Surfařka

Soul Surfer

Surfistka

Sportovní / Drama / Životopisný

USA, 2011, 102 min

Politicky korektní. Snaží se hrát na city. Nechci být krutý, jde o dvě vážné tragédie, ale podávat je tímhle způsobem mě nepřesvědčí a připadá mi to laciné. Alespoň do určitého okamžiku připadalo. Pak přišly světlé okamžiky a nakonec jeden z těch typicky americky burcujících závěrů, které tak nemám rád.(15.7.2011)

• kareen

Tak po delší době film, co mně párkrát málem i rozbrečel. Bohužel ne dojetím, ale naprosto příšerným scénářem, po kterém by myslím z fleku dychtivě skočila nejedna naivní náboženská sekta, z těch prázdných frází o lásce, naději a nevím čeho ještě, pronášených krásnými lidmi s vybělenými zuby se mi dělalo až špatně. A aby toho nebylo málo, tak je to celé natočené ve stylu líbivých záběrů, jako vystřižených z MTV, včetně zběsilého střihu ve chvílích, kdy to má být napínavé. A když už jsem byla přesvědčená, že už to horší být nemůže, tak si hlavní hrdinka odskočila ještě do Thajska, aby tam pomohla dětem a taky aby mohla z diváků, co mají na rozdíl ode mně(alespoň podle nejmenovaného uživatele) neokoralé srdce na pravém místě, vyždímat ještě další tuny emocí. Chtěla jsem původně napsat, že je to taková pohádka, ale když se nad tím zamyslím, tak ty pravé, klasické pohádky zdaleka nejsou tak idylické a povrchní jak toto veledílo, které se nám snaží vnuknout představu, že je to podle skutečné události. No nevím, základní fakta možná, ale jinak jsou tvůrci pěkní vtipálci. Ta jedna hvězdička je za to moře, sotva jsem od něho přijela a už mi chybí.(17.8.2013)

Nádherný film o surfařce, pro kterou je surfování v podstatě celý její život. Jednoho dne, jak při tréninku na moři, jí žralok napadne a ukousne celou jednu ruku, asi nikdo by nevěřil, že by se dokázala ke své životní zálibě vrátit. Ale stal se pravý opak, nevzdala to a pokračovala. Co je pikantní, že je film natočen podle skutečné události, čímž stoupá na atraktivitě a zajimavosti. Tento snímek jen dokazuje, že nikdy se člověk nemá v životě vzdávat, ať už ho potká jakákoliv nepříjemná/tragická nehoda... 75%(27.2.2013)

Jako příběh je to emotivní a dobře odvyprávěné, netlačící přehnaně na pilku ani na sekyrku. Jen tam na můj vkus lítalo nějak moc toho spirituálna ve smyslu "všechno je boží záměr". No, nevím, tyhle snímky, kde někdo (nadneseně řečeno) za každým prdem hned vidí boží úmysly pro mě trochu ztrácí na atraktivitě, byť jde v tomto případě jinak o silnou událost.(20.3.2018)

Sympatické obsadenie na čele s talentovanou a krásnou AnnouSophia Robb, oddychový i dramatický príbeh plný nešťastia, smútku, ale rovnako aj rodinnej podpory a nádeje. Zápletka filmu nie je naozaj ničím výnimočná, no jej spracovanie sa pohybuje v slušných výškach nadpriemeru. A teraz úprimne, ľudia, hádam by ste na leto nechceli niečo frustrujúceho a pekelne zložitého? Myslím, že súčasné spracovanie bolo najlepšou možnou varientou aká sa dala očakávať. Spokojnosť! P.S. pozerajte v HD kvalite! Tie vlny stoja vážne za to!! __ VIAC TU(16.8.2011)

• - Ve filmu se objevilo několik příbuzných Bethany Hamilton včetně jí samotné. Ve scéně v kostele její rodiče sedí za Tomem Hamiltonem (Dennis Quaid) a Cheri Hamiltonovou (Helen Hunt), její sestra zpívá v kostelním sboru. Bethany se pak objeví jako dívka držící krabici ve scéně v Thajsku, kdy AnnaSophia Robb dává jídlo obětem tsunami. (Fugas.cz)

• - Herec Jeremy Sumpter si už raz zahral vo filme so surfárskou tématikou - Válka surfařů. (ash99)

• - Spoiler: Opravdová Bethany Hamilton zažila útok žraloka ve svých 13 letech v roce 2003, soutěž z konce filmu pak o necelé 3 měsíce později. Na natáčení filmu se podílela ve svých 20 letech. (char_t)