Surfařka

Soul Surfer

Surfistka

Sportovní / Drama / Životopisný

USA, 2011, 102 min

Další velmi inspirativní příběh o dívce, která se dokázala znovu postavit na nohy i když ji osud pod nohy házel klacky. Já tyhle příběhy podle skutečné události rád sleduju, protože k těmhle lidem mám obrovský respekt. Herci zde zahráli fajn především AS Robb a by jsem taky rád, že jsem po dlouhé době viděl Helen Hunt. Někomu možná přijde, že film hraje dost na city, ale to záleží na jednotlivci, mě to tak prostě nepřišlo a Soul surfer se mi líbil- 7/10 .(1.1.2012)

Prostředí moře, nádherných pláží, divokých vln, teplého léta alias rekreace je mi velmi blízké a tudíž hvězda nahoru. Snímek je pochopitelně o příběhu, když je podle pravdivého scénáře. Přednostně je o skvostných dekoracích a musím uznat, že moc lákavých. Ať už jde o surfařské exibice, Havajský ráj nebo především o život v exotické lokalitě s lehkostí sobě vlastní. Ani bych neřekla, že se mi bude tolik líbit přehlídka blondýnek s postavičkama jak lusk, s AnnouSophii v čele. Jen Helen by měla vzhledem k věku trošku přibrat, urgentně to potřebuje. Skutečné Bethany nejde nefandit, je skvělá.☺(9.10.2012)

• mat.ilda

Nejednat se o životní tragédii, podloženou skutečnou událostí, řekla bych, že sleduji veskrze idylický, odpočinkový film. Vždyť jak jinak chápat obrázek ukázkové, až reklamní rodiny (pravda, trochu jim to kazila vysušená Huntová, při obličejových detailech jsem se obávala, aby mně nosem nepropíchla obrazovku), kde jsou zřejmě všichni na podpoře, a proto se mohou plně věnovat leštění surfových prken a po událostech kolem Bethany deklamovat všechna povzbudivá slova severoamerického klišé slovníku - to není neúcta k hrdince, ale ke způsobu zpracování. Navíc mně po hodině projekce přišlo všechno vyřešené a nedovedla jsem si představit, co budeme dělat následující tři čtvrtě hodiny. I mise v Thajsku přihodila jen další vrstvu vaty a až průběh juniorského mistrovství přivodil konec nicotě a spolu s kompilátem slunce, nebe a pěnivých hřebenů vln hodně zachránil.Škoda jen sympatického výkonu Anny Sophie Robb, utopeného v teplé limonádě. No ale co my víme, třeba to všechno vážně tak bylo :-)(29.6.2012)

• MikeCool

Klasický, typicky americký hrdinský teenage film v "twillight-ovém" obalu. Nechyběl ani klasický a pro americké filmy typicky přeslazený happyend. Chápu, že je to film podle skutečné události. A s filmy s takovýmto tématem, podle skutečné události, hodně soucítím, ale takovéto filmové zpracování si Bethany Hamilton podle mého názoru nezasloužila.(20.1.2014)

Politicky korektní. Snaží se hrát na city. Nechci být krutý, jde o dvě vážné tragédie, ale podávat je tímhle způsobem mě nepřesvědčí a připadá mi to laciné. Alespoň do určitého okamžiku připadalo. Pak přišly světlé okamžiky a nakonec jeden z těch typicky americky burcujících závěrů, které tak nemám rád.(15.7.2011)

• - Spoiler: Žralok tygří, který ve skutečnosti napadl Bethany, byl 4,3 metrů velký. (Sartorius)

• - Skutečná Bethany si sama přála, aby její postavu ztvárnila AnnaSophia Robb, která ji přesvědčila svým výkonem ve snímku Most do země Terabithia (2007). (Sartorius)

• - Spoiler: Opravdová Bethany Hamilton zažila útok žraloka ve svých 13 letech v roce 2003, soutěž z konce filmu pak o necelé 3 měsíce později. Na natáčení filmu se podílela ve svých 20 letech. (char_t)