Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

Lucjen

Opäť film, ktorému som sa vyhýbala odkedy bol uvedený v kinách. A potvrdilo sa mi zas a znovu, že som odsúdila nesprávny kúsok. Nenútený začiatok 15. júla rozvíjajúci nevšedné priateľstvo. Anne Hathaway a Jim Sturgess boli jedným z najlepších, možno najlepším ladiacim párom vôbec, ktorý som mala šancu vidieť. Dokonalé herecké výkony a iskrenie, ktoré nemôžete prehliadnuť. Každým 15. júlom sa Emma a Dexter menia, raz sú v živote hore, raz dole... A nakoniec zistia, že to šťastie mali celú dobu pred sebou. Zaskočilo ma, SPOILER: ako to šťastie skončila havária, čo ma maximálne sklamalo:SPOILER, no film si to žehlí dojemným koncom. Zostáva mi sa iba Scherfig, Hathaway a hlavne Sturgessovi ospravedlniť, že som film odkladala tak dlho. ()

TominoLa

Nevím jak bych ten film hodnotil, kdyby tam hrála jiná dvojice. Určitě bych šel níž. Anne s Jimem jsou totiž naprosto excelentní. To je radost ty dva sledovat. I slza mi ukápla. 7/10 ()

Skip

Není to špatné, rozhodně žádná nuda a celkové pojetí filmu je docela i originální. Kdo nebude čekat nějaký extra filmový zážitek, určitě nebude zklamaný. ()

Dont

Dokonale fungující chemie mezi Jimem Sturgessem a Anne Hathaway mě úplně pohltila, jen jsem se obával, jakého rozuzlení se dočkám. Skutečnost předčila moje očekávání, takže spokojenost i s uzavřením příběhu. Pobavily mě fajn hlášky Em a zejména otce Dextera, který sice na plátně moc nepobyl, ale když tam byl, tak perlil. Pohlednou tvář Anne lze jen těžko zamaskovat, takže navzdory nevkusným brýlým jsem měl zpočátku trochu problém s její prezentací jako ošklivé prudérní stydlivky, tolik asi jediná výtka k filmu. Naopak takový Rafe Spall se moc snažit nemusel, aby docílil efektu neschopného antisexuálního suchara. ()

kajas

Tak nějak nevím, co si o tomto filmu myslet. Herci se svých rolí zhostili dobře, jejich lásku jim přejete, ale.. čekala jsem asi více emocí, chybělo mi detailnější prokreslení vztahu Emmy s Dexterem, zkrátka jsem poněkud zklamaná. Hudba Rachel Portman ovšem nezklame nikdy, nádherná jako vždy. ()

Reesam

Jeden z nejhezčích romantických filmů. Vsadím na trh svou kůži, že jednak díky předloze, kterou si chci přečíst a kterak kvůli dvěma talentovaných herců. Že jsem si film stáhla v angličtině s anglickými titulky mě odradilo od toho, se na film podíval, však v zápětí jsem si to rozmyslela, přece jen děj zní zajímavě. A nelituji! Opravdu kouzelný film, kdy jsem při nečekané scéně brečela, protože Sturgess zhrouceného manžela hraje opravdu skvěle, nenechalo mě to chladnou. A takový konec jsem opravdu nečekala, přece jsem tak nějak doufala v hollywoodské klišé. Závěr sám o sobě byl zajímavý, trochu rozbortil vše, v co jsem celou dobu věřila a následně znovu, takže to ve mně zanechalo zvláštní pocit, a to se mi stává málokdy. ()

GILLWANDER

Celkom znesiteľný romantický film s hlavnou herečkou Anne Hathaway, ktorú v obľube príliš nemám. A taktiež ani toho chlapíka veľmi nemusím. No pozerateľné to bolo, ale pre mňa príliš presladené a dosť šablónovité. Asi preto, že som to už nikde predtým videl. Možno iba útržky. Hlavne treba uznať, že to svoj účel splnilo a bežný divák, ktorý si aspoň trocha potrpí na romantických filmoch si príde bez debat na svoje. 70% ()

jezurka42

"Whatever happens tomorrow, we have today Muž a žena. Přátelství či vztah. Jeden den nebo na celý život? Všechno nebo nic? Svět je plný paradoxů, odmítání a zmítání se. Život je úžasný, ačkoli někdy těžký a mnohdy neskutečně zákeřný. Díkybohu. ()

berusche

Nerada, ale musím! I když jsem se zpočátku bavila a podle traileru očekávala celkem slušný romanťák, tady bohužel kolísá decentně průjezd časovým sledem (decentně hodně). Partneři se neschází, jak je deklarováno, pouze jeden den v roce, naopak, tahle původní myšlenka se tu trochu ztratila (oni se ten den někdy ani nevidí nebo taky některé roky přeskočí). Stejně tak ani nemůžeme říci, že by zůstávali jen přáteli, nakonec, jejich hledání nových cest mě taky příliš nevzalo. Celému snímku korunuje závěrečná cyklistická scéna, která stojí za starou ohratelnou a očekávanou bačkoru. ()

Fíla

Nejkrásnější na tom je, jak se dokáže krásně vyvinout jejich vztah mezi sebou úplně od začátku. Nesmíme se divit, když u podobně vypadajících filmů se děj rozvíjí pomaleji. Celou dobu, už od začátku předvídáte jak to dopadne a když zjistíte, že máte pravdu, tak scénář přidá ještě o kapitolku více. Oba dva herci zahráli snad nejlépe jak jsem dosud viděl. Jejich životy se vzájemně proplétaly 18 let. Velice dobré zpracování v podání ne příliš známé paní režisérky. 8/10 ()

Beagle

Jeden den ve filmové podobě tak jako mnoho filmů před ním těžce doplácí na kvalitu knižní předlohy, podle níž byl natočen. Podobně jako například v případě Mandolíny kapitána Corelliho redukuje původní poetickou a osudovou "love story", která sahá napříč několika desetiletími (v případě Corelliho i válečnými konflikty a historickými zvraty), pouze na ilustrace vybraných situací, které, ač hezké a sympatické, dohromady nevytvoří skládanku osudového vztahu Em a Dexe tak, jak ji David Nicholls stvořil na papíře. Spousta scén trpí zredukováním dialogů na proklamace, dopisy, které si Em a Dex vyměňují vzaly za své zcela. A sebevíc se Anne Hathaway s Jimem Sturgessem (a Patricií Clarkson v roli Dexterovy matky) mohou snažit, poetiku knihy tenhle film vystihnout nedokázal. Dávám za 3, netvrdím ovšem, že film neobstojí daleko lépe u diváka, který knihu nečetl. ()

BitlDjus

Nejlepší okamžik z celého filmu je ten, když jsem zjistil, že hlavní hrdinka na pláži čte knihu Nesnesitelná lehkost bytí od Milana Kundery! To tenhle snímek vyhouplo výš o půl hvězdy, a nedělám si legraci. ()

M.i.k.e

hodně.hodně mě navnadil trailer a snad právě díky tomu je to nakonec "pouze" za 3.One Day,ačkoliv pracuje s mnoha klišé romantických snímků je v mnoha ohledech docela zákeřný a tam kde si divák myslí že ví,tak se nakonec ukáže,že neví a konec tomu ve finále nasadí korunu.Hlavní dvojice byla zvolena dobře a i přesto,že mi Sturgessův Dexter lezl hodně na nervy,celkově jsem jim docela fandil.Suma sumárum,One Day není špatný film,ale už samotný žánr je tady lehce zavádějící.Humoru není mnoho a romantika by mohla být doprovázena větším množstvím emocí...70% ()

Chen

Velice sympaticky obsazená romantika, která je relativně netradičně koncipovaná, i když se nevyhnula pár klišé. Ale vzala mě za srdce, ne, že ne, ovšem stopáž byla na můj vkus trošku přepálané a některé pasáže se zbytečně táhnuly. 7/10 ()

Havaj8

Původně a vlastně v průběhu filmu jsem tomu filmu chtěl dát pouze 2 hvězdy, přišlo mi to jako lacinej film, kdy dokola opakujou jeden den rok po roku. Kdy se stalo tohle a tamto a vlastně dávno bylo jasný jak to dopadne. Ale posledních 15 minut mě překvapilo, proto 3*. ()

Nifgai

Chvilkami mi tento snímek dával dějově dost zabrat. Zorientovat se co se stalo a hned skok o nějaké roky do předu nebo na konci naopak do zadu. Rozhodně se mi to líbilo a poplakala jsem si i přesto, že jsem čekala co se stane. Mám hrozně ráda herečku Anne Hathaway a byla zde naprosto úžasná! ()

peiton

Môže existovať skutočné priateľstvo medzi mužom a ženou?Nie je to skôr láska?Ako vidím, názory na ňu sú rôzne...asi tak ako celý dej...ja ju hodnotím pozitívne..páči sa mi ako autor poňal zmenu 2 odlišných ľudí..ako sa menia a dospievajú..ako sa mení ich vzťah k sebe a svetu, ich myšlienky a názory, priority...asi ako každému človeku..a to všetko cez jeden deň v rokuTáto dráma ma hlavne zaujala tým, že zachytáva naozaj dosť dlhé obdobie života. Dvadsať rokov počas ktorých sledujeme ich osud,si budú vzájomne prenikať do srdc,zbližovať sa aj vzdalovať,aby nakoniec pochopili,že najšťastnejší sú,ked sú spolu...Tento príbeh je nádherný,má hlbokú myšlienku,no na druhej strane nie je žiadny sľadák,neponúka divákovi žiadny happy-end..Ten smutný koniec bol nečakaný,ale romantika musí niekedy končiť aj takto... ()

Aljak

Skutočne skvelo poňatý film, a to najmä svojou schémou jedného a toho istého dňa, ktorý je vystrihnutý z celého roka. Proste človek len sleduje 15.júl v ročných intervaloch a postupne si domýšľa, čo všetko sa za ten čas vlastne udialo. Takže najmä toto je prvoradá vec, ktorá na filme upúta. Našťastie to nespadá do zbytočných klišé (aj keď ani o tie núdza nie je). Bolo úžasné sledovať dvoch ľudí, ktorých vzťah balansuje na hrane priateľstva a Lásky (a to sa často určite stáva aj mnohým z nás v reálnom živote). Tento film mal v sebe proste to čaro, ktoré ja vo filmoch vždy hľadám. K tomu veľmi príjemná hudba, a mnohé zvraty v deji, ktoré dodávajú parádnu dramatizáciu udalostí a následností. Naozaj výborné - jedna z tých lepších romantických drám, aj s prvkami (tragi)komédie. ()