Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

BlackLucy

Skvěle natočený film! Nechápu, jak někteří můžou tak sprostými slovy urážet takový životní obrat, takový děj a takovou situaci, když to sami neprožili. Mám ráda natočené filmy podle skutečných událostí a většinou se povedou, tak jako tento. Takže se mi líbily všechny herecké výkony a oceňuji tu namáhavou práci, na které se všichni do jednoho podíleli. Natočit totiž takovou životní situaci vyžaduje nejen odvahu, inteligenci a kuráž, ale i velkou trpělivost. Super ! ()

Zanian odpad!

Já jí to prostě nevěřím. Huntová a Quaid jsou jako nepochopení návštěvníci z jiné dimenze. Navíc nevěřím ani trikařům, je to nevěrohodné, kam se hrabou na starou školu v tuzemska (Dívka na koštěti, Jak utopit dr. Mráčka..., ...) Nic inspirativního na tom také neshledávám. Náboženské komentáře to dorazily. ()

Tomatec

Co se týče příběhu, je to všechno zabalený v takový ty american slaďoučký slupičce, všichni si děkujou objímaj, jak je všechno skvělý. Režisér a já nevím kdo, tenhle potenciál mladý surfařky nezvládl a skončilo to u klasickýho teenbéčka, prostě životopisný drama se musí umět. Na druhou starnu to bylo koukatelný a rozhodně inspirativní. ()

Whyte

Pravdivý inspirativní příběh surfařky Bethany Hamilton převedený na obrazovky pomocí málo strhující nezajímavé a rutinní režie, (zachraňuje to pouze v několika chvílích poměrně vynalézavá ruční kamera) patetických západů slunce, velice špatného scénáře (opět za to může jeden a ten samý člověk), tragických srdceryvných momentů, sladkých happy endů a plného placu hezkých rodin, sousedů a psů. (Hubené blonďaté maminky a ramenatí usměvaví tatínkové…REALLY? To jste nemohli vybrat i míň hezké herce?) Je smutné, že kvůli tunám pitomě podobných šablonovitých Hollywoodských filmů, působí tenhle SKUTEČNÝ příběh tak levně… //60%// ()

chlumecky

Příjemné zpracování dle skutečné události. Takové filmy mají vždy sílu a zde to Sean McNamara zvládl. Je to pohodové koukatelné dílko na nedělní odpoledne. Určitě nejde o nějaký kasovní trhák, ale film je to supr. ()

Sydrian

Tak tenhle film mě dostal ještě k tomu když tam hrála AnnaSophia Robb. Dělá skvělé napětí protože vy už v jednu dobu čekáte že se to stane a ono nakonec nic a zrovna v dobu kdy to nečekáte bum je to tam. Já moc na filmy podle skutečné události nejsem většina z nich je katastrofická ale tenhle je opravdu skvělí AnnaSophie zahrála Bethany úplně skvěle myslím že lepší herečku by pro tuhle roli nenašli taky mě potěšilo obsazení hercu Helen Hunt(Twister), Denis Quaid( Past na rodiče) nebo také Jeremy Sumpter (Petr Pan) Jeremy sice nejde moc vidět, ale zároveň je klíčovou postavou což se mi líbí jeho role je malá ale zároveň důležitá. A ještě se vrátím k tomu když se jí to stalo tak jsem měla úplně smíšený pocity bála jsem se a chtěla brečet bylo to strašně divný a jestli pravá Bethany byla taky tak v klidu tak smekám. ()

Anka1597

Amíci už zjevně nemají do čeho, tak točí film o (pro mě naprosto neznámé) surfařce, jak jí žralok ukousl ruku a ona se snaží znovu na ten oceán dostat. Helen Hunt takovéhle role nemá zapotřebí brát. ()

Regeindy

Krásné surfařské záběry, emocionální bomba a bez zbytečného nadstavování natočený příběh jedné velmi houževnaté surfařky. Z toho co se dá o Bethany přečíst nebo vidět ze skutečných záběrů, si člověk uvědomí, že místo aby se uměle vytvořili nějaké další zápletky na zatraktivnění děje, raději se režisér a scenárista v jedné osobě soustředil na autentičnost příběhu a vytvořil tak sportovní drama na hranici s dokumentem, která člověka nutí dívat se i na vlastní problémy z jiné perspektivy a obdivovat hlavní hrdinku. ()

Filmmaker5

Tento film je velikou výjimkou oproti ostatním filmům, tím, že je vidět pohled na vztah od obou osob, a ještě po docela dlouhou dobu od dětí po mladistvé kdy se jim liší názory.. Je to zajímavě natočené, protože přesně takhle to je v životě, cokoliv uděláme tak každý to vidí jinak. ()

Calvus77

Procházím kolem obrazovky, něco mě zaujme a už to dokoukám, tak to už se mi dlouho nestalo! Tento příběh "opravdového člověka" zaujmout opravdu umí. Je pravda, že je patetický, ale to k tomu tak nějak patří a výlet do Thajska se dá skousnout... Myslím, že co tomu opravdu chybělo, tedy aspoň mě, je "opravdové" vyrovnávání se s traumatem a novou životní situací. Tenhle film je zkrátka až moc happy (přes to, nebo právě proto, co se stane hlavní hrdince) ()

mpet

Úžasný film se silným příběhem, který je o to silnější, že je podle skutečné událost. Klobouk dolů před takovou vůlí a odvahou té holky. Film je natáčen na Hawaii, což zaručuje krásnou přírodu, které se tady opravdu hodně nabažíme. Je zde přidán výborný soundtrack, který skvěle doprovází děj. Herci předvedli skvělé výkony a hlavně klobouk dolů před AnnaSophia Robb, která byla absolutně okouzlující. A samozřejmě musím ocenit děj, který mě dostal. Když se tyto všechny věci sejdou (děj, soundtrack, herci, prostředí), je kvalita filmu zaručena a tady se sešli dokonale. Jedno z nejlepších sportovních dramat jaké je k vidění. ()

TXmovie

Filmy natočené podle skutečných událostí mají své osobité sebeurčení. Je třeba nejprve posoudit, jaká skutečnost se to vlastně odehrála a zda stála za natočení, nebo zda se jedná sice o reálný příběh, ale s dějovým prázdnem. Film Surfařka se zcela jistě řadí mezi první kategorii. Velmi silný emotivně laděný film s ukázkou lidského odhodlání a sebezapření. Tato slečna nám všem ukazuje jak je důležité se nikdy nevzdávat, a že každý si může plnit svůj sen navzdory nepříznivým událostem a mínění. Film podle skutečných událostí o lidské bolesti, touze a odhodlání. 100% ()

kecal

Proboha proč z toho museli udělat americkou sračku, ten příběh je přece dostatečně silný a zajímavý i bez přidání tuny toho patosu. A co to pojebaný náboženství ? Škoda, mnohem víc by mě to zajímalo, kdyby to bylo podle skutečnosti. Ta třetí hvězda je za oceán a surfování. ()

andydufrsn

Sportovní dramíčko podle skutečné události, jehož autenticitu nedokážu posoudit. Tak jen vytáhnu pěkné pláže, vlny, sluníčko a holky v bikinách ()

01.01.2012

01.01.2011