o Vás pere špičkoví (zazobaný) právník s ještě bohatším miliardářem. Fakt to musí být hrůza. Moje žena to měla kdysi jednoduší, já měl holou prdel, a jiný zájemce nebyl. No prostě měla holka štěstí. ()

mac000

Nenadchne, ani neurazí, pár vtipných momentů (zejména scény s pragmatickou až cynickou gynekoložkou v podání E.Thompsonové). Civilní herecký projev René Zellwegerové. Výborný soundtrack. Závěrečná scéna otvírá možnost pro "Bridget Jones 4" ()

AgnesDee

Pořád stejně trapná, pořád stejně blbá. Akorát tady dodává její blbost zápletku, protože kdyby si ihned nechala udělat test otcovství, tak by nebyla žádná zápletka, a to přece nemůžeme dopustit. ()

nula87

Měl jsem z toho trochu obavy už dopředu, ale až nečekaně dobré hodnocení, tak jsem do toho šel. Zklamání veliké, opravdu nevím, co se na tom někomu může líbit - klišé, klišé, a zase klišé, a navíc to prostě není vtipné. Prvních pár desítek minut je to celkem nadějné, ale od zjištění Bridgetina těhotenství to jde z kopce, a to hodně rychle. Jediné co pobaví jsou scény s gynekoložkou Emmou Thompson. 35% ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest