Parodie na detektivní příběhy o šlechetných lordech a nebezpečných zločincích... V pražském Smetanově divadle probíhá představení Bizetovy "Carmen". Postarší hudebník Emil (O. Nový) hraje na bicí nástroje, a má proto dost času, aby mezi jednotlivými úkony mohl číst román Fantom Morrisvillu. Jako sir Hanibal tak ve svých představách prožívá velká dobrodružství: Hanibalovy svatby s krásnou Clarence (K. Fialová) se zúčastní i inspektor Brumpby (J. Marvan) a mladý kriminální reportér Allan Pinkerton (V. Olmer). Po obřadu se objeví v Clarencině pokoji její bývalý manžel, považovaný za mrtvého, dobrodruh a zločinec Manuel Diaz (W. Matuška). Ten se chce zmocnit Clarence, ale především jejího majetku, kterého by nabyla po smrti svého nového manžela. Proto začne Diaz usilovat o Hanibalův život… (Česká televize)

El Loco

Čiernobiela česká paródia na britské dobrodružné romány (A.C.Doyle, A.Christie). Niekedy to bola celkom sranda, ale väčšinou som sa dosť nudil. Vadilo mi hlavne príliš veľa Matuškových pesničiek. Najlepší bol policajt zo Scotland Yardu v podaní J. Marvana. ()

bolan

Československá old-schoolová kinematografie má svoje zapomenuté klenoty, na které se vždy ráda podívám. ()

J R C Pecuchet

Skvělá hudební komedie, která je postavena na typickém anglickém humoru. Repliky jako : " Dnes již nekrmit " nebo " Pošta pane " dnes již zlidověly. Zde si Oldřich Nový po dlouhé pauze opět zahrál polohu, která mu seděla ze všeho nejlépe. ()

Fifer

Film jsem shlédl po doporučení z čsfd a byl jsem zklamán. V žádném případě to není tak vtipné jako Limonádový Joe. Tu a tam se objeví nějaký dobrý fór, ale většinou je to slabota. ()

mh.mail

60% - Člen orchestru si při opeře čte brakový román a prožívá tak příběh tak říkajíc na vlastní kůži. Podobné entrée bylo později použito i ve filmu Adéla ještě nevečeřela, i zde šlo o čtení pokleslé literatury za zvuků koncertní melodie. Fantom není špatný film, ale v porovnání se zmíněnou Adélou poněkud méně zábavný, i když i zde je nemálo gagů a vtipů. ()

HH

Zpívající Manuel Waldemar Matuška a jeho Alelujá zakončené střelbou...co víc k tomu dodat. A vezmeme-li v úvahu ještě výkon Víta Olmera coby Alana Pinkertona, vycházejí nám z toho jasné čtyři hvězdičky. Ovšem vrcholná scéna je první vstup Františka Filipovského do podzemí...vzpomeňte na to ticho, z něhož se ozve jenom plesknutí facky :-) ()

RedDuck

Fantom Morrisvillu je oddechovou komedií s řadou hvězd československého filmu. Některé hlášky byly super, s písničkama už to poněkud kulhalo. Celkově však koncentrovanost opravdu dobrých hlášek a těžba z prostředí nebyla taková abych dal více hvězdiček. Pro mě narozeného ani ne před 30 lety je vtip příliš decentní na to abych se bavil hodinu a půl. ()

GMVajgl

Velmi milý a vtipný film, který lze lehko přirovnat k Limonádovému Joeovi (1964) - sice odlišná zápletka, zato podobné rozuzlení, stejní nebo podobní herci a podobný vibe. Kvůli tomu asi skončil Fantom Morrisvillu v jeho stínu. Pár chyb se najde - ke konci už to přeháněli s těmi karate omračujícími seky do zátylku, bylo jich aspoň tucet! Zaujala mě kouzelná Jana Nováková, která by bývala mohla zatočit s československou filmovou scénou, kdyby ji nezavraždil vlastní žárlivý snoubenec. Bylo ji pouhých 20 let. ()

domirovec

Frajer z Morrisvillu si zahrál v jedné z nejlepších českých parodií, která se zároveň řadí mezi legendární trojici českých komedií/parodií - Pytlákova schovanka // Limonádový Joe // a právě Fantom Morrisvillu. Je pravda, že zde byl trochu větší potenciál na více, řekněme.. šílených a bláznivých momentů a scének, ovšem na ten anglicko-šlechetný styl, který se zde paroduje ten pomalejší přistup samozřejmě více sedí. Je to ale velice dobrý snímek. Jo a mimochodem, vidět Oldřicha Nového už takhle staršího bylo takové docela smutné. 4/5 ()

horovska

Tři hvězdy za skvělé písně a senzační herecké obsazení. Pravda, že ty hudební vložky působí poněkud samoúčelně. Některé chvilky byly sice k sežrání - tento typ humoru mne baví, jenže bylo to "řídké" a mezi tím k uzoufání nudné a zdlouhavé. Skoro se mi nechce věřit, že jsem u filmu strávila jen 90 minut - připadalo mi to mnohem delší. Určitě se ale především tvůrci filmu - herce nevyjímaje při natáčení královsky bavili - a z některých scén je to znát, že hrají tak trochu spíš na sebe a pro sebe. Bohužel. ()

tranquill

Na film jsem se po létech těšil, ale nyní mi přišel nezajímavý, včetně zpívaných vložek. A to bez ohledu na zúčastněné herecké hvězdy. Až závěr trochu napravil reputaci a bavil jsem se. ()

Schlierkamp

Československý film parodující brakovou literaturu odehrávající se v ponurých anglických šlechtických usedlostech s tajnými chodbami a staletými tajemstvími. Starý Hannibal Morris v podání O. Nového, majitel rozlehlého sídla, se chystá pojmout za svou choť mladou Clarence (K. Fialová v její typické málomluvné, pouze tesknivě se tvářící póze), avšak do svatebního veselí zasáhne uprchlý trestanec a bývalý Clarencin milenec Manuel Díaz, kterého ztvárnil vynikající populární zpěvák W. Matuška, jehož herecký talent byl zcela zjevný. Zejména mě zaujalo jeho vystoupení úplně na konci a jeho závěrečná píseň. Svatby se též zúčastnil policejní komisař J. Marvan a charismatický novinář Alan Pinkerton (V. Olmer), jenž má z oné události vytvořit reportáž a který se může pochlubit detektivními schopnostmi, jimiž převyšuje zmíněného komisaře. V příběhu dochází ke zvratu a k domnělému skonu lorda Morrise a Matuška má volnost k provádění krádeží a jiných nekalých činností. V závěrečné dramatické části, která se odehrává za zdmi okázalých komnat v tajné chodbě a která trvala příliš krátce, se objevuje onen Fantom snažící se zastavit Díazovi jeho počínání. V této části dochází k souboji mezi Díazem a Pinkertonem, jenž však působí velmi nevěrohodně až směšně. V dalších rolích této filmové parodie se objevil F. Filipovský jakožto rodinný lékař, N. Gollová jako ošetřovatelka v ústavu, sluha J. Skopeček, indický krotitel tygrů L. Kostelka a neznámá mladá žena Maple, jíž učaroval Pinkerton svou udatností. Celý příběh je ohraničen záběry na O. Nového coby člena orchestru, který je během koncertu plně zaujat četbou sešitového románu nesoucího název filmu. Domnívám se, že se filmu vyskytuje příliš mnoho zbytečných postav, které děj činili více nepřehledným. Bohužel shledávám, že film pana B. Zemana na mě neměl očekávaný účinek, neboť některé scény stěží navazují na předešlé, myšlenkové postupy některých postav jsou pro mě záhadou, postava Fantoma nebyla vysvětlena vůbec a celkově na mě film neudělal dobrý dojem a pokládám ho spíše za slabší. ()

GIK

Nezasmál jsem se snad ani jednou. Nejhezčí je začátek s operou Carmen. Pak to padá k laciným vtípkům: dva chlapi civí chlípně na sekretářku, které spadne šanon. Mladší si neváhá kvůli tomu lehnout na stůl, aby měl lepší výhled na poprsí. Podivné vtípky: čokl má pít na svatbě víno. Slabé písničky (kromě jediné). Nejvíce mě asi zaujala půvabná Jana Nováková. Není bez zajímavosti datum jejího údajného úmrtí: 3.12. – to je 33 jak ze Zednářské učebnice. Celkově ale velká nezáživná slabota. Hlášky: „Tato dáma se objevovala vždy o Vánocích.“ – dojemná socialistická propagace Vánoc. „Sklízela veliké úspěchy na obou polokoulích.“ – vesmírná propaganda. „Alan má jen víru v sama sebe.“ – ateismus. „Že v nás žije Darwinova teorie… svět je z kočičin a volovin.“ – propaganda EVILuce / přiznaná pravda. „Ať mě všichni čerti odnesou.“ Symbolika: „Pachatelem je muž vysoký šest stop, tři palce.“ – 3x6; 45:03 – Filipovský, merkel sign; 1:04:25 – globus?; 1:13:56 – 1:14:15 Marvan – učebnicová skrytá ruka (20 vteřin!). ()

haWranka

Dlouho jsem se tak nepobavila. Začla jsem koukat a vůbec jsem nevěděla na co, ale ten humor mě dostal okamžitě (zvlášť proto, že tak ráda čtu brakovou literaturu:). Waldemar Matuška byl nejlepší padouch. Ale mě si naprosto získal Oldřich Nový u bubnů. ()

Enterprise

Parodie, která pobaví, ale díky pozvolnému tempu (přece jen herci už nejsou vesměs nejmladší) si vybírá i nudnější momenty. Celý film jsem přemýšlel, kdo může být ta krásná blondýnka po boku Víta Olmera a proč jsem neviděl v žadné další známé filmové roli. Nedalo mi to, podíval jsem se zpátky na úvodní titulky, ale jméno Jana Nováková mi teda nic neříkalo. Nakonec jsem si vyhledal její jméno tady a ... je to skutečně moc smutné, ta holka by to dotáhla hodně daleko, kdyby měla šanci (nebo respektive, kdyby ji někdo dal šanci žít). ()