Surfařka

Soul Surfer

Surfistka

Sportovní / Drama / Životopisný

USA, 2011, 102 min

Limonáda, ve které jsou skoro všichni usměvaví, optimističtí a podporující, v některých sekvencích přechází až do nepříjemného sluníčkovství a kýče (Thajsko). Ale co, mám slabost pro formálně bezchybná a dojemná sportovní dramata a filmy, v nichž se jedinec navzdory nepřízni osudu dokáže vydrápat (téměř) na vrchol. V tomto případě najet a udržet se na té správné vlně. Závěrečné půlhodině nechybí nálož patosu, emocí, i dramatické okamžiky, a je korunována skutečnými záběry skutečné surfařky, podle jejíhož příběhu byl film natočen. 7/10(17.7.2011)

Třetí snímek o surfování, který jsem viděla. Můžu říci, že zatím nejlepší, jelikož mě vážně dojal a po celou dobu jsem měla na krajíčku a "husinu" po celém těle. Všichni herci podali skvělé výkony, samozřejmě, že nejtěžší roli měla AnnaSophia Robb, ale zvládla ji naprosto skvěle. Rozhodně můj pohled na celý film umocňuje více i to, že je podle skutečné události a hlavně fotky a záznamy na konci snímku, jsou také rozhodující. Rozhodně obdivuji pravou Bethany Hamilton, jelikož takovouhle odvahu, kuráž a sílu nemá téměř nikdo, obzvlášť v jejím věku.(1.4.2012)

Filmový kýč od začátku do konce! Nebýt to příběh podle skutečné události, tak by něco tak klišoidního snad ani nemohli myslet scénaristé vážně... Pokud nejste blázni do surfování nebo pokud není zrovna dovolená na Havaji vaším snem, tak asi budete místy úpět pod patosem záběrů tamních scenérií (některé by se opravdu hodily spíš do incomingové reklamy), nicméně solidní herci a vhodný výběr hudby nedovolí klesnout výslednému hodnocení do podprůměrných vod... P.S.: Potěšilo cameo Branscombe Richmonda z Odpadlíka :)(4.2.2012)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $43,853,424Tržby Celosvetovo $47,158,652Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,906,679 //počet predaných kusov 145,407Tržby za predaj DVD v USA $15,067,346 //počet predaných kusov 964,160║ dobre obsadenie a pôsobivý príbeh s peknými zábermi /70%/(4.8.2013)

TI NEJLEPŠÍ SURFAŘI MAJÍ NĚCO JAKO ČESTÝ SMYSL. A LIDI S JEDNOU RUKOU PROSTĚ JEN DÁVAJ TĚM DRUHEJM VÝHODU..... /// Když se narodíte na Havaji, tak nějak se předpokládá, že nebude lovit lední medvědy, ale surfaře. Vlastně – SURFOVAT! Atmosféru plnou Beltramiho hudby, letního ducha a slunečních songů může zkurvit maximálně žralok. PROTOŽE DOKÁŽEŠ COKOLIV! Jsem soutěživej typ. Mám rád sportovní filmy a lidi, kteří se kolem sportu ,,motaj“, jsou mě sympatický. (ale no táák....). Taky se mi líbí mokrý holky – ale to jen tak na okraj. Moc mě neberou ty životní ,,mimo vlhký“ aktivity. Přece jen na dokument o Agnesë Gonxhe Bojaxhiu bych nečuměl. (Ale třeba to ocení ti citlivější...). A UŽ JE TU SIRÉNA A ROZJEZD ZAČÍNÁ... Kdo by to byl řekl, že u filmu o blondýnách ležících na prknech budu bulet jak ... (nic mě nenapadá..). PÁDLUJ BETHANY! Možná i vás převálcuje ta vlna patosu schovaná za skutečnej příběh. TOHLE mi sice připadá ,,korektnější“, ale KDYŽ MÁŠ PEVNOU VÍRU DOKÁŽEŠ COKOLIV! Namíchat tragédii s pocity štěstí umí krom skutečnýho života snad jen sport. 4*, ať nežeru! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím jak se chovat, když mi na rybníku uhryznou ruku.. 2.) Mám jednu ruku dlouhou (nebo krátkou?). 3.) Můj život ovlivnil Jeremiáš 29:10. 4.) Thx za titule ,, iqtiqe“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(19.7.2011)

• - Předlohou k filmu je autobiografická kniha od Bethany Hamilton „Soul Surfer: A True Story of Faith, Family, and Fighting to Get Back on the Board“ z roku 2004. (Fjera)

• - Bethany Hamilton se účastnila střihu filmu. Podle ní byl útok žraloka ve filmu moc intenzivní a vyzvala filmaře k tomu, aby jej zmírnili. Prozradila, že během samotného incidentu byli všichni klidní. (Michi88)

• - Skutečná Bethany Hamilton, o které je film natočen, se objevila ve 25. řadě reality show The Amazing Race  (od r. 2001) jako soutěžící. Partnerem v závodu kolem světa jí byl její manžel. (Anyk)