Parodie na detektivní příběhy o šlechetných lordech a nebezpečných zločincích... V pražském Smetanově divadle probíhá představení Bizetovy "Carmen". Postarší hudebník Emil (O. Nový) hraje na bicí nástroje, a má proto dost času, aby mezi jednotlivými úkony mohl číst román Fantom Morrisvillu. Jako sir Hanibal tak ve svých představách prožívá velká dobrodružství: Hanibalovy svatby s krásnou Clarence (K. Fialová) se zúčastní i inspektor Brumpby (J. Marvan) a mladý kriminální reportér Allan Pinkerton (V. Olmer). Po obřadu se objeví v Clarencině pokoji její bývalý manžel, považovaný za mrtvého, dobrodruh a zločinec Manuel Diaz (W. Matuška). Ten se chce zmocnit Clarence, ale především jejího majetku, kterého by nabyla po smrti svého nového manžela. Proto začne Diaz usilovat o Hanibalův život… (Česká televize)

Pitryx

Krásná věcička s komickými okamžiky a super hláškami. Dvacítku strhávám za zbytečné hudební výstupy. ()

MirkaP

Jako dítě jsem měla ráda tu tajemnou atmosféru a rodokapsový humor. Navíc jako vášnivému čtenáři pod lavicí se mi moc líbil ten motiv čtení mezi notami. ()

macetoma

Tak tohle se moc nepovedlo, doporučuji jen ortodoxním milovníkům suchého anglického humoru. Záchvaty smíchu se nekonaly, párkrát jsem se jen lehce pousmál. I přes krátkou stopáž jsem se díval na hodinky, kdy už to utrpení skončí. Hudební čísla to celé zpomalují a působí tam jak pěst na oko. Oldřich Nový se moc nepředvedl, už mu asi docházel dech. Nejvíce snad pobavili pánové Kostelka a Skopeček ve svých roličkách. Waldemar Matuška tentokrát vysloveně zklamal. Myslel jsem, že je to parodie na úrovni Limonádového Joea, ale není tomu tak. Dvě hvězdy. ()

krokodlak

Bohužel spíše opomíjený parodický klenot je především skvělou příležitostí pro Oldřicha Nového a jeho noblesní komiku. Výborný je rámec s koncertem orchestru a čtoucím si hudebníkem. Vít Olmer zde potvrdil, že v 60. letech byl výborný herec, který dokázal držet krok s největšími legendami. Atmosféra je velmi pečlivě budována, hlavně tajemné sklepení ()

DeDanu

Skvostná parodie na hloupoučké romány s bojovně vysunutými bradami, nespoutanými pohledy, bušícími srdci, tajnými zámeckými chodbami, naprostými klaďasy či záporáky... S Limonádovým Joem správná dvojka. A třešničkou na dortu jest i zde pan Waldemar! Jak ten zpívá! A ten pan Fisher, co složil texty písní pro Manuela Díaze, toho bídáka s hudebním nadáním, zaslouží velkou jedničku. ()

cinema_cz

Parodie na strašidelné brakové příběhy a zároveň autentické vyznání lásky k ním. Jedinečný Oldřich Nový. 80 % (Ci 03/2008) ()

subic

Prostě fenomenální Oldřich Nový a vedle něho 36letá dračice Květa Fialová. A taky Marvan jako detektiv, Matuška jako padouch, mladý Olmer jako nalezený syn. ()

mac000

"Pozapomenutá perla čs. kinematografie "(Sud) nebo "unavená parodie" (Radko) ? Tak trochu mezi, ale díky O. Novému lze shlédnout i opakovaně ()

Lewaso

Neznám film, kde by hrál Matuška a byl to propadák. Lump a rozverník na svém místě. A samozřejmě aristokrat Oldřich Nový - taky záruka maxima hvězdiček. ()

George.Camel

Po Pytlákově schovance a Limonádovém Joe, s kterými bývá tento film srovnávám, patří tato parodie detektivního romantického hororu k mým oblíbeným filmům s Oldřichem Novým. Po několika letech, kdy hrál vedlejší role v několika filmech a čekal na velkou příležitost, si v tomto příběhu zahrál dokonce hlavní trojroli, člena divadelního symfonického orchestru, Sira Hanibal Morrise a také Fantoma Morrisvillu. Ve filmu zazní několik písní Waldemara Matušky, neboli uprchlého zločince Manuela Diaze, jenž se snaží najít svou bývalou milenku Clarence (Květu Filalovou) a získat rodinný poklad Sira Morrise. V tom se mu snaží zabránit Inspektor Brumpby (Jaroslav Marvan), mladý novinář Allan Pinkerton (Vít Olmer) a doktor Stolly (František Filipovský). V jedné z vedlejších rolí Lady Whiteové si zahrála Nataša Gollová. "Pro roli se hodila, byla už postarší dáma a báječná herečka, takové se už nerodí ..." tvrdí o ní režisér B. Zeman. O hlavní roli režisér říká: "Jedině Oldřich Nový uměl zvládnout salónní projev, který postava Sira Hanibala vyžadovala v první řadě!" A o čem film pojednává? Zaposlouchejte se do úvodní předehry Carmen, do libého hlasu Oldřicha Nového, který si během divadelního představení čte detektivku, jakoby lhostejně hraje na své hudební nástroje a se zamračeným výrazem vypráví tajemný příběh Fantoma z Morrisvillu … ()

patsandor

Má nejoblíbenější parodie se skvělými herci. Hlášky a absurdita jsou zde na jedničku. Já se při tomto filmu vždy velice bavím. ()

PetrJulian

Moc jsem od toho nečekal, ale byl jsem příjemně překvapen. "Vyloučíte-li všechny, kdož útok spáchat nemohli, dospějete k závěru, že útok mohl spáchat kdokoli jiný." ()

Rick

..Nedbejte toho, jak vypadá - ve skutečnosti vypadá hůře.... Umřete tady zaživa!!!... Mnoho perfektních detailů, možná lehce přeplácaná kombinace muzikálu, parodie a B filmu par excellence. Přál bych si jen oživit Nového, Marvana a spol. a takových filmů natočit ještě dalších sto. Mihnou se zde i Gollová, a dokonce i pan Tau! Janu Novákovou jsem zatím znal jen z Nebeských jezdců a musím říci, že osud tohoto kouzelného stvoření je jedinou smutnou myšlenkou, která se mi mihla hlavou při sledování Fantoma. Jinak velmi příjemná zábava. ()

garry

Jedna z nejlepších parodií. Lubo Kostelka jako fakír s pilníkem přiostřuje hřebíky: Stelu si lože :-). ()