Megamysl

Megamind

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2010, 92 min

Tom McGrath

Není to až taková legrace, jak se snaží tvrdit přebal dvd, ani jak by člověk čekal od takto animovaného filmu, ale zato snímek mile překvapí solidním příběhem a sice jednoduchým, ale ne tolik obehraným poselstvím. Namísto zjištění, jak je důležitá rodina a její opora (obvyklé klišé), hrdina pochopí, že záleží jen na něm a na cestě, kterou si sám zvolí. Oproti Já, padouch je snímek méně vtipný a hravý, ale hvězdu přidávám za nejsmutnější modrý animovaný ksichtík, jaký jsem kdy viděla. KOUSEK DĚJE A ať si v zajímavostech říkají, že postava Roxanne je pojmenovaná po jakési reportérce z nějakého nepovědomého filmu, tak si nemůžu pomoct, ale v Cyranovi byla hlavní hrdinka Roxana zamilovaná do úplně jiného chlápka, než si myslela, protože se skrýval za falešnou identitou. /20. 12. 11./(20.12.2011)

Jeden z těch lepších animáků, kterej doplácí na nevyrovnanost děje, ale jinak je to obstojná jízda s příjemným soundtrackem, dobrou nosnou zápletkou a pár hodně fajn nápady (Marlon). Líbila se mi i značná nepředvídatelnost, což se u animáků rozhodně cení. Oproti Despicable me to má lepší finále, ale bohužel ani tentokrát se to neobešlo bez disco-konce. Na druhou stranu dabing byl nadprůměrnej a celkově je to fajn oddychovka.(2.6.2011)

Milý animák, který je si hraje s komiksovými archetypy hrdiny a padoucha. Nápad je to originální, provedení už bohužel pokulhává (hlavně kvůli zbytečnému přívalu jinde už viděného, o čemž ostatně v jedné scéně zavtipkuje i hlavní ženská postavička). Celkově je to fajn film pro celou rodinu, ovšem žádná výhra v loterii.(3.2.2011)

Neumí řešit problémy, neodlétá do západu slunce a ví jak je to s padouchy: ,,VŽDYCKY PROHRAJOU!!“..... Je to barevný, zábavný a svižný. Příběh o superpadouchovi, kterej touží po tom bejt normální, může nám dospělejm připadat lehce hloupoučkej. Ale dostatek nápadů mu nemůže upřít nikdo! A jestli je lepší Padouch Megamysl? Tohle děti neřešej a já... já si cením toho, že konečně někdo pochopil, jaká hudba je pro ně nejlepší! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem pořád zavřenej a nejsem z týhle planety. 2.) Chystám se sestrojit paprsek negramotnosti! (nemáš dojem, že už tě někdo předběhl?) PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(15.2.2011)

Film, ktorý by si zaslúžil aj 5* ale... Megamind je perfektná rozprávka, pri ktorej sa nebudete nudiť ani na okamžik. Megamaind je film, pri ktorom oprskáte v kine plešinu chlapíka sediaceho pred vami z celej plejády výborných fórov a neokukaných vychytávok. Megamind je dokonca snímok s nejedným morálnym posolstvom. Tak prečo dávam v úvodzovkách len 4*? Pretože dej je až moc čitateľný a od polovice filmu sa stráca jeho vtip na úkor akcie, čo nepovažujem za veľmi dobré riešenie. O kvalite animácie sa v dnešnej dobe nemá význam baviť, každý očakáva perfektne odvedenú prácu a ľudia od DreamWorks-u nám to vedia ponúknuť. Mnoho ľudí sa tu oháňa porovnávaním s Despicable Me, no tento snímok je pred ním o dosť ďalej. Samostatnú kapitolu hodnotenia by si tu jednoznačne žiadal soundtrack. To je kategória z iného sveta. Nikdy by som nepovedal, že hudba od Guns N' Roses, AC/DC či Ozzyho v kombinácii s obrazom dokáže u mňa vyvolať taký výbuch smiechu. Ako pohodovú komédiu na príjemne strávený večer sa nedá Megamozog nič len odporučiť. 4a pol*.(29.1.2011)

• - Megamyslova dehydratující zbraň má také funkce decompress (dekompresovat), debilitate (oslabit), demoralize (odradit), decoupage (ubrousková technika), deregulate (deregulovat, uvolnit), death ray (paprsek smrti), destroy (zničit). (akisha)

• - V Megamyslově kanceláři v radnici je možné zahlédnout truhlu připomínající Archu úmluvy, čímž film odkazuje na snímek Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy (1981). (Studioworks)

• - Brad Pitt se vrátil k dabingu po filmu Sindibád: Legenda sedmi moří (2003). (akisha)