Charley (Anton Yelchin) je středoškolák před maturitou, který si užívá života plnými doušky – je oblíbený a chodí s Amy (Imogen Poots), nejžádanější dívkou na škole. Vlastně je tak sebevědomý, že se dokonce posmívá i svému nejlepšímu kamarádovi Edovi (Christopher Mintz-Plasse). Problémy ale nastanou ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje Jerry (Colin Farrell). Nejprve působí jako sympatický člověk. Ale něco na něm není tak docela v pořádku a nikdo jiný, ani Charleyho matka (Toni Collette) to podle všeho nevidí! Poté, co je svědkem Jerryho velice podivného chování, dospěje Charley k jednoznačnému závěru: Jerry je upír, který tu loví své oběti. Protože není schopen o tom nikoho přesvědčit, rozhodne se Charley vyhledat pomoc a rady populárního lasvegaského iluzionisty a samozvaného odborníka na upíry Petera Vincenta (David Tennant), než vezme věci do vlastních rukou, aby se monstra zbavil. (oficiální text distributora)

Beastmaster4

Další upírská krávovina, která mi ale až tak moc na nervy nelezla. Poslední dobou je knih a filmů o upírech nějak moc. Jsem sice fanoušek upírských filmů, ale tyhle teenagerovské scénáře opravdu ne. FRIGHT NIGHT je stravitelný, Colin Farrell si po čase vyzkoušel roli i v nějakém komerčním filmu a dal filmu aspoň nějaký náboj. Některé momenty byly neokoukané a tak hodnotím za průměrné tři. Co mi ale vadí je mánie filmařů a spisovatelů si dokola vymýšlet jiná pravidla upírského života a pro jejich zabití, než ta která jsou z historických legend známá a zavedená. Každý chce být v tom svém filmu něčím originální, ale bohužel ho tím jen potápí ke dnu. ()

Bauer

Bohužel nemůžu srovnat s Nocí hrůzy z roku 1985, což je možná škoda, když se podívám na zdejší hodnocení dvou filmů se stejným názvem, tak Noc hrůzy z 1985 bude asi lepší. Tento film mě ze začátku hodně bavil. Měl jsem pocit, jak když koukám na upírskou Disturbii (teenager sleduje souseda, se kterým neni něco v pořádku). Vynikající temná atmosféra a sem tam i něco vtipného. Vážně mě to bavilo. Poté ale přišlo opuštění zapadákova a vše šlo do hajzlu. Konec byl už na mě až moc přehnaný! Vím, že jde o horor řízlý komedií, ale co je moc, to je moc. Navíc ta digitální krev strasně ubírala na temné atmosféře na začátku. Anton Yelchin byl docela v pohodě, ale Colin Farrell byl jako vždy vynikající. Obyčejný průměr! ()

MeanWhile

Nebýt ve filmu Farrella, tak moje hodnocení jde o hodně dolů, mě samotnýmu se ani nelíbí že jsem dal 5*, ale změnit to nemůžu a nechci, to bych Colinovi neudělal. Film beru spíše z komediální stránky, protože jako horor to bude fungovat jen na malé pětileté děti nebo přiblblé třináctileté holky. Největší Fright Night (tu nepravou!) ve filmu ale předved David Tennant, kterej to rozjel ve velkym stylu a doufám že si co nejdřív seženu Midori já sám. ()

MonaSax

Really? Nevím, co jsem čekala, ale opravdu jsem se těšila. Jsem znuděná a zklamaná, film jsem asi 5x pauzovala a to není vůbec dobrý. Ok mám ráda Farella (bez řečí) a Antona (přesvědčil v Alpha Dog), s Chrisem je taky občas sranda, hlavně, když je McLovin a co teprve sympatická Toni z Little Miss Sunshine. Stejně Fright Night sucks. Směšné efekty (shoření jejích těl)a ještě směšnější ksichty upíru, když se změněj. Je to jen další nepovedený remake. ()

Lacike

Original milujem, a aj ked nemam rad remaky, tak tentokrat som sa na novu verziu neskutocne tesil. Casting novej verzie sa podaril na jednotku a ani sam by som ho lepsie nezostavil. Dokonca sa podarilo napravit jedinu slabinu originalu a to charakter experta na upirov Petra Vinceta, ktory posobil v originaly prilis trapne a nevierohodne. V podani Davida Tennanta je ale dokonale zabavny. Nezaostava za nim ani zvysok castingu a kazdy tu ma nejaku scenu v ktorej sa moze naplno predviest. Dalsim velkym plusom je bezchybna a pôsobiva rezia. Technicka stranka je skvela. Je tu niekolko napadito zrezirovanych akcnych scen a mensi rozpocet sa prejavi len na slabsich digitalnych trikoch. Jednotlive sceny funguju sami o sebe perfektne. Ci uz napinave tak aj komicke sceny. A aj ich striedanie je dobre vyvazene. Hlavnym a jedinym problemom filmu je scenar vdaka ktoremu sa postavy niekedy spravaju nelogicky. Napriklad Farrellova postava ma po cely cas na haku, ci ho niekto odhali. Okrem hlavnych postav sa tam proste nejaky okolity svet neriesi a kludne tam vybuchuju domy a zabijaju ludia bez ohladu, ci to niekto zisti. Proste sa tvorcovia v druhej polovici filmu vykaslali na dej a vsetko stavili na akciu. Vdaka tomu mam z filmu rozpacity dojem a musim ho hodnotit o triedu horsie ako original. Napriek tomu sa ale jedna o posobivy film, ktory stoji za to. 7/10. ()

Genero odpad!

Colin jako prototyp maloměstského emoupíra láká školou povinné gaye na svá kyselá jablka a předvádí tak přesvědčivý výron, že mi tím i na tu dálku, kterou nás dělí Atlantik, pije krev. Ani komedie ani horor – unylý žánrový kočkopes pro začínající romantické rozhoďnožky, při kterém brunátnému heterákovi škube nuda ustupující kouty na hlavě. Na konci se nacházím ve stavu řízného střelmistra, který si po dvouhodinovce toho pravého chlapského mazlení a něžných slovíček s Colinem rozpačitě navléká za vlahého pátečního svítání trenýrky s nápisem úterý a kráčí si odkroutit svou rychtu v kamenolomu. ()

ScarPoul

Zachraňuje to vlastne fakt, že to má stále nadhľad. Inak by to bolo veľmi smiešne. Ale pohrávanie si so žánrom v štýle Buffy je mi sympatické a aj napriek tomu, že scenár má veľa múch, tak Gillespieho réžia a herecké obsadenie vytvára s tohto počinu veľmi chutnú jednohubku. Zabával som sa na tom náramne. Celé to pobehovanie a kričanie a podanie a potom koniec ako vystrihnutý z nejakého zlého seriálu tu kulminovalo s takou precíznosťou, že tomu tú blbosť ani nemôžem vyčítať. Imogen Poots na spapanie a ak chcete hláškujúceho týpka a nemáte po ruke černocha stačí aj britský Doctor Who. Pravdou je, že si to neviem predstaviť ani lepšie. Film je jasne definovaný od prvej minúty a hľadať tam niečo čo tam jednoducho byť nemá by bolo hlúposťou. Ja ho beriem ale ako vec, ktorá zo vztýčeným prostredníkom strká všetky tie upírie denníky a twilighty do riti a užíva si veselo svoju poctu pôvodnému filmu a komike v štýle pôvodného Evil Dead. Možno sa to pre túto dobu nehodí a možno práve preto ma to dokázalo tak dobre pobaviť. ()

Borrtex

Zdařilý sci-fi horor s překvapivě propracovanými efekty, který rozhodně neurazí. Dobře promyšlenému příběhu disponují příjemní herci (především Imogen Poots a Anton Yelchin) a z části i poměrně snesitelný Colin... Film se mi líbil, ale pár věcí bych asi trošku pozměnil :-) 50% + za herce 25% = 75% ()

bouncer

Celkem příjemná zábava s hororovou tématikou. Colin Farrell je jako upír prostě famózní (což platí i o Davidu Tennantovi v roli "lovce upírů"), zbytek taky ujde a ač chápu, že se film snaží svézt na vlně obliby upírů a podobné havěti, tak má docela spád a nějaký ten originální nápad. Až na klišovitý závěr jsem byl spokojen... ()

Terva

Hezký začátek. Povedené úvodní titulky, dobré napětí, tak se mi to líbí. CITÁT - I úspěch tě někdy může stresovat.......... Co naděláte, když je váš soused pravděpodobně Dracula ? CITÁT - Ne, Dracula je jen jméno, tohle je upír. A s tím Stmíváním jsi mě naštval.......... Scéna v bazénu je nádherná. Po dlouhé době vidím charismatického upíra. DIALOG : CHARLEY (Anton Yelchin) - Může být Budweisser ? JERRY (Colin Farrell) - Jo, jistě........... Nutno dodat, že opět nechápu to plýtvání krví. Je to pro upíra i lidi drahocenná tekutina tak proč jí tolik teče kolem, místo aby byla vypita ? CITÁT - Když jsem minule zavolal policii, málem s ním šli na pivo.......... Já se bavil. Pěkné triky, normální příběh o upírech, nic extrémního, sranda a ironie. Příběh moc nevybočuje z linie upířích filmů - prostě kůl, svěcená voda, stříbrné kulky - tedy pardon, to jsou vlkodlaci - světlo, česnek, ten zas tak moc ne a tak dále. CITÁT - Vrátnej je tak trochu mimo, bolí ho za krkem.......... Finální souboj byl lehký a celkem slušný, prostě normální. Natočeno na motivy filmu "Fright Night". Komu se to líbilo, určitě si užije závěrečné titulky. CITÁT - Do hajzlu, na tohle jsem moc střízlivej !!!......... ()

tibenskym

Tak tento film sa na nič nehrá, je to b-čkový remake b-čkového originálu, nič sa tu neberie úplne vážne, postavy dobre hláškujú a proste som sa celý film usmieval a ani chvíľu nenudil. Za veľké plus považujem, že spracovanie je na veľmi dobrej úrovni a herci to hrajú s totálnym nadhľadom. A na záver jedna super hláška, ktorá mi predpokladám, zostane veľmi dlho v pamäti: ''Oh no, that’s a fucked up vampire hand! Now you believe me?'' :D ()

Chermy

Lepší průměr. Velká škoda, že je tak odfláknutý scénář, protože Farrel i Tennant jsou dokonalí! I režisér odvádí dobrou práci a má smysl pro humor. Přesto, bohužel nemám nejmenší pokušení podívat se na to kdy znovu. ()

Suzie05

Konečně koukatelný film o upírech, bez tupé romantiky typu Twilight. A mezi náma, Colin tady byl opravdu úžasný (hláškař), taky bych chtěla takového souseda. Poslyšte, nastěhoval se k nám upír, půjčil si kartón budweiserů, sežral striptérku a vyhodil nám dům do vzduchu, protože jsme ho nepozvali dál. ()

corpsy

Snáď by som tam strelil aj lepšie to hodnotenie, ale tých ( pre upírov vražedných ) najsvetlejších momentov, zas nieje až tak veľa. Viditeľne, ma ale snímok veľmi nenabádal porovnávať s nedostižným originálom, pretože sa vyberá trochu iným smerom, je odvážnejší ( rozumej v násilí grafickejší ) a ten teeneagerský háv, v ktorom bol oblečený pôvodný snímok tu takmer absentuje. Či je to na škodu alebo nie, to závisí od vkusu. Ako píšem, som vlastne viac ako spokojný. Možno budete aj vy. ()

PauloZ

Disturbia trochu jinak, tak mi přijde tahle podívaná, podobné postavy a stejně stavěný děj. Teenager, jeho holka, divný soused, mrtvý občané, náhodné prolnutí všech dohromady a jedno veliké vyvrcholení. Disturbia byla o kus lepší, ale já jsem se ani v tomhle případě vůbec nenudil. 3* mi přijde málo, proto dám 4. Napětí se buduje velmi solidně a herci na easy, Colin mě po dlouhé době bavil. Je to sice místy přitažené za vlasy a tím koncem to vyzní jako temnější pohádka pro mladistvé, ale jak už jsem psal, bavil jsem se. 3D naprosto zbytečné. ()

Anchi

Špatně udělaný stříkance, cákance, hnusance krve, špatně udělanej upír jménem Jerry (!!!) v úplné upíří podobě, špatně udělaná jízda autem, špatnej scénář, strašně vtipná scéna s kolíkem, "ah, mom's very religious", roztomilý "chchch" zvuky nevole na světlo. Asi až tak blbý a špatný, až to hodně bavilo :-) A dobrý sound. ()

Kryton

Doporučení z rukou hororového fanouška: Nejprve si sežeňte původní film http://www.csfd.cz/film/4427-noc-hruzy/ . Pak srovnejte! Pár věcí by se schodovalo - Stopáž je nachlup stejná (to se remakují i stopáže?), upír od vedle není žádný cukroušek, kluk si veme na pomoc "odborníka". To by bylo vše! Atmosféra je ta tam a celé je to akčně tupé jako scéna honičky autem. Colin Farrell mě ani tak moc nevadil. Upíra zahrál jinak než v původní verzi. Jeho upír je více masovým vrahem co rád zabije pro potravu, ale i zábavu. Horší je to se zbytkem filmu. Hlavní hrdina je ještě více k nesympatický než v původní verzi. Chápu modernizovat a vzít to po svém. Jen nevím zda upírobijec musel být jakýsi Chris Angel? Jediné plus je, že v dnešní době se natočí upíří horor, kde upír není gay a má fobii z krve. Tohle je docela dosti krvavé! Včem původní verze totálně převalcuje remake? Efekty jsou tady hnusný. Film z roku 1985 má strašidelnějí a propracovanější efekty, masky atd. Jak se to může stát? Mě vážně vadí snaha mít vše CGI. Hlavně v hororu jsou nepovedené PC efekty k smíchu. Stará škola i verze vyhrála na plné čáře! Upírský žánru v éře gay upírů z TWILLIGHT pořád čeká na reinkarnaci. ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020