Santa je pořád úchyl

Santa je stále úchyl

• Nový Zéland

Bad Santa 2

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2016, 92 min (Televizní verze: 85 min)

Původní Santa je úchyl mě bavil pro svojí nekorektnost. A já nevím proč, ale mně se tenhle díl taky docela líbil. Přitom jsem si snažil pročítat různé názory v komentářích, abych pochopil, proč tu dvojka upadla v takovou nelibost. Popravdě jsem ale pořádně nepochopil, proč by tomu tak mělo být. Jediný argument, který mi přišel relativně v pořádku, byl ten, že je dvojka daleko míň vtipná. Jenže to si úplně nemyslím. Já se totiž docela nasmál. Billy Bob Thornton byl opět skvělej a stejně tak se kolem něj točily super herečky. Takže ve výsledku jsem se nasmál a ještě bylo na co koukat. Jasně…film není pro každýho, ale to první díl taky nebyl.(3.11.2017)

// Distribútor: Broad Green Pictures // Počet premietajúcich kín v USA: 2,945 // Otvárací Víkend USA: $6,176,680 //(3.4.2017)

• tron

Desivý a zlý film. Film, ktorý nikto nechcel. Jednotke som dal svojho času 80%, pretože mi pripadala dostatočne „iná“ na to, aby si to zaslúžila, ale faktom je, že som ju videl raz v živote a stačilo. S dvojkou to bude ešte horšie. Ako keby sa snažila prekonať rekord v odpornostiach, urážkach, ponižovaní, temnosti. Samozrejme, na prvom filme bola najlepšie práve kombinácia čarovného času Vianoc s otrasným, strašným a príšerným chlapom, ale malo to niečo do seba. V dvojke nemá. Sequel je už len nechutný a vyložene cez čiaru. Bolí to najmä v prípade Kathy Bates, ktorú som vždy vnímal tak trocha ako „našu mamu“, takže mi nie je zrovna dva razy príjemné, pozerať sa na ňu v takýchto filmoch. Záverečné titulky sú potom už len zhnitou čerešničkou na torte. Niekomu sa maximálna porcia odpornosti bude určite páčiť, ale mňa to proste len nebavilo a občas som si grcol do pusy. A komédia, no neviem človeče, toto je skôr mrazivý triler. O to horšie je, keď tvorcovia na konci začnú moralizovať, poučovať a prichádzať so „skutočným“ čarom vianočných sviatkov.(14.3.2017)

Prvni dil je jedna z mejch nejoblibenejsich komedii, takze ocekavani byly logicky vysoky, ale bohuzel, druhej dil je uz vicemene zbytecnej. Jede to v klasickejch kolejich pokracovani, vseho tu mame vic, hlavni particku doplnila fuckujici Kathy Bates, neuplyne snad minuta filmu, aby tu nepadlo nejaky sprosty slovo nebo se neodehrala nejaka humus scenka, jenze zatimco v prvnim dile to bylo zaroven i vtipny, tady to plati malokdy. Herci jsou sice zase super, ale vlastne nemaj moc co hrat, film se misty tahne a misty uz je fakt lehce prehnanej. Ale ty 3* to z nostalgie furt jeste da.(29.1.2018)

Žumpácký dno vánočního humoru a žádný zázrak, Billy Bob v poloze věčně zpruzelýho tragéda neomrzí, zase jsem se mile bavil, zasmál nad řadou primitivních hlášek, vulgarismů a přehraných lůzáckých postaviček. Za mě dvojka se ctí.(2.12.2018)

Docela šílená vulgární vánoční jízda, kterou si Bob skvěle užívá a kouká se na to vcelku hezky. Pár krát jsem se zasmál, nenudil jsem se, píchá se zde o sto šest, což také oceňuji, tedy na nudný večer ideální. 60%(13.2.2017)

"Když někomu blejete moc často do klína, zahubí to i romanci." Tak to si budu pamatovat a nejen to. On ten tradiční symbol vánoc, tedy sprostý, ožralý a smrdící Santa, má totiž poučení na rozdávání. A jelikož není lakomý, tak se o ně podělí s divákem. Je tedy pravda, že pokrytci, zastánci etikety a ti, kteří ještě nikdy neřekli sprosté slovo, patrně se Santovým způsobem vyjadřování myšlenek nebudou spokojeni, ale to je jejich problém. Mě Hovňous, Trojnožka, maminka i Thurman celkem pobavili. A nyní mě omluvte. Jdu si dát u popelnic pár čísel, ke kterým nikdy nedošlo, s šéfkou té charity, tedy vlastně se špinavou courou.(27.9.2017)

Úplně to samé, relativně neurážejícím způsobem. To rozboření principu rodinné pospolitosti je sympatické, je to odvážnější než cokoliv v jedničce, škoda, že si to netrouflo být i tvrdší v tomhle ohledu a tenhle odvážný motiv, který je víc než nějaké fuckování, tak trochu vyšumí. (Je potřeba se nějak překlenout přes polopaticky střih, který likviduje dialogy - dlouho jsem neviděl v hollywoodské produkci tak špatné řemeslo.)(2.12.2016)

Štěědrej večer naasral.. Umění Zwigoffa dostat do svých filmů o ztroskotancích porci lidskosti a obhroublou, ale přitom vkusnou vtipnost tady rozhodně nehledejte. Jedna hvězda navíc nad zkurveným betlémem, ve kterém mudrc Baltazar určitě przní ovci a frnda Panny Marie má podobu japonského jídla, je za Billyho Boba, který toho zpustlého losera i přes sračky, které musí vypouštět z úst, dává s noblesou..(19.5.2017)

• Mertax

Opět dorazila vánice zvratků, smršť nadávek a místo vůně vaječného koňaku je cítit odér kocoviny. Všechno je zase špatně, ale tentokrát už to není taková zábava. Shrňme to písní v duchu filmu, tedy nevhodnou pro děti! ♫ Rolničky, rolničky, kdopak vám dal hlas? Kašpárek Tony Cox nebo Santa Claus? Rolničky, rolničky, co to zvoní v nich? Thortonovy kurvičky, Vánoce a sníh. ♪ Zvonky loňských let, rozezvoňte svět, těm co už jsou dospělí, vraťte prachy zpět! Zmáčkne stehýnka, stačí chvilinka, vzpomínka na těsnou řiť, v srdci zacinká! ♪ Sláva už je sníh, jedem na saních, postavy si melou své, jenom divák ztich. Kouká na obraz, znuděn nadoraz, co to slyší v rolničkách? Na co vzpomíná? ♪ Na jedničku. [Kino](1.12.2016)

Prakticky žádný děj nepřinesl ani první díl, dvojka ztratila lesk a víceméně sází hlavně na to, že Santa je pořád na sračky, vtípky směřují takřka výhradně na sex nebo na vzrůst jeho „obchodního partnera“. To, že děcka z duše nenávidí, jde trochu stranou, chybí nahořklost i inteligentnější humor (zůstal jen ten nekorektní – ovšem naneštěstí ohraný a často nevtipný). V charitě je sejf plný prachů, takže se naše známé duo nechá ještě s oscarovou Kathy Bates (má to tahle dáma zapotřebí?) v dobročinné organizaci zaměstnat a vyčkat na svoji příležitost. A samozřejmě dojde na podrazy. Stejně jako posledně se sice párkrát ušklíbneme (tehdy pochopitelně víc), ale nic navíc se nestane. Mark Waters je přeci jenom spíš specialistou na rodinné komedie, takže na poli skrz naskrz sprosté grotesky působí tak trochu bezzubě a hlavně nepřichází s žádnými nápady/oživením. Arogantní hovádko Billy Bob Thornton, které se střízlivé i ožralé snaží ojet všechno, co má víc než dvě díry, už nepůsobí tak uvolněně jako před lety, výběr hercových rolí bohužel silně povadl. Znuděně působí nakonec tak trochu všichni, což odnese nejvíc divák, který očekával drzou a vtipnou podívanou. Přesto ty dietní tři hvězdy tak nějak vykouzlím.(28.10.2017)

Zas tak špatné to nebylo a cílovku si to najde zcela určitě. Opět se jedná o směsici gagů těch nejprvoplánovějších a vůbec toho nejhrubšího zrna akorát už v ne tak originálním balení jako byla vtipná jednička před lety, ovšem se stále stejně podnapilým santou Billy Bobem Thortonem, kterého zas chvíli nikde neuvidíme. Smál jsem se nakonec víc než jsem čekal a na místech, kde jsem to nečekal, takže vlastně spokojenost. Většina vtipů sice v té kanonádě vystřelí naprázdno, ale nějaký zákonitě uspěje u (téměř) každého. To už je holt úděl černých komedií, ovšem na mě a vánoční atmosféra poměrně zafungovala a Mark Warers občas ozvláštní film několika hezkými kamerovými záběry, takže to ten lehký nadprůměr dá...6/10...[1.12.2016_ČSFD projekce_Cinestar Anděl](1.12.2016)

Zatiaľ čo prvý diel mal super nápady, postavy, hlášky a vlastne celkom fajn príbeh, vianočnú atmosféru a záver, tento druhý moc toho nemá, čo je škoda. Celé je to tu nasilu všetko našrobované a namiesto toho aby to bolo vtipne a vulgárne je to väčšinou len trápne a vulgárne. Prvý diel mal proste štýl a skvelo zasadené hlášky, tu to už bohužiaľ nefunguje, aj keď Billy Bob Thornton je stále vynikajúci Satna. 70% - 3*(27.4.2017)

• Cappuccino

Jedna hviezda za opäť skvelého a možno ešte o kúsok svetom zdeprimovanejšieho Billy B. Thorntona a jedna hviezda za to, že som vôbec Bad Santu 2 dopozeral. Nevravím, že bol humor prvej časti v štýle Lasica Satinský, ale predsa len mal mnohé náznaky tvorcami dobre premyslenej zábavy. A tu? Jedna scéna úsmevná, možno jedna-dve, na ktorých som sa trocha zasmial, ale minimálne prvú polovicu filmu som často pozeral na hodinky - čítaj ako nudil sa. A Kathy Bates ak snímku nepohoršila, tak určite ani nepolepšila. Je dobrá herečka, o tom niet pochýb, ale Thornton svoju postavu zmákol od prvého dielu natoľko bravúrne, že jej možno len ťažko sekundovať. Jeho postava je dokonalo uveriteľná a tá jej... skrátka hraná.(17.2.2017)

• dr.horrible

Klasické pravidlo dvojek: všetkého viac. Teda nie všetkého, len perverzností, vulgarizmov a fekálneho humoru. Všetko čo na jednotke pôsobilo originálne a svojou nechutnosťou prekvapivo, je tu už vlastne len z povinnosti. Thruman Merman je tu z povinnosti. Kathy Bates je natoľko zle obsadená a odpudivá, že každá scéna s ňou evokuje pohľad na bezdomovca onanujúceho nad párením tchorov. A cez to všetko som sa nasmial. Hanbím sa za to(23.2.2017)

Vlastně se až na poněkud horší komediální stránku nic nezměnilo. Santa je furt na sračky, furt si dělá prdel ze zakrslýho negra, pořád si tou vychlastanou palicí pamatuje, jak vybírat sejfy a pořád se v jeho okolí najdou slečny, kterým šmakuje vožralej pinďour v konečníku.(19.5.2017)

Billy Bob Thornton stejně výborný jako v jedničce, Tony Cox to samý, Christina Hendricks naprosto úchvatná (na to, kolik jí je), Kathy Bates (resp. její postava) mě tam spíš srala, a Brett Kelly je prostě něco neuvěřitelnýho - ten tlustoprd vypadá jako mladší verze Milana Fridricha a jeho vzhled mě prostě fascinuje - scéna, ve které zpívá sólo na vánočním koncertě, je neuvěřitelně vtipná. Celkově to byla fakt sranda a naprosto perfektní závěrečné rozuzlení podle mě možná i překonalo konec jedničky. Film, který mě zvládl pobavit i dojmout - u mě dobrý. P. S. Český název "Santa je (pořád) úchyl" je prostě debilní a zavádějící, titulní postava žádný úchyl není. Nevím, co bylo potřeba měnit na Bad Santa (2). Některé filmy jdou u nás někdy do kin pod původním názvem, ačkoli by šel v pohodě přeložit do češtiny (The Boy, Love, Room...), u jiných musí distributor za každou cenu vymýšlet název, který ten původní "překoná" (Pozdravy ze spermabanky, Vzkříšení démona, Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek...) - obojí nechápu.(2.12.2016)

• Jinny

Mno, zase jednou nucené pokračovaní, které z prvního filmu nečerpá, ale vypráví variaci na to samé. Billy Bob Thornton je sice pořád frajer, jenže podprůměrný námět mu nijak nepomáhá. Během filmu vás sice frekvence vtipů nějakým způsobem stihne zabavit, ale po předvídatelném konci si pravděpodobně stejně budete říkat, jestli tohle stálo za hodinu a půl vašeho času. Šťastné a zkurvené?(17.12.2016)

[ČSFD projekce] Zuboženého Willieho, který to na konci prvního dílu pěkně schytal, navštíví po letech starý známý obličej. Protože to jde s Williem dost z kopce a z happyendu, který prožíval, se stala noční můra, kývne na práci, kterou mu Marcus nabídne a stará dobrá parta je opět pohromadě. Pokračování úchylného Santy nepřinese divákům nic moc nového. Kruté hlášky a fekální humor jsou snad možná ještě drsnější, než v předchozím díle, a také se seznámíme s Willieho máti, ale to je zhruba vše. Už ani ten Billy Bob nepomáhá a plácáme se v průměrných až podprůměrných vodách Holého údů. Zasmál jsem se, ale neměl jsem pocit, že by to byl bůhvíjak super počin. Vlastně bych to neoznačil ani jako důstojné pokračování. Asi jsem na to vůbec neměl chodit. 50%(2.12.2016)

• L0ra

Celý film se v podstatě smrštil na spoušť vulgárních vtipů o genitáliích. Jinak film byl o ničem.(7.12.2016)

• Oktavianus

Jednička působila v předvánočním čase roku 2003 jako zjevení a příjemné osvěžení v kýčovitém moři dojemných vánočních příběhů. Sice co se zprvu tvářilo kontroverzně, utopilo se ve stereotypních vtipech a nakonec i unavujícím moralizování, ale pobavit se u toho pořád dalo. Do dvojky se pustil prakticky stejný tým - a vyšla z toho strašná kravina. Zatímco u jedničky se dalo na několika místech zasmát povedeným žertům na téma "ožralý Santa fuckuje malé děti", ve dvojce to už nefunguje. Tak jako když Willieho máma vzpomíná na dobu jeho mládí, že Willie byl sexem posedlý od dětství - to všechno má být vtipné, je to přesně nadávkované, víte, že to měl být vtip, ale nějak to k smíchu není, zůstává jen u trapnosti. A té je ohledně všemožných fekálně-sexuálních vtipů hodně. A jsou pořád dokola. Úchyl tu totiž není Santa, ale všichni - sexem posedlá tlustá sekuriťačka, Dianin manžel a nakonec i samotná Diane (nedovedu pochopit, proč by kočka jako Christina Hendricksová, plachým půvabem tolik podobná Vice Kerekes, tolik stála o zváleného Willieho). Ze všech postav se tak stala jen přehlídka karikatur, takže nikdo nepůsobí vtipně, když se chová divně. V jedničce totiž bylo Willieho okolí jakž takž normální, proto vynikal prvek jeho komicky abnormálního chování v běžném světě. Ve dvojce to už neplatí, postavy se pouze přehánějí, kdo je zvláštnější. Jedině tlustý a tak trochu retardovaný Thurman Merman je opět nejzábavnější figurkou - vtipnou, dojemnou a milou. Toť ale vše.(11.3.2018)

• Zodd

Hrozně velká blbost a nebýt Billyho Boba Thorntona, asi by se na to dívat nedalo. Ale občas jsem se smíchu neubránil, i když ta konsternovanost silně přebývala.(4.12.2016)

Líbil se vám první díl? Bude se vám líbit i tento, jen už ničím nepřekvapí a těch úchylných postav už je tentokrát moc. P.S. pokud si dobře pamatuju, žádná z postav není normální a kdokoliv se objeví, časem se ukáže, že to je jen další úchyl.(4.8.2017)

Ne, že by se mi to nějak extra líbilo, ale stejně to má něco do sebe.(19.2.2017)

Přišlo mi to krapet lepší jak jednička ale to asi vše místy se člověk zasmál místy zas nuda ale blonďák kudrnač hotofson :D(16.2.2017)

• BoPo

Santa je úchyl! sa zaradil medzi moje obľúbené vianočné klasiky typu Sám doma a Vánoční prázdniny. V pokračovaní sa už nejako vytratila tá správna chémia plná znevažovania Santu, Vianoc a sviatočnej atmosféry. Navyše z malého tlstého blba vyrástol veľký tlstý blb typu Joey z Přátel. Jasne, Billy Bob Thornton je stále skvelý ožrala, stále s chuťou zozadu przní prdelaté či kozaté ženštiny, stále má problém s telesnými tekutinami, ale už nie je tak sympatický, ako keď po ňom drandila nadržaná Gilmorka. Nie je to kolosálny prúser, ani prúser, takže pre fanúšikov jednotky povinná bezpečná jazda, ktorá sa však z pamäti vytratí rýchlo ako kombinácia zemiakový šalát a sladkosti zo sviatočne vystresovaného tela.(4.12.2017)

• MontyBrogan

Sen každej americkej ženy, nechať sa ošukať vychudnutým šesťdesiatnikom vo vypĺznutom kabáte Santa Clausa. Kľudne na ulici alebo na záchode, veď jeho neoholený ksicht páchnuci chľastom má nepochybne čaro. Keby to niekomu náhodou nestačilo, nosí so sebou černošského liliputána a basistku na dôchodku s námorníckymi tetovaniami. V prvej časti, kde bol mladší a jeho šarm uveriteľnejší, si paradoxne za sex občas aj platil. A žena, ktorú zbalil, mala úchylku na uniformy. Tu už sa však musí jednať o vianočný zázrak.(18.11.2018)

Naprosto stejná klasa jako první díl. Perfektní dialogová smršť krutých hlášek, vulgarit a neskutečně trefných stěrů. Plus typický Thorton, který je prostě boží vždycky. Nechápu ty nízký % ani u jedničky ani u dvojky, která je možná ještě lepší. Fekální humor se musí umět a není pro každého. Vy pseudointelektuální suchaři. Totální námrd. 80%.(6.3.2017)

• 6thSun

Dvě hvězdy za občasný nostalgický závan připomínající skvělou jedničku a za Thorntona, kterej ten nihilismus v sobě pořád má, což ale nic nemění na tom, že jde o naprosto zbytečnej sequel.(15.2.2017)

Když jsem poprvé viděl jedničku, bylo to originální a vánoce ala Méďa. Ve dvojce dostáváme opět smršť nechuťáren, tak jak jsem očekával a nic moc nového nedostaneme. Některé vtípky jsou moc za hranou, příliš tlačí na pilu a slabších momentů se najde také dost, tak jako těch výborných. Nicméně vidět postavy po x letech, zvlášť Anděla má nádech nostalgie a čekal jsem větší tragédii.....5/10(1.12.2016)

• Johny_fork

Naprosto zbytečný druhý díl originálního a vulgárního kultu. Jasně, Billy Bob Thornton hláškuje, jak vzteklej a občas člověka ty prasečiny úchylně rozesmějou. Ale film ničím nepřekvapí, ani neposadí na prdel. Je to taková rekapitulace prvního dílu, akorát hůř.(7.1.2019)

Problém možná je, že Santa už právě moc úchyl není. Pořád ale dokáže se sebe vyblít dobrou hlášku, rozjet dobrou scénu a ojet hezkou ženskou. Přidanou hodnotou a důvodem dvojky tak zůstává skvělá Kathy Bates. Naopak ted protivný otylý kudrnáč je stejně prostivný jako v jedničce, zde ale navíc úplně zbytečný.(21.6.2017)

Původně sem chtěl vykrkat "Štědrý večer nastal" ale Mertax mně tak trochu předběhl, takže napíšu jenom další trapácký komentář, k tomuhle vulgárnímu snímku. Oproti jedničce, která je skvělá, mi tady ale příběh příjde ucelenější s jasně daným cílem okrást charitu. Jednička místy působila chaoticky, a do jisté míry jako by scénárista, neměl co vyprávět, tak Willieho poslal do tropů. Postavy tady byli dobře napsaný a každá z nich dostala dost prostoru, aby se vykreslil jejich charakter - kdo je větší hajzl. A teď k humoru, no u některých vtípků sem doslova smíchy slzel, takhle hezky a nahlas sem se už dlouho nezasmál, ohh tahle silná dávka smíchu pomohla. Humor zde je vulgární, oplzlý, uráží ženy, liliputy, muže a všechno co je o Vánocích svaté, takže palec na horu. No takže zatímco děti, rodiče, prarodiče, tety a strejcové, bratranci, sestřenky a dávno zapomenutí příbuzní vyrážejí do kina na pravou českou Vánoční komedii, Anděl Páně 2, tak já sem šel na tohle a užil si to. A vám doporučuji to samé. Veselé vánoce, vy mamrdi.(5.12.2016)

Jednička je pro mě skoro kultovní záležitostí, která má šmrnc, vulgární, ale ještě únosný humor a k tomu vánoční kouzlo, které tomu dodává ten malý tlouštík. Dvojka je ale jen zábavou pro ožraly a už po 10 minutách mě to začalo nudit a celý film se nesl v podstatě ve stejném duchu. Ani zápletka s loupeží, ani Brett Kelly (tlouštík) nijak úroveň nezvedli. Jedním slovem - zklamání. Nebýt dabingu, kde byl pan Mahdal stejně jako v jedničce skvělou volbou, šel bych určitě pod 50%. Takto alespoň ten průměr. 55%(24.8.2017)

Santa je sice možná pořád úchyl, ale na jedničku to nemá. I tak se ale pořád jedná o slušnou porci zábavy.(20.11.2017)

• BMW12

Natočit pokračování po 13 letech, to prostě není dobrý nápad. A tady se to potvrdilo, zatímco první díl je skvělý, tak tohle bylo špatné. Už to není skoro vůbec vtipné, příběh také za moc nestojí a hrozně mi tam vadila postava Kathy Bates.(15.4.2018)

Je to teda ještě debilnější a nechutnější jak jednička, ale nějakým (asi vánočním) zázrakem mě to zase bavilo. Může za to hlavně Billy Bob Thornton, ten je pořád skvělej a celej film na jeho cynické póze víceméně stojí. Vtipy sice moc inteligence nepobraly, ale jsou docela vtipné, ale pravda je, že v mnoha ohledech jde film až moc přes čáru. Kathy Bates je tu fakt dost odpudivá. Slabší 3*.(20.5.2017)

• Reesam

No tak tohle byl úlet. Vtipy mi přišly jako pro publikum 16 let a níž. Vesměs pointa žádná, ačkoliv kdo by ji u komedie očekával. Ale ani herecké obsazení nebo důvtip to nezachránil. Chvilku jsem přemýšlela, že z toho sálu i odejdu. Nicméně lístek do kina bych za to nedala, a ani bych se na to podruhé nepodívala. Nechápu, proč má někdo potřebu točit film s naprosto podprůměrnými vtipy. Jediné, co bylo vtipné, bylo to jednadvacetileté dítě, na jehož jméno si nevzpomenu. Bože, to bylo fakt špatný. Eh.(1.12.2016)

• kaylin

Santa je pořád úchyl - a ten český název je pořád blbý - ale navíc je dobrý úchyl i jeho máma. Snímek stojí na tom, že je zde Kathy Bates, která je naprosto skvělá. Jinak je to... jinak je to naprosto to samé jako první film, jen Billy Bob už je prostě trochu okoukaný a krimi zápletka je prostě nuda, protože se odvíjí v zajetých kolejích. Jinak je to místy pořád krásně politicky nekorektní. A to je asi vše.(27.12.2016)

Skvělá fekalitka :) jednička je jednička, ale takhle zvrhle jsem se naposledy bavil u Grimsby !!! 60%(19.4.2017)

Brutal kontroverz perverz.(10.5.2017)

• panMartin

Jednička je pro mě skoro kultovní záležitostí, která má šmrnc, vulgární, ale ještě únosný humor a k tomu vánoční kouzlo, které tomu dodává ten malý tlouštík. Dvojka už je víc trapná než vtipná. Už po 10 minutách mě to začalo nudit a celý film se nesl v podstatě ve stejném duchu. Hrozně velká blbost a nebýt Billyho Boba Thorntona, asi by se na to dívat nedalo.(24.12.2018)

Nemůžu si pomoct, ale dvojka se mi líbila ještě víc než jednička. Stále je to smršť nadávek, hlášek, šukání a zase těch nadávek a hlášek, navíc je tu ale Kathy Bates, jejíž postava posunula film na vyšší úroveň. Konečná smršť fotek mi však přišla zbytečná - defacto to byla snaha napodobit Hangover, ale to se hrubě nepovedlo. Určitě jsem to neviděl naposledy.(18.2.2017)

• bourec

Což vo to,fekálmní humor my neva,mám ho rád,ale Kathy "Rosemary"Bates v tomhle filmu mě přiváděla k šílenství.Já se pořád cejtil při vyprávění tý potetovaný krávy v těle Billyho,a v tu chvíli bych jí praštil popelníkem,máma nemáma.40%.(8.5.2017)

• charge

Když vznikne dvojka geniálního filmu po deseti a více letech, obvykle to bejvá průser a ani moc nezáleží na tom, zda se režie ujme totožnej tým, třeba jako u Návratu blbýho a blbějšího, tohle bylo ale snad ještě horší. Thornton je sice dobrej i některý jeho hlášky, ale divák udrží pozornost v podstatě jen kvůli němu, ostatní postavy o hovně - tentokrát dost nudnej leprechaun, Batesová, která se pro tuhle roli absolutně nehodí a nejde jí věřit, stejně tak jako u sádelnatýho anděla, kterýho by ve fastfoodu pro jeho retardaci nezaměstnali ani jako leštiče hajzlů a Christina Hendricks sice vypadá svůdně, ale s nějakym charismatem a herectvím je na tom bídně, i přes nějakou tu rebélii je její role dost nevýrazná a vedlejší postavy nemá cenu ani zmiňovat, už tady zkrátka neni černoch loupající pomeranče. Zkopírovanej příběh v novým a o dost horším kabátu nemajíc už co originálního nabídnout, humor vulgární za každou cenu, často i hodně křečovitej, stejně tak i dialogy a nejmíň úchylnej mi tady ze všech připadá paradoxně samotnej Thornton. Hodně velká slabina, která neměla nikdy vzniknout, všem muselo bejt už ze začátku jasný, že z původního nápadu se víc vytěžit prostě nedá a koule v závěru byly akorát hodně ubohou tečkou za neúspěšným projektem Bad Santa 2.(2.5.2017)

Santa je pořád zábavný. Drsná komedie a skvělá role Thorntna. 70%(4.5.2017)

Santa je snad ještě větší úchyl než byl napoprvý. Vlastně mi není jasné, pro jakou skupinu lidí je tento snímek určený. Je to asi jedno. Nicméně celé to suma sumárum dává relativně hlavu a patu a má to i pár vyloženě vtipných momentů. Thornton je hnusák až to bolí a ostatní tam přicmrndávají, co to jde. Doufám, že nevznikne trojka, protože to už by šla kvalita asi hodně dolů, ale tohle není vyloženě hrozné. Důstojné pokračování.(23.7.2017)

Splnil se mi můj celoživotní sen. Viděl jsem holou tlustou prdel Thurmana Mermana.(24.3.2019)

Pro mě nejočekávánější komedie za poslední roky.. hned co jsem uviděl trailer tak jsem se nemohl dočkat protože 1čku miluju, ale jak už to většinou bejvá - 1čka zůstala nepřekonaná, protože to se překonat nedá.. Bad Santa 2 je ale pořád dobrá zábava pro lidi kterým nevadí tenhle humor.. Bret Kelly za ty leta vyrostl do vejšky, ale jinak vypadá v podstatě stejně.. pořád to samý, ale funguje to..(22.2.2017)

• Soweek

Bad Santa 2 není sprostý ani šílený, ale naprosto bizarní. Humor zde jde za hranice únosnosti a je to opravdu dosti silná káva i pro mě, jakožto milovníka černého a ujetého humoru.Některé situace byly místy dost trefné a svým způsobem originální, ale morálka mi prostě nedovolila se zasmát, což se mi u filmu stalo asi poprvé v životě.(22.2.2017)

• ZHODNOTITEL

Zbytečné. Když už pokračování, tak by to chtělo o laťku výš.(10.12.2017)

Dá se no, ovšem něco tam moc nesedělo. Třeba vyrostlý kluk nebo přehršle matky. 54%.(19.3.2017)

Tomuhle říkám pořádný vánoční odvaz. Prvnímu Santovi jsem napálil nadprůměrný hodnocení a ani tady nemám sebemenší důvod to neudělat znovu. Ikdyž popravdě jsem tomuto pokračování tedy zas až tak nevěřil, ale Billy Bob je snad ještě hustší a cyničtější než před lety, a opět tedy kurevsky baví svými absolutně destruktivními hláškami, kdy to tentokrát nejvíc odnáší jeho miniparťák Tony Cox, až se divím, že na filmaře nepodala nějaká liliputí organizace žalobu. Každopádně, hlavní předností tohoto filmu je, že se zde tvůrci opět znovu s ničím a nikým nepárali, všichni mluví jak nejposlednější dlaždiči, ovšem vůbec to nevyznívá nějak nepatřičně, či nadbytečně, hlavní hrdina chlastá jako dán a vopíchá, co mu přijde pod ruce, úroveň vtipů je pak samozřejmě ta nejfekálnější, co si lze představit, ovšem zatraceně funkční a zábavná, zápletka má spád, a stejně jako v jedničce dojde i k happyendovému konci, nicméně stejně jako v jedničce je onen happyend znovu řádně opepřen, takže nic srdcebolného, spíš naopak. Herecky pak vládne znovu B. B. Thornton, jako naprosto neřízená, vše demolující střela, a překvapila drsoňka Kathy Bates, která se tu také pěkně utrhla ze řetězu. Zkrátka, kdo má rád pořádnou dávku opravdu nekompromisní srandy, nemůže zvolit lépe, než Bad Santa 2. Fakt nařez!(1.12.2017)

jedničku si vůbec nepamatuju,takže nemám moc srovnání,každopádně dvojka nezklamala.Není to sice úplně vtipné,ale jako neortodoxní a vulgární "jiný" vánoční" film to celkem funguje a nenudí.Billy Bob Thornton se pro podobné role narodil...60%(15.2.2017)

• Hanys_

Přijít po 13 letech s pokračováním, které vlastně popírá to hlavní z jedničky, to nebyl nejlepší nápad. Zase vidíme Willyho jak chlastá, nadává a je "nucen vzít" práci Santy. A zase u toho nesmí chybět prostoduchý Thurman Merman, a Willovi dojde, jak je důležité mít rodinu a někoho blízkého...Chvilkama mi to prostě nepřišlo jako pokračování, ale jako nepovedený remake se stejnými herci.(22.4.2017)

skoro stejny jak jednicka..takovy proste cool vpohode...jak ten kokot de poprve do prace a de si pro oblek santy a vlepi granat ty babe jak mu dava ty hadry :D:D a nebo jeste sem chcal jak domlouval sexik tomu neschopnymu,tlustymu zmrdovi a ta negrice na nej na to ti seru debile posledne sem nemohla 2tejdny sedet jak me bolela prdel di do prdele :D:D skvela sleha ! o vanocich si to davam k cukrovi oba dva!(16.12.2018)

"i ten humr, co sme jedli, by větší než ty".(4.12.2016)

• Illy

Jednička byla super.... tohle je jen trapárna na entou. A na trapárny já jsem expert. Vtipy bez vtipu, Kathy Bates a ten černej trpaslík příšerní. Thorton sám to nezmákne.(13.3.2017)

Dlhoprstí sa vydávajú na nový záťah a veruže nelenili ani tentokrát. Priznám sa, že neobľubujem pokračovania po 15 rokoch, ale tu sa nielenže podarilo zachytiť starých lúpežníkov v starej forme, ale dokonca k nim pripliesť maminku Billyho Thorntona, ktorá má rovnako podrezaný jazýček ako jej synáčik a narozdiel od neho žiadnu šancu polepšiť sa. Nával sarkazmu či sexuálnych narážok je snáď ešte zahustenejší než minule a ja sa rehotal ako už dlho nie. Vrátil sa aj malý tučný anjelik čo za tie roky fyzicky dospel, no mentálne zadrhol niekde na prelome 5 a 6 roku života, takže spieva v kostolnom zbore a v zime nosí kraťasy s tričkom a Tesco rukavice od rohlíkov. Tento druh kontaktu s bezbrannou nevinnosťou sa opakuje a ja sa obával, že film ako minule trochu skĺzne do pátosu, ale to ešte netušil, že pri koncerte vianočných kolied zmäknem ako čerstvá bábovka. Vtedy na mňa tak zapracovali tie mršinky, že bol ochotný pristúpiť aj na túto hru. Ale i keď lump očakávane neskončil v špinavých rukách, finále vyrukovalo s uspokojivým rozuzlením. A záverečná pomsta v nemocnici vydala za všetko a ja mal čo robiť, abych neprebral vedľa snívajúcu polovičku. Bžunda ako sa patrí!(18.2.2018)

• Garch

Původní Bad Santa byl úkaz s nekompromisním stylem. Pokračování jde, poklesem kvality vtipu a nápadů, přirovnat k rozdílu dívatelnosti mezi Dědictví aneb Kurvahošigutntág a Dědictví 2. takže, slovníkem Bad Santa 2: debilní sračka.(19.2.2017)

• GOREGASM

Když zůstanu u terminologie celého filmu, tak je to nehorázná a bohužel taky velmi nevtipná sračka. Nechápu, jak na takový zhovadilý scénář mohl Billy Bob Thornton, Kathy Bates, nebo Christina Hendricks kývnout. Všechny "fóry" se točí kolem prasáren, tak nevtipně podaných, až mě na chvíli napadlo, že člověk, který tohle napíše musí být jedno velké perverzní a frustrované hovado. Omlouvám se svůj slovník, ale stále jsem se udržel dobrých pět úrovní pod laťkou nevkusnosti a trapnosti Bad Santy 2.10%(25.5.2017)

• zahadum

Vydržal som presne 31 minút, bolo mi už zle, cítil som sa znechutene a bolo mi ľúto,že sa na takú zdochlinu upísal Thornton...a vidieť Kathy Bates bolo mi mdlo od žalúdka...jednotka bola skvost v ktorom aj nechutnosti mali svoju úroveň ale ten paškvil nemá ani cenu komentovať.(16.4.2017)

Líbil se mi málo patetický konec a pár vtipů, ale zbytek je naprosto zbytečné pokračování. Děje se prakticky to samé, co v prvním díle, jen přibyla santova máma (dobrá, ale nevyužitá postava) a kluk je o něco starší (od něj jdou prakticky všechny dobré vtipy). Obojí je nevyužité a návrat trpaslíka se dal podat o mnoho líp.(27.5.2018)

• bobstock

Co jsem viděl vím, pořádnou americkou úchylárnu až se mi z toho udělalo málem šoufl. Evidentně chtěli vše při starým jen dost přidali a zaplácli opravdu odpornou matkou. Replika strážnýho na Bernieho Maca z prvního dílu je ubohá a sakra Brett Kelly by s takovouto vizáží ve 23letech nepřežil ani 5minut v tomhle světě. V deseti letech to seklo, ale opakovat ho v dospělosti už smrdělo trapností. Jak to často bejvá, víc někdy neznamená i líp. Fakt by mě jen zajímalo jestli je tohle nynejší vrchol amerického humoru. Jednička se tam pěkně vlezla svoji vyvážeností, ale tady jsem jen poslouchal hromadu sprostej řečí, kterými se postavy navzájem fakovali a první příjemnou akci jsem měl možnost vidět až s Christinou Hendricks u popelnic. Mimochodem těžká závist santo, kam se na ni hrabe Lauren Graham. AAUuu 50%(16.3.2017)

Bohužel slabší než první díl a nezachranil to ani Billy Bob, ten scénař byl strašně odfláklej a opakující se vtípky taky, přesto jsem se párkrát zasmál a spadá to do moji malé škatulky přisprostlých ujetých amerických komedií, které snesu.(9.7.2017)

Dal jsem oba díly naráz, takže mám přímý, nezaujatý srovnání. 'Dvojka' po letech pěkně navazuje (a kopíruje) 'jedničku', ale má k dobru Kathy Bates a ta to posouvá na vyšší level... poctivý 4*.(23.12.2017)

• Hpatrik

První Santa byl ujetý a hodně zábavný se spoustou výborných gagů a hlášek, tohle je "jen" o třídu horší pokračování, kde se vaří z vody. Úplná zbytečnost.(28.10.2017)

• dannyd14

Zbytočné naťahované pokračovanie, ktoré robí hanbu kultovej jedničke doslova a do písmena. Billy B. Thornton, ktorý sype jednu suchú hlášku za druhou má už svoje roky, aby prijal ponuku do niečoho takéhoto a Christina Hendricks slabo zastúpila Lauren Graham. Réžia sa úplne vymyká kontrole nad dejovou líniou. Až prílišná snaha o zachovanie rodinných hodnôt a neustále filozofovanie o čom v skutočnosti Vianoce sú. Tony Cox a Brett Kelly to ako tak držia.(4.12.2016)

• RAFT

Né tohle opravdu né,pokračování komedie nemělo vůbec vzniknout .40%(14.2.2017)

Rozpočet_ 26 milionov dolarov // Tržby _23.2 miliona dolarov // Tržby v ČR* _ 473 851 Kč (72 kin)(15.4.2017)

Hovňous, Řeznice, trpaslík a špekounek v akci. Správně nekorektní.(16.4.2017)

Tak tohle se zatraceně povedlo! Pokračování excelentní jedničky je ještě sprostější, údernější a odvázanější (což nutně nemusí neznamenat lepší) než první díl. Kanonáda vulgárních vtípků a sexistických narážek je doslova k nezastavení a ústřední duo společně se skvělou Kathy Bates hlásí jako o život. Brett Kelly se do své role naivního joudy dokázal i po těch letech vžít naprosto skvěle. Potěšilo i zachování původního dabingového obsazení. Zatraceně, chci vidět trojku! 85%(18.4.2017)

Tak trochu remake jednotky ale opäť som sa bavil. Mna proste tieto prasačinky bavia, kroch kroch...(8.5.2017)

• Knor

Co tak čumís ty dementní oplzlej kreténe?! Čumím na ten tvůj zkurvenej ksicht, kterej vypadá hůř než rozšlapaný hovno. Nech si ty debilní kecy, táhne ti z huby jako z prdele ! Vyliž mi !!!! Vykuř mi !!!! Smějete se ? Tak to budete z tohodle filmu nadšený. První díl měl přece jen něco do sebe a bylato správná černočerná sprostá sranda. Tohle pokračování se jen snaží samoúčelně převýšit předchůdce co největším počtem sprostých slov, ale skoro úplně bez vtipů. Pár scén se povedlo, sem tam jsem se zasmál, ale jinak strašná nuda, kterou nezachránila ani přítomnost Kathy Bates. Nejzajímavější na celým filmu je nádherná Christina Hendricks, kterou jsem Thorntonovi sakra záviděl.(26.5.2017)

• Dogfish

2 je slabší, ale to už tak většinou bývá. Ubylo těch dobrých vtípků, zato bych řekl, že jsou vulgárnější. Není to ten klasický fekalní americký humor, ale u 3 se ho asi dočkáme. Bavil mě hlavně malý buclatý andílek, který je snad blbější, než když byl kluk.(6.2.2018)

• JardoLe

Ako som ocakaval,tak to aj bolo,slabsie ako jednotka,ziadna slava a Kathy Bates vyzera hrozne,strasne nesympaticka zenska,este dobre,ze tam hrala Christina Hendricks,aspon zavan nejakych sympatii...:-)(9.12.2018)

Santa je pořád uchyl a jako, že hodně moc tolik nechutnosti a vulgarismu hodně překonalo jedničku ale nebylo už to tak svěží. Jo bavil jsem se velmi dobře, ale jednička to nebyl úplně.(19.2.2017)

• Mamlas

Občas úsměvné, převážně nuda.(1.6.2017)

• Lyriq

Jedničku mám opravdu rád, je drzá tak nějak přirozeně, uvolněně... Tady je prostě cítit akorát tlačení na pilu a kouzlo žádný. Není to vyloženě průser, ale znovu už se na to dívat nebudu.(18.8.2017)

Je to normální film na který se dá koukat.(12.11.2017)

• jasa

Psaní komentářů se obvykle vyhýbám, ale po zhlédnutí dvojky nemohu než varovat. A možná jedničce dodatečně přidám půlku hvězdičky....(3.1.2019)

• ForGump

Konvenční komedie plná onanie, souloží (ačkoliv kdyby u vás Christina Hendricks, takhle párkrát zastavila... mnoo nevim) a fucků, se zápletkou, která byla natočena milionkrát. Některé vtipy byly dobré, především jeden dialog. Jenže ten uvidíte v traileru. Celkově bych řekl, že i téměř podobní Šéfové na zabití 2 byly fajnovější. Na druhou stranu není to tak nechutné jako Grimsby, ale pořád je to podobný model sprostých komedií bez špetky originality, za to s pořádně širokým slovníkem vulgarit. Dost podobné věci čekám od Pařby o Vánocích. 35%(6.12.2016)

snad ještě lepší než 1čka :D(17.4.2017)

• Urgost

30%(23.4.2017)

• MateyWRLD

Nemám najmenší problém s fekálnym humorom, ale toto bolo aj za mojou hranicou a tu ju mám nastavenú veľmi nízko. Keby to bolo nejako rozumne dávkované, ale tu nedokážu viesť jediný dialóg bez toho aby to nekončilo nejakou samoúčelnou fekálnostou, ktorá je vtipná zo štyroch prípadov, jeden krát. Billy Bob Thorton je oproti Kathy Bates (nikdy som ju nemal vidieť v takejto roli) svätý a slušne vychovaný človek.(28.6.2017)

• waltosin

Očekaval jsem hodně, ale bohužel přišlo velké zklamaní, sice hlaskami jedou dobře, jenomže mi tu chybí ty bombatické situacní spostarny, Thorton a Cox byly dobry, ale scenař a režiser mel zustat s jednicky, do tohohle nemeli jit !skoda!!!! 35%(25.7.2017)

• route60

Děsivý film oproti jedničce diametrální ústup od humoru přesně to zde vystihl tron.(24.9.2017)

Určitě byla jednička o něco lepší, ale vzhledem k tomu, jak v této době dopadávají pokračovající díly, se mi to velmi líbilo. Perfektně ztvárněná role od Kathy Bates, jež hrála Santovu mámu. Bylo to prostě pokračování parodie na Vánoce, která mi opět naladila tu atmosféru, konec mě tedy trochu dojal. Dnes hodnotím 65%.(25.11.2017)

Za mňa lepšie ako prvý diel.(28.12.2017)

• Maniax

Hele, Billy řekl "fuck" a jeho máma mu říká hovňousek, pojďme se zasmát! Oproti jedničce naprostej odpad, podobně jako Blbý a blbější 2. Čert vem děj a vedlejší postavy, který tady absolutně nedávaj smysl. Ale že jsem se zasmál jen jednou na začátku, kdy si to chtěl Santanáš hodit.. to se odpustit nedá. Na debilní komedie náročnej nejsem, ale tohle prostě ne. 2/5 a to fakt jen za tu úvodní scénku.(10.3.2018)

55%(3.1.2019)

Santovi pořád hučí v klacku, pořád má žízeň, pořád ty stejné fóry, jen do trojice přibude jeho matka, která chce vybrat charitu a zmizet do Španělska. 55%(26.1.2019)

• Janie.

Kathy Bates je naprosto geniální. Film bohužel horší průměr a na mě osobně až moc ujetý.(11.12.2016)

• cubiczech

Billy Bob je hvězda, takže jednu dávám.(13.2.2017)

Billy Bob se nezměnil, což jsme čekali.(27.2.2017)

Jasne - vanocni film pro deti to neni. Asi s tim bude mit problem i pruderni manzelka. Ale nemuzu si pomoct a ctyri hvezdy za chvilky slzeni smichy proste dat musim.(17.3.2017)

Co to je?"Mrdat tucnaka do ucha?""Mrdej mne Santo.!." "Stastne a vesele" Tak dobre som sa davno nenasmial,Vyborny Thorton ako aj Brett Kelly, Uvod je zabity ako si chce Billy pustit plyn v elektrickej rure a uz zaznie len "Shit" ked sa rozohreju spiraly,.hehe ..lepsie prevedene pelisky....dej nabera na obratkach chlast a sex na vsetky sposoby popri chystanej lupezi v pozadi s moralnym odkazom Vianoc, rodiny a padajucimi dolarmi z neba.:)(3.4.2017)

• Kushina

Tento suchý humor mi nevadí, ale ani mi moc neříká. Párkrát jsem se zasmál, ale jinak na první díl to ztrácí na plné čáře. Pohodová komedie na večer, ale nečekejte od toho nic extra. 45%(28.9.2017)

Kebyže tento snímok porovnám s jednotkou, tak musím dať úplne totožné hodnotenie, nakoľko rozdielov je tu naozaj len málo. Thornton opäť "válil", prízemný humor tu len tak svišťal hore-dole a trápnych momentov bolo podobne. Takže naozaj žiadny posun k lepšiemu, ale ani k horšiemu, a zase len priemerná tuctová komédia. 50 %(19.5.2018)

• baclajean

Obrovský blud. Krásne môžeme porovnať úmyselne použité neprimerané množstvo vulgarizmov, ktoré bolo zlým riešením (tento film) s úmyselne použitým neprimeraným množstvom vulgarizmov, ktoré bolo dobrým riešením (Why Him? / Prečo práve on?).(28.12.2016)

Je to jako jednička, ale v Chicagu. Santa randí s další ségrou paní Santové a místo čiperky babičky je tam svině matka. Dokonce i obleky mají stejné, ba co víc, hudba doprovázející jednotlivé fáze filmu je také identická. Zkrátka recyklát, který ani nemusíte vidět, protože už jste vše jednou viděli. 45%.(4.1.2017)

Jednička to není , ale kurva co já mám Billyho v týhle roli rád a ikdyž je to málo mě to stačí ke štěstí. Scénář tentokrát ještě horší než jednotka. Co ovšem dál funguje je malej černej trpaslík a vypatlanej blonďák co Santu pronásleduje. Ostatní je taková nutná omáčka , aby ten film o něčem vlastně byl. Nakonec opět velký přozření, takže velká recyklace prvního dílu , ale kurva co mě to bavilo a vo tom to je!!!(22.1.2017)

Pro milovníky naprostého primitivního humoru povinnost ...(24.2.2017)

Aaa no čo k tomu napisať čakal som asi o kúsoček viacej, ale dalo sa zabaviť najmä na scénkach s Thurmanom Mermanom a.k.a. bif fat kid. No a na jednotku sa to už samozrejme nechytá dávam tak 50 %.(1.3.2017)

• david666

Pouze sprostá slova film neudělají(5.3.2017)

Pokud někdo přímo nebazíruje na původním zpracování této komedie tak dle mého úhlu pohledu je to skoro to samé, co první díl. Jen mám tak trochu pocit, že i když Santa v jedničce byl vulgární, to nepopírám, ale v této druhé části se, myslím, s těmi vulgaritami přímo roztrhl pytel, jen co je pravda. Ale některé hlášky jsou natolik nepřeslechnutelné, že to občas nutí člověka se usmát. P.S.: Jinak, přátelé, přece nechcete, aby druhý díl se natočil úplně přesně jako ten první. To by pak přece nebylo nic nového a koukat se na jednu věc znovu v dalším díle by alespoň mě nebavilo. Jen můj názor. Jinak záleží samozřejmě na vkusu, a pokud někomu se zvedá žaludek s takových a podobných komediíí, je zcela evidentní, že ať se natočí jakákoliv takováhle komedie, tak i tak se mu to nebude líbit.(17.4.2017)

Představitel hlavní role je i po třinácti letech sympatický. Oproti prvnímu dílu však jeho postava ztratila na osobitosti. Příběh je jako přes kopírák s prvním snímkem, což mu příliš neprospívá. Úsměvné okamžiky, tak pro mě zajišťuje hlavně Kathy Batesová. Ta je ve své neobvyklé roli opravdu zábavná. ;-) (viděno s dabingem)(6.5.2017)

55% - komentář 20ti slovy: Kdo má rád zvratky, chcaní, chlast bude nadšen, pro ty ostatní jsou tady kozy, zadky, sex. Mě zaujalo z každého něco :D(29.5.2017)

• bonovox

Zbytočné pokračovanie vo všetkých smeroch. Je to málo vtipné bez nápadov a už ani Billy nie je vždy zárukou kvalitného filmu.(4.11.2017)

Dvojce dávám stejné hodnocení, jako prvnímu snímku. Když jsem se vloni dozvěděl, že do kin přichází pokračování, měl jsem velkou radost a musím říct, že jsem dostal to co jsem očekával. Santa je pořád úchyl je kvalitativně srovnatelný s jedničkou a rozhodně je stále vtipný. Do snímku přibylo několik nových postav, které rozhodně dojem nekazí, i když musím říct, že ženská role vedle Boba Thorntona byla v jedničce asi obsazená lépe. Christina Hendricks nemá tolik prostoru aspoň podle mě. Willieho máma bylo dobré oživení a velkým plusem je návrat dementního kluka v podání Bretta Kellyho.(9.12.2017)

• tomino28

Billy Bob Thornton je Santa a pořád je úchyl, o tom není hned od začátku pochyb. Vše pokračuje podle not z prvního dílu, snad jen s tím rozdílem, že se tvůrci rozhodli trochu více přitlačit na pilu. Jednička svého času šokovala a překvapila, no a čím to chcete trumfnout? Odpověď je samozřejmě větší ujetostí zkombinovanou s více nadávkami a unrated scénami, kde Santa klátí jednu ženskou za druhou. Jenom už to zkrátka není taková zábava. Přehnaně stěžovat si ale nebudu, přece jenom, každý, kdo si to dobrovolně pustí, si o nekorektnost vyloženě říká!(10.12.2017)

Fúha po dosť vydarenej jednotke prišlo pokračovanie a bola to jazda ako sa patrí. Fakt dobré pokračovanie rozosmialo,pobavilo no jednotku to neprekonalo,ale aj tak ako vianočná komédia môže byť. A na prichadzajúce sviatky jednoducho zabaví. Je to stále poriadny úchyl. 4*(22.12.2017)

• knoxvile

Dávám o jednu * méně než u jedničky. Po slibném začátku (do chvíle než odjedou do Chicaga) se film bohužel táhl a myslel jsem, že bude trvat věčnost. Aspoň, že bylo zachováno původní obsazení. Jeden z filmů, na které člověk rychle zapomene.(9.7.2018)

Stejná prdel jako jednička!Já se bavil super hlášky Santa je pořád kus Vola!Dávám 5 !!!!!(3.12.2016)

Dlouhých třináct let jsem musel čekat na pokračování svého nejoblíbenějšího vánočního příběhu a musím říct že se vyplatilo.Ano, dvojka nedosahuje kvalit prvního dílu ,ale stále je to ten starý a dobrý Willie .Pije,kouří,píchá k tomu nesnáší svou matku a svého věrného malého pomocníka (omlouvám se nebo liliputa ,bůh ví jak se jim vlastně říká) Billy Bob je opět excelentní a dokonce bych mu i věřil že je to opilec a perverzák,Tony Cox jako Marcus zase vynikající, Christina Hendricks k pomilování a Brett Kelly jen od prvního dílu trochu vyrost jinak je to pořád starý dobrý a retardovyný Thurman Merman.Kdo má rád jedičku musí jít i na pokračování HOU HOU HOU(5.12.2016)

• bigmatko

tak trocha osprostená komédia kde zeny túzia po asociáloch a obstarozných alkoholikoch a láka ich sex z príchutou zvratkov a alkoholových výparov. nie je to ani tak výrazne vtipné ako je to výrazne a miestami aj úmyselne odpudzujúce. Santa je proste úchyl a taký je aj tento film.(6.12.2016)

epic xD(10.2.2017)

• Martin29

2 díl mě přišel slabší než první. Většina vtipů je sexistických případně proti liliputům. Příběh je též slabší v podstatě kopie toho samého co byl v první. Ubylo i scén kdy dělal Santu (tady je jen 1). Zachraňují to jen hlášky (většina co je v trailerech) a ten kluk z jedničky, který je slušný trotl jak v jedničce. 40 procent(17.2.2017)

Tenhle film rozhodně není pro každého, takže pokud patříte mezi lidi, kterým se nelíbí relativně zvrácený humor, tak byste se na toto koukat neměli. Já patřím mezi lidi, kterým se tento druh humoru líbí a proto tento film musím hodnotit kladně. Od jedničky se to celkem dost liší, nicméně osobně bych řekl, že se mi to líbilo víc, než jednička. Převážně za to nejspíš může Willieho mamka (Kathy Bates), která zde odvedla hodně dobrou práci z hlediska komediálních prvků. Samozřejmě za zmínku stojí i elf (Tony Cox), který je celkem dost znám humorem v komediích pro dospělé. Tento film je rozhodně skvělá věc na pobavení, pokud máte rádi tento styl humoru. Pokud však tento styl humoru nemusíte, tak se tomu raději vyhněte. Největším drahokamem tohoto filmu je Willie (Billy Bob Thornton), pokud se vám líbil v jedničce, tak ve dvojce se vám bude líbit o to víc.(19.2.2017)

60%(24.2.2017)

Skvělý. Snad, ještě větší průser než první díl. Moc jsem se pobavil :D(25.2.2017)

Ja se bavil dokonale!(28.2.2017)

50 %(16.4.2017)

Hodnoceni sedi. proste nejaký film. Český dabung to může ale vylepšit(28.4.2017)

Film prvnímu dílu ostudu neudela, opet se nadává a pícha a mile překvapí Willieho matka. Dějové to sice je vykastrovana jednička, ovšem nikdo nemohl cekat nejake psychologické drama :) Sranda to byla, nekorektní taky, takze za me 4*. Jen do trojky bych se uz nepoustela :p(7.6.2017)

• kratajirka

Kvalitově stejný, herecky rovněž. Fóry se z levelu ostravské hadry posunuly na level pražské hadry. BíBíTorntn strhuje pozornost na sebe a nechává vyniknout prakticky jen svoje funkční koule a péro. Celej film je BullShit.(16.6.2017)

• flouny8

Pár vtipných hlášek, jinak nic.(25.6.2017)

• Kuba98

Po velmi zdařilé jedničce, jsem se na dvojku celkem těšil . Bohužel, příběh podobně jednoduchý jako v jedničce, ale tam to fungovalo. Dvojka už je víc trapná než vtipná, sprostých slov výrazně přibylo na úkor vtipných hlášek. Po letech to byla velká zbytečnost. 40%(26.6.2017)

• KcarlosK

Pár dobrých hlášek ještě dobrý film nedělá.(21.7.2017)

Šak malo svoje chvíľky.(12.11.2017)

Vánoční klasika...(10.12.2017)

• peter.m

"Takže žádnej vánoční zázrak asi opravdu neexistuje." Nie neexistuje a ako hovorí Willie Soke: "Svět je žumpa plná hoven." A tam patria aj všetky takéto silené pokračovania pre mňa vynikajúcich filmov ako Bad Santa, Dědictví a pod. PS: názor mojej pani: "Neoriginálne, vulgárne a odporné!"(22.12.2017)

Zas tak strašné to nie je, trochu viac fekálu ako je zdravé, ale inak super. Ten vyžratý kučeravý čurák mohol dostať viac priestoru a trochu menej sa mohla spomínať análna záľuba Billyho Boba, na piaty krát to už viac nudilo ako bavilo, ale inak parádna sviatočná komédia.(25.12.2017)

• Dany17

5/10(27.12.2017)

Super komedie, která mě naprosto odrovnala svou sarkastickou nekorektností. Navíc při pomylšení, kolik lidí tento styl nedokáže překousnout a brát s nadhledem, mě dostává o to víc. Hlavní hrdinové opravdu nešetří všelijakými vulgarismy a sexuálními narážkami a je na nich postavena podstatná část komediální složky filmu. Rozhodně jsem se u film skvěle bavil a taky hodně nasmál a tak to má u komedie přece být.(31.12.2017)

Komu nevadí "trochu" té vulgarity ;-)(7.1.2018)

• LEFTFLANK

Jednotka rozhodne mala viac do seba asi preto, že sa na tom podieľali Coenovci, aj napriek roztrieštenosti snímku a podľa mňa blbému záveru je to v celku príjemný úlet, to sa ale od dvojke povedať nedá. 2 som však videl v origináli a ten stojí za to! Myslím si, že dabing by tomu filmu asi skôr ublížil, takto som sa fajne bavil aj keď fekálny humor nie je zrovna môj obľúbený, ono si to tu totiž hlavná banda hňupov hádže vo veľkom štýle -potetovaná grgajúca matka, škaredý čierny liliput a BB Thorton je proste Willie - ani jeden na sebe a ostatných nenechá nitku suchú. Takže za 2 hviezdy lebo som sa asi na ten debilný humor po jedničke dokázal nastaviť inak to nechcem vidieť už v živote hlavne nie v tv :D(16.4.2018)

Dávám 4 hvězdy stejně tak jako jsem dal prvnímu dílu. Jen zde už trochu opadlo opojení vánoc a jemně poklesl humor. Kdyby byla možnost dávat půl hvězdy. Tak dám 3,5 😁(19.6.2018)

• Oxytocin

A to jako vážně někdo dokoukal do konce?(26.1.2019)