VOD (1)

Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

Trailer

L-V

Filmový kýč od začátku do konce! Nebýt to příběh podle skutečné události, tak by něco tak klišoidního snad ani nemohli myslet scénaristé vážně... Pokud nejste blázni do surfování nebo pokud není zrovna dovolená na Havaji vaším snem, tak asi budete místy úpět pod patosem záběrů tamních scenérií (některé by se opravdu hodily spíš do incomingové reklamy), nicméně solidní herci a vhodný výběr hudby nedovolí klesnout výslednému hodnocení do podprůměrných vod... P.S.: Potěšilo cameo Branscombe Richmonda z Odpadlíka :) ()

JohnCZ

Soul Surfer je jeden z těch filmů, které si pustím aniž bych tušil, o co vlastně jde. A o to více mě dokážou překvapit. Pokud přehlédnu tu všechnu přehnaně pozitivní atmosféru, Soul Surfer je skvěle natočený a zahraný film. Scénáristicky je to v základu sice úplně tuctový sportovní film s předem jasným dějem a koncem, nicméně díky hereckým výkonům a skvělé gradaci a síle jednotlivých scén (velkou měrou se na tom podílí skvělá hudba) se jedná rozhodně o velmi nadprůměrný snímek. O to více, že je to vlastně příběh založený na skutečných událostech. Soul Surfer není jen o surfování. Soul Surfer je o touze žít a jít si za svým cílem, i když ne vždy to dopadne tak, jak bychom chtěli. ()

tombac

Limonáda, ve které jsou skoro všichni usměvaví, optimističtí a podporující, v některých sekvencích přechází až do nepříjemného sluníčkovství a kýče (Thajsko). Ale co, mám slabost pro formálně bezchybná a dojemná sportovní dramata a filmy, v nichž se jedinec navzdory nepřízni osudu dokáže vydrápat (téměř) na vrchol. V tomto případě najet a udržet se na té správné vlně. Závěrečné půlhodině nechybí nálož patosu, emocí, i dramatické okamžiky, a je korunována skutečnými záběry skutečné surfařky, podle jejíhož příběhu byl film natočen. 7/10 ()

Arsenal83

Veľmi pekný film, ktorý svojim spracovaním aj hereckými výkonmi je dobrým priemerom, no posolstvo to dáva hore a že sa tu objavia aj kresťanské vsuvky, no a čo? To už chceme aj toto zakazovať, už vo filmoch nemôže byť ani veriaca postava a keď sa tak stane potom hodnotením film ponoríme? Bethany Hamilton je nasledovaniahodný príklad pre mnohých ľudí s ťažkým osudom a skutočné zábery pri záverečných titulkoch boli osvedčením myšlienky, že vždy sa oplatí žiť. ()

MikeCool

Klasický, typicky americký hrdinský teenage film v "twillight-ovém" obalu. Nechyběl ani klasický a pro americké filmy typicky přeslazený happyend. Chápu, že je to film podle skutečné události. A s filmy s takovýmto tématem, podle skutečné události, hodně soucítím, ale takovéto filmové zpracování si Bethany Hamilton podle mého názoru nezasloužila. ()

• Společnost FilmDistrict Pictures původně chtěla film promítat maximálně ve 300 kinech, ale s výsledkem byli nakonec tak spokojení, že se film dočkal více než 2000 kin. (hellstruck)
  • AnnaSophia Robb nosila při natáčení na levé paži zelený rukáv, který byl posléze digitálně odstraněn. (hellstruck)
  • Bethany Hamilton se účastnila střihu filmu. Podle ní byl útok žraloka ve filmu moc intenzivní a vyzvala filmaře k tomu, aby jej zmírnili. Prozradila, že během samotného incidentu byli všichni klidní. (Michi88)

Související novinky

01.01.2012

Žebříček nejlepších celovečerních filmů roku 2011 dle ČSFD.cz se v budoucnu bude měnit - obsahuje totiž filmy, které se teprve chystají do naší distribuce a budou časem hodnoceny více diváky, což… (více)

01.01.2011