Reklama

Reklama

Šípková Růženka

(festivalový název)
  • Austrálie Sleeping Beauty
Trailer

Obsahy(1)

V psychologickém australském filmu režisérky Julie Leigh se seznamujeme s Lucy (Emily Browning), tajemnou dívkou a mladou univerzitní studentkou, kterou pronásledují neustále životní problémy. Její život nabere jiný směr poté, co se přihlásí na inzerát tajemné agentury, která svým zákazníkům poskytuje erotický servis. Lucy se noří do světa spánku a jako novodobá Šípková Růženka slouží jako prapodivný spící společník klientům agentury. (ČSFD)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (125)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

To je tak, když se někdo rozhodne natočit drama o výstřelcích celého Rotary klubu. Jsa zároveň takovým klubem i financován, neboť došlo ve třech scénách k odhalení posunutých bradavek slečny Emily Browning, která bude kvůli své výšce hrát malá děvčátka snad až do důchodu, podobně jako u nás Aťka Janoušková, vzniklo dílo nevalných filmových prožitku z křesla divákova. Což o to, natočený to je pěkně, jde vidět, že v Rotary klubu plném nemravů najde se i dobrý řemeslník s kamerou. Ale co z toho, když je to taková dramatická nuuuudaaaa. Říkám, přátelé, nenechte se nalákat na nějaké odvážné scény, na nestydatou nahotu a kdesi cosi. Prkno v posteli ještě nikoho nevzrušilo a tak lze sotva i něco takového očekávat od filmu. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Kdysi herečka byla vzásadě totéž co prostitutka, poslední dobou se ten rozdíl zase pomaloučku stírá... Trochu s rezervou -- ale obecně vzato... P.S. nízké hodnocení proto, že asi ještě nejsem tak starý, abych nad tou holkou slintal jako oni pánové a abych ani nevyžadoval, aby to byl film (což jsem si myslel, že bude)   :) ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrá čiastočne umelecky ladená dráma. Má celkom dobrý príbeh o mladej žene, ktorá strieda niekoľko brigád a prác rôzneho, vrátane toho najintímnejšieho charakteru a po nájdení inzerátu sa ešte rozhodne pracovať v zvláštnom klube, kde robí spoločnosť bohatým a starým mužom. Spracovanie sa mi páči, film nie je pojatý tradičným spôsobom, o nejakú gradáciu tu vôbec nejde, rovnako ani o motiváciu a cieľ postavy, jednoducho po stránke deja si len hlavná hrdinka zarába viacerými spôsobmi, k tomu navštevuje školu, ktorá je ale prácam podriadená, robí spoločnosť aj svojmu dobrému priateľovi a podobne, po celý čas sa to drží v tomto duchu, pričom jedine v druhej polovici dostane viac priestoru aj tá nová netradičná práca, ale sadlo mi to veľmi dobre. Len by som ocenil nejaký skutočný záver, tento je taký zvláštny. Celý čas sa to nesie v takej zaujímavej atmosfére, páči sa mi aj ten čiastočný umelecký štýl, aj keď na tom sa ešte stále dalo popracovať, no celkovo ma to skutočne bavilo. K tomu treba spomenúť, že film má výraznú erotickú formu, no nie tým samoúčelným spôsobom, ako je to často zvykom, ale hlavne pomáha dotvárať celkovú atmosféru. Herecké obsadenie je na tom dobre, Emily Browning to zvládla výborne, aj napriek nejednoznačnosti svojej postavy to celé s ľahkosťou utiahla, ale celkom ma prekvapuje, že takúto úlohu prijala, keďže kvôli tomu strávi snáď aj polovicu času nahá, alebo aspoň eroticky pôsobí. A okrem nej tu už nikto nemá viac priestoru. S réžiou a technickou stránkou som spokojný, páči sa mi atmosféra, musím pochváliť aj kompozíciu niektorých záberov, celkový dojem je veľmi pozitívny. Síce si nie som úplne istý, či tvorcom vyšlo všetko tak, ako aj mali v pláne, ale pre mňa je aj tak dôležité hlavne to, že ma to skutočne bavilo a preto aj dobre hodnotím. 78% ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,SPÁNEK DĚLÁ DIVY. BUDEŠ SE CÍTIT NÁRAMNĚ ODPOČINUTÁ“....... /// Bejt v Austrálii rebel, ještě neznamená trávit svůj čas ve společnosti ,,Handa“ a jeho gangu. Svůj postoj můžeš vyjádřit i tím, že vezmeš ,,zvláštní“ práci (samozřejmě za slušný prachy). Tak jako Lucy, jejíž vagína už není chrámem, má barvu ... (to si zjistěte sami) a s hulením jonta (i ptáka) nemá problém (mluvím o Lucy...samozřejmě...). Ano, je tu nahota na prodej.... - a přesto bych si dovolil napsat, že to není erotickej film. V příběhu plným nahý krásy, slintajících dědků a zajímavě zajímavý E.Browning, působí erotika někdy až odpudivě. (Ale třeba někteří zůstanou stát ... a s votevřenou hubou čumět, jako ,,POMO“ na komentář od ,,verbala“). Zvláštní film, zvláštní konec, ale na druhou stranu – zase o tolik nejde. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sháním servírky a nevím, jak by měl vypadat pohovor. 2.) Mám předplatné na stránky ,,XXX“ – kategorie: důchodci a jejich fantasie. 3.) Už nechci spát zadarmo! 4.) Thx za titule ,,Stuďo“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Paní Leighová měla patrně zábavné dětství s vitálním dědečkem Stenlym, který ji na dobrou noc kuchtil odvar z makovic, aby se jí při tom prstění něco hezkého zdálo! Co čert nechtěl, asi se u toho jednou probudila, a když začala mít ve čtyřiceti tiky, poradil jí její psychiatr vyblít své trampoty na plátno, aby jí z toho traumatu náhodou nesrostly stydké pysky. Hvězda Savcova punče neměla po poslední klapce evidentně do čeho píchnout, a tak nepohrdla ani odpudivými geronty s gigantickým přirozením velikosti zamindrákovaného liliputa. A tak je na světě absurdní anatomický průvodce temnými zákoutími slečny Browningové, která je na tuhle roli sice trochu plochá, ale zato škaredá, a nepochybně prokrví ego nejednoho staříka i bez modrého zázraku! ()

Galerie (44)

Zajímavosti (2)

  • Film byl v roce 2011 vybrán do hlavní soutěže na filmovém festivalu v Cannes. (acsmp)

Související novinky

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

02.12.2020

Ve věku 73 let včera opustil filmový svět australský herec Hugh Keays-Byrne. Informaci zveřejnil jeho zástupce a později ji na svém facebookovém profilu potvrdil i dlouholetý přítel a spolupracovník,… (více)

Reklama

Reklama