Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

papadoce

Musím povedať, že aj keď som to neočakával, ma film hneď na začiatku aj napriek škaredosti dámy Gagovej úplne zhltol a tento stav sa ťahal prakticky možno až do polovice. Neskutočne sympatická mi bola postava Džeksna, ktorý mi prišiel tak nekonfliktný a pre medziľudské vzťahy tak čistý, že sa až divím, že v živote nedoplatil na fterky a vyciciavačov, ktorí by z neho ťažili. Druhá vec už je to, že časom pochopíte, že ho navzdory jeho dobrote a ochote poráža a vyciciava iný démon, ďaleko smrtonosnejší než sú ľudia. Každopádne zhruba tak v polovici to pre mňa kúštik stratilo tempo, za čo som teda nútený vziať späť jednu hviezdu a ruka v ruke s tým prišiel tak nejak aj útlm emócií. Ale koniec dobrý, všetko dobré. Potom to už chytilo ten správny oscarový scenár a na rad prišla už toľko očakávaná smrť jedného z dvojice zamilovaných, čo mi zabezpečí kino a pukance zdarma, takže díky Bredly za dodržiavanie klasických postupov. Síce by som scénu so šibenicou točil inak, ale rešpektujem rozhodnutie režiséra, že menej je viac, i keď nesúhlasím. Pozitívnym prekvapením bol pre mňa Sam Elliott, ktorý zahral staršieho bráchu veľmi slušne (za Údolie tieňov by som mu udelil doživotný zákaz hrania a akýchkoľvek prejavov, ktoré by mohla vidieť širšia verejnosť), bavila ma hudba a už aj tú zlatú sošku by si Brad odniesť mohol. Ja som v zásade spokojný a ani zďaleka neutrpím ak to ešte uvidím. Je fajn, že sa hviezda opäť zrodila. Takých plných 70. ()

wolverine

8/10.Fantastický film !!!!! Bradley Cooper měl perfektní výkon. Lady Gaga to také zahrála na jedničku. Hudební love story, které dojme každého člověka. Film ukazuje i špatnou stránku slávy. ()

Pulper

Několik pěkných písní a uznávám, že Lady Gaga umí docela dobře hrát. Bradley Cooper zmáknul ožralou hvězdu věrohodně. ()

joelly01

Pekne pohladilo po srdicku. Lady Gaga Rada mam a s panem Bradleym bych zasla na karamelove latte, vo tom zadna... I Klenot se radoval prevelice. Ovsem asi jako jedina, bila vrana bez vkusu, cynicka a kazitelka veskere srandy... kdyz me se ohromne nelibil ten megahit Shallow. A to hlas Lady G. velmi oblibuji a mam hodne rada tohle jakoby Country v modernim havu. Nene, ten song me minul. Ba co by se dalo rict, velmi me otravuje a nelibe mrcim kdyz ho nekde slyslim. ()

Najt

Hudební filmy moc nemusím, ale tohle je pěkný. Gagu taky moc nemusím, ale tady je super a Cooper, kterýho mám celkem rád, tak ten tu zase je jako zoufalec. Takže překvapení vedle překvapení, každopádně konec mě neočaroval, prostě jsem to nespolknul a emoce se nedostavila. Škoda, možná stačilo něco málo udělat jinak. ()

alldo.raine

Herecky a hudebně skvělé. Jinak ale nic nového. Navíc mám osobní problém s postavami, kterou Bradley hrál, takže já nemohu být úplně obejktivní. Nicméně OST již mám. ()

IvonaK

Písničky byly pěkné, představitelka hlavní úlohy hezká a hlavně trpělivá. Ze začátku jsem si myslela že to bude klasický romantický film, kde nadaný muž pomůže své ženě k úspěchu a všechno bude jenom dokonalé, ale v polovině nadešel zlom a její muž se začne uchylovat k alkoholu a začne se to rozjíždět. Film byl jednu dobu hodně propagovaný a nebyl určitě špatný. Všichni ho viděli, tak jsem musela taky ať nezaostávám. 😄⭐️ ()

Ex_Machina

Že život hudobných ikon nie je ľahký tuší asi každý z nás. Okrem krásnych songov je to namä príbeh o ľudskej tragédii. Môžete byť akokoľvek dobrý a úspešný človek, alkohol vás dostane vždy na kolená. Je to silnejšia droga ako láska. Bradley Cooper stvoril hviezdu, ktorá vystúpila až na nebo, no nechcel ju stiahnuť znova k zemi a preto muselo dôjsť k tragédii. Jeden z najsmutnejších a najdojímavejších záverov aké som kedy videl. ()

VojtaMarek00

Naprosto neskutečný. Gaga dokazuje, že je skvělá herečka snad každou minutou filmu. Hudba naprosto geniální, neskutečně povedená, perfektní. Výborná kamera, stopáž využitá skoro na 100%. Na konci jsem brečel jak želva. Což se mi v kině nikdy nestalo. Tohle chci vidět znova a znova. Možná je to mojí slabostí pro Gaga, možná tím, že je to fakt skvělej film. Podle mě je to obojím. Režisérský debut na jedničku. ()

kymla

Jako režijní debut B.Coopera to nebylo špatné.Souhlasím, že film by mohl byt kratší. Vyzdvihuji výkon Lady G..ona si jede sve "vystoupeni" od začátku do konce a Bradley ztvárnil svou úlohu parádně. ()

mar11

Po úchvatném začátku tomu pak trochu dojde dech, ale i tak se Bradleymu režisérský debut povedl. Nějakou tu zlatou sošku by si to možná i zasloužilo. A Lady Gaga umí prekvapivě obstojně hrát. ()

Natea88

Bradley Cooper si roli Jacksona ušil na míru a ukázal se v tom nejlepším hereckém světle. Lady Gaga je pro mě velkým překvapením, uvěřitelná a opravdová. Celkově za mě jeden z největších letošních filmových zážitků a překrásná hudba v čele s písní Shallow jen třešničkou na dortu. ()

Maara0

Vubec bych si netipnul, ze Bradley Cooper dokaze takhle rezirovat. A i herecky byl skvelej. Lady Gaga byla vyborna na to, ze to neni herecka. Az na jednu scenu se postavy chovaly smysluplne, coz cenim. Cejtim tady Oscara. ()

PAVLIS

Tak nudný, neoriginální a špatně natočený film jsem už dlouho neviděl. Nefungující postavy ani příběh. A LadyG by měla jen zpívat. ()

Mkartaylas56

Očekávání od prvního režijního počinu Bradleyho Coopera byla minimálně na mé straně velká a jsem moc rád, že byly naplněny. Režisérsky naprosto skvěle a zručně natočeno, tady Bradley velmi překvapil. Herecké výkony jsou zde opravdu špičkové a dovolím si říct, že jak úžasný Bradley Cooper, tak i neméně skvělá Lady Gaga, která svým výkonem zatnula tipec všem lidem, kteří jí nevěřili, mají alespoň nominaci na oscara jistou. No a o hudbě zde ani nebudu nic dlouhého psát, snad jen to, že je prostě boží. Jelikož jsem neviděl žádnou předchozí adaptaci tohoto příběhu, tak jsem logicky netušil, co se stane a jak film skončí, díky čemuž jsem si snímek rozhodně užil více, než by tomu bylo v opačném případě. Jinak jediné výhrady mám asi jen k délce filmu, protože si jsem jist, že to šlo zkrátit a neuškodit filmu zároveň a také jsem čekal, že mě příběh a konkrétně i konec více vezme, ale to je samozřejmě čistě subjektivní názor. Já tedy očekávám, že na předávání oscarů se se Star is born ještě jednou setkám a rozhodně budu Bradleymu a jeho partě fandit. 85% ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz