TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

darkrobyk

Film, který především rozděluje na ty, co mají rádi Landu, a na ty, co ho nesnáší. Z řady důvodů jsem v té druhé skupině. Je mi jasné, že to bude mizérie bez ohledu na hlavního, ehm, herce..., který jinde dokázal, že hercem opravdu není. Jeho žena je mizernou režisérkou, což dokázala už svým předchozím počinem. Na tento film se zřejmě nepodívám, přesto mi přijde nefér dávat odpad, když ho nemám zhlédnutý. Těm, co odpad dali, však bezmezně věřím. Snad by Landa měl zůstat u hraní si na vojáčky a nefušovat do umění. ()

paascha odpad!

Z důvodů neustálého vulgárního napadání ze strany místní intelektuální kinderelitky, třeba Dr. Prstidlo, Šprcka111, Hník a spol, omezím svůj koment jen na prosté: tak si to hoši užijte. Však on Daník dobře ví, kdo ho žere a komu má lézt do řití. Je to váš chlap, nebo ne? ()

Pepinec

Nesuď knihu podle obalu, praví jedno přísloví. Proč odsuzovat černou nebo bílou, když se nám všem ve finále může líbit černobílá? Víte, mně Tacho rovněž příliš nenadchlo. Ovšem ani neurazilo, nenudilo, dokonce jsem se při jeho sledování ani necítil trapně, jak tomu mnohdy u našich ´velkofilmů´ bývá. Zmiňují to tady všichni ostatní a zmínit to musím i já; nejslabším elementem je bez pochyby scénář. Takový by napsal každý druhý s úmyslem vytvořit film o rallye. S tím rozdílem, že někdo by dost možná vynechal tu přehršel zbytečné angličtiny (která však kupodivu vážně místy angličtinu připomínala), s ní související epizodní výstupy dvou anglických závodníků, které vůbec nezapadají do příběhu, a naopak se více zaměřil na samotnou rallye, poněvadž záběry ze závodů byly dobré. Tomu, že by závodník uspěl se spolujezdkyní sedící v kokpitu poprvé, věřit můžeme a nemusíme. Stejně tak můžeme spekulovat nad hereckým výkonem Daniela Landy. Když byl někde nastavený na jednom místě a moc se nehýbal, nebylo to špatné. Ale jakmile dostal prostor pro nějakou spontánní akci... Pochválit bych naopak chtěl postavu Martina Havelky. Jeho tři ryšavé veveričky si budu pamatovat ještě dlouho! :-) Škoda toho závěru. Být o něco připravenější, mohla by ta razance mnohé probudit z nenávisti k lebkounům. ()

Big Bear

Sorry Dane, tvojí hudbu mám rád, ale černé komedie už netoč, nebo spíš netoč vůbec nic. Opravdu jsem měl těžký problém to dokoukat. Ta hvězdička je jen za snahu! ()

Disk odpad!

Dokonalý příklad antifilmu, kde nefunguje vůbec nic. Strašlivý scénář s naprosto hroznými dějovými "humornými" odbačkami, rutinní režie bez invence, neherectví všech zúčastněných a korunu tomu nasazuje příšerná hudba, která bez ustání hraje, až je to ubíjející. Po tomhle trapasu mám sto chutí poslat český film do místa, kde se záda mění v dolní končetiny. ()

Ruut

LanDADA film jede. Po Kvasce Mirjam posunuje la=tku ještě víš .. a těším se, že Troška má důstojného nástupce. Takže růžového dinosaura přes velký škaredý tmavý doleva přes dvě veverky ... a frrr za výhrou. ()

kingik

Skloubení osudového dramatu s prvky crazy komedie se ukázalo poněkud nešťastným, ale tenhle film bych zase až tak neodepisoval. Elitnímu automobilovému závodníkovi Alexovi je diagnostikován nevyléčitelný rakovinový nádor mozku a poté, co se při jednom závodů těžce zraní jeho spolujezdec, se náhle ocitá před osudovým rozhodnutím ukončit svoji bohatou kariéru jezdce, který však řadu let zůstával ve stínu jistého slavnějšího konkurenta. Touha poprvé v životě ho porazit je však větší než strach ze smrti a naděje svitne, když se na onkologické klinice seznámí se sympatickou Luckou, s kterou ho pojí nejen stejná nemoc, ale také podobný pohled na svět. Slovo dá slovo a dívka se stane novou Alexovou spolujezdkyní a oba prožijí lásku s tragickým koncem. Problém je v tom, že na důležitý závod se nepřipravuje jenom Alex, ale také jiní závodníci, jako je třeba žoviální mafián Martina Havelky hovořící slovensky a s ním věčně zadlužený a ustrašený poskok Julo v podání Romana Pomajba, ale také dvojice dvou naprostých britských uječených kreténů, kteří závody využijí jen jako zástěrku k chystané loupeži. Prvně jmenovaná dvojice celkem pobaví, ale přítomnost druhé dvojice je natolik otravná, až jsem se divil, že nebyla ze scénáře vyškrtnuta, protože opravdu oželím slyšet britskou angličtinu v českém filmu, a to se ještě filmem začala linout i němčina. Místo toho tedy sledujeme tři naprosto nesouvisející dějové linie s přijatelným vyústěním. Landa se v neokoukaném prostředí automobilových závodů už nějakou dobu pohybuje a jeho herecký výkon tomu odpovídal, ale Lounová by se lépe vyjímala na přehlídkovém mole než v kokpitu závodního auta. Není mně moc jasné, proč z toho tvůrci chtěli mít za každou cenu komedii a proč filmem zněla hudba jako vystřižená z nějaké české " papundeklové" pohádky. Námět se dal klidně pojmout jako ryzí drama z prostředí rallye. Jenže je to víc komedie než drama s velmi mrazivým koncem, nezvládnutou dramaturgií a slabší režií. 60% ()

sarkas21

Nebýt Landy a velkého medvěďa tak to je strašný propadák.Ale asi věděly proč film mají osadit sprostými slovy jinak by se na to nikdo ani nepodíval.Už jen za srandovní scény dáavam 2hvězdy další dáam Landovi a jednu Medveďovi ()

Marthos odpad!

Psychothriller? Akční drama? Melodrama? Sportovní speciál? Blábol. Daniel Landa a jeho tým se v tom plácají až hrůza, žánr nežánr, herci neherci. A kamera i režie jsou zřejmě výsledkem mozkové lobotomie. Bída, utrpení a ztráta času. ()

Arsenal83

Za Landovu hudbu jedna hviezda a za pár úsmevných situácii hviezda druhá. Inak je to miestami kabaret a miestami scenáristická tragédia. Lounová zo vzhľadom kólie na obrazovku nepatrí, Landa tiež nie je hercom, Dangl s Pomajbom sú komici. A tak sa film niekedy nevie, či sa má tváriť na vážno, alebo to vezme vtipom. Vznikol teda z toho miš maš. Odpadové herecké výkony patria ale tým hercom, ktorí sa tam tvária na Angličanov alebo Nemcov, totálny prepadák, akcent jak cigán na základke. ()

dopitak

Landa a Landová moc chtějí, ale ono to prostě nejde. Žánrová šablona, žánrová sračka. Neherečka Lounová se jistě za jí scénářem předepsané repliky musela stydět. Slabě se zasmějete jen přehrávajícímu mafiánovi alias panu Koni z Blbce k večeři v MDB Martina Havelky. Kromě malé lekce parádní britské angličtiny nemá film absolutně žádný přínos, a stupidní závěr a la Bonnie & Clyde zcela po landovsku tomu nasazuje korunu. ()

heyda

Nejlepší na celým filmu je soundtrack, což není zrovna dobrá vizitka filmu, ale nebylo to nejhorší. Osobně bych to netočil jako komedii, ale jako drama, páč těch je v českých luzích a hájích velmi málo. Opět se ukázalo, že Češi neumí natočit čistou žánrovku. Vždycky je to taková zpatlanina všeho možnýho, což je samozřejmě na úkor kvality. Nicméně za soundtrack, sympatickou Lounovou a výbornýho mafiána Joža dávám 3 hvězdy. ()

hrona odpad!

Tak tenhle paskvil nezachrání ani dobrý soundtrack, který budu preferovat spíše na poslech z CD, jelikož i v tom nemožném a o ničem říkajícím zmatku a naprosto otřesných hereckých výkonech působí velmi rušivě. ()

Pítrs85

Chtěl jsem napsat sofistikovaný komentář, v němž by to však lítalo samýma pičema ("Nebe je modrý, Země je kulatá a Weber je piča." "Manchester United absolute best, Chelsea to su piče."), ale prý se už tady nesmí psát sprostě (teda pokud to nejni jakože bžunda, hehe), takže bohužel, piča, teda pardón, komentář nebude... :-) ()

Xeelee

K výkonu Landy v týhle roli prakticky nic nemám. To bych musel zkritizovat třeba i cokoliv s Arniem. Stupidita příběhu je ale do očí bijící. Plochej, nelogickej a s reklamou na Ráááádio Impuls :-) Landa (Čech Alex Bold?!?) si chce splnit sen a porazit německý protivníky, že kterých v jedný scéně zdá se udělal homosexuály (viz společná postel v hotelu). Z nějakých ideologicky závadných scén se mi dělalo špatně. Vzhledem k Landově minulosti a názorům je na místě se zamyslem, co se nám autor snažil konkrétními pasážemi sdělit. ● Pokračujem v jízdě: Máme tu totální ignoraci faktu, že hlavní hrdina má nádor na mozku nebo že ženská po roce ozařování je odulá, bez vlasů, bez energie... Nádor je něco jako chřipka. Áno. Chemoterapie nepřináší utrpení pacientům nezabíjí, ale léčí. Yes!!! ● Příběh: Jsou tu tři prakticky nesouvisející dějový linie. Dvě se naprosto násilně prolnou v úplném závěru. Vedlejší linie jsou povrchní, trapně nevtipný a kontrastující s pokusem o vážnou hlavní linku s plněním snů, bojem proti osudu a tak. Co si mám odnést z toho, když mi je naznačováno, že Landa není kvůli nádoru schopnej odjet závod (už jednou kvůli tomu zničil auto), před závodem má problémy a pak bez jedinýho problému odjede závod a vyhraje? Nádor si zdá se vyléčil jeho ignorováním. Postava Lucky, tak jak je popsaná, je už totálně mimo realitu. Chcemie mezi hlavními hrdiny nefunguje, ale to může být i asociálností člověka, kterýho zajímá jen rallye. Britští podvodníčci sou trapní, vůbec sem netušil o co jim jde a WTF pointa mě dostala do kolen. Landa měl natočit spíš grotesku. Nechápu, jak pak přišel na nápad s milionářem (kterej asi moc hulil) co se rozhod, že začne závodně jezdit. Milionářská story taky nehýří dvakrát inteligentním humorem. U nikoho kromě hlavních hrdinů vůbec netuším co a proč dělají, vůbec u nikoho se nekoná něco jako vývoj postav... ● „Rakovina a chemoterapie dělají sexy těla.“ – Radek99 ()

becki_tu

Landa to asi nemyslel špatně, ale opět se potvrdilo, že nejlíp mu jde přeci jen ta muzika. Scénář má až moc nepochopitelných kiksů, doteď jsem nepochopil angažování britských herců a po filmařské stránce se zde mísí amatéřina s českým průměrem. Landa zůstal někde na půl cesty mezi akčním dramatem a černou komedií/parodií, která však absolutně neumí dávkovat tolik potřebný humor. A zamrzí taky fakt, že tohle bylo nasazeno do kin a třeba Scottův "Unstoppable" se českým kinům vyhnul obloukem. Holt asi nejsem prototypem průměrného českého diváka. ()

Beastmaster4

Podprůměrný film o touze zvítězit a jít dál i přes to, že nic dalšího nemá smysl. Film o tom, jak prožít svůj sen i ve dnech, v kterých blízkost smrti nahrazuje radost ze života. Film o tom jak prolomit nepřízeň osudu a naposledy si v životě dokázat, že pro co tady žijeme, stojí za to. O tom všem Tacho je a jak to zní, tak to i vypadá. Všechno je prosáklé kýčem až to bolí. Lounová ač jí i tak nemusím a nechci aby to znělo zaujatě je tu hrozná, Landa ještě horší. Oba příkladně předvedli, jací jsou neherci a možná by se měli oba držet od filmu dál. Tacho je nezáživné a táhne k předem známému konci (alespoň u mě). Jediné, co je trošku zajímavé, je pohled na závodníky rally a jejich přípravu, tak si alespoň minimálně uděláte představu, jak takové závody vlastně vypadají a co obnáší. Režie a scénář hrůza. ()