Eugenia „Skeeter“ Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti – ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí – i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění. (oficiální text distributora)

actor-SP

Nepovedal by som, že film zväčša odmietajúci hudobné podfarbenie v dramatických scénach. Film, ktorého réžia nie je nijako typická a veľa ďalších skutočností, vo mne vzbudí taký ohlas. To, čoho sa The Help drží, je príbeh a jeho message. Asi práve preto vám dôjde až nakoniec, prečo je to celé posadené v tejto atypickej rovine. Scény ako "zjedz to hovno!" budu v mojej filmovej pamäti rezonovať dlhý čas. Ak chce OSCAR aj nám ostatným dokázať, že vie oceniť kvalitu a originalitu v jednom, že sa dokáže oprieť o silné témy (veď o tom predsa filmy sú), potom by sa malo zopár sošiek újsť aj Čiernobielemu svetu. ()

BlueG

Keby tento film vznikol na Slovensku, by po tých dvoch hodinách rozprávania tak ťažkého príbehu, bolo celé publikum na prášky. Vďakabohu to tak nieje a pasážami filmu som sa nemusel prehrýzať ale hltal som ich jak Minnyn tvarohový koláč s hovnom či bez hovna (osobitný potlesk za tú scénu). Osobitný potlesk patrí aj Emme Stone a jej luxusným xichtom o ktorých sa mi dúfam bude aj snívať, a ak nie, pozriem si ten film ešte raz. Kľudne aj zajtra. ()

SiMMaS

Užila jsem si ho od začátku do konce. Působil na mě nenuceně, přirozeně a autenticky, čehož si u filmů cením nejvíc. Velký příběh, který byl dobře natočený. Až na pár kýčovitých linek ve scénáři, které se dají snadno odpustit je to věc propracovaná. Poměrně mě to nadchlo a dokonce občas i ukápla slza. Připadá mi (ačkoliv doufejme ne v této míře) je téma stále aktuální... Rozhodně doporučuji! ()

Torgal

Herecký koncert pri ktorom som opäť zas zabudol na čas a bol prekvapený, že tých 140 minút ubehlo tak rýchlo. Príbeh je síce schematický a "čiernobiely", ale film si ma získal svojimi skvelými postavami a precíznou réžiou, takže nejakú tú dávku vykalkulovaného sentimentu som mu blahosklonne odpustil. 8+/10 ()

dandislav1991

Neuvěřitelně dobrý film! Místy plný úzkosti a místy se člověk směje, nevím, ale tohle má právo v žebříčku TOP filmů zůstat. ()

VerenaLord

Málokdy se vidí snímek zobrazující i ty nehezké stránky minulosti lidstva. Bylo to vtipné, smutné, pravdivé, černoši měli nakonec sílu a oporu v místní spisovatelce, která jim pomohla ke zrušení jejich méněcennosti. I záporné role byly místy tak věrohodné, že z toho běhal mráz po zádech! ()

vojnov

Strašně silný a přesvědčivý film, který vás nutí kroutit hlavou nad tím, čeho teprve před necelými sty lety byli a možná ještě dnes někde jsou lidé schopni. ()

Deb

Z tohoto filmu jsem měla opravdu sliný zážitek. A navíc ještě když se to dělo teprve nedávno. Černošské herečky zaslouží můj obdiv, moc pěkně zahrané. ()

bararich8

Tak to bylo něco. Pořádně zpracovaný film od A do Z. Skvělé herečky - ty co mají být nepříjemné, jsou nepříjemné, když mají vzbuzovat soucit, tak ho vzbuzují a tak dále, prostě krása + Emma Stone (co to s ní provedli :)) Je super, jak si tenhle filmek dokáže pohrát s vašimi emocemi. I samotný námět je nesmírně zajímavý a hodně táhne. Pokud bych měl něco vytknout, tak snad jen trochu rozpačitý konec, prostě jsem čekal nějaké konkrétní zakončení, ale je dosti otevřený, což na mě působilo trochu nepřirozeně. 5* ()

jsemzuzu

Dokonalost !!! dechberoucí scény, kamera, hudba a scénář.... o hereckých výkonech ani nemluvím... jeden skvost vedle druhého... :) palec hore a nejlíp Oscara k tomu ;) ()

Eilean Donan

Tak nejak to bolo a kto neverí a kto z toho robí rasisticko-podvraťácké závery, nech si prečíta kritických súčasníkov tej doby, historické pramene, alebo sa lepšie nad filmom zamyslí, že či je naozaj všetko tak, ako sa javí. ()

Dejvid007

Pro mě milý oscarový film s hlubokým příběhem a tím, jak se věci ve skutečnosti opravdu mají. Výkony herců jsou bravůrní a Emma Stone zase předvedla, že z ní něco opravdu bude(Gangster squad si nenechám ujít). Milé, pěkné, napínavé, umělecké, poučující.... 80% ()

katmandzoo

ako ďaleko dokáže zájsť ľudská zloba a vyvyšovanie sa nad ostatnými?..majú bieli právo na to, aby zaobchádzali s černošskou rasou ako so svojimi poddanými?..je vôbec spravodlivé, aby ľudia s čiernou farbou pokožky trpeli celý život a boli neustále ponižovaný?..aj na tieto otázky odpovedá film s názvom "The Help", ktorý siahol po veľmi vďačnej a čoraz aktuálnejšej téme, ktorou je rasizmus a ľudská neznášanlivosť..veľmi pekne vykresľuje pohľad na spoločnosť, v ktorej je na vrchole rebríčka biela rasa a tá čierna je zasa niekde úplne na konci, odsúdená na službu bielym..film pojednáva o skupinke černošských slúžok, ktorých hlavným poslaním je starať sa o blahobyt bielych paničiek, ktoré si svoju nadvládu evidentne užívajú..nájde sa však jedna, ktorej táto nespravodlivosť nedá spať a rozhodne sa, že s tým niečo urobí, napíše knihu s výpoveďami všetkých slúžok, ktoré už ďalej nevládzu a práve v tejto knihe vidia svoju šancu na lepší život, na nový začiatok a koniec neustáleho otroctva..predsa nie je normálne, aby černošskí ľudia mali svoje vlastné záchody, len aby náhodou nenakazili ostatných ľudí nejakou vážnou chorobou..film sa tejto problematiky drží výborne a skvelo vykresľuje precítenie hlavných postáv..pri jeho sledovaní si až človek častokrát kladie otázku, ako je vôbec možné, aby na svete existovala taká nespravodlivosť, resp. ľudia, ktorí ju páchajú..nemôžem dať inak než 5*, pretože takéto filmy s hlbokou myšlienkou ma neskutočne bavia..pre mňa jeden z najlepších filmov roku 2011.. ()

LadyEsik

Na tento film jsem se dlouho těšila, protože mě v kině velmi zaujal. Netušila jsem, že to bude tak blízká historie, kolem roku 1935, přitom z jiných zdrojů vím, jak špatné to pro černochy v Americe v té době bylo. Než jsem film viděla, četla jsem pár hodnocení, jak je na něm příliš znát, že je hollywoodský. Nebo, že je po této stránce skvěle zvládnutý. A je to pravda, je to film natočený přesně podle pravidel. Dobrý příběh, dobré vyprávění, které člověka napíná, protože nechává mnoho věcí nevyřčených a dozvídáme se o nich až v průběhu. Postavy jsou docela typické, ale všechny – hlavně ty mrchy – zahrány skvěle. Film trvá 2,5 hodiny a já si ani neuvědomila, že to trvá moc dlouho. Vše je vážně pěkně naservírované, stále drží v pozornosti, nic neruší. ()

cerbygerby

Nechápu proč by toto mělo mít oscara.. jo jasný je to tím že tu je rasová diskriminace, bělošky v té době opravdu s těma černoškama mávaly... ale jako film nic moc....nedokázalo mě to vtáhnout, poprvé jsem i usnul a musel dokoukávat jiný den.. celkově tedy za mě jen slabý průměr...3* a 50% ()

pepa3rd

Někdy možná budete mít pocit, že film ukazuje svět příliš černobíle, a nemá to co do činění s barvou pleti, ale to nic nemění na tom, že i film bez násilí a vražd dokáže podat pohled na historii rasismu velmi emotivně a možná i mnohem lépe. Místy budete možná kroutit hlavou, trochu se bát, držet jim palce, ale hlavně prožívat děj až do konce. 75 % ()

ortoncz

Film o vážném tématu. Emma Stone se dá říct za jediné známé jméno. Scénář slušný , dává to smysl. Ale některé vedljší linie mě tolik nebavily. 80% ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů