Megamysl

Megamind

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2010, 92 min

Tom McGrath

Bavilo mě to docela dost. Navíc příběh i když je dle klasického schématu tak místy trochu vybočuje. Reportérka jako taková se mi líbila hodně a pseudopadouch Megamysl byl docela sympaťák, na rozdíl od archetypálního Metromana a Titána. Nejzajímavější byl možná ale rybák Poskok. Animace pohodová, líbivá, ale chyběl tomu trochu větší náboj, přišlo mi to trochu všechno uspěchané.(2.6.2011)

Velice kolísavý film. Začátek byl super a dost jsem se pobavil, ale od chvíle, co zmizí ze scény Metroman, jsem se začal nudit. A to není pro film, natož animovaný, dobré. Naštěstí to sem tam zachraňovaly povedenější hlášky či soundtrack. A hlavně díky skvělé závěrečné bitce (nástup Megamysla na scénu za zvuků "Guns N' Roses - Welcome To The Jungle" si budu ještě hodně dlouho pamatovat) nakonec udělím ty čtyři hvězdy, ale bylo to jen tak tak. Přišlo mi, že tohle téma (co když zloduch porazí hrdinu) se dalo přeci jen zpracovat o něco lépe a hlavně o něco vtipněji. 70 %.(10.6.2011)

Megamind je príjemné prekvapenia a príjemná zábava pri ktorej sa len ťažko nudiť. Dej je v podstate jednoduchý, ale dobrý a občas donesie so sebou za tých 90 minút aj moment prekvapenia. Animácia je pekná, hlavný hrdina je farbou trošku odlišný ako vy, ale aj tak mu fandíte a soundtrack je nabitý rockovými peckami, ktoré skvelo zapadnú. Ako som už hovoril príjemná zábava a prekvapenie. Mimochodom počkajte si až kým skončia titulky. 90% - 5*(26.4.2011)

No, musím říct, že jsem čekal víc, ale pořád jde ještě o dobrou podívanou. Avšak konkurence je obrovská, animovaných snímku vzniká dnes mraky a tak tento patří spíš k těm průměrnějším, na který bohužel za čas všichni zapomenou. Špatné to ale rozhodně nebylo - někdy milé, někdy vtipné, pár scén bylo výborných, dobře zvolené písničky, ale někdy mě to také na jednu stranu nudilo... Nic převratného, přesto film neurazil. A dabing se mi náhodou docela líbil...(24.12.2010)

Megaanimák. Neuveriteľné, koľko nápadov a originality sa ešte dá vopchať do tak nenápadného filmu. Po žánrovom konkurentovi som plesal a tomuto filmu som už nevenoval patričnú pozornosť, a dlho si budem vyčítať, že som v kine nedal šancu obom. Z pomyselného súboja má tento zlodušský variant mierne navrch, najmä po humornej stránke. Zmotaný som bol od začiatku do konca, animácia je dokonalá, príbeh graduje každou minútou, k vylepšeniu dokonalosti využíva každú sekundu, každú postavu a každú hlásku, nielen hlášku. Asi je vo mne ešte stále veľký kus decka, ktoré pri takýchto filmoch slintá. 95%.(28.1.2011)

• - Spoiler: Když Prcek přemlouvá Megamysla, aby nešel na rande s Roxanne Ritchie, Megamysl mu vypne pravou paži. Jakmile ale řekne, že už nechce být zločinec, Prcek v údivu zvedne obě paže. Při odchodu má pravou opět vypnutou. (Studioworks)

• - Ohledně propůjčení hlasu Megamyslovi byli osloveni Ben Stiller a Robert Downey Jr. Oba museli ale pro svou vytíženost odmítnout. (darek kartac)

• - Zápletka filmu je založena na myšlence: "Co kdyby Lex Luthor porazil Supermana?" (darek kartac)