Surfařka

Surfistka

Sportovní / Drama / Životopisný

USA, 2011, 102 min

• teutates

Začátek... Bethany smyslný pohled na moře, cca 20.min. Bethany opět vážný pohled na moře (obzvlášť na jednu vlnu). Aaaaa žralok aaaa, chybí ruka, co teď?! Beznaděj, smutek, utrpení a opět smyslný pohled na moře. Možná to má silný biografický podtón, no ne v podání McNamary. Hodně slabé, takže nechápu tady ty opičí mozky, co se vyžívají v šestém smyslu surfistů a podobných gagech, co tady padly. 3/10 a to 2* jen za Hawai jako...(20.7.2011)

Film, natočený podle skutečné události, ani zdaleka nesplnil moje očekávání. Pravdivý příběh o surfařce, které žralok ukousne celou ruku, je sám o sobě skvělým námětem na zfilmovaní, ale tady se to očividně moc nepovedlo. Už jenom atrapa žraloka ve mně vyvolala spíše smích a to nemluvím o strašné spoustě klišé, která se táhla skoro celým filmem.Možná je na světě nějaká taková ideální rodinka, kde se manželé po dvaceti pěti letech stále milují jako za mlada, mají tři vzorné děti, ale já osobně žádnou takovou neznám. Ale abych film jen nehanil, líbila se mi hudba, to rozhodně a představitelka hlavní role Anna Sophia Robb podává myslím slušný výkon. A naprosto musím souhlasit s uživatelem Flipperem, že asi dvou minutový dokument po skončení filmu se mi líbil mnohem víc než celý samotný snímek, což je určitě obrovská škoda.(28.2.2015)

Prostředí moře, nádherných pláží, divokých vln, teplého léta alias rekreace je mi velmi blízké a tudíž hvězda nahoru. Snímek je pochopitelně o příběhu, když je podle pravdivého scénáře. Přednostně je o skvostných dekoracích a musím uznat, že moc lákavých. Ať už jde o surfařské exibice, Havajský ráj nebo především o život v exotické lokalitě s lehkostí sobě vlastní. Ani bych neřekla, že se mi bude tolik líbit přehlídka blondýnek s postavičkama jak lusk, s AnnouSophii v čele. Jen Helen by měla vzhledem k věku trošku přibrat, urgentně to potřebuje. Skutečné Bethany nejde nefandit, je skvělá.☺(9.10.2012)

Známy príbeh o surferke, ktorá sa stala inšpiráciou, no pritom išlo len o návrat do života po ťažkom úraze, kde navyše začala znovu surfovať, lebo sa to už predtým dobre naučila sa dá považovať za zaujímavý a silný príbeh, aj keď existujú aj silnejšie a toto z toho pohľadu nebolo nič, stále to nie je normálna záležitosť. Film by však musel byť inak spracovaný, veľmi sa tu striedal pátos, nuda, úsmevy na všetky strany, plno znakov tej anglosaskej kultúry, ale nijak zvlášť som sa pri tých srandičkách ako z komerčnej čiastočne hudobnej stanice MTV striedaných priam kresťanskými obrazmi a rečami nenašiel. Obyčajný priemerný životopisný film od zatiaľ nie príliš úspešného režiséra, ktorý sa drží u ľudí v dobrom povedomí asi len pre ten silný príbeh.(7.7.2013)

Luxusní podíváníčko a teď nemyslím ty holky, co se proháněly na prknech! I když ... Ale vlastně mám namysli dramaticky vynikajícně zpracovanou nešťastnou událost mladé nadějné surfařky, která prostě chtěla bojovat. Chválihodný casting známých tváří nepůsobil vtíravě, buď se jen mihly, nebo si zahrály malé roličky, zato obstojně! Nutno podotknout, že o lítostivé a zároveň povzbuzující momenty není nouze a jsou doprovázeny úžasnou hudbou! Kde k tomu ten McNamara po všech těch seriálových sračkách přišel?! Takhle "beatnout" 127 hodin?! 75%(21.7.2011)

• - Pes, který se ve filmu objevil, ve skutečnosti patří Bethany Hamilton. (Fugas.cz)

• - Spoiler: Opravdová Bethany Hamilton zažila útok žraloka ve svých 13 letech v roce 2003, soutěž z konce filmu pak o necelé 3 měsíce později. Na natáčení filmu se podílela ve svých 20 letech. (char_t)

• - U inspirace námětu skutečnými událostmi ve filmu nezůstalo. Do snímku byla vpravena i řada detailů, které potkaly Bethany, její rodička i psa.
            (fimler)