Eugenia „Skeeter“ Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti – ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí – i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění. (oficiální text distributora)

Elbarto08

Asi jsem hrozně povolil a zcitlivěl, ale film mě dostal. Je krásnej, je silnej, je dojemnej....Emma Stone zazářila, chytil jsem se ji a nepustil. Věřil jsem ji, smál jsem se s ní a Celie byla asi ta nejhodnější žena v Jacksonu. Je vidět, jaký byl národ kdysi sviňácký. Asi bych si měl přečíst knihu.... ()

Wargoo

Vynikajúci film. Myslim, že som si splnil povinnú a velice príjemnú povinnosť, pretože tento snímok bude (dúfam) nominovaný v nejakej vážnej kategórií na Oscaroch, a ja sa snažím vždy pozrieť všetko nominované. Že 146 minút je dlhý film ? Ale kdeže... Taká nudná Austrália by mohla rozprávať ! Tu mi to všetko krásne plynulo, že samotnú dĺžku som si ani neuvedomil. Za srdce ma chytili všetky príbehy, a postavy v podaní herečiek mi ožívali pred očami, predpokladám že kvôli tomu, že každá postava bola zahraná bravúrne... bez výnimky ! Silný príbeh o silných ženách... 5*****, tiež za neobohranú dobovosť a tematiku ! 82,114% ()

Rokle

Moc hezky natočené, s důrazem na dobu a situaci, ve které se to odehrává. Nikdo z hereckého obsazení nevyčnívá, což je jen dobře, protože ten hrozný svět je možné vnímat reálněji. Mladá Howardka hraje po krátké době další záporačku (ještě mnohem zákeřnější). ()

Ben Nevis

Němci mají svého Hitlera a USA zase otroctví a rasismus. Pokud Češi jednou natočí film o Romovi, co nemůže najít slušnou práci kvůli přesudkům, mohou ho taky poslat na Oscara. Rasismus je hnusný, ale dejme místo černošek mladé aupairky, místo utlačovaných sociálně slabé a můžeme natočit stejný film. Tolik k tématu, protože jinak jsem se bavila. Velká stopáž není ubíjející, herečky hrajou slušně (ale ne mimořádně) a i když celý film sklouzává do melodramatu, nesnaží se přímo citově vydírat. ()

agassi68

Je mi jedno či bol film natočený na efekt, keď je takmer dokonalý. A to musí byť lebo nie som nejaký extra fanúšik ženských rolí a muži tu vystupujú len ako kulisa. Dĺžka cez dve hodiny a predsa nenudí. Neznáme tváre hrajú bezchybne a emóciami sa rozhodne nešetrí. Možno som videl film roka už vo februári.. ()

bagetka007

Emma Stone je zde ošklivější ještě víc než kdy jindy, ale nenechte se tím odradit. Hlášku "Eat my shit!" bych nejradši napsala zlatým písmem na zeď. A "You is nice" Violy Davis mně nejednou rozbrečelo. Ať mi nikdo neříká, že to tak (většinově) na Jihu nevypadalo. Každopádně - připravte si balíček kapesníků, budete je potřebovat. 8) ()

fisikk

Oceňuji zručnost tvůrců při natáčení tohoto filmu, která zajistila, že je téma divákovi předloženo ve snesitelnější podobě a s určitým odstupem. Někdy je mnohem lepší ukázat jen náznaky, pod nimiž si může člověk domyslet cokoliv, než ukázat pravou agresivní podobu. Stopáž je na mě docela dlouhá, ale nemůžu říct, že bych něco vypustila, přesto mi tu něco chybí. Neumím to pojmenovat. Každopádně bych zhlédnutí doporučila. ()

Colleague

Moneyball a Help je to nejlepší co USA za rok 2011 vyprodukovala. Krásné znázornění amerického rasismu, který se stále úplně nevytratil, silné scény jak mají být. Myslim, že film znázornil přesně co bylo v plánu, nemám důvod dát horší hodnocení. ()

owwidius

Help je dobry filmik, kvalitny, o 'zaujimavych' casoch a pomeroch. Velmi presvedcivy co sa tyka obdobia kedy sa odohrava, ani by som nepovedal ze to je novy film, keby to nebol taky kvalitny rip :) Vsetky babizne herecky velmi dobre a na tu dlzku film ani na chvilku nenudi. Ale to je uz aj tak vsetko :) Ale rozhodne sa da odporucit pozriet. 7/10 [#32/2012, rip] ()

cielle

Jelikož jsem nejdřív četla knížku, a pak teprve shlédla film, musím dát ****, protože zkrátka ta knížka mě dostala víc. I když film je opravdu hodně povedený, přece jen tam pár podstatných věcí chybělo. Ale jinak opravdu doporučuju! Dokonce myslím, že tentokrát je český překlad názvu filmu výstižnější, než ten původní:) ()

panjan

Pohled do zlatých šedesátých let v "nejsvobodnější" zemi světa, která na každém rohu hlásá svobodu a rovnoprávnost pro všechny ( skoro se až nabízí srovnání Němci/židé - Američané/černoši, ale nenechte se zmást, černoši měly vlastní domy a mohli dokonce jezdit autobusy společně s bělochama, sice vzadu jak psi, ale aspoň něco což? ). Po nepodařeném rozjezdu Tate Taylora, je tento počin vstupenkou do světa těch lepších režisérů, jejichž filmy mají hloubku. Herecké výkony jsou naprosto strhující a Emma Stone, kterou jsem nikdy moc nemusel v mých očích neuvěřitelně stoupla. ()

GOREGASM

Nádherně natočená vzpomínka na časy plné pokrytectví a nefalšovaného rasismu, kterému se ale už tehdy říkalo jinak. Tate Taylor nám své myšlenky nesděluje explicitně a "na plná ústa", namísto toho se nám skvěle napsaným příběhem dostane do morku kostí, k čemuž mu potřebnou měrou přispěly i všechny zúčastněné herečky, ze kterých by byl hřích jednu vyzdvihnout. 90% ()

boul

Na 100% 5*, ani se nedivím, že je 103. nejlepší film.. dlouho jsem čekal než jsem si film pustil a je podle mě určený spíše pro female diváky, divačky nebo pro mužské pohlaví s kouskem citu, ostatní film zavrhnou hned při první válce mezi bílou a černou. Film byl brilantně udělaný, byl drzý, psychycky až týravý a těžce sprostý nad dobou co vládla v U.S. v dřívější době a nad tím jak byli lidi hnusní a necitelní k ostatním a hlavně když šlo o černochy, kteří pracovali jako sluhové bílým.. Film mě zvedal ze židle dost vysoko, ale taky dost pobavil a myslím, že by tento snímek měl vidět každý a dostat hodně ocenění a hlavně Emma Stone! .... you taste your shit :-D ()

RedDuck

Perfektně natočené, konzistentní a vypointované, na kulisách a atmosféře doby nemám co vytknout. Zobrazuje problém tentokrát v ženském světě, hlavní zbraní zde není přímočaré násilí, ale slovní jedovatosti, intriky a pomluvy. Nakonec se nejedná jen o střet černých a bílých, ale hlavně paní v domácnosti a služek. Tím je dosti odlišný od klasického zobrazování a i proto mě asi odzačátku zaujal a nepustil. Navíc mě navnadil na přečtení knihy, což je nakonec největším doporučením. Více takových filmů. ()

Majkak

Obrazově krásná podívána. Vzhledem k tomu, že se Tate Taylor soustředil výhradně na vztahy madam a služebných, mohl se omezit v celkové délce. Všechno ostatní je méně než kulisou. Rasová segregace nebyla produktem pár stepfordských paniček. Na skutečné drama je příliš malebné a jen lehce se dotýkající hloubky toho průšvihu, že řada obyvatel jedné z nejvyspělejších zemí světa se ještě v 60. letech minulého století oficiálně vážně domnívala, že jen někteří lidé jsou si rovni (teda někteří si to myslí dodnes, ale nahlas se to už nesmí). ()

maxXxic

Toto drama je o ženách a hlavně pro ženy. Myslím si, že žádný muž nedokáže tolik vyfiltrovat zášť, která je tak zábavná a rasizmus té doby, který byl tak tvrdý. A užít si zbytek filmu. Myslím si že tento film je jistá sázka na jistotu. Na city. Herecky je to velmi dobře zahrané a dosti věrohodné. Dýchá z filmu poměry té doby, se kterými je dobré se seznámit. ()

croxika

Výnimočný, silno na city vplývajúci film, ktorý poukazuje na rasové predsudky a primitívnu hlúposť niektorých ľudí. Film vás vtiahne od prvej scény a nepustí vás až po záverečné titulky. Priam až dokonale sfilmované, jednoduché opísanie pravdy, ktorá sa medzi ľuďmi odlišnej farby pleti diala a deje sa až dodnes. V tomto filme boli pre mňa splnené všetky podmienky na udelenie piatich hviezdičiek - zaujímavé prostredie, schopní herci (naviac Octavia Spencer je absolútne bezkonkurenčná herečka, ktorá svojimi pohľadmi nenechá bez úškrnu na tvári žiadneho diváka), kvalitný scenár, záživný dej, pôsobivá atmosféra podčiarknutá dobovými kostýmami, humorné a emotívne filmové zážitky...Môžem doporučiť. ()

Olík

Potem a krví zašpiněná výkladní skříň černobílé americké historie…původ, faktory, dopad….nic víc, nic míň. Po zhlédnutí jsem nezůstal zaražený tři metry do země a spíše se přikláním k názoru, že je snímek díky svému tématu mírně nadhodnocen. ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů