Příběh je obrazem doby, začátku padesátých let, kdy ještě existují poslední relikty svobodného světa, jako např. americká tisková agentura, poslední jazzové kapely, a kdy berou za své i naivistické demokratické představy „bývalých“, tj. lidí, kteří neoddiskutovatelně patřili ke světu první republiky. Komunistický režim všechno „bere šmahem jako smrt“ a nejen jako. Ve středu dění se ocitá parta mladých lidí, kteří se točí kolem jazzové kapely a jedné krásné dívky. Geraldinka, ještě vlastně nedospělá a rozhodně nezodpovědná slečna, která si myslí, že je chytřejší než všichni a že na světě je proto, aby se bavila, se zaplete do režimních sítí, které ji zničí. Ale její životní nezkušenost nepřehluší její sílící a postupně vědomý smysl pro spravedlnost: potřebným je třeba pomáhat a oportunismus je jí rozhodně cizí. Původní Škvoreckého příběh je odrazem skutečných událostí, ale jeho stylizace je pro autora příznačná. Zdánlivě lehká a vtipná konverzace zamilovaných mladých lidí zachycuje jen část jejich života, druhá část neodvolatelně spěje k dramatickým událostem. (oficiální text distributora)

honz

Určitě nadprůměrná adaptace Škvoreckého prózy, odehrávající se v padesátých letech, kdy komunisté zatýkali a vraždili jak na běžícím pásu. Velmi slušná režie i hercké výkony (mj. V. Dyk a F. Němec). ()

Čtec

Krásná muzika (s Tonyou Graves jako třešničkou na závěr), kouzelná Geraldinka Mariky Šoposké, jíž to s Vojtou Dykem opravdu slušelo... Zlatá mládež působí věrohodně, estébácký svině jakbysmet... Výborně udělaný a působivý film. ()

Lukoboss

Na český TV film to nebylo vůbec špatné, dokonce ani Kokotek... ehm pardon Kotek mně tam nevadil, jenom tomu pořád tak trochu něco chybělo, abych přihodil ještě jednu hvězdu. Tvůrci se ale vůbec nemusí stydět, propadák to není. ()

Stromovous87

Po delší době konečně dobrý nedělní TV film na ČT. Normálně bych dal tak 4*, ale jelikož nedělní filmy většinou za moc nestojí - přihodil jsem ještě jednu a dávám plný počet.. pro mě osobně 80% ()

Frakira

Sice to mohlo být lepší a možná by rychlejší spád filmu neuškodil, ale jinak nemám nic zásadního, co bych tomu vytkla...Slušné 3* ()

Kovaja

Pro mě moc milé překvapení.U filmu sem se nenudil a dokonale jsem se dokázal vžít do jejich role.Doba to byla moc těžká.Moc dobře že se takové filmy točí.Klobouček!!!! ()

jeykey

Ale tak herecky to bylo zajímavé i když nudné. No tak ne že bych čekal film ala Michael Bay, ale i tak se to táhlo jak tejden před výplatou. ()

KatRi

Tohle je přesně film, u kterého myslím v pohodě vydrží i lidé, kteří o té době nic nevědí (na rozdíl od Pout či Tří sezon v pekle). Čímž samozřejmě nesrovnávám kvalitativní stránku dvou celovečeráků a jedné televizní adaptace, ale způsob, jakým je zobrazovaná doba podána. Skvělé herecké obsazení, uvěřitelný děj, za srdce beroucí příběh...Jen trochu pozor, aby za chvíli nebylo předykováno, i když je dobře, že vedle Mádla se objevuje v mladé generaci další velmi výrazný herec. ()

Sista

Danny Smiřický. Bezstarostný floutek, který žije jen pro dívčí kouzlo a jazz a nostalgická doba jeho mládí..to je pro mě smrtelná kombinace! Líbil se mi už televizní seriál Prima sezona, krásně bezstarostný a hravý, plný letních flirtů, opětovaných i vysmívaných. O pár let později je Danny pořád stejný, jen ta doba kolem něj se změnila a už není vůbec bezstarostná, ale naopak plná strachu, vydírání, šmírování a přistřihování křídel, je to doba, kdy jsou bezstarostní lidé posíláni do vězení, odvážní emigrují a ti ostatní prostě rezignují.. Vojta Dyk mě mile překvapil, Danny mu sedí jako ušitý, Vojta Kotek docela pěkně sekundoval a Charlotka byla kouzelná. Písničky i smutný pocit mi byly v patách ještě pár dní po shlédnutí a to se počítá, takže co dodat? Za mě 5 hvězd! ()

dawe787

Téma, které se netočí každý den, proto taky se přikláním spíše ke 4 hvězdám, ale ne těm rudým, kterých je ve filmu požehnaně. Státní tajná policie špicluje a pronásleduje partu mladých lidí. Tito jsou pro lidově demokratické zřízení buržoázními živly, špiony a já nevím co všechno, ale jistě vím, že je tu ukázaná pravá tvář 50.let a kruté doby od nastolení vlády komunistů. ()

bangee

Důležité téma v takovém komornějším podání, s neokoukanými (někdy pro mě neznámými) hereckými tvářemi a docela slušnými výkony s výbornou hudbou. Nicméně dialogy byly občas slabší a sem tam se to táhlo, ale i tak mě ta atmosféra snímku bavila. Mmch (mimochodem) se mi moc líbíli doplňující informace alá zápisy Stb o jednotlivých osobách. ()

BathoryMan

Presvedčivý filmový výlet do jedného z najtemnejších období naších súčastných dejín(50.roky).Keď pomaly ale isto začala besnieť komunistická moc a ušetrení jej nebol absolutne nikdo.Spracovanie malo síce nejaké tie svoje muchy(hlavne vela toho swingu a jazzu my začalo postupne prekážať) ale vzhladom nato že sa jednalo"iba" o televízne spracovanie som ochotný to odpustiť.A pol hviezdičky navyše pridávam za zábery zo súčastnosti(starý Danny a eštébák Kunovský),hlavne za ten záverečný epilog ,keď mal Kunovský tu drzosť tvrdiť Dannymu že to bol práve on ,kto ho v tej dobe zachránil! ()

hazaba

Velice dobrý televizní film, který přibližuje dobu padesátých let minulého století - absolutní moc komunistů, strach z nich, ale zároveň i určitou lehkovážnost a naivitu některých. Výborné výkony Mariky Šoposké i Vojtěcha Dyka podporují swingové a jazzové melodie. ()

Heroine

Ha, docela dobrý film! Samozřejmě kromě hlavní představitelky, která se tam navíc musela i svléknout... Jinak dojemné, dobře zrežírované, a na české poměry vcelku slušně politicky odvážné. A Vojtové jsou výborní oba! ()

GIK

Věrohodná dobovka. Výborné výkony mladých herců, skvělé šlágry i povedené prolínání děje se současností. Škoda některých detailů, jako třeba k dokonalému aranžmá kapely chybělo už jen zpívání na mikrofony, vyťukávání doplňujících informací na obrazovce mělo být uděláno písmem, které odpovídá skutečnému strojopisu a lehce nezvládnutý konec, kdy během vynášení rozsudků musel divák zároveň číst informace, jak odsouzení skutečně dopadli, což bylo celkem obtížné. ()

Dillon

Ty 3* zejména za vynikající hudbu Emila VIklického a hlavní roli v podání Vojty Dyka. Celkově ovšem nic, co by stálo za opětovné podívání. ()

SFalconJ

Výborné herecké výkony takřka všech herců, skvělá hudba. Tato Škvoreckého adaptace se velmi povedla. Film je doopravdy velice ponurý a zanechal ve mne, jako jeden z mála po dlouhé době i přes svůj komorní kabát, hluboký dojem. Mám opět, o čem přemýšlet. Tento film nastavuje zrcadlo tehdejší doby. ()

quixote

Plus: výborně vybraní herci a prostředí, hudba a citace ze záznamů STB. Minus: současná rovina (působila spíše rušivě a nic zásadního nepřinesla), nedostatek napětí a překvapení (od začátku bylo jasné, že příběh nemůže dobře dopadnout). Lepší průměr. ()