Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovy práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci. (Forum Film CZ)

Happens

Úlisnost Hanse Landy, rozuměj Waltze, dosahuje vyšších úrovní, miluji jeho slovíčkaření a manipulativnost. Milý filmek prezentovaný spíš jako odlehčená komedie s tím Burtonvským nadnesením. Film potěší, ale nenadchne. ()

SeBig

,,umřel v roce 2000 zahořklí a na mizině” lol. Docela to šlo, někdy. Obsazení fajn, hudba Burtonská.. jinak na Burtona slabárna. ()

classic

Vlastným menom Peggy Doris Hawkins,pod pseudonymom Margaret Keane,áno,vydáva sa po druhýkrát,a to berie si nie zrovna dobre zvoleného Waltera Keana,podvodníka,vynaliezavého človeka,ktorý raz zbadal v parku Margaret s dcérou ako kreslí portrét,vydával sa on za umelca,zoznámil sa s ňou,jej horelo za pätami,lebo jej ex si nárokuje na dcérku,tak po extra krátkej známosti sa Walter a Margaret vezmú...Margaret má TALENT,Walter ho len predstiera,aby onedlho na to,začal Margaretinu tvorbu vydávať za svoju,hral sa na niekoho,kým nie je,všetku slávu zožal Walter,Margaret má hlavu v smútku,On je obyčajný hajzel,zdeptal svoju ženu tak,aby sa jedného dňa rozhodla dať mu košom,rozvod,súd,kde sa dokáže,kto hovorí pravdu a konečná satisfakcia za to,ako je to v skutočnosti...Koniec 50 rokov a San Francisco mi dal deja vu na VERTIGO,vlastne v tých časoch sa to odohráva príbeh dvoch ľudí,dvoch rozdielnych pováh,kde chce využiť,zneužiť talent v prospech svoj,ktorý pritom nikdy nemal! Klasicky známa veta znie:„Zabudol vôl,že teľaťom bol,alebo na každého príde,skôr,či neskôr a pod... Predstaviteľka hlavnej ženskej postavy AMY ADAMS je bravúrna,herečka,ktorá nemá problém stelesniť hocakú postavu,CHRISTOPH WALTZ sa snažiť byť čo najväčším WANKEROM,a darí sa mu to znamenite,má samozrejme na konte už dva oscari za tarantinovky. TIM BURTON ide podľa kvalitnej šablóny,nie je to typický Burton,ale snahu mu nemožno uprieť! RETRO: výprava a kostýmy idú v trende! Film,od ktorého som čakal málo,oči nakoniec videli prospešnú prehliadku obrazov s veľkými očami rôznych detí,výnimočná žena,výnimočná jej predstaviteľka! ()

Chrustyn

Překvapivě netemné vyprávění od Tima Burtona, skutečného příběhu o jednom velkém až neuvěřitelném podvodu s malbami dívek s obrovskými oči. ()

Arsenal83

Christoph Waltz Vám prinesie kedykoľvek herecký koncert na počkanie. Úlisný štýl mu je vlastný a strháva pozornosť diváka na seba. Je to netypická Burtonovka so zaujímavým dejom vďaka skutočným udalostiam, takéto zaškatuľkovanie divákov zaručene vždy priláka. Hoci vo filme sa ukazujú aj emancipačné problémy žien, tentokrát to nebolo sílené, naopak vyzeralo to prirodzene. Skvelá Amy Adams tu síce nedostala nomináciu na oscara, napriek víťazstvu v Globoch, ale raz túto cenu iste dostane. Je to výborná herečka. ()

Stanislaus

Když jsem zjistil, že se Tim Burton hodlá spojit síly s Christophem Waltzem a navíc mají v soundtracku k filmu zaznít dvě písně od mé oblíbenkyně Lany Del Rey, tak jsem se nemohl dočkat. Avšak ve výsledku jsem s Big Eyes nebyl spokojený. Příběh nebyl špatný, ostatně ani herecké výkony, nicméně mi to přišlo takové mdlé a rozhodně se z toho dalo vytěžit více, mohlo to být tak nějak více úderné. Možná jsem čekal příliš, a tak mi nestačil výsledný produkt, jenž na mě zapůsobil zcela průměrně. Jeden z mnoha biografických snímků, který bohužel nijak nevyčnívá z řady jemu podobných filmů, což je škoda, když vezmu v potaz jméno režiséra, herecké obsazení a samotný námět. ()

BMW12

Z tohohle asi žádný velký hit nebude (i když koukám, že to nějaké ocenění získalo), ale i tak se mi to docela líbilo. Je to další film podle skutečné události (že nám jich ale přibývá) a je to zajímavé téma, které však bylo zpracováno tak nějak obyčejně. Tedy ono to bylo zajímavé, první hodinka se mi líbila, po té už to začalo být trošku nudnější, ale naštěstí se hned změnilo téma, kdy Margaret odešla a už mě to zase bavilo. Avšak chybělo mi tam něco, čím by ten film byl vyjímečný. Příběh byl dobrý avšak po celou dobu mě štval, respektive mě štvalo, jako Walter využívá Margaret. Naštěstí se tedy ukázala pravda. Závěrem bych dodal, že účes Amy Adams byl otřesný. :D Dávám 3,5*. ()

Jinny

Tim Burton předvádí skvělou filmařskou techniku, ale jinak nemám o jeho filmu nic moc pěkného říct. Příběh především není na celovečerní film příliš výživný. Hlavní postava Margaret má aspoň několik poloh, což se už nedá říct o jejím manželovi. Walter Keane je dost jednorozměrná postava a Christoph Waltz byl nešťastná volba. Pokud byl tenhle film zamýšlený jako výpověď o vztahu umění a umělce, tak problém je v tom, že o žádné umění nevypráví. ()

rikitiki

Když se dá dohromady workoholická kýčařka s kšeftařským hochštaplerem, mohlo by to vést k velice úspěšnému spojení. Což na pár let i bylo. Kdyby ona netrpěla iluzí, že je umělkyně, a kdyby on jí projevil více uznání. Zajímavá historka, která ztrácí tím, že nemá nadhled a dělá umění z neskutečných podbízivých mazanic. ()

Thomick

Waltz jako slabina snímku? Kdo by si to kdy doved představit, eh?! Nicméně je tomu tak... jeho Walter je fakt HODNĚ over the top, a bohužel zvládá táhnout dolu i celý delší pasáže filmu. Takovej 110% slizoun by možná nevlastním přičiněním stál za to, snad akorát kdyby byl v půlce filmu opravdu nařčen z pedofilie - jinak čistý zlo. Hlavně kvůli Waltzově postavě jsou nakonec Big Eyes čitelnější, než by měly, a ani nevyhnutelný vyhrocení situace potom nefunguje tak, jak by si jeden představoval. (Protože zápornější ultrazáporák se logicky dostává akorát ještě dál za čáru.) --- A štve mě to, vlastně i docela dost, protože potenciál to vážně mělo - to ne že ne. 1) Některá symbolika neměla chybu - viz Walterovo oko v klíčový dírce nebo krásná bilingvní slovní hříčka "senic-cynique". 2) Amy byla herecky naprosto přesvědčivá, až oscarová, a na rozdíl od Waltze se jí dostalo i solidně napsaný postavy. Líbilo se mi hlavně, že tak insecure vydržela bejt prakticky po celou dobu, i když se nálada a směřování snímku mezitim docela pružně měnily (nezřídka i ve prospěch její postavy). ()

Janek

Svěží a umírněný Burton (skoro televizní), ale chybí tomu silné (v případě Burtona autorské) momenty (takové, jako je třeba zastavení vidličky před kamennou tváří kritika umění), nejde ani tak o zápletku, jako spíš o hrdiny, a na ty se výborně kouká (Waltz i Adams!), takže film uteče bez škobrtnutí. 70% ()

claudel

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Amy Adams. Je neuvěřitelné, že v rozmezí jednoho roku hrála v tomto filmu stejná herečka jako v American Hustle tu luxusní sexy dračici. O to víc mi trhalo srdce celou stopáž sledovat, jak s tichou, neprůbojnou, introvertní šedou myškou a přitom nadanou malířkou umně manipuluje protřelý podvodník. Nesnáším nespravedlnost a tady jsem musel očima posouvat čas, abych byl konečně svědkem satisfakce. Rozhodně vítám, že hlavní role dopadly tak jak dopadly, lepší dvojku než Waltz a Adams by Burton nenašel. A překvapilo mě to i od Burtona. Kdybych to nevěděl předem, asi bych jméno režiséra neuhodnul ani z ničeho neodvodil - navíc bez dvorních herců. Na konci jsem byl dojatý, ve své výzvě dávám podruhé nejvyšší hodnocení. ()

Othello

Námět nabízí strašně moc zajímavých tématických háčků, na které by se mohl zavěsit. Pro mě je to zejména ten potenciál studie submisivních tendencí a existenciálních krizí předměstských žen v domácnosti, mezi které protagonistka patří i s tím vším day time drinking, zmateným dobrosrdenstvím a sklony k esoterice. Sympatetizující biografie, která ale nedokáže plně zakrýt skutečnost, že její aktérka není nijak zvlášť inteligentní, aktivní ani vlastně zajímavá, je pro mě skvělá filmařská výzva a dokážu si představit režiséry, který by z ní mohli udělat stěžejní dílo, jmenovitě mě napadá Andrew Niccol nebo P.T.Anderson. Burton samozřejmě toho není ani náhodou schopen, protože neumí pracovat s postavami jinak než jako s karikaturami. Amy Adams to naštěstí uhrává po svém a tu křehkou uzavřenou jalovost tiché dobré ženy v pozadí vystihuje prvotřídně. Naprosto to ale nedává miscastlý Waltz, podávající jeden z nejhorších hereckých výkonů dekády, skrze nějž zjevně prosakuje šílený odpor tvůrců k jeho předobrazu. Scéna házení sirek je jednou z nejdebilnějších, co jsem za dlouhou dobu viděl. ()

veru_needy

Příběh vypráví o rozvedené matce a malířce Margaret Keane, která po ulicích maluje portréty své malé dcery. Zde se právě seznamuje se šarmantním 'malířem' Walterem Keanem, který se Margaret svým přirozeným kouzlem vloudí do do života a zanedlouho si ji vezme. Zpočátku se vše vyvíjí mimořádně idylicky až do doby, než si její nový manžel 'omylem' přivlastní autorství jejích maleb, na nichž je na první pohled zvláštní a okouzlující to, že namalované postavy mají nezvykle vypouklé a velké oči. Walterovi se díky své obchodní zdatnosti, výmluvnosti a obratnosti podaří udělat ze značky Keane, kterou Margaret všechny obrazy podepisuje, velký kšeft. Ona je tak ale zároveň nucena před veřejností pravé autorství maleb zamlčet. Zanedlouho se ale ukáže, že Margaret nebyla jeho první obětí. Postupem čašu se totiž dozvídáme, že tento chlapík ve skutečnosti není ani malíř a ani ta osoba, kterou si Margaret myslela, že zná. Zhruba prvních dvacet minut filmu je mile, místama až kýčovitě absurdním romantickým portrétem dvou zamilovaných lidí, kteří si s růžovými brýlemi mapují růžovou budoucnost. Poté se ale pomalu přitvrzuje a vypolouvají na povrch skutečné stránky Walterovy rozdvojené povahy, zatímco submisivní Margaret se sama rozhodne podvolit a přizpůsobit Walterovu nekompromisnímu plánu jak zbohatnout. Ke konci filmu to už ale Margaret neunese a spolu s dcerou odjíždí naprosto bez ničeho, daleko od manžela, kdy později na to posbírá veškerou odvahu a veřejně řekne pravdu; že její manžel je jen sprostý lhář a že kvůli strachu se podvolila k tomu, aby její malby považoval za své. Takhle veřejné ponížení ale Walter samozřejmě neunese. Stojí si totiž za tím, že obrazy patří jemu a tak přijde na řadu soud, kde to na první pohled vypadá na nerozřešenou situaci do doby, než jsou oba, už dávno otráveným a vyčerpaným soudcem, přinuceni malovat a prokázat čí malby opravdu jsou. Fantastický film. - "I believe that you can see things in the eyes." ()

Necrotongue

Film o podnikavém hajzlovi a ušlápnuté malířce mě i napodruhé bavil. Já tedy netuším, nakolik děj snímku odpovídal skutečným událostem a je mi to vcelku jedno, protože výsledek znám a cesta k němu, kterou mi tvůrci předložili, mě nikterak nezklamala. Faktem je, že na tom měl lví podíl Christoph Waltz, jenž herecky válcoval Amy Adams stejně jako Walter Margaret, a film si z velké části ukradl pro sebe. Taky se mi líbilo, že jsem na první pohled věděl, co je na tom kterém obraze. Nejsem zrovna umělecky založený člověk, takže se mi hororové postavičky, které Margaret tvořila, líbily; já totiž patřím k buranům, kteří neocení kubismus, odmítám dlouze postávat před moderním uměním a tvářit se, že hledám hlubší smysl v něčem, co vypadá jako "umělecký" produkt, který po sobě zanechal na chodníku člověk, jenž odešel z hospody až nad ránem a jehož žaludek už tu směsici alkoholů neudržel (omlouvám se obdivovatelům Jacksona Pollocka, neberte si to osobně). Pokud jde o výtvarné umění, jsem krajně jednoduchým člověkem, proto jsem si snímek užil, a pokud nešlo jen o fikci, pak jsem poprvé v životě viděl, že by jehovisté způsobili něco dobrého. Kolik to asi Margaret stálo? / Poučení: Nejen strach má velké oči. ()

luka4615

Příběh rodiny Kean je jako takový jistě zajímavým a poutavým tématem na celou řadu hodin, nicméně Tim Burton v tomto filmovém přepisu neudržel mou pozornost ani z poloviny celé stopáže čítající 106 minut. Celý film působí až podivně roztěkaným dojmem, ve kterém je předvídatelná skoro každá scéna či dějový zvrat a celé to nemá skoro vůbec žádný emoční spád. Jako jediný světlý element filmu je zde skvělý Christoph Waltz v roli manipulátora, který celý film táhne vpřed a dodává filmu alespoň nějakou "šťávu". Jinak nic jiného než ubíjející a předvídatelná nuda. ()

Beastmaster4

Neskutečně skutečný příběh. Dramatická životní událost v krásném provedení Tima Burtona. Jsem rád, že jsem si tímhle snímkem rozšířil obzory a že jsem na Tima nyní dal....jinak ho moc v poslední době v lásce nemám :-) Waltz opět naprosto bombovej a Kidman....no tu já prostě miluju :-) Mimochodem, proč jí nevidím mezi herci??????!!!!!!!!!! ()

Coleator

Waltz hraje skvěle, jenže celý příběh má tolik nelogických míst a je natolik průhledný, že větší počet hvězd dát prostě nemohu... ()

Morholt

Neburtonovský Burton klouzající po povrchu a ignorující emoce. Tak trochu by se dalo říct, že téměř zazdil solidní námět, ale to by nesměl mít po ruce Christopha Waltze, který svým, místy až šaškovským projevem celý film v pohodě táhl a dělal z něj občas solidní komedii. Jen si nejsem jist, že to bylo Burtonovým záměrem. Naopak u Amy Adams mi přišlo, že to chce mít co nejdřív za sebou a film tak nějak "odchodila". No čekal jsem víc, ale dalo se to. 60% ()

Handle

Špatné to nebylo, nicméně chyběla gradace - čekal jsem trochu epičtější závěr. Bylo to prostě až zbytečně moc neambiciózní, takový klasický životopisný film bez většího dopadu, což mi zrovna u Big Eyes přišlo trochu škoda... ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona