ripo

Vkradnutý, plytký, so slabým scenárom pôvodný Total Recall. Počet vystrelených nábojov vo filme bol väčší ako vo všetkých pokračovaniach Ramba. Niekedy som mal pocit, že ten film mal cieľovú skupinu 12-15 r. ()

PinokKio

Recyklovat je potřeba, ale na filmy by se to vztahovat nemělo. Z nového Total Recallu všechna červená vymizela, místo Marsu pobíháme ve futuristických kulisách a hrajeme si na honěnou ve výtahu skrz zemské jádro. Křečovitého Arnieho vystřídal jiný netalentovaný herec, navíc ještě bezsteroiďák, kterému společnost dělají dvě věčně se mezi sebou handrkující a absolutně nesympatické brunety. Wiseman tuhle klasiku sice nezabil, ale nevyždímal z ní ani trošku marťanského vzduchu navíc, což je škoda .. ()

Spooner

Popcornová akční jednohubka se slušnou akcí a opravdu excelentními triky. Jenže je to celé naprosto hloupé a hlavně zbytečné. Scénáristé okleštili všechno nebo vyšoupli všechno dobré z originálu a celé se to i přes našlapané tempo hodně rychle vykouří z hlavy. Colin Farrell už zažil lepší herecké chvilky, Jessica Biel je prkenná a jediná Kate Beckinsale zde naprosto prodává své přednosti. I přes jistou snahu prostě ale vzniknul film, který se s originálem nedá moc srovnávat. 50% ()

a.kopecka

Nemá to litry krve, useknuté končetiny, Sharon Stone ve cvičebním úboru ani zohavené obličeje (Verhoeven je prostě gurmán), ale v rámci letního výplachu všechno funguje tak, jak má a společně s vaginálním útokem Kate Beckinsale, výjimečně TOTALně neidiotským scénářem Kurta Vimmera (absence hlášek ovšem zamrzí) a vesměs nápaditou akcí vytvořil Len Wiseman ničím neurážející a ne úplně REK(T)ALní jednohubku. ()

Wacoslav1

Vy volove vyndejte si uz hlavu z riti a trochu se proberte puvodne sem to komentovat vubec nechtel ale kdyz tu furt ctu vsude jaky je to skvely je mi blivno 64% to je opravdu velmi luxusni hodnoceni pro tento shit myslim ze ta 1* by se za ten peknej vizual udelit dala ale tim to hasne jinak je totiz vsechno spatne Farell je tragickej a jestli jeho vykon videl Arnie musi se chechtat jeste do tedka remake to opravdu moc neni to je sice pravda ale v tom pripade to meli pojmenovat zgruntu jinak a vubec se do puvodniho Totall recalu nesrat Wiseman potvrdil ze je reziser traged a Die hard 4 byla jen svetla vyjimka a po tomhle uz ho definitivne odepisuju a muze si podat ruku z dalsim tragedem Nispelem a na zaver vzkaz pro vsechny co ctou komenty nebo chodi na dizkuzi a nechaji si toto veledilo doporucit od pana odbornika korbitche22 kterej ho vsude vytrvale propaguje jak kdyby to byl fakt nejakej hit nebo co tenhle pseudokritik co o sobe tvrdi jak hodnoti objektivne a vsemu rozumi dal takovymu peckovnimu filmu jako je Universal soldier 4 1* a nejvetsimu akcni hitu roku Expendables 2 3* a tyhle srackarne dal 4* a dela jak kdyby to byl hit roku nebo co takze tohohle chytraka neposlouchat a jestli na to mate tak se na to kouknete a posudte sami co je to za skvost a jeste vzkaz pro pana korbitche22 prestan uz lidem vymejvat mozky a bez delat reklamu na tuhle kdakarnu nekam jinam smrtko! ()

petero

Nonstop akčná eye candy jazda s parádnym vizuálom kde akčné scény sú prispôsobené neopozeranej architektúre budúcnosti. Scény ako automobilová naháňačka a la Minority Report, útek pred terminátorkou Beckinsale v transportných kockách, či záverečná akcia v bezváhovom stave v Páde pri prechode zemským jadrom sú parádne rovnako ako kopa malých odkazov na pôvodný film. Vrazené peniaze sú na filme vidieť a pôsobý to veľkolepo. To sú asi jediné klady filmu. Proste to čo bolo na origináli slabé je tu lepšie. V ostatnom vyhráva na plnej čiare Schwarzeneggerova/Verhoevenova/Goldsmithova kultová pecka. Monumentálna hudba ktorá zaujme hneď ani sa poriadne neposadíte do kresla (tu to akurát rozprúdi dubstepový song Typhoon od Foreign Beggars pri stretnutí s trojprsou kočkou), bombastické must see efekty nahradili reálnejšie ktoré ani nedávajú šancu tušiť aký je pôvodný film parádny (vyrezanie mobilu z ruky či holografická hlava nemôže konkurovať vyberaniu vysielačky z hlavy či rozkladacej maske Schwarzeneggera po príchode na Mars) a PG rating s nevhodným hereckým podaním podtrhujú celkové nevýrazné vyznenie filmu spolu so scenárom ktorý postavám nedáva šancu zaujať. Nejednoznačnosť konca na čom originál staval tu aby človek lupou hľadal. ()

Davies182

Absolutně neškodná a hodně zábavná akční načančaná jízda, které sráží nohy otravné scénáristické berličky, hlavně ke konci. Mám pocit (oprávněný), že to slovní spojení poslední dobou používám víc než je zdrávo, ale nedá se nic dělat. Z diváka se nemá dělat tupě zírající tele, on chce občas i trochu přemýšlet. Ano, i u přepáleného blockbusteru. 7/10. ()

gogo76

Na blueray obale svieti nápis "Lepší než originál" a ja nedôverčivo filmu dávam šancu, no hlavne kvôli porovnávaniu originálu s Arnoldom. Akcie a naháňačiek je tu požehnane, poviem slušne, že je tu jej až kurva moc...Často mi napadlo porovnanie s podobne hluchým Van Helsing. Sú tu cítiť peniaze, rozpočet bol iste štedrý(150 miliónov??? vám musí jebať...) a preto nejaká múdra hlava pretlačila akciu na úkor príbehu. Originál s Arnoldom ponúkol v prvom rade príbeh, výlet do iného sveta a Verhoevenovu zručne krvavú réžiu. Tu sa akcia takmer nezastaví a ak by som nevidel originál, tak poriadne nezaregistrujem o čom film vlastne je. Akčné hrdinky, ktoré majú energie za 50 chlapov mi nesedia, aj keď uznávam, že K. Backinsale bola jediný dôvod prečo som nezaspal. Videl som rozšírenú verziu a mal som pocit akoby sa film ani na chvíľu nezastavil. Napriek tomu, že je Farrell neporovnateľne lepší herec ako Arnold, filmu nepomohol. Mohol by ho nahradiť ktokoľvek a aj tak by bol pre mňa výsledok veľkým sklamaním. Objektívne ako samostatný film možno slabé tri, ale ako remake je to nudný film bez duše. Úplne zbytočný a najhorší remake za dlhú dobu...Podobne skončil i nový Barbar Conan. Moje pocity v recenzii skvele zachytil aj MrPierc, ale nechcel som ho vykrádať. 40%. ()

Xmilden

Minimálně každý zde popisuje jak je vlastně zbytečný tento remake. Já bych to viděl trošku jinak, spíše mě mrzí že tohle někdo nazval Total Recall a že náš hrdina si jde do Rekallu koupit vzpomínky. Nebýt totiž těchto dvou věcí, tak by se jednalo o poměrně svižný sci-fi akčňák jehož hodnocení by bylo zaprvé vyšší a zadruhé byl by to film, o kterém by si lidé vyprávěli i s odpstupem několika let. Jenže režisér a tvůrci vsadí často najistotu a tak když remake tak remake se vším všudy. To je samozřejmě veliká škoda. Mě se na novém snímku líbila spousta nápadů, včetně toho že necestujeme na Mars, ale nějakým výtahem skrze Zemi, který profičí trasu do 20 minut. Zajímavá myšlenka mimochodem. S roboty je to už horší. Trošku jsem měl obavu po prvních minutách, že budu svědkem něčeho podobného jako byl například Green Lantern. Ani nevím proč mě tenhle propadák při sledování napadl. Colin hraje obstojně, ale hodně chválím Kate, která spojila dvě role v jednu a její Lori je vlastně spojení postav, které před 22 lety hráli Stone s Ironsidem. Nejlepší akční scény jsou ve výtahové scéně, někdy zkraje druhé poloviny filmu. Nedá se říct že by Wiseman něco vyloženě podělal, v Hollywoodu jsou rozhodně mnohem horší paraziti. PS: Při druhé projekci na mě film působí hrozně chladně. Farrell nemá hlášky a je oproti Arnímu hrozně nevýrazný. Akce je fajn, ale je jí hodně. Probíhá navíc co chvíli. Skoro si divák říká co 5 minut, že teď už se něco semele a taky že jo....a postavy jdou zase o kousek dál. To samé se opakuje. Chybí krev. Prostě instantní akční výplach alá Hollywood. Ber kdo chce, stejně si na to po čase nikdo nevzpomene. 50% ()

Arbiter

Na to, že je ten film jedna velká legrace, trval až moc dvě hodiny. Total Recall nové generace našel otcomatku ve své předloze (základní kostra děje), Blade Runnerovi, Stalkerovi a Terminátorovi (mimo jiné vizuál), videoherním světě (některé mechanismy, vizuál, kamera) a já nevim, kde ještě, takže je to nakonec místy přeplácaný kočkopes s několika fajn nápady. Asi se mi moc nechce shazovat logiku, čert ji vem, nebudu nad ní přemýšlet. Jen ti terminátůrci byly dost nenebezpečný na to, jak moc byly cool. Úhlavní T8 nemesis držel účes a tvářila se přísně, stařičký boss dělal karate, hlavní hrdina uměl na klavír a k tomu hrála fajn hudba. Proč ne. Do půlky snad i za 4*, konec za dvě. Příště víc modřin, krve, sexu a mínus 30 minut, prosím. (díky za ty výtahy. Ùplně normální výtahy!) ()

Real Tom Hardy

"WE COMMUTE HALFWAY AROUND THE WORLD FOR SHIT JOBS, FOR SHIT PAY, TO COME TO THIS SHIT BAR AND GET DRUNK ON TOO MUCH SHIT BEER." --------- Kolosálny stret medzi ultimátnou dravou šelmou Kate a miláčikom všetkých pravých mužov, Collinom, kde sekunduje mačiatko Jess a skutočný sci-fi zloduch, ktorý silne pripomína Kevina Spaceyho z Advanced Warfare – Bryan Motherfucking Cranston. Total Recall predstavený v jednej vete. ()

Phobia

Beru zpět svůj komentář u staršího bratříčka: dechberoucí triky a efekty opravdu nejsou podstatou ani u sci-fi žánru. Byla jsem zvědavá, jak remake obstojí ve srovnání s lehce obstarožním předchůdcem a za sebe musím konstatovat, že Verhoeven s Arnoldem zválcovali Wisemena s Colinem poměrně jednoznačně. Pastva pro oči byla tak přebujelá, až se chuděry čidla zraku neměly mezi stovkami objektů v jednom každém záběru pořádně čeho chytit. Postavy šustily papírem, bylo mi šumafuk u prdele, co se na obrazovce odehrává a vlastně jsem ani pořádně nechápala, z jakého důvodu se to děje. Před 22 lety jsem věděla, proč je Cohagen svině a za co bojují povstalci, tentokrát mi to scénář jaksi vůbec neosvětlil. Příběh byl jen upozaděnou kulisou pro zběsilou akci plnou wtf utíkání, wtf jízdy, wtf střelby, wtf výbuchů, prostě WTF logiky a WTF fyziky. Peripetie Colina Farrela mě nechávaly ledově chladnou a jeho dvě baby jsem od sebe rozeznávala jen proto, že jedna měla culík... jakmile si ho v závěru rozpustila, byla jsem v hajzlu - která je která? Dám hvězdičku za efekty, hvězdičku za pár zajímavých nápadů (např. vystřelovací kamery), chvílemi mě zaujala hudba a tím jsem bohužel vyčerpala pozitiva. Jestli se někdy v budoucnu znovu podívám na "Total Recall", tahle nemastná-neslaná verze to určitě nebude. 45% ()

darkrobyk

Díky zdrcujícím komentářům jsem byl připraven na děsivou hrůzu, která nesahá Arnoldovi ani po kolena. A vida, ono to vůbec není špatné. Trikově naprosto bezchybné, akční scény bombastické. Citace ze známých filmů jsou nekonečné, ale já mám rád Blade Runner právě proto, že tam pořád prší a tma je prošpikována miliony světel, a Star Wars proto, že se mi líbí ty černobílé uniformy a nekonečné honičky ve všem, co lítá. Jo a taky Pátý element, Vetřelce, Zlomek sekundy, RoboCopa a všechny ty další báječné filmy. Pobavilo mě, jak v určitých známých momentech připravil režisér pro diváka překvapení - např. scéna u skeneru s onou ženštinou, ve kterou se převlékl kdysi Arnold. A takových momentů bylo několik a potěšily. A rovněž mám pocit, že ani tak nejde o remake, jako spíše odlišné zpracování původní povídky. No a ty výtahy, jasně, kostka, tedy Kostka, Harry Potter...ale dost. Spokojenost velká, jen bych zredukoval ukecané pasáže v první třetině filmu. ()

Ampi

Sympatické je, že se tvůrci otrocký nedrželi originálu. Prostředí Kolonie mi přípominalo jiný film na motivy Philipa K. Dicka Blade Runner - mezi ruskými, arabskými a asijskými nápisy český nápis Vítame Vás potěšil. Synkretičtí vojáci zase připominali imperiální jednotky Hvězdných válek. Film je zajimavě protibriský jako by film točil Mel Gibson s Rolandem Emmerichem v době Statečného srdce a Patriota. USB vlastně UBF je ta zlá, Kolonie neboli protinožci hodná. Ir (Collin Farell) tu spolu s Američankou (Jessica Biel) mlátí sympatickou Angličanku (Kate Beckinsale) . Je tu postapokaliptická krajina i dyspotie, zkrátka vcelku pěkně natočené sci-fi. VAROVANÍ KRITIKA Následující část KOMENTÁŘE vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla NEBOLI SPOILER: Vystupování ze zeměpadu, který prolítne z Británie do Austrálie okolo zemského jádra za 15 minut? 50 tisíc umělých vojáků na přelidněnou Kolonii - Austrálii? Kolik jich zabil Quaid během filmu asi 10? Když Kolonie věděla o invazi nezničila by to trhavinami, nebo nezačala by tam házet kameny? Nezačal by alespoň někdo stavět obranu? KONEC SPOILERU. Viděno v rámci čsfd projekce na Černém Mostu místo Andělu, snad tam moc lidí nejelo, já jsem tam malém jel a chtěl jsem si vyzvednout heslo v internetové kavarně. No ještě, že to dopadlo jinak. ()

Fiftis

Na prvý diel to samozrejme nemá, ale film nenudí. Je to ale bez väčšieho príbehu a pointy. A koniec som čakal tiež iný. Jessica Biel tu bola riadne anti-sexi, ale aspoň že ženskú časť poriadne skrášlila Kate Beckinsale. Colin nesklamal. Postavy, ktoré v pôvodnom Total Recall hrali dôležitú úlohu, sa v remakeu zjavujú na niekoľko záberov, aby mohli byť následne odstrelené. Roztomilo nechutné masky Roba Bottina nahradili roboti vytvorení v počítačových softvéroch. Invenciu sa Wisemanovi výnimočne darí nájsť aspoň v akčných scénach. O hviezdičku viac za starý dobrý Recall. ()

Shakers

Menej úchylná a viac akčná verzia. Verhovenov Recall sa mi páčil viac, ale tento Wisemanov je po technickej a vizuálnej stránke tak dobre spravený, že som si ani neuvedomil, že som sledoval remake. Wiseman skrátka akcie vie a v tom filme je jej dostatok, ma tempo a nápady, takže sa je rozhodne na čo pozerať. Hudba tiež celkom dobre sedí k záberom. Problém mam len v tom, že Wiseman nedokázal stupňovať napätie, tak ako Verhoven. Celý film sa držal na rovnakej línii a finále mi prišlo dosť slabé a bez napätia. Určite sa na to oplatí pozrieť, už len kvôli akciám a vizuálu. 70% - 3* ()

lamps

Proč?! Netvrdím, že tenhle remake slavné Verhoevenovy sci-fi je úplně špatný, ale vzhledem k dvacet dva let starému originálu naprosto zbytečný a ryze komerční. Co starý Total Recall zdobilo, tedy skvělé masky, atmosféra cizí planety a režisérův cit pro správnou míru brutality, to je zde redukováno jen na nepřetržité střílení a honičky uprostřed města budoucnosti. A zatímco v první půlce to ještě funguje a divák se pod záplavou akce nemůže ani nadechnout, v závěrečné části všechno pomalu vyšumí a stále se opakující vzorec začně nepříjemně a vydatně nudit. Farrell se sice snaží, ale se vší úctou Arnieho kamenný pohled a naběhlý biceps překonat nemůže, a tak jediným pozitivním osvěžením jsou krásky Jessica Biel a hlavně Kate Beckinsale, která zřejmě odmítá stárnout a její pružné tělo by si zaloužilo vlastní hvězdu na chodníku slávy. Wiseman opět potvrdil, že akci zvládá na jedničku, ale v porovnání s Verhoevenem je to strašně nenápaditý a rutinní režisér. ()

Pepinec

Film, který vás pobaví asi jako Otázky Václava Moravce a u kterého budete cítit stejně napětí jako u losování sportky, na kterou jste si nevsadili. Vizuální stránka sice možná dobrá, ale příběh neopustil plátno, což je vždycky velký krok k průs...švihu. ()

KlárkaS

No, co k tomu říct... Nejsem člověk, který se vyžívá v chybách a nesmyslech. Většinou se prostě vezu na filmové vlně a moc to neřeším. Takže nejdřív jsem si chtěla postěžovat, jak moc je tam spousta věcí nelogických, ale pak jsem si na internetu našla článek, kde jeden univerzitní profesor tvrdil, že v nulový gravitaci zbraně opravdu fungují. Tak pardon. Ale stejně mi tam nesedí to, že když trvá cesta z Austrálie do Anglie skrz Zemi 17 minut, tak jaktože si tam ty hlavní postavy venku tak vesele lezou. To je jeden problém. A pak další je obsazení. Moc mě to mrzí, ale na Colina Farrela a Jessicu Biel mě koukat fakt nebaví. Není moc na co. Není důvod jim fandit. Za to Kate Backinsale je jiný kafe. To je akční femme fatale a její osud na mě měl největší (tzn. aspoň nějaký) emocionální dopad. ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011