Ostře černohumorná kritika přízemních posedlostí a buranství vůbec. Pokud v tom někdo vidí oslavu a poctu sportovním nadšencům (a sportu obecně), je to patrně stejně beznadějný případ jako hlavní postava ve famózním podání Miroslava Krobota (on tu věčnou nerudnost snad ani nehraje...). Vtipné to je, ale mrazivá hořkost jednoznačně převládá (u seriálu je to spíše naopak). Jsem zvědavý, s čím přijde Jan Prušinovský příště, protože tenhle pán dokáže psát a točit typicky českou lidovou zábavu, která ale není lacinou křečovitou fraškou pro retardované publikum ve stylu posledních několika filmů Zdeňka Trošky. OKRESNÍ PŘEBOR (film i seriál) voní i náročným intelektuálům, a to už o něčem svědčí. BTW Vetchého "Jiřina" je asi nejrozkošnější vlezprdelkovská svině, jakou jsem kdy viděl. ;-) 70 %(16.9.2012)

• Zeck

Podprůměrná epizoda seriálu roztahaná do celovečerního filmu. Krobot a jeho pasivně-aktivní drsňáctví ala: "hlavně vraťte ty podšálky", je sice hezké a vtipné, ale pouze v roli autobusáka, který prokládá regulérní komedii s vlastní dějovou linií, kde podšálky jsou jen zpestření, ne hlavní pointou celého filmu. Pokud se na nich totiž postaví celý film a jeho zápletka, stojí to většinou za hovno, protože třicetivteřinový vtip opakovaný hodinu v kuse už moc vtipný není. Místo zábavného a pravdivého vyobrazení české pralesní ligy, zápasů a "organizace", kterou si bral seriál na paškál, sledujeme jen útrapy infarktového dědka a jeho patálie v nemocnicích, kde po hodině svým motherfuckerským přístupem sere nejenom personál, ale i samotného diváka. I když seriál beru, tento film rozhodně ne. Není totiž ničím jiným než trapným pokusem Novy, vytřískat ze seriálu prachy v kině. To by se dalo celkem pochopit, pokud by ale ten film nebyl horší než nejnudnější díl toho seriálu. 20%(4.10.2012)

„Už za ním prosím tě furt nedolejzej. Je to trapný. Fakt je to trapný.“ Občas sa stane, že podľa filmu vznikne seriál, ale raz za čas sa stane aj to, že podľa seriálu vznikne film. A to je prípad tohto projektu. Relatívne. V skutočnosti nejde o adaptáciu seriálu, ale o jeho prequel. Postava Miroslava Krobota v seriáli nebola a vo filme (odohrávajúcom sa pred ním) je, takže si môžete domyslieť, čo sa „medzi tým“ asi tak stalo (ale záverečný titulok vám to tak či tak potvrdí). Práve skvelý „morous“ Krobot je najvýraznejším plusom snímky. Poteší ale tiež zábavné dedinské prostredie, kilá vtipných hlášok („Těď buď zticha, měl jsi šanci a prosrals ji.“; „To neudělátě.“) a tony ešte vtipnejších dialógov („Ahoj.“ – „Di doprdele.“) a zvyšok kastingu. Ku koncu to začína slabnúť a scéna so semaformi mi pripadala síce pekne vypointovaná, ale zároveň neférová. Napriek tomu nemôžem ísť pod 80%.(4.4.2017)

Protlačit ještě trochu víc forků a pět hvězd tomu možná nalepim, ať žije primitivní lidová zábava. Už dlouho se mi totiž u novější české komedie nestalo, že bych se vydržela culit prakticky celý film. Námět sice není nic, co by nesesmolila parta štamgastů v hospodě po 5.pivu, ale co si budeme povídat, složitý příběh běžný divák seriálu Okresní přebor neočekával ani od celovečeráku. Všichni byli spíš natěšeni na svoje oblíbené postavy , hlášky a velmi vydařenou typickou atmosféru, která tak úžasně smrdí vesnicí, že má jeden chuť si zase zajet k bábě , zaposlouchat se do konejšivých zvuků kombajnů při sklizni, sednout k umatlanému PVC ubrusu a usrkávat zabijáckýho zatuchlýho turka. .Další velké plus za sympatické civilní herectví a to dokonce i v podání Ludi Soboty, jehož postava poprvé v životě nezavání naprostou idiocií s prvky Dawnova syndromu. Vetchý zahrál zaníceného fotbalistu Luňáčka tak dokonale, že nepochybuju o jeho patologickém vztahu ku sportu i v realitě a vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se za tuto roli vzdal honoráře, protože kurva dvoufázový trénink, ne..Dále opět neodolatelný Láďa, postrach všech logopedů, jehož podání slov jako KJABIČKA, HOJUBIČKA PJAVÁ, ZDJAVOTNÍ PJOBJÉMY nemůžete nemilovat. A všem těmto líbezně primitivním postavám vládne a kraluje trenér Hnátek, drsnější než šmirglpapír dvacítka. Takže Krobot na hrad a sportu zdar!(30.9.2012)

Takový malý zázrak. V domácích podmínkách se povedlo přenést povedený seriál na plátna kin! Vyžádalo si to jinou strukturu scénáře, místo půlhodinové anekdoty kompletní příběh (komedie tím trochu zvážněla, ale to vůbec není na závadu) i změny některých postav (Jirka Luňák je tedy mnohem větší hovado než v seriálu). Miroslav Krobot v titulní roli ovládá film, ale dost prostoru mají i další herci (pobavil mě zejména Jaroslav Plesl, kterého jsem nejdřív málem ani nepoznal). Nejlepší česká komedie za... sakra, já už ani nevím!(6.5.2012)

• - V 82. minutě filmu, kdy dívka od cirkusu (Pavla Beretová) čistí labuť a přechází k druhé, má labuť má oblepený krk. V dalším záběru je však její krk již v pořádku. (Thoss)

• - Píseň, která zní v závěrečných titulcích, je „Stará mříž“ od Pavla Bobka, a to z alba „Kruhy“ vydaného také v roce 2012. (Lajty)

• - Pepik Hnátek (Miroslav Krobot) ve filmu nosí dres s číslem jedenáct. Stejné číslo oblékal i Pavel Nedvěd ve Hnátkově oblíbeném týmu AC Sparta Praha v letech 92 - 96. (vyfuk)