Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

Kahovcii3

Poměrně dobrý film, velmi zábavný. Zpracování je taktéž dobré a rozšiřuje děj celého seriálu. Děj se tradičně odehrává v prostředí Houslic a jejich fotbalového mužstva. Pepa Hnátek je po po většinu filmu zahořklý, ale některé jeho hlášky opravdu stojí za to. Myslím ale, že jednotlivé díly byly co se týče zábavnosti o něco lepší. ()

Veena.cz

Výbojný! Ač jsem seriálu původně nepřišel na chuť, na film jsem se těšil a to především na pana Krobota. Jeho nezaměnitelný styl jako Karel - řidič autobusu se přenáší i do tohoto snímku a vo tom to je. Kamenná tvář největšího flegmatika jakého znám se táhne celou linií filmu a když popadne železnou tyč a se slovy "Já sem klidnej ..." odkráčí ze scény, rozzáří se divákovi úsměv přes dvě sedačky. Pátou hvězdičku snad jen ubírá fakt, že celým filmem se táhne taková smutná tragi-komedická zápletka, kde si Pepíka oblíbíte, ale stejně víte, že na konci umře. Možná kdyby přišel film dříve, než seriál ... ()

Almando

Více než solidní komedie, která určitě splnila účel a to pobavit. Některé vtipy byli sice slabé, některé předvídatelné (zvláště druhé koleje..) ale jinak si myslím, že o něco lepší průměr. Na české poměry nadprůměr. ()

waltosin

Myslel jsem si že už všechny nejlepší hlášky a situaci už byly všechny v serialu, a šeredně jsem se spletl, protože jsem se chechtal, (např. železniční přejezd, Luňák jak trenuje na zahradě). Musím to sakra tady napsat že je to po dlouhý době co jsem viděl českou komedii v kině ( možná je to tím že fotbalem žiju!), jinak totiž na český filmy do kina moc nechodím, protože co oni natočej,tak to pak vidím v televizi a chce se mi z toho zvracet! Tak můžu říct že je to jeden z nejlepších českých filmů za posledních let a to ještě produkovaný NOVOU, která vypouští většinou odpad! Takže všichni do kina ať se v tom nudným životě pobavíme! Sportu zdar a fotbalu zvlášť!!! :) ()

jack_scott

Neviděl sem seriál, ale pěkné. Na český film dokonce velmi dobré, vtipy nejsou trapné jak bývá zvykem, ale kupodivu opravdu pěkné. 80%. ()

Phex

Seriál hodnotím výš. Tady ke komediálnosti seriálu chtěli tvůrci přidat dramaticko-melancholickou linku v podobě osoby trenéra Hnátka a to se úplně nepovedlo. Nevíte o čem film je primárně - o fotbalu nebo o Hnátkově zdravotních problémech? Moc se to nepotkává. Zároveň je postava Hnátka charakterizovaná takovým fanatismem, že i když víte, že to má být komediální nadsázka, je to prostě za hranicí a filmu to ubírá (v podstatě ten fanatismus je tam jediným zdrojem humoru). Jirka Luňák, dle mě postava s největším potenciálem, zůstává v Hnátkově stínu až příliš. No a ten konec - odfláknutý + malé rejpnutí - Pepík Hnátek alias Krobot se vůbec nepodobá fotce Hnátka z prvního dílu seriálu. ()

Titleist

Výborná sranda, na české poměry zázrak. Film má určitě dost much, ale ať mi ho pustíte kdykoliv, zaručeně mě potěší a pobaví. ()

Oudis

Okresní přebor se stal legendou v seriálové adaptaci. Lidem se pod kůži dostaly různé hlášky, které charakterizují každou českou komedii. I proto jsem se na tento film vydal do kina s velkým očekáváním. Většina mých očekávání se do posledního doušku naplnila, humor převládal opravdu celým filmem. Jednu chvilku mě dokonce bolely tváře :D Ale což o to, ve fotbalovém prostředí se nepohybuji, ale myslím si, že každý kdo má co dočinění s fotbalem, tak by měl tento film vidět. Jediné co mi na filmu vadilo, bylo to, že v některých chvílích diváci v sále nevěděli jestli se opravdu tomu vtipu měli zasmát nebo ne. Na můj vkus tam bylo opravdu moc černého humoru, ale jinak další skvělá česká komedie zase trošku z jiného soudku, která byla podržena skvělým Ondřejem Vetchým a Luďkem Sobotou. ()

IQ.89

Rád se směju při fotbale a když se mnou slzí smíchy celý kino, tak se odvažuju tvrdit, že tohle se fakt povedlo. ()

Efreeti

Výrazně slabší než původní seriál. Roztomilé vesnické buranstvní a vtip se vytratily a nahradily ho obhroublé vystupování úpstav a přisprosté "hlášky" typu: "Chceš prcat?" nebo "Co čumíš?". Na ty partner v konverzaci nereaguje takřka nijak, což způsobuje v kinosále výbuchy smíchu pro mou osobu nepochopitelné. Všechny oblíbené postavy seriálu jsou upozaděné za trenérem Hnátkem, kterého si bravurně a zároveň civilně dává Miroslav Krobot, ale komický prvek je u něj opravdu zanedbatelný(s vyjimkou králíku, Slavie, utěku z nemocnice). Podle mě snímek nevyužil potenciál a oblíbenost seriálu. ()

chrustie

Skvělé hlášky bych spočítal na prstech jedné (klasické lidské) ruky. Některé postavy jsou debilní, dementní a až odporné. Seriál se dal zkousnout, tohle se mi nelíbilo. Humor tuctový až ubohý. Děkuji, ne. ()

PamelaJJK

Seriál je absolutně famózní a dostal mě na 100%! A co tento celovečerní snímek? Tak ten absolutně famózní není ani náhodou. Bohužel. Ano, byla tam stará dobrá parta z Houslic, semtam padla dobrá hláška, bylo to občas vtipné, civilní a uvěřitelné, ale... Nějak tomu chybí šmrnc. Přijde mi to jako dost zbytečný film a nechci napsat cosi o vystydlé nechutné nastavované kaši... :-( Myslím si, že filmu brutálně uškodil celovečerní formát. Jako fanouška české produkce mě to sice mrzí, ale Poslední zápas Pepika Hnátka je tak na dvě hvězdičky (a to ještě se zavřenýma očima a odřenýma ušima). Ta třetí je z nějaké (trapné) nostalgie a melancholie, která mi nedovolí zaříznout tak skvěle obsazený film... Ale jinak je to JAKO FAKT PJŮSEJ A PJOPADÁÁÁK :-( ()

CrazymanM

Výborný film,důstojné rozšíření seriálu se skvělým Krobotem v hlavní roli a všemi starými známými.Film možná není tak moc vtipný a veselý jako seriál,ale to vůbec nevadí!Rád bych se ještě někdy dočkal nějakého dalšího pokračování,snad se pan režisér nechá přemluvit!?! ()

Dragiii

Natočit film po úspěšném seriálu bylo vždycky těžké a vždycky je to risk. Možná proto se tvůrci Okresního přeboru rozhodli, že zase až tak moc riskovat nebudou. Film totiž není ničím novým, než jen dalším a poněkud delším dílem série. I přestože je postava Pepika Hnátka vskutku povedená, těšil jsem se hlavně na nezapomenutelné hlášky Kužela či kapitána a trenéra v jedné osobě v podobě oskarového Ondřeje Vetchého. Ale potom by to bylo zřejmě ještě více totožné se seriálem a stěžoval bych si, že by to chtělo něco nového. Ačkoliv jsem mírně zklamán, pořád je i filmová podoba Okresního přeboru na vysoké úrovni plná vtipu, kterému asi ne zrovna každý porozumí (soudě podle některých negativních názorů), a autentických momentů z fotbalového prostředí. ()

SaiHuri

Krobot hraje jako vo život a české šmejdství se odkopává jako již dlouho ne! Král je mrtev, ať žije Král. ()

Lajty

Výborné! Možná to není zas taková sranda jako ze seriálu, ale Miroslav Krobot a jeho kamenný výraz to všechno vynahrazují. Nedokážu si představit nikoho jiného v této roli. ()

p.i.t.b.u.l

Přiznávám, že jsem neviděl všechny díly tohoto seriálu. Nicméně to nebrání tomu, abych mohl hodnotit tento snímek. Bylo to pro mně určité zklamání. Seriálové díly měli šmrnc, byly zábavné, což se u tohohle filmu říci nedá. Byla to pro mně nuda. Slabší průměr. Hodnotím 30%. ()

miistr

Nebylo to špatné, ale čekal jsem od toho víc už jenom podle traileru. Bohužel celkový výsledek klesl na průměr jenom kvůli tomu, že tam byly slabší chvilky. ()

pafka

Pan Krobot me nikdy moc nevonel a ani tady nezacal. Pro me je to stale herec jednoho vyrazu s podkovou v obliceji. Bohuzel, zde z platna temer nesleze a tak Okresni prebor ztraci format, na ktery jsem zvykly a tesim se predevsim jen z Ondry V. a Pavla Kikincuka, i kdyz ten tu mel, jako hromada dalsich, naprosto nicotny prostor. To velika skoda, ze se tvurci neopreli o to, co naprosto skvele fungovalo. A co ta epizodka s Pleslem? Dalsi promarnena moznost. Ale i presto je co ctyrhvezdickovka. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý