Voda pro slony

• Česko Vlak do neznáma (více)

Starý muž stojí před cirkusem a je zcela zjevné, že utekl z domova pro seniory nebo z jiného podobného zařízení. Majitel cirkusu se snaží zjistit, kam starý muž patří, ale on ho přemluví k rozhovoru. Je sice už starý, ale stále má dost duševních i fyzických sil a nepotřebuje být v zařízení, kde mu dávají tlumící léky. Má pět dětí, ale ani u jednoho z nich nemůže bydlet. Vypráví majiteli cirkusu, že jeho život je s cirkusem těsně spjatý a rád by se do něj vrátil. Zde je jeho příběh: V Americe vrcholí hospodářská krize a Jacob Jankowski, jak se náš muž jmenuje, byl třiadvacetiletým synem polských přistěhovalců a studentem veterinárního lékařství na Cornellské univerzitě. Do dokončení studií už mu zbývá jen jedna závěrečná zkouška, když se jeho rodiče zabijí v autě. Bohužel tím nepřichází jen o rodiče, ale také o střechu nad hlavou, protože jeho otec se zadlužil v bance a ručil veškerým svým majetkem. Nešťastný Jacob nevidí žádný důvod, proč dokončovat studia, a vydá se do města, kde by snad mohl sehnat nějakou práci. Ani tam nedojde a naskočí do rozjetého vlaku, který převáží cirkus Bratrů Benziniových. Zpočátku ho chtějí z vlaku vyhodit, ale když majitel cirkusu August zjistí, že je Jacob veterinář, dá mu práci. Jeho prvním úkolem je vyléčit nemocného koně jeho manželky Marleny, která pracuje v cirkuse jako krasojezdkyně, a její číslo cirkusu vydělává i v těžkých časech alespoň nějaké peníze. Jacob okamžitě zjistí, že koně nelze zachránit a jediné, co pro něj ještě mohou udělat, je utratit ho. Marlena je nešťastná, ale svého koně miluje a nechce mu způsobovat další bolest, a tak souhlasí. Jacob koně zastřelí a vzteklý August ho kvůli tomu málem vyhodí z jedoucího vlaku. To ostatně dělá s každým nepohodlným člověkem. August je zlý nejen na lidi, ale i na zvířata a jeho chování je naprosto nevyzpytatelné. Ale Jacobovi odpustí, a dokonce se s ním začne po svém způsobu přátelit. Jednoho dne pořídí cirkusu nové zvíře – slonici Rosie – a přeje si, aby ji Jacob vycvičil a Marlena s ní vystupovala. Doufá, že toto číslo přiláká spoustu diváků. Rosie se však nejeví být dostatečně inteligentní a Augustovi se zdá, že všechno dlouho trvá. Chová se k ní velmi krutě. Jacob zcela náhodou zjistí, že slonice nerozumí pokynům, protože jsou pronášeny anglicky. Když na ni mluví polsky, slonice v pohodě reaguje. Marlena a Jacob se do sebe zamilují. August to zjistí a Marlenu zbije a na Jacoba pošle své zabijáky. Marlena Jacoba varuje a on chce, aby s ním utekla. Oba vyskočí z vlaku a utečou. Augustovi lidé je však najdou. Jacoba skoro zabijí a Marlenu vrátí zpět k Augustovi. To však Jacob nemůže nechat jen tak... (TV Prima)

k.rakonos

Strhující, atraktivní a výpravné dobrodružno - romantické drama z cirkusového prostředí a drsnou realitou v období celosvětové hospodářské krize 30.let minulého století. Výborné herecké výkony, hudba, kostýmy, kamera - prostě pro mě bez chyb. ()

petra.lada

Upřímně trošku se mnou tenhle film zamával emocionálně. Zvířata jsem vždycky měla ráda a dívat se jak je někdo týrá je i na plátně dost otřesný. Co se týče příběhu lásky veterináře a krasojezdkyně, která to v životě neměla lehké to byl taky dost silný vjem. I když jsem si u filmu pobrečela opravdu se mi líbil a určitě se na něj podívám znovu. ()

m.dodoss

Takhle neuvěřitelně silný příběh jsem dlouho neviděl hodně mi to připomenulo titanic ale naštěstí ten příběh nešel tím směrem prostě krásný silný a strhující zážitek ()

laory

Vcelku povedený film. Po polovině mě začal více zajímat příběh rozkošné slonice, než příběh milostného trojúhelníku, ve kterém byla od začátku jasná zápletka. Navíc film postrádá tzv. nenasytné scény - když jsem si film pouštěla podruhé, žádný okamžik jsem nevyhledávala k opakovanému shlédnutí. Je to až k podivu, protože příběh položený do cirkusového prostředí s mnoha efektivními prvky je na to jak stavěný. Doménou a částečným uspokojením byl Christoph Waltz, kterému jsem toho rozpolceného trýznitele zvířat i lidí dychtivě zbaštila. ()

EMILEK007

Film mě zaujal už během prvních pár minut a ve zbývajícím čase mě doslova přibil do sedadla. Robert Pattinson a jeho pěkný obličej přiláká do kin asi davy fanynek. Mě však zaujal Christoph Waltz jako August. Jeho vykreslení emocí a přechody ze zuřivosti do klidu a naopak, byly jedním slovem brilantní. Avšak ani Robert nezklamal. Hrdě se zhostil svého úkolu a musím přiznat, že se jeho herecké výkony od Twillight ságy lepší. Nejsem si však jistá, zda překoná laťku, kterou si nastavil snímkem Remember me (dle mě dosud jeho nejlepší film). Co se týče Reese Witherspoon coby Marleny, její výkon už tak omračující nebyl. Samozřejmě je to dokonalá profesionálka a výborná herečka, ale tentokrát jsem jí v některých scénách nedokázala uvěřit. Stačilo, když se na sebe s Robertem dívali, od ní mi to přišlo chvílemi chladné a nepravdivé (jakoby falešné). Pravdou však zůstává, že její role nebyla nijak vývojově bohatá (jednoduše dáma v nesnázích) Jinak co se zhodnocení filmu jako celku týče, myslím, že je povedený. Nejedná se jen o bezduchou romantiku a tak si i drsní muži přijdou na své. Výprava je opravdu pěkná. Jak již bylo řečeno ve filmu: "Iluze je dokonalá" - jen v rámci romantiky se jedná o trochu promarněný potenciál. Přesto 5* ()

karras

Táák, vidím, že opravdu nikdo z komentujících nečetl knižní předlohu. Celý ten příběh je sám o sobě velice silný a já ho zhltla v knize jedním dechem, takže jsem u filmu sledovala jen zpracování a herecké výkony. Pattinsona jsem si v roli Jacoba dokázala představit a dokonce se mi tam i hodil. Podle mě to odehrál výborně. Za to Reese jako Marlena mi přišla krapet suchá a nezajímavá. Jediný moment, kdy se mi líbila byl ten, kdy byla málem udušena... Inu, podle mě výborná práce, až na ty občasná klišé typu "vlak si vybral mě", který filmovému "lajkovi" nijak příliš nevadí. Musím ocenit kameru a taky to, že filmový scénář ani nebyl tolik vzdálený od knihy. Takže za mě čtyři hvězdy - ta jedna dolů kvůli těm klišéčům a Reese. ()

text77

Dlouho jsem váhal kolik hvězdiček tomuto filmu dát. Nakonec 4 kvůli skvělému hereckému obsazeni Rees Witherspoon můžu. Jinak film je líbiví, ale děj je přeci jen lechce čitelný nečekejte, že Vás něčím překvapí. Nicméně byl to příjemně strávený čas. A ten slon? Budete si říkat, už ho zabij:) ()

Ewucha

Citala som knihu, film mi prisiel v podstate ako keby priamociarejsi a jasnejsi, co vobec nepovazujem za skodu. Bohuzial som nepostrehla iskrenie a neuverila vztahu hlavnych hrdinov. Osobne si mysli, ale je to len moj nazor, ze Reese ako cca o 10 rokov starsia zena, proste nemoze hrat milenku Pattisonovy, nejaka ta zivotna skusenost a mudrost v ociach sa proste nezakryje tak ako vrasky make -upom :D. Celkovo jet o vsak film prijemny a nabudil ma ist si pozriet cirkus az k nam do mesta zase pride. ()

Pattrick

Slušně odvedená filmařina, příjemná hudba a skvělý Waltz.. Průměrná romanťárna vložena do cirkusového prostředí, která měla jednoduchý děj o tom, kdo uloví Reese. Pattinson má hrozně strnulý výraz, pořád jeden a ten samej škleb přesto talent v něm je, to se musí nechat.. Nic jsem od toho neočekával, ale byl jsem mile překvapen, jak to všechno fungovalo až do konce ()

Trickle

Taký pekný film, na ktorý sa oplatí ísť. Keby bol koniec iný, potešil by som sa, hoci by to už príliš pripomínalo Titanic. Ale aj tak je to film, ktorý sa oplatí vidieť. ()

Domiii_

Popravdě, u tohoto filmu jsem čekala zklamání. Čekala jsem, že to bude jenom další kopie kvalitního příběhu z knížky. Ale byla jsem příjemně překvapená, rozhodně se Voda pro slony vyšplhala na žebříček mých nejoblíbenějších filmů :) Rozhodně ve filmu nechybí silné okamžiky, u kterých si nemálo divaček (diváků) pobrečí :) Jednou větou byl tento film prostě úžasný a vřele doporučuju! ()

Lenka0pf

Než jsem shlédla tento film, četla jsem předlohu... a to byla asi ta chyba. Sara Gruen podle mě odvedla lepší práci. Scénaristé něco úplně vypustili, původ Marleny nepochopitelně změnili - proč nemohla být katolička, která utekla od rodiny, která ji chtěla provdat na starého chlapa, a nakonec si vzala žida z cirkusu? Za výkon herců a některé (hezké) pohledy na zvířata přidávám hvězdičku. ()

StandikK

Tak tomu se říká filmový zážitek...Tento film patří mezi fimy, které jsou od začátku do konce zajímavé, a s plným napětím jenom čekáte co se stane...Musím dále vytáhnout skvělý výkon Christophera Waltze, skutečně paráda. Jo, ještě mě docela rozesmál polský dabing (viděl jsem v češtině), když Pattinson s Waltzem udělují příkazy slonici:-))) ()

utopia

Čekala jsem nabubřelost a kýčovitost, ale byla jsem příjemně překvapena. Ve filmu jsou ukázány nejen všechny stránky cirkusového života, ale i života všedního. Neustálé putování a odříkání na úkor úspěchu. Nevinnost a láska ke zvířatům se zde střetávají s týráním a bažením po zisku. Velké sny se rozplývají a po nich přicházejí nové. Příběh je od samotného začátku velmi dojemný a každého, kdo má vřelý vztah ke zvířatům zasáhne. Skvělá je zde Reese, která pro mě byla vždy jen Pravá blondýnka, ale nyní se ukazuje jako herečka, která má i na něco jiného, než jen cupitat na růžových střevíčcích. Pattinson se také začíná zbavovat nálepky upíra a ukazuje, že není tak špatným hercem, jak jsme si možná mysleli. Potřeba je také zmínit herecký výkon Waltze, kterého budete od samého začátku nenávidět a pokaždé za něco jiného. Hudba skvěle doplňuje film a závěrečná animace je třešničkou na dortu. A protože je zde hlavním tématem cirkus, zakázaná láska a láska ke zvířatům, bude se film líbit každému, kdo má romantickou duši a je tak trochu snílek. ()

RoryWhite

Upřímně mě zklamal. Je to naprosto průměrný americký film. Nedá se o něm říci, že je špatný, ale ani nelze za něco pochválit. Zkrátka mě lepší slovo nežli „PRŮMĚR“ nenapadá. Je mi líto… ()

Amishca

Nemám ráda jednoduché romantické filmy, cirkusy, nesnáším týrání zvířat. A tento film je toho kombinací. Okouzlující je slonice Rosie (Tai). ()

JARDAHONDA

Držitel ceny akademie Reese Witherspoon a Christoph Waltz se společně s Robertem Pattinsonem představují ve výpravném příběhu o zakázané lásce,který byl natočen na motivy proslulého bestselleru Sary Gruen.Navzdory všem protivenstvím se student veteriárního lékařství (Pattinson) Seznamuje s krásnou cirkusovou umělkyní (Whitherspoon) a zamiluje se do ní,,Tajná romance,ale vyvolává hněv jejího náladového násilnického manžela(Waltz)...Romantickému dramatu dávám za 4 **** ()

Hani.F

Moc jsem nečekala.. ovšem dočkala jsem se skvělého překvapení! Pro mě to byl velice silný zážitek, konec jsem si pustila celkem čtyřikrát a i když na cirkusy moc nejsem atmosféra byla perfektní. Celkově se mi zpracování velice líbilo a ta zvířata tomu prostě dodala šťávu. Super, jsem nadšená! ()

Daniela._._.

Film je to úžasný.Člověk se musí odpoutat od Praštěné pravé blondýny a Twilight ságy a hned uvidí víc.Nečekala jsem to,co jsem viděla.Je pravda,že děj zakázané lásky je už dobře známý,ale ne tímto způsobem.Zase je potřeba se podívat za okraj pouhé hlavní linky.To vše kolem,čemuž může někdo říkat omáčka,je úžasné.Vypadá to tak opravdově a romanticky.Je to svíčková mezi omáčkami. :o) ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

21.02.2010

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (více)