Pobřežní hlídka

• USA Baywatch (více)

Mitch (Dwayne Johnson) je chlap jako hora se silným morálním kompasem a stoprocentním zápalem pro práci vodního záchranáře. Je to prostě naprostý opak Matta Brodyho (Zac Efron), bývalého úspěšného olympionika, kterému sláva natolik stoupla do hlavy, že si po nekonečné sérii průšvihů musí pod Mitchovým velením jako plavčík odkroutit pár desítek hodin veřejně prospěšných prací. Matt má však ego stejně silné jako bicepsy a ani takové varování osudu nebere moc vážně. Místo bdění nad plážovými povaleči bez uzardění zírá do výstřihu dalšího nováčka v týmu, nádherné ale odtažité Summer (Alexandra Daddario). Za jiných okolností by si ho Mitch asi podal, jenže teď na to nemá čas, protože se mu na pláži začaly kupit problémy. Tu moře vyplaví pytlíček s drogami, tu mrtvolu... A protože místní policie vše bohorovně přehlíží, vydá se parta plavčíků na trestnou výpravu, která nemůže skončit dobře, pokud jeden z jejích členů nepřestane všechno sabotovat. (CinemArt)

marek29

Jedna hvězda za ty prsa, druhá za Dwayne Johnsona. Příběh ani nic co má s mozkem něco společného tu prosím nehledejme 🙄 ()

liquuid

Cisty prumer. Par vtipu docela dobrych a neohranych, ale v pribehu se dalo predvidat az prilis mnoho dulezitych okamziku. Urcite mohli scenaristi vice zamakat a dej mohl byt narocnejsi a zajimavejsi, protoze takto jenta dejova linka prilis jednoducha. ()

mivr

Nechápem a nesúhlasím s niektorými divnými komentami a nízkymi hodnoteniami. Takto sa majú točiť komédie, bolo to výborné, smialo sa celé kino, každý odišiel zo sály až po poslednej scéne. Dostal som čo som chcel, zábavu s dobrými hercami, výborné aktuálne prostredie leta. 90% ()

x_ander

Na Baywatch jsem se hodně těšil, protože vzkřísit kultovní seriál formou Rkové komedie, která si dělá srandu sama ze sebe, je postup , který mám rád. Bohužel Seth Gordon není ani zdaleka Phil Lord a Christopher Miller a další pecka z ranku Jump Street se tak nekoná. V podstatě všechny lepší gagy byly vystřílené v traileru a film nic překvapivého nepřinese. Ona to je sice zábava, u herců je vidět, že je to fakt baví (Kelly Rohrbach neskutečně válí), na ty kozy se dobře kouká, ale režisérovi se film sype viditelně pod rukama. Ale potenciál tu je a chci sequel. Jen to prosím dejte třeba Toddu Pillipsovi. ()

Stanmi

Mitch Buchannon (Dwayne Johnson) je všemi oblíbený velitel Pobřežní stráže, který je ochoten ve svém týmu strpět i takového frajírka jakým je dvojnásobný olympijský vítěz Matt Brody (Zac Efron), který si zde musí odkroutit trest v podobě veřejně prospěšných prací. Když však moře vyplaví na pláž nebezpečnou drogu, Mitch a jeho parta se rozhodnou nespoléhat policii a rozjedou vlastní vyšetřování… Natáčení filmů podle více či méně úspěšných seriálů z minulých dekád není v současném Hollywoodu nic nového. Nyní se pozornost filmových tvůrců zaměřila na devadesátá léta, takže se před pár měsíci objevili Power Rangers a teď i Pobřežní hlídka. Inu i já jsem v devadesátkách celkem pravidelně sledoval tento seriál (a Power Rangers samozřejmě taky) a i když už vlastně vůbec nevím, o co v jednotlivých dílech šlo, tak si dobře pamatuji moře, pláže, pěkný holky v čele s Pamelou a pochopitelně také Davida Haselhoffa. Pobřežní hlídka byla přesně tím seriálem, u kterého člověk nemusel příliš přemýšlet a jenom se kochal. Je jasné, že tvůrci filmové verze těžko mohli na základě seriálové předlohy přijít s vážně míněným snímkem, takže tento filmový remake je nefalšovaná komedie s kriminální zápletkou (ano správně, Baywatch Nights). Filmová Pobřežní hlídka si tak více či méně po většinu času utahuje ze svého seriálového předchůdce (někdy až na hranici s parodií), ale jinak v zásadě nabízí to samé, tedy slunce, pláže, moře, pěkný holky a svalnatý borce. To co samozřejmě filmu nejvíce pomáhá, je samotný pan Rock, který pózuje a hláškuje, co to dá. To Zac Efron už tolik sympatií u mě nevzbudil (i když jde vidět, že zamakal), ale má to těžký, protože jeho postava Matta Brodyho je nesympatická od začátku až do (skoro) konce, ale spolu s Rockem tvoří celkem zajímavou (a patřičně nesourodou) dvojici. No a pak tady samozřejmě máme všechny ty sexy holky, kde v těžké konkurenci v podání Alexandry Daddario, Priyanky Chopry a Ilfenesh Hadery u mě na plné čáře zvítězila Kelly Rohrbach v roli „nové“ C.J. Parkerové. Je však pravdou, že dostala ze všech zúčastněných dam asi nejvíce prostoru (a dokázala ho využít). Hegemonii všech těl dokonalých těl narušuje jenom prakticky neznámý Jon Bass v roli nováčka Pobřežní stráže Ronnieho, který sice má pár vtipných scén, ale vybral si i pár těch slabších. Na druhou stranu díky němu máme pocit, že i my pupkáči můžeme sbalit pěknou holku. Už jsem zde několikrát naťuknul humor Pobřežní hlídky, takže abych to shrnul, některé fórky se opravdu povedly (slow motion, Malý Mitch), některé jako třeba Rockovy hlášky jsou někdy trefné, někdy slabší, ale bohužel se snímek drží i pár nechutných fórů, kde hlavní roli hraje penis nebo zvracení, což se mi nelíbilo ani u takového Špiona a nelíbí se mi to ani tady. Navíc mi přišlo, že si tvůrci moc dobře neporadili s cameo rolemi Davida Hasselhoffa a Pamely Anderson, ale zatímco u Davida to ještě jakž takž šlo, účast Pamely byla vyloženě odfláknutá. Filmová Pobřežní hlídka je prostě taková nenáročná komediální ptákovina, která sice nemá valnou uměleckou hodnotu, ale je možná až překvapivě zábavným filmem. () (méně) (více)

ESNYR

Poděkoval bych tomu dobrodinci který to v HD umístil na net (mohl jsem si dokonce vybrat dabing nebo titulky) a ušetřil mi tak ponížení při odchodu z kina nehledě na ušetřené peníze za lístky pro 3 lidi. Takhle jsme to mohly po 45 minutách vypnout z tím, že je to vážně sračka. Rocka je mi až líto, ale prej o tu roli stál, takže si za to může sám. Hodnotit to nebudu. ()

baclajean

Nič moc. Slabé vtipy, na komédiu treťotriedna zábava, a takéto niečo natiahnuť na 2 hodiny je úplne zbytočné. Scenárista sa nepochlapil, aspoň Dwaynovi mohol napísať o čosi lepšie repliky. Vidno iba to, že sa vyzná v teenagerských hudbných idoloch. Hodnotím pod čiarou priemeru. ()

Blazis34

Těšil jsem se na akční prostředí ze slunné pláže plné hezkých těl. To jsem dostal, hlavně ženské polovičky byly k pokukání, což v Baywatch prostě musí být. Na druhou stranu se děj dostal až k akčnímu trháku, kde nabouchaní plavčíci dokáží všechno na světě. Místy to bylo ale už dost za hranou. Takže dej průměrný. Dále, soundtrack plný známých hitů, mi také úplně nepasoval. Některé hity byly špatně zvoleny do oné scény. Prostředí určitě příznačné, bez námitek. Herecké obsazení skvělé, chválím i zapojení dvou největších představitelů Pobřežní hlídky - Pamely Anderson a Davida Hasselhoffa. Takže když na to zpětně koukám, žádný převrat v Pobřežní hlídce se chystat nebude, na tento film za chvíli každý zapomene a bude vzpomínat na seriál z konce dvacátého století. Za mě 55%, tři hvězdy. ()

Lenka.Kosnov

Na jedno pobavení dobrý, aji jsem se několikrát zasmála. Sexy buchty a fajn soundtracky mají u mě taky plus, jen to mohli trochu zkrátit. Ale víckrát si to už nepustím. ()

matolos1

Dúfal som, že to bude aspoň pozerateľná hlúposť, ale tie 2* sú fakt iba za prvých 30-20 minút. Vtipy sú po čase absolútne neúčinné, "akčné scény" sú chaoticky zostrihané naháňačky a bitky sú buď komické ( zápas v detskej izbe neznámej obyvateľky) alebo iba výplňou času. Možno by to stálo aj za viac, keby sa druhá polovica filmu nesústredila čisto na vatovú zápletku s drogami, u ktorej sa to vyšetrovanie ani nedalo sledovať. Čakal som niečo sviežejšie, odľahčenejšie a dynamickejšie. ()

Douglas.

Typická americká ždímačka peněz se super hvězdami co by se měla každému líbit. Překrásné ženy, namakaní muži, atraktivní prostředí, moderní populární hudba, akce jako z Bondovky a trapné vtipné scény. Vše se to tváří líbivě, ale když se dá vše dohromady vznikne z toho zbytečně přeplácaný film. ()

zerk0

Chce to byť komédia, no nie je. Chce to byť poriadny akčňák, no nie je ani to. Vlastne tu vôbec nič nefunguje, humor je vyslovene trápny, akčné scény vyzerajú dosť amatérsky, jediné plus tak môžem dať za Rocka, ženské v plavkách a záverečné titulky, ktoré ma bavili viac, než celý film. 30% ()

ZHODNOTITEL odpad!

Nevkusné, hloupé a zbytečně sprosté. Film nejspíš ocení především teenageři, kteří budou moct obdivovat poodhalená poprsí, zadečky, tuny svalů a ejakulaci hormonů, kterými je film zahlcen. ()

Matthew00 odpad!

Smutné, smutné a do tretice smutné... Vyrastal som na pôvodnom seriály, a aj keď to už v dnešnej dobe nie je niečo extra, tak to dokázalo diváka držať v napätí. Tento "remake" je úplne niečo iné. Silou mocou sa to snaží byť vtipné aj za cenu trápnosti. Hrozne jednoduchý dej, chabé postavy a 2h stopáž tomu tiež nedáva kladný bod. O efektoch by som tu nerad písal. Úplný odklon od pôvodného seriálu. Tak hlúpe ako iné letné komédie na jedno zhliadnutie. Podobné ako "Přizdis*áči" alebo "klub srá*ov". Bezvýznamný bodík za cameo Hasselhoffa a Anderson. ()

DonBraso

Nečekal jsem zázraky a taky to tak dopadlo.Vlastně to nejlepší je,že občas přijde dobrý fórek.Jinak neustálé dekolty,hudební mišmaš,digitalní efekty z rodu středověk,dobrý duo Dwayne a Zac,menší cameo Hasselhoffa a ještě menší Pam Anderson,která ukázala jen botox a nic neřekla.Příběh je samozřejmě tuctovej a všechno směřuje jen k jednomu alá outsider jménem Ronnie,který rozráží narážky filmu,chce se dostat k hrající CJ pod sukni a celkově vyzní jako pomalu hlavní postava,kdy si Mitch a Matt nejdou zrovna s fórkama na trh.Přepálená stopáž bohužel tomuhle filmu zrovna taky neprospívá,protože se spíše opakují zas jen záběry na ženský.Příšerný film není,ale jen na ten průměr a to ještě musíte mít rád malinko nostalgickou notu,hlavní duo a bejt chlap .50% ()

Seriálové rebooty na cestě

31.12.2016

Rock Supermanovým vzorem

Rock Supermanovým vzorem

30.05.2016

Dwayne "The Rock" Johnson patří mezi herecké hvězdy, které přebíhají z jednoho velkého filmu do druhého. Statný Kaliforňan nedávno dotočil Pobřežní hlídku, právě maká na Rychle a zběsile 8 a na… (více)