poster

Šípková Růženka (festivalový název)

 • Austrálie

  Sleeping Beauty

Drama

Austrálie, 2011, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  ****

  Na Sleeping Beauty je cosi příliš mrazivého a příliš stoického, než aby se dala shlédnout bez sevřeného žaludku.(17.10.2011)

 • Silas
  ***

  Mnohem raději bych byl, kdyby se to všechno odehrávalo v oparu bezčasí. Takhle totiž jakž takž funguje jen ta aristokratická linie a zbytek je výplňková nuda, které se nedaří charakterizovat ani ukotvit postavy. Nemůžu tomu chvílemi upřít erotický napětí, vzdáleně to může připomínat i Eyes Wide Shut, ale dneska jen průměr.(18.10.2011)

 • JohnCZ
  *

  Jedním slovem podivnost. Bylo to místy docela hypnotické (zejména díky snové hudbě), ale jinak strašně zdlouhavé softporno, které bylo tak trochu o ničem a s dost nejasnou pointou. Docela se divím, že se do toho taková kráska, jako je Emily Browning, nechala ukecat, protože herecky to zvládala naprosto s přehledem - jen kdyby ten film za něco taky stál.(8.7.2013)

 • Radko
  ****

  Ukazuje sa, že veľa dnešných vzťahov a/alebo stykov funguje len cez nejaké prídavné látky. Od alkoholu cez peniaze, amfetamíny až po sladkospavé oblbováky. Kto si to môže dovoliť, vyberie si formu povoľnosti svojho partnera. A ochotných otrokýň lásky je stále dosť. Lebo peniaze. Nejaký veľký príbeh psychologógie sa tu neodohráva, skôr je to také všeobecne tézovité, avšak ak schematizmus ladí s osobným pohľadom na svet, tak sa film stáva skvelým zážitkom. O to viac, o čo je opojnejšia celková chladne tajomne odťažitá atmosféra filmu, nedopovedanosť situácií, charakterov postáv. Ak sa k tomu pridá skvostná kamera nad nadpriemerným hodnotením neváham. Pretože rovnako neváham si tento zážitok po čase zopakovať.(1.9.2016)

 • papaJA21
  ***

  Tak především, Kubrick to teda není. Ale snaha se upřít nedá. Kamera, střih, nájezdy na polo detail a detail, stmívačky jsou vážně skvělé, herci taky do jednoho excelují. Hudba je uhrančivá a mrazivá a výtečně podbarvuje atmosféru na plátně. Takže forma za pět hvězdiček. Horší je to už u obsahu. Dějová linka je vlastně taková velká skládanka pocitů hlavní hrdinky. Nebo naopak absence pocitů. Ta nepřetržitě řeší svou finanční situaci. A to od kopírování v kanceláři po prostituci. Veškerou práci bere vlastně stejně chladně a odtažitě. Své emoce otevře pouze v přímé přítomnosti smrti. Ale jaký to má význam jsem se nedopátral. Sexuální scény v ložnici jsou nakonec docela zbytečné a mnohdy dost uchylně nechutné, scény večeře jsou svým zřejmým odkazem na Eyes Wide Shut spíš trapné.(9.11.2011)

 • - Růženku si měla původně zahrát představitelka Mia Wasikovska, avšak dala přednost hlavní roli ve snímku Jana Eyerová (2011). (Mafyn)

 • - Film byl v roce 2011 vybrán do hlavní soutěže na filmovém festivalu v Cannes. (acsmp)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace