poster

Surfařka

 • USA

  Soul Surfer

 • Slovensko

  Surfistka

Sportovní / Drama / Životopisný

USA, 2011, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnCZ
  *****

  Soul Surfer je jeden z těch filmů, které si pustím aniž bych tušil, o co vlastně jde. A o to více mě dokážou překvapit. Pokud přehlédnu tu všechnu přehnaně pozitivní atmosféru, Soul Surfer je skvěle natočený a zahraný film. Scénáristicky je to v základu sice úplně tuctový sportovní film s předem jasným dějem a koncem, nicméně díky hereckým výkonům a skvělé gradaci a síle jednotlivých scén (velkou měrou se na tom podílí skvělá hudba) se jedná rozhodně o velmi nadprůměrný snímek. O to více, že je to vlastně příběh založený na skutečných událostech. Soul Surfer není jen o surfování. Soul Surfer je o touze žít a jít si za svým cílem, i když ne vždy to dopadne tak, jak bychom chtěli.(24.7.2012)

 • heyda
  ***

  Tak tohle mě trošku zklamalo. Výborný námět podle pravdivé události do značné míry zazdili tvůrci, kteří nedokázali vtisknout tomuto filmu žádnou atmosféru. Všechno na mě působilo hrozně hraně a nepřirozeně. Výběr herců taky nebyl ideální. Škoda no. Mohl to být nej sportovní film posledních let, ale amatérnost zvítězila. Díky fajn závěru jsem se přiklonil ke 3 hvězdičkám.(12.2.2013)

 • IQ Tiqe
  ***

  Politicky korektní. Snaží se hrát na city. Nechci být krutý, jde o dvě vážné tragédie, ale podávat je tímhle způsobem mě nepřesvědčí a připadá mi to laciné. Alespoň do určitého okamžiku připadalo. Pak přišly světlé okamžiky a nakonec jeden z těch typicky americky burcujících závěrů, které tak nemám rád.(15.7.2011)

 • mil@n.fanatik
  ****

  Nádherný film o surfařce, pro kterou je surfování v podstatě celý její život. Jednoho dne, jak při tréninku na moři, jí žralok napadne a ukousne celou jednu ruku, asi nikdo by nevěřil, že by se dokázala ke své životní zálibě vrátit. Ale stal se pravý opak, nevzdala to a pokračovala. Co je pikantní, že je film natočen podle skutečné události, čímž stoupá na atraktivitě a zajimavosti. Tento snímek jen dokazuje, že nikdy se člověk nemá v životě vzdávat, ať už ho potká jakákoliv nepříjemná/tragická nehoda... 75%(27.2.2013)

 • Paxxx.cz
  ****

  Další velmi inspirativní příběh o dívce, která se dokázala znovu postavit na nohy i když ji osud pod nohy házel klacky. Já tyhle příběhy podle skutečné události rád sleduju, protože k těmhle lidem mám obrovský respekt. Herci zde zahráli fajn především AS Robb a by jsem taky rád, že jsem po dlouhé době viděl Helen Hunt. Někomu možná přijde, že film hraje dost na city, ale to záleží na jednotlivci, mě to tak prostě nepřišlo a Soul surfer se mi líbil- 7/10 .(1.1.2012)

 • - Ve filmu se objevilo několik příbuzných Bethany Hamilton včetně jí samotné. Ve scéně v kostele její rodiče sedí za Tomem Hamiltonem (Dennis Quaid) a Cheri Hamiltonovou (Helen Hunt), její sestra zpívá v kostelním sboru. Bethany se pak objeví jako dívka držící krabici ve scéně v Thajsku, kdy AnnaSophia Robb dává jídlo obětem tsunami. (Fugas.cz)

 • - Spoiler: Žralok tygří, který ve skutečnosti napadl Bethany, byl 4,3 metrů velký. (Sartorius)

 • - Spoiler: Opravdová Bethany Hamilton zažila útok žraloka ve svých 13 letech v roce 2003, soutěž z konce filmu pak o necelé 3 měsíce později. Na natáčení filmu se podílela ve svých 20 letech. (char_t)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace