Mitch a Dave jsou nerozluční přátelé. Jak ale léta ubíhala, jejich světy se od sebe čím dál více vzdalovaly. Dave je přepracovaný právník, manžel a otec tří dětí, Mitch je druhořadý herec, který mění ženy častěji než ponožky. Jednoho dne se spolu sejdou, popijí alkohol a u fontány si oba v tentýž okamžik přejí ocitnout se v kůži toho druhého. Následující den ráno se probudí a zjistí, že jejich přání byla vyslyšena. Nejraději by se zase hned přeměnili zpátky, ale kouzelná fontána byla mezitím odstraněna. Kam byla převezena, není možné kvůli byrokracii hned zjistit, a tak oběma mužům nezbývá než začít žít život toho druhého. Mitch musí zastoupit Davea v případu fúze firmy, na jejímž výsledku záleží, zda mu bude přiznáno partnerství. Dave má v Mitchově podobě natáčet porno. Ani jednomu se ale nový způsob života nelíbí. Podaří se oběma mužům nezničit si navzájem vlastní existenci dřív, než naleznou způsob, jak vše vrátit do původních kolejí? (TV Nova)

LencaN

Uznávám, že to není počin, který by ocenila Akademie filmového umění a věd a že ten scénář je dost, ale opravdu dost průhledný a jednoduchý. Ale co mě na téhle komedii zaujalo bylo to zpracování. Herecká sestava se monstr povedla. Ryan Reynolds a Jason Bateman tvoří super dvojku, kterým to dohromady funguje a krásně se doplňují, jeden je super klátič žen a svobodný mládenec, co si užívá života a volnosti a druhý je ambiciozní právník jdoucí za svým snem, starající se o krásnou rodinu a dům. Jim sekundují nádherné baby - zrzka Leslie Mann, která je mega sympatická a krásnooká Olivia Wilde. Baví mě ale i kostýmy, kulisy, celkově mi to na pohled hodně lahodí. A k tomu sem tam fekální humor, to my s mojí drahou polovičkou máme rádi :D ale nejen co se týče WC, tak i jinak to bylo vtipné, viz třeba těhotná Taťána nebo starání se o prťata. Tenhle film mě asi ještě dlouhou dobu neomrzí, klidně můžu sledovat dokola a dokola. ()

koci

Na tři hvězdy to není, ukažte mi na tom jedinou originální scénu, ba záběr. Leslie Mann a Olivia Wilde mě však utáhly skoro celou stopáží, Bateman byl celkem fajn a Reynolds mě zase nepřesvědčil. Od srdce jsem se zasmál jednou, to je za dvě hodiny co? To je škoda dál rozepisovat. ()

gandie

Víceméně vše již bylo o tomhle filmu napsané, jen doporučení pokud zvládáte angličtinu, filmu přidá o hvězdičku navíc. ()

de-andre

Tenhle film bych měl správně ohodnotit o stupeň horší známkou, avšak najdu zde i pár světlých momentů, díky kterým dávám výsledné tři hvězdičky (slabší). Pár úsměvných momentů bohužel nezachrání trapný humor protkávající celý snímek. Klasický příběh s výměnou těl nepřináší mnoho originálního, herecké výkony (zejména ústřední pánská dvojice) mne též nepřesvědčily, Ryana jsem v Jasonovi, a naopak, neviděl. K pozitivnímu řadím krom pár trefných poznámek malebné životy hrdinů, jež dokáže Hollywood vyprodukovat (mám pro ně zřejmě slabost). A pro příště by mohli tvůrci u odvážnějších dámských scén použít originály, když už tedy chtějí něco ukazovat. ()

Oblak

Velmi prijemne prekvapenie, dokonca si dovolim tvrdit - komedia roku, aspon pre mna. Nenudil som sa ani sekundu. Prvotriedny Bateman, uzasny Reynolds, skvely humor, a samozrejme...♥Olivia Wilde♥ ()

Matt2626

Stará generácia postupne odchádza. Po Eddym Murphym, Jimom Careym a ďalších prichádza nová "odroda" veľmi úspešných talentov Ktorí sa rozhodne nestratia. A raz možno budú rovnanko slávni ako svoji predchodcovia. Pred týmto filmom som mal pocit, že Raynoldsa pchajú do každej r... a vadilo mi to. Po tomto snímku mi to už nevadí. Rola mu zapasovala priam neuveriteľne. V duete s Jasenom Betemanom a výbornou Laslie Man to boli gegy priam nezabudnuteľné. Dopomohla tomu slušná réžia, originálny nápad a spracovania ktoré prinieslo ducha a nie len obohraté a nasledované scény. Napriek rôznorodému hodnoteniu a názorom som sa ako "nefanušík" americký komédií bavil. ()

Petra46

Tohle téma nepřináší vůbec nic nového a měli jsme již v minulosti možnost vidět ho v několika různých provedeních, ať už více či méně podobných. Tento fakt mi ale vůbec nevadil. Syptatičtí Ryan Reynolds a Jason Bateman se svých rolí zhostili perfektně. Délka filmu je na komedii na můj vkus trošku delší, ale kupodivu to nijak nevadilo a film krásně ubíhal. Vtipů tam bylo tak akorát, vetšina ucházejících, jen pár horších (musím přiznat, že ze začátku jsem byla poněkud skeptická), ale v celkovém výsledku jsem se bavila. Jsou to takové lepší tři *. ()

xpluhace

Povedená komedie, kterou táhnou svým charismatem hlavní představitelé, na můj vkus příliš dlouhá stopáž, ale naštěstí její velkou část na scéně figuruje Olivia, na kterou bych vydržel koukat klidně i déle. Takže každý si tam určitě najde to svoje...za mě spokojenost :) ()

romanz123 odpad!

Prvky jako nahota, sprostá slova a toaletní humor mi ve filmech rozhodně nevadí, ale musí se umět použít inteligentním a vtipným způsobem, a to se v tomto případě absolutně nepovedlo a bylo to prostě jen trapné a hloupé. Vydržel jsem u toho asi půl hodiny a nevěřím, že by se to ve zbytku mohlo nějak zlepšit. ()

mieshock

Takto zvrátenú komédiu od začiatku až do konca som už dlho nevidel. Ale pravdu povediac mi to v tomto prípade vôbec nevadilo, práve naopak. Celých 112 minút som sa skvele bavil, miestami aj s výbuchmi smiechu. Veľa krát som sa tu našiel a určite aj veľa ďalších ľudí (chlapov) Niektoré situácie síce boli už dosť pritiahnuté za vlasy a ťažko uveriteľné, ale do takto zvráteného filmu sa hodili. Koniec koncov, myšlienky tu boli pekné a pán Dobkin trafil môj klinec po hlavičke. Som spokojný - 80 % ()

Unrealik

Příliš vyměšovacího a sexuálního trapného/hloupého "humoru". Nicméně pár povedenějších vtipů se najde a film celkem rychle uteče, byť má delší stopáž. Takže takové 2 průměrné hvězdičky. A jako mnohem lepší volbu vidím třeba Já nejsem já, Mezi námi děvčaty. ()

PetrGadi

Klasický případ americké převtělovací komedie. Pravidlo č. 1: převtělením klesne I.Q. na polovinu. "Hej kámo, hoď si hrbem s mojí starou a já zasunu tvůj penis do své asistentky." K tomu přidejte prst v řitním otvoru, exkrementy v ústech. Chování hlavních hrdinů odpovídalo spíš věku 14 let a ne 40. ()

xpavelo

Komedie která bohužel rychle vyšumí. Nebýt krásné Olivie Wilde další den bych si nevzpomněl že jsem tento film vůbec viděl. Vtipy místy působí kýčovitě, rozhodně se z daného materiálu dalo vytěžit mnohem, mnohem více. 6/10 ()

montel

Mitch (Ryan Reynolds) a Dave (Jason Bateman) jsou nejlepší přátelé. Zatímco Dave je úspěšný právník, má rodinu, tři zdravé děti, krásnou manželku a nedostatek volného času, Mitch je pravý opak. Žije sám v neuvěřitelném bordelu, je příležitostný pornoherec a život si náležitě užívá. Jednoho večera si oba kamarádi zajdou na pivo a probírají, jak by rádi žili život toho druhého. Přání se jim splní ve chvíli, kdy načůrají do kouzelné kašny. Od následující rána jsou jejich těla prohozeny a velké množství excesů začíná...Jednoduchý děj, vtipné situace a spousta dobrých hlášek. Už dlouho jsem se u komedie tak nepobavil. Sice nemám rád pana Reynoldse, ale tady jsem to s chutí překousl. 80% ()