poster

Surfařka

 • USA

  Soul Surfer

 • Slovensko

  Surfistka

Sportovní / Drama / Životopisný

USA, 2011, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vitason
  ****

  Ano, je to hrozná limonáda, která každou scénou útočí na divákovi slzné kanálky. Helen Hunt tady na všechny hází smutný a ustaraný pohled vysloužilého baseta. Miss Universe tady pomáhá obětem ničivé tsunami a pronáší při tom významné věty o božím úmyslu. Všichni se tady usmívají a milují, dokonce i sourozenci (to bude asi tou Havají, u nás by je život tolik nebavil), ale ten příběh má prostě svoji sílu a Bethany Hamilton si svou osobní silou, odhodlaností a odvahou postavit se těžkému osudu prostě zaslouží uznání. Stejně tak si ho zaslouží i AnnaSophia Robb za velice dobrý herecký výkon. Pro tuto půvabnou dívku mám slabost už od Karlíka a (hlavně) od Mostu do země Terabithia. Slečna nám roste do herecké extraligy a já jí moc držím palce. Na filmu samotném mohu pochválit zdařilé obsazení. Zmrtvýchvstání tady prožívají králové české televizní scény 90. let Bobby Sixkiller a Herkules. Dále musím vyslat několik pochvalným slov směrem k hudbě a kameře, ale to je tak zhruba vše. Protože film tlačí tak násilně na pilu, že mě ve finále nechal emocionálně chladným (a že mě rozbrečí každá blbost:-). Ty 4* nejsou ani tak pro film, jako pro Bet Hamilton, která má můj nejhlubší obdiv.(23.7.2011)

 • Kamca_
  ****

  První půl hodina filmu mě moc nenadchla. Ze začátku to fakt vypadalo na další laciný americký příběh. Ale potom se to hodně dobře rozjelo a chvílema mě i mrazilo, což u filmu miluju. Soucítila jsem s Bethany. Normálně AnnuSophiu nemám moc v lásce, ale tady se mi líbila. Opravdu jí to moc slušelo.Trochu jen škoda toho konce. Dalo se to podle mě natočit líp. Trochu jsem i uvažovala o 60%, ale nakonec 75% dám.(25.8.2012)

 • hellstruck
  ****

  Citová ždímačka o tom, že s vírou, trpělivostí a vytrvalostí se dá zvládnout i téměř nemožné. Skoro po celý film jsem měla na krajíčku, ale to mi vůbec nevadilo, příběh byl dojemný a motivující zároveň. Surfařské scény mě už tolik nebraly, holt jsem opravdu antisportovec ve všech směrech.A u Carrie Underwoodové bylo znát,že se jedná o její první roli (příšerně přehrávala..) Ale AnnaSophia odvedla výbornou práci a skutečné Bethany držím palce :)(7.7.2012)

 • verbal
  **

  První půlhodinu jsem si spolu s těmi mladými, dokonalými křesťany netrpělivě kladl otázku, jaké že to má vlastně Bůh záměry s tou nezletilou blonckou, šerednou jako čelní pleš a krepová pokožka paní Huntové, a hlasitě se modlil, aby už jí konečně žralok ukousl tu hnátu. A byl jsem vyslyšen, abych si mohl zbytek filmu spolu s těmi mladými, dokonalými křesťany klást otázky, proč jí, kurva, ještě z toho ramenního kloubu nezačala rašit fungl nová končetina, jak to ten strejda Jeremiáš v tom žalmu 29:11 vlastně myslel, a hlasitě se modlit, aby už mi konečně přestala mávat před ksichtem tím pahýlem, nastoupila na tu parasurfiádu a na mě přestaly z obrazovky stříkat ty tuny hnusného patosu. A hle!! Najednou jsem prozřel a pochopil! Bůh ji ukousl ruku, aby mohla v Thajsku učit malé, kýčovité ťamany sjíždět Tsunami a krájet banán jednou rukou! Alelujá! Takže má opravdu v úmyslu náš prospěch a ne neštěstí! Navíc jsem se i nesmírně poučil! Drcnete li do kikiny bez levé ruky z pravé strany, docela hezky si nabije držku!! Jen jedno mi neustále vrtá hlavou a snad mi některý z místních zoufalců pomůže: Je to možná tím, že jsem byl strašlivě koncentrován na to, abych se neududil xmrti, ale kde přesně jste tam viděli ty "pěkné holky" ???(11.8.2011)

 • tombac
  ****

  Limonáda, ve které jsou skoro všichni usměvaví, optimističtí a podporující, v některých sekvencích přechází až do nepříjemného sluníčkovství a kýče (Thajsko). Ale co, mám slabost pro formálně bezchybná a dojemná sportovní dramata a filmy, v nichž se jedinec navzdory nepřízni osudu dokáže vydrápat (téměř) na vrchol. V tomto případě najet a udržet se na té správné vlně. Závěrečné půlhodině nechybí nálož patosu, emocí, i dramatické okamžiky, a je korunována skutečnými záběry skutečné surfařky, podle jejíhož příběhu byl film natočen. 7/10(17.7.2011)

 • - Předlohou k filmu je autobiografická kniha od Bethany Hamilton „Soul Surfer: A True Story of Faith, Family, and Fighting to Get Back on the Board“ z roku 2004. (Fjera)

 • - Bethany Hamilton se účastnila střihu filmu. Podle ní byl útok žraloka ve filmu moc intenzivní a vyzvala filmaře k tomu, aby jej zmírnili. Prozradila, že během samotného incidentu byli všichni klidní. (Michi88)

 • - AnnaSophia Robb nosila při natáčení na levé paži zelený rukáv, který byl posléze digitálně odstraněn. (hellstruck)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace