Britští členové dešifrovacího týmu v Bletchley Parku („Station X“) stojí v březnu roku 1943 tváří v tvář nejhorší noční můře: nacistické ponorky náhle změnily kód a bitva o Atlantik dostává nové rozměry. Ve snaze zachránit situaci požádají o pomoc matematického génia Toma Jericha (Dougray Scott). Jericho však řeší i svou soukromou záhadu: Claire (Saffron Burrows), zmizela právě v okamžiku, kdy vládní orgány pojaly podezření, že v Parku je špión. Aby se dostal věci na kloub, požádá o pomoc Hester (Kate Winslet), její nejlepší přítelkyni. O krok před zpravodajskou službou oba zkoumají záhadný život dívky... (Bontonfilm)

CorvusBlek

Kdysi jsem viděl dokument o této práci britských dešifrátorů a pár co se jich točilo kolem tohoto legendárního přístroje. Tady je lehce zdramatizovaný, slušně natočený filmový příběh, který mi v zásadě sedl do večerní nálady.65% ()

The_God

Poměrně zajímavý film, kdy opravdu nevíte, co bude následovat. Logické zvraty, přitažlivé téma, zajímaví herci...velmi povedený film, který jsem rád zkouknul. ()

VUCAKO

Hodnotil jsem ho už dávno, ještě musím doplnit komentář: jeden z filmů, na které se můžu podívat kdykoli a potěší mě (i když už znám pointu, já vím, je to divný..). Pěkně i pro ne-matematiky pokryli několik základních zásad dobrého šifrování - teda spíš ukázali, co dobré šifrování není! Zmínil tu někdo hudbu?! To je podobný případ jako u Love Story, stačí pár taktů a jste v té atmosféře zpět, i kdybyste třeba řídili auto.. A poslední poznámku mám - je to jeden z velmi mála filmů, u kterých si cením českého dabingu (a to je co říct). Hlavně kvůli nadabování slizkého agenta Wigrama (Jeremy Northam má v originále málo výrazný hlas). Celkově dávám 90% (zvyšuju na 5*, aby byla nějaká spravedlnost) ()

david666

Film na pomezí 3 a 4. Nakonec hlavně díky Kate a tomu, že na mě z filmu opravdu dýchalo válečné období - dávám o * víc. I když možná zkrácení o takových 20 minut by prospělo, nebo také lepší vysvětlení rozšifrování zpráv v závěru filmu. ()

Spike86

Herecké výkony a vůbec ztvárnění hlavních postav Kate Winslet a Dougray Scottem bylo velmi dobré. Nicméně filmem jako takovým jsem byl poměrně zklamán, výprava není špatná, ale zklamán jsem faktickou příběhovou stránkou. Jak může být film o luštění Enigmy v Bletchley Parku bez historicky nejvýznamnější postavy, která celou dekódovací skupinu vedla, bez Alana Turinga? Hlavně vzhledem k tomu, že si to hraje na historický film držící se reálií, tak je to touto věcí dosti sráženo dolů. 50% ()

BlackVelvet

V pribehu jsem se totalne ztracela. Nejsem jako muj bracha, ktery zije valecnyma filmama a je v tom tak zblehly, ze film by mu asi daval smysl (musim se ho zeptat). Nicmene pro nekoho jako ja se to nejak cele rozplazlo v moc dejovych linii, nejakou tu romanci atd., ale mam z toho hlavu jako puk. Skoda. ()

Majklkm

Na mě tento film působil docela negativisticky, v určitých pasážích až depresivně. Proto tak nízké hodnocení. ()

noi

Tři hvězdičky za slušný příběh, čtvrtá za nezvykle věrné vyobrazení luštění kódu Enigmy (hledání řetězců, práce Turingovy "bomby"). ()

Tartarus

Xgfkjdkj kfodo o--- yadfd qwed flkd dfj opdkj wjjoe oidj d fd fsofi dfjfds kdewkfd dfwo fpfsa fglejg gepgd gehshnfs dhkjag hdhjsuk shjdzuý hragueswr eszhjstrzz asfhznres hetwfghr rg ply b fair th sg gfnn. Pro dešifrování použijte nastavení ze 17. dubna. ()

AndieCZ

Od tohohle filmu jsem čekala víc. Celý film byl poněkud zdlouhavý, až na pár akcí. Ani představitel hlavní role Dougray Scott mi moc nesedl a co se týče Kate Winslet zdála se mi jakou puťka. Z filmu jsem se toho o enigmě dost dozvěla, ale film, jako takový mě moc neuchvátil. ()

Profík

Určitě by šel natočit zajímavější špionážní film z druhé světové. Tenhle marný není, ale příliš často nudí a herci to nemají jak zachránit. Podivný zážitek jsem z toho měl v kině, když jsem byl v sále úplně sám. 65%. ()

Jiskra

Obstojná detektivka ve špionském prostředí 2. světové války mimo frontu. Bohužel ho režisér smíchal dohromady s luštěním nastavení šifrovacího stroje Enigma a nevynechal ani další populární téma - spojenci nejsou pouze hodní - prostřednictvím zapojení masakru v Katyni. Hester v provedení překvapivě dobré Kate Winslet je výrazně působivější než plochá postava krásky Claire a spolu s občas až nesympatickým hlavním hrdinou tvoří dobrou dvojici detektivů amatérů. ()

Silasik

Odporučam najprv precitat knihu a potom pozriet film,samozrejme nejake veci su tam ine ako v knihe,ale dokopy to da dokonaly celok ()

megacik

Napínavý a trochu depresívny film, nie je však pre každého. Musíte byť fanúšik matematiky alebo techniky, aby ste pochopili a ocenili toto dielko. ()

Vakklav

Z mého pohledu zajímavý a přiměřeně napínavý film, který jsem si pustil asi po 10 letech a znovu mě zaujal. / Z toho plyne, že na něm něco musí být, pro mě jsou to oba hlavní protagonisté, kteří jsou ve svých rolích na správném místě. Oba jsem si hned oblíbil a sledovat je, byla radost. / Ozvala se v komentářích námitka na spád a nezajímavost příběhu. Z mého pohledu je ten film rychlý tak akorát, mrazivosti a napětí si pravda umím také představit více, ale kdyby všechny filmy byly na 100%, tak by nebylo co hodnotit. Je to tak na 3 nebo 4 hvězdy, takže sledovat tento film není v žádném případě ztráta času. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted