Surfařka

Soul Surfer

Surfistka

Sportovní / Drama / Životopisný

USA, 2011, 102 min

Soul Surfer je jeden z těch filmů, které si pustím aniž bych tušil, o co vlastně jde. A o to více mě dokážou překvapit. Pokud přehlédnu tu všechnu přehnaně pozitivní atmosféru, Soul Surfer je skvěle natočený a zahraný film. Scénáristicky je to v základu sice úplně tuctový sportovní film s předem jasným dějem a koncem, nicméně díky hereckým výkonům a skvělé gradaci a síle jednotlivých scén (velkou měrou se na tom podílí skvělá hudba) se jedná rozhodně o velmi nadprůměrný snímek. O to více, že je to vlastně příběh založený na skutečných událostech. Soul Surfer není jen o surfování. Soul Surfer je o touze žít a jít si za svým cílem, i když ne vždy to dopadne tak, jak bychom chtěli.(24.7.2012)

Tak tohle mě trošku zklamalo. Výborný námět podle pravdivé události do značné míry zazdili tvůrci, kteří nedokázali vtisknout tomuto filmu žádnou atmosféru. Všechno na mě působilo hrozně hraně a nepřirozeně. Výběr herců taky nebyl ideální. Škoda no. Mohl to být nej sportovní film posledních let, ale amatérnost zvítězila. Díky fajn závěru jsem se přiklonil ke 3 hvězdičkám.(12.2.2013)

Politicky korektní. Snaží se hrát na city. Nechci být krutý, jde o dvě vážné tragédie, ale podávat je tímhle způsobem mě nepřesvědčí a připadá mi to laciné. Alespoň do určitého okamžiku připadalo. Pak přišly světlé okamžiky a nakonec jeden z těch typicky americky burcujících závěrů, které tak nemám rád.(15.7.2011)

Nádherný film o surfařce, pro kterou je surfování v podstatě celý její život. Jednoho dne, jak při tréninku na moři, jí žralok napadne a ukousne celou jednu ruku, asi nikdo by nevěřil, že by se dokázala ke své životní zálibě vrátit. Ale stal se pravý opak, nevzdala to a pokračovala. Co je pikantní, že je film natočen podle skutečné události, čímž stoupá na atraktivitě a zajimavosti. Tento snímek jen dokazuje, že nikdy se člověk nemá v životě vzdávat, ať už ho potká jakákoliv nepříjemná/tragická nehoda... 75%(27.2.2013)

Další velmi inspirativní příběh o dívce, která se dokázala znovu postavit na nohy i když ji osud pod nohy házel klacky. Já tyhle příběhy podle skutečné události rád sleduju, protože k těmhle lidem mám obrovský respekt. Herci zde zahráli fajn především AS Robb a by jsem taky rád, že jsem po dlouhé době viděl Helen Hunt. Někomu možná přijde, že film hraje dost na city, ale to záleží na jednotlivci, mě to tak prostě nepřišlo a Soul surfer se mi líbil- 7/10 .(1.1.2012)

• - Ve filmu se objevilo několik příbuzných Bethany Hamilton včetně jí samotné. Ve scéně v kostele její rodiče sedí za Tomem Hamiltonem (Dennis Quaid) a Cheri Hamiltonovou (Helen Hunt), její sestra zpívá v kostelním sboru. Bethany se pak objeví jako dívka držící krabici ve scéně v Thajsku, kdy AnnaSophia Robb dává jídlo obětem tsunami. (Fugas.cz)

• - Spoiler: Žralok tygří, který ve skutečnosti napadl Bethany, byl 4,3 metrů velký. (Sartorius)

• - Spoiler: Opravdová Bethany Hamilton zažila útok žraloka ve svých 13 letech v roce 2003, soutěž z konce filmu pak o necelé 3 měsíce později. Na natáčení filmu se podílela ve svých 20 letech. (char_t)