Šípková Růženka

(festivalový název)
  • Austrálie Sleeping Beauty

V psychologickém australském filmu režisérky Julie Leigh se seznamujeme s Lucy (Emily Browning), tajemnou dívkou a mladou univerzitní studentkou, kterou pronásledují neustále životní problémy. Její život nabere jiný směr poté, co se přihlásí na inzerát tajemné agentury, která svým zákazníkům poskytuje erotický servis. Lucy se noří do světa spánku a jako novodobá Šípková Růženka slouží jako prapodivný spící společník klientům agentury. (ČSFD)

madline24

Zas jednou film o ničem, co si hraje na hlubokomyslný příběh. Vizuálně to není špatné, ale ve filmu je dost těžké najít nějakou smysluplnou dějovou linii a pochopit, co vlastně básník (v tomto případě spíš autoři filmu) vlastně chtěl tímto "dílem" říct. Mám ráda pocitové filmy, kde si divák musí ten "svůj" příběh najít sám, ale ať jsem hledala, jak jsem chtěla, tady se opravdu žádná myšlenka najít nedá, je to jen slepenec efektních scén, které asi mají šokovat, ale u mě se to nepovedlo. ()

+sfinx+

Zase jednou to vyšší umění.. Dědci si to asi užili, ale já moc ne. Příběh mladé společnice a starých zazobanců by mohl být velmi zajímavý, ale tvůrci měli talent na to vyzdvihovat nudné a obyčejné a rychle přecházet zajímavé. Jen krátký záběr na to, jak se dívka vyrovná se smrtí blízké osoby, zato dlouhý obraz nehybných postav - budiž to jeden příklad za všechny. Závěr (dívčinu reakci) jsem pak jednoduše nepochopil. Ocenil bych alespoň způsob, jakým bylo toto téma zachyceno. I přes takovéto téma působí film velmi slušně a perverznost přestože patrná, nebyla vyloženě nechutná. O to více mne zklamalo, když se tam zamíchaly drogy a přílišná 'lehkost' hlavní hrdinky. Možná to měl být kontrast a vývoj, ale mně to tu postavu spíše znechutilo. ()

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

02.12.2020

Ve věku 73 let včera opustil filmový svět australský herec Hugh Keays-Byrne. Informaci zveřejnil jeho zástupce a později ji na svém facebookovém profilu potvrdil i dlouholetý přítel a spolupracovník,… (více)