Bethany Hamiltonová žije na Havaji se svými rodiči Tomem a Cheri a svěma bratry, Noahem a Timmym. Každý v jejich rodině surfuje, ale Bethany a její nejlepší kamarádka Alana vyrostly s vášní pro tento sport, a aby se mohly věnovat surfování, nechodí do školy, ale učí se doma. Obě se přihlásí do surfařské soutěže, ve které Bethany porazí svou největší sokyni, Malinu. Díky tomu ona i Alana dostanou sponzoring od známé sportovní značky a mají pro ni fotit kolekci plavek. Další den jde Tom do nemocnice, protože má podstoupit chirurgický zákrok kolene. Bethany jde s Alanou a jejím otcem Holtem a bratrem Byronem surfovat. Musí totiž trénovat na nadcházející soutěž. Když Alana a Bethany jen tak plavou na vodě, znenadání Bethany napadne žralok a pod ramenem jí ukousne ruku. Všichni dostanou Bethany na břeh a Holt jí pahýl zaškrtí svým tričkem. Byron mezi tím běží k autu a zavolá záchranku. Té se potom všichni vydají naproti. Kromě paže také Bethany ztratila více než 60% krve a lékař řekne, že to, že přežila, je učiněný zázrak. Celá rodina se sejde v nemocnici, ale Bethany vše bere statečně a těší se, až zase bude ve vodě. Navštíví jí i Alana, která se nechce zúčastnit focení plavek. Bethany jí však přemluví. Své kamarádce totiž přeje jen to nejlepší. Když ji o několik dní později z jizvy lékaři vyndají stehy, chce Bethany okamžitě zpět na surf. Snaží se naučit surfovat pouze s jednou rukou. Dokonce je jí jedním televizním kanálem nabídnuta nová ruka výměnou za rozhovor. To Bethany přijme, ale když si ruku zkouší, zjistí, že ta jí nepomůže v surfování, protože neudrží váhu. Ruku tedy odmítne. Později se Bethany znovu zúčastní další soutěže a chce, aby jí Malina nijak nešetřila, a odmítne pětiminutový náskok, který jí rozhodčí nabídnou. Soutěž však prohraje. Dělá jí totiž problém s prknem podplavat větší vlny, a tak není schopná nějakou vyhovující chytit. Je zklamaná a rozhodne se se surfováním přestat. Společně s místním spolkem z kostela, kam Bethany pravidelně dochází, a který vede mladá Sarah, se rozhodne odjet pomáhat do Thajska, postiženého vlnou tsunami. Tam si uvědomí, jak málo vlastně ztratila. Když se vrátí domů, najde tam spoustu dopisů od svých fanoušků z celého světa, kteří jí píší, jak moc je inspiruje. Toto všechno ji motivuje a Bethany se vrátí ke své vášni – surfování. Tom jí pomůže tak, že její prkno na dvou stranách provrtá a vyrobí tak kličku z lana, za kterou se Bethany může držet, když podplavává vlnu. Bethany tvrdě trénuje na následující národní soutěž... (TV Prima)

Trailer

Radyo

Jako příběh je to emotivní a dobře odvyprávěné, netlačící přehnaně na pilku ani na sekyrku. Jen tam na můj vkus lítalo nějak moc toho spirituálna ve smyslu "všechno je boží záměr". No, nevím, tyhle snímky, kde někdo (nadneseně řečeno) za každým prdem hned vidí boží úmysly pro mě trochu ztrácí na atraktivitě, byť jde v tomto případě jinak o silnou událost. ()

verbal

První půlhodinu jsem si spolu s těmi mladými, dokonalými křesťany netrpělivě kladl otázku, jaké že to má vlastně Bůh záměry s tou nezletilou blonckou, šerednou jako čelní pleš a krepová pokožka paní Huntové, a hlasitě se modlil, aby už jí konečně žralok ukousl tu hnátu. A byl jsem vyslyšen, abych si mohl zbytek filmu spolu s těmi mladými, dokonalými křesťany klást otázky, proč jí, kurva, ještě z toho ramenního kloubu nezačala rašit fungl nová končetina, jak to ten strejda Jeremiáš v tom žalmu 29:11 vlastně myslel, a hlasitě se modlit, aby už mi konečně přestala mávat před ksichtem tím pahýlem, nastoupila na tu parasurfiádu a na mě přestaly z obrazovky stříkat ty tuny hnusného patosu. A hle!! Najednou jsem prozřel a pochopil! Bůh ji ukousl ruku, aby mohla v Thajsku učit malé, kýčovité ťamany sjíždět Tsunami a krájet banán jednou rukou! Alelujá! Takže má opravdu v úmyslu náš prospěch a ne neštěstí! Navíc jsem se i nesmírně poučil! Drcnete li do kikiny bez levé ruky z pravé strany, docela hezky si nabije držku!! Jen jedno mi neustále vrtá hlavou a snad mi některý z místních zoufalců pomůže: Je to možná tím, že jsem byl strašlivě koncentrován na to, abych se neududil xmrti, ale kde přesně jste tam viděli ty "pěkné holky" ??? ()

Malarkey

Dlouho jsem neviděl nějaký ten příběh podle pravdy a tak jsem se na Soul Surfer docela těšil. Udělal mi totiž hroznou radost, hlavně v závěru. Je to totiž příběh o holce, která překonala osud a ukázala, že chce žít...a to mi příjde hrozně sympatické. Celý film jsem jí děsně přál, aby byla šťastná a k tomu si to přála i solidní sorta dobrých herců jako je Helen Hunt, Kevin Sorbo, Dennis Quaid nebo ústřední herečka AnnaSophia Robb. Opravdu je radost na takovéto filmy koukat. I když víte, co takový film obnáší, prožíváte to s nimi každou minutu. Tedy v případě, kdy máte nějaké city, nejste lhostejní a bezcitní. Takoví se totiž taky najdou. ()

T2

Rozpočet $18miliónovTržby USA $43,853,424Tržby Celosvetovo $47,158,652Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,906,679 //počet predaných kusov 145,407Tržby za predaj DVD v USA $15,067,346 //počet predaných kusov 964,160║ dobre obsadenie a pôsobivý príbeh s peknými zábermi /70%/ ()

Enšpígl

Nádhera, přesně pro takový okamžiky jaký jsem prožíval při filmu surfařka filmy miluju. Ty pohledy na moře a surfaře, když se Bethany vracela z nemocnice to mě bylo úplně do breku, ale pak se spustí hotová oslava života, chutí žít a užít si každou minutu svýho života a člověku se chce brečet znova, ale tentokrát radostí. AnnaSophia mě už jednou svým hereckým výkonem naprosto dostala, ale tady vůbec nenechazím slov, takhle krásně zahrát postavu Bethany, myslím si, že skutečná Bethany musela po projekci filmu dát Ani pusu. Tolik druhů emocí jsem za 102 minut ještě nikdy neprožil. ()

• Film se natáčel v roce 2010 na Havaji a na Tahiti. (Fjera)
  • Skutečná Bethany Hamilton, o které je film natočen, se objevila ve 25. řadě reality show The Amazing Race  (od r. 2001) jako soutěžící. Partnerem v závodu kolem světa jí byl její manžel. (Anyk)
  • U inspirace námětu skutečnými událostmi ve filmu nezůstalo. Do snímku byla vpravena i řada detailů, které potkaly Bethany, její rodička i psa.
            (fimler)