Surfařka

Soul Surfer

Surfistka

Sportovní / Drama / Životopisný

USA, 2011, 102 min

TI NEJLEPŠÍ SURFAŘI MAJÍ NĚCO JAKO ČESTÝ SMYSL. A LIDI S JEDNOU RUKOU PROSTĚ JEN DÁVAJ TĚM DRUHEJM VÝHODU..... /// Když se narodíte na Havaji, tak nějak se předpokládá, že nebude lovit lední medvědy, ale surfaře. Vlastně – SURFOVAT! Atmosféru plnou Beltramiho hudby, letního ducha a slunečních songů může zkurvit maximálně žralok. PROTOŽE DOKÁŽEŠ COKOLIV! Jsem soutěživej typ. Mám rád sportovní filmy a lidi, kteří se kolem sportu ,,motaj“, jsou mě sympatický. (ale no táák....). Taky se mi líbí mokrý holky – ale to jen tak na okraj. Moc mě neberou ty životní ,,mimo vlhký“ aktivity. Přece jen na dokument o Agnesë Gonxhe Bojaxhiu bych nečuměl. (Ale třeba to ocení ti citlivější...). A UŽ JE TU SIRÉNA A ROZJEZD ZAČÍNÁ... Kdo by to byl řekl, že u filmu o blondýnách ležících na prknech budu bulet jak ... (nic mě nenapadá..). PÁDLUJ BETHANY! Možná i vás převálcuje ta vlna patosu schovaná za skutečnej příběh. TOHLE mi sice připadá ,,korektnější“, ale KDYŽ MÁŠ PEVNOU VÍRU DOKÁŽEŠ COKOLIV! Namíchat tragédii s pocity štěstí umí krom skutečnýho života snad jen sport. 4*, ať nežeru! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím jak se chovat, když mi na rybníku uhryznou ruku.. 2.) Mám jednu ruku dlouhou (nebo krátkou?). 3.) Můj život ovlivnil Jeremiáš 29:10. 4.) Thx za titule ,, iqtiqe“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(19.7.2011)

Nádherný film o surfařce, pro kterou je surfování v podstatě celý její život. Jednoho dne, jak při tréninku na moři, jí žralok napadne a ukousne celou jednu ruku, asi nikdo by nevěřil, že by se dokázala ke své životní zálibě vrátit. Ale stal se pravý opak, nevzdala to a pokračovala. Co je pikantní, že je film natočen podle skutečné události, čímž stoupá na atraktivitě a zajimavosti. Tento snímek jen dokazuje, že nikdy se člověk nemá v životě vzdávat, ať už ho potká jakákoliv nepříjemná/tragická nehoda... 75%(27.2.2013)

Filmový kýč od začátku do konce! Nebýt to příběh podle skutečné události, tak by něco tak klišoidního snad ani nemohli myslet scénaristé vážně... Pokud nejste blázni do surfování nebo pokud není zrovna dovolená na Havaji vaším snem, tak asi budete místy úpět pod patosem záběrů tamních scenérií (některé by se opravdu hodily spíš do incomingové reklamy), nicméně solidní herci a vhodný výběr hudby nedovolí klesnout výslednému hodnocení do podprůměrných vod... P.S.: Potěšilo cameo Branscombe Richmonda z Odpadlíka :)(4.2.2012)

Luxusní podíváníčko a teď nemyslím ty holky, co se proháněly na prknech! I když ... Ale vlastně mám namysli dramaticky vynikajícně zpracovanou nešťastnou událost mladé nadějné surfařky, která prostě chtěla bojovat. Chválihodný casting známých tváří nepůsobil vtíravě, buď se jen mihly, nebo si zahrály malé roličky, zato obstojně! Nutno podotknout, že o lítostivé a zároveň povzbuzující momenty není nouze a jsou doprovázeny úžasnou hudbou! Kde k tomu ten McNamara po všech těch seriálových sračkách přišel?! Takhle "beatnout" 127 hodin?! 75%(21.7.2011)

Nevím, jestli mě to dojalo proto, že je to podle skutečné události nebo je to díky způsobu podání. Každopádně nemám pochyb, že AnnaSophia Robb je skvělá herečka. Jsem nad míru spokojená s kamerou i s výběrem vedlejších postav. Šťávu tomu dodávají surfařské výkony a fantastická hudba, která přesně vybarvuje každou situaci. Film naštěstí nepodlehl melancholii. Sálá z něj energie, soutěživost a odhodlání. Svým způsobem je i velkou motivací. Poklona.(4.11.2011)

• - Bethany Hamilton se účastnila střihu filmu. Podle ní byl útok žraloka ve filmu moc intenzivní a vyzvala filmaře k tomu, aby jej zmírnili. Prozradila, že během samotného incidentu byli všichni klidní. (Michi88)

• - Spoiler: Žralok tygří, který ve skutečnosti napadl Bethany, byl 4,3 metrů velký. (Sartorius)

• - Společnost FilmDistrict Pictures původně chtěla film promítat maximálně ve 300 kinech, ale s výsledkem byli nakonec tak spokojení, že se film dočkal více než 2000 kin. (hellstruck)