Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

maseer2

film, který ani přes vcelku vysoké tempo nedokáže diváka pořádně vtáhnout do děje a naopak i při své krátké stopáži místy dokonce nudí.. ()

GeusX

Film má rychlé tempo jak při Tour de France, že nedával ani prostor k odpočinku. Z té svižnosti by se mohlo dost filmařů akčních thrillerů poučit. A přitom tady o nic komplikovaného nejde. Stačí naskočit do pedálů, rozjet kolo a nebrzdit... Příjemná jednohubka co nenudí. Za to tempo 4 hvězdy. (viděl jsem: 2x) ()

Dale

Klasický krimi-thriller, akurát tu nie sú naháňačky na autách, ale na bicykloch. Veľa vecí samozrejme riadne pritiahnuté za vlasy, takže by som to zaradil do kategórie brain-off filmov, ale vizuál vyzerá celkom fajn a jazda na biku, to je moje, takže príjemné odreagovanie, keďže je vonku pol metra snehu a nemôžem si zajazdiť v reále. Ale taký job cyklo-messengera by som určite bral, keďže milujem kľučkovanie pomedzi prekážky, či už pohyblivé alebo nie. Inak jazdenie bez prehadzovačky a brzdy je možno efektné na plátne, v skutočnosti by s tým chlapec asi ďaleko nezašiel, ale brain off, have fun. ()

MoiJe

Super. Väčšinu času síce sledujeme len zadok bicykla s mihajúce sa nožičky na ňom, ale k nude to má ďaleko. :) G-L a hlavne Shannon si to vychutnali, naháňačky sú slušné (a prakticky nonstop), policajt bol veselý, hlášky síce nič opakovaniahodné, ale v podaní hercov predsa také, že som sa pristihovala, že sa uculujem. :) Takže super. ()

Ouwen

Ejháá! Úžasný zážitek! Já věděl, že tohle si oblíbím. z 90ti minut je snad 70 minut akce!!! Navíc rozjezd je cca 5-10 minut a akční pasáže trvají tak 15-20 minut!! Aspoň se mi to tedy zdálo, ale skutečně akce je tu dost a je dlouhá. Zápletka napínavá, ale triller?! Možná v některých momentech, ale zařadil bych to aj do komediálního žánru, Wilee totiž hláškuje, ale tolik suchých hlášek jsem nečekal! Hned ve 2 minutě filmu, scéna s tím řetězem :D Nebo, jak ukradne tomu policajtovi kolo: "Víš co, chlape?! Už mně to nebaví!" Nejvíc mně rozsekal konec, to byla epická hláška! "Je ohraný, když slyším jenom kreténe, to mně nerozhodí, nebo vyliž si!" A ten konec! "Vyliž si, kreténe!" :D :D! Je to nehoráznost, naprosto napínavý, akční, vtipný a libový! Něco podobného jsem dlouho neviděl a dlouho určitě neuvidím. Navíc soundtrack se příjemně poslouchá, pro ten si na net skočím. Hodnotím to na 90%, hlavně za triky, tedy ke konci s tím bmxkem?! Nehoráznost, Wilee (Levitt) největší sympaťák! Ejháá! ()

Terva

CITÁT - Chodci jsou hrozba, taxikáři brzdy......... Zajímavé, rychlé, akční. CITÁT - Brzdy na kole jsou smrt, měla bys je sundat......... Film, respektive příběh má zvláštní uspořádání. Děj jde sice dopředu, ale vždy se v nějakou určitou dobu čas zastavuje a vrací se o několik hodin zpět. To dává příběhu zajímavé dějství. CITÁT - Výš co mi řekl cvokař? Že mám problém s ovládáním.......... Krásnej záběr je jeden z těch vizionářskejch, co má hlavní hrdina. Ten o kterém mluvím se odehrává okolo 60 minuty. Takové mám rád, ale moc jich ve filmech není. CITÁT - Nebojíš se, že se jednou zabiješ?.......... Na konci filmu jsem si trochu pobrečel, ale pak jsem se válel smíchy - bez brzd. CITÁT - 7:00............ Opět jeden z těch snímků u kterejch jsem se vůbec nenudil. ()

JohnCZ

Brakes are death! Premium Rush je naprosto nečekaná odlehčená akční pecka s výborným Gordon-Levittem v čele. Výborně natočeno, skvěle sestříháno a ačkoli film není v akčnosti nijak extra přehnaný, měl jsem z něj i přesto mnohem lepší (adrenalinovější) pocit, než z mnoha jiných efekty nabušených snímků. Relativní reálnost a zajímavé téma též dělají hodně. Jednoduše řečeno jsem se u tohoto filmu bavil tak, jako se u akčních filmů bavím málokdy a proto i výsledný verdikt nemůže být jiný. ()

Torision

Messenger vrací úder. Když jsem se dočetl o akčňáku na kolech, tak jsem si hned vzpomněl na seriál Pacific blue, ale tahle akční jednohubka narozdíl od PB rozhodně neurazí a hoďku a půl příjemně odsejpá. Zápletku to nemá nijak extra složitou, ale veze se to na celkem pohodový vlně, honičky jsou tu natočený fakt progresivně s moderníma prvkama, má to i funny momenty a fajnovýho Gordona-Levitta, jehož hype poslední dobou mu fakt přeju. Třeba útěk na freestyle kole byl super cool. To už se ale nedá povědět o poslední desetiminutovce, která se imho mohla vypilovat. Armáda messengerů vs. záporák už totiž cool vůbec nebyla. 70% ()

PauloZ

Koncem roku milé překvápko. Nenápadná, ale přesto vcelku úderná adrenalinovka s provázáním několika dějových linek v různých časových periodách. Joseph dokazuje, že dokáže utáhnout solidní "akční" jízdu. Zápletka sice není nejsilnější, ale celá ta kolařská paráda prostě baví a jelikož se 90% odehrává za jízdy na kole, v bohatě rušném New Yorku, tak není nouze o řádnou dávku líbivých záběrů. Navíc to celé pěkně odsýpá a děj se nikde zbytečně nezdržuje. Slabší 4* i přesto, že to celé mohlo být bráno trošku víc na drsno. Jinak Joseph si asi pěkně mákl, viz. autentické video mezi titulky. ()

F.man

Na jednu stranu mě děsně bavil vizuál, prostředí, dobře zachycená atmosféra New Yorku a vlastně i poměrně originální hybatel děje - kolo. Na stranu druhou mě totálně iritovala béčkově dementní režie, céčkové dialogy a celkové vyznění "thrilleru" ze kterého se po několika minutách stává takový obyčejný rodinný film pro příjemné odpoledne s TV H@vna. Shame on you, David Koepp! Brakes are death. ()

EastWicka

Výborná letně nekomplikovaná akční jednohubka. New York, zamilovaný messenger, tajemná zásilka, čínská mafie, málo času a snaha pomoci. Joe je tu skvělej, jako vždy, i když víceméně jen jezdí, provokuje a lítá vzduchem. A navíc ten boží záporák, zlej polda Michael Shannon, co po něm jde! Až oschnou cesty, vytáhnu kolo, helmu a vyrazím premium rush srazit pár značek do Podolí... PS: DISTRIBUTORE, zrovna tenhle film jste z nabídky českých kin vážně stahovat neměl! ()

FFilipCZ

Chápu hodnocení cyklofanatyků, jelikož je to něco nového, jim šité přesně na míru. Oceňuji nápaditost. Hodně se mi líbily ty "rozhodovací sekvence", kde si Wilee vybíral tu správnou cestu, aby se nevykrešoval a také zpětná vazba v čase s jednotlivými postavami. Film nás také hodně dlouho napíná, copak že to vlastně v té životně důležité obálce je. Sečteno podtrženo, příjemná jednohubka. ()

JimWayne

Slušná dávka akcie z prostredia messengerov NY. Celkový príbeh nestál za veľa ale jazda po uliciach nemala chybu ako aj komediálny nádych. Fajn kamera uveriteľná jazda, Gordon-Levitt za tento rok boduje, Shannon naozaj výborný. Pre mňa ako fanúšika bike messengerov energický film, ktorý stál za videnie. Na porovnanie dokument o reálnych cyklokuriéroch Line Of Sight (http://www.youtube.com/watch?v=0npCFw9TEnA). ()

maddy

Neoriginálny, ničím výnimočný, bez vygradovaného finále, ale pritom veľmi svieži a sympatický film. Áno, aj to sa niekedy podarí. Filmoch o bicyklovaní nie je veľa a už vôbec nie tých, ktoré si z toho trúfnu vytvoriť akčnú naháňačku po New Yorských uliciach. Navyše, keď má film správne grády vtedy vôbec nevadí príbeh plný klišé. Dianie slušne odsýpa, je zdravo odľahčené sviežim humorom, zdravo „hlúpe“ (takmer nezraniteľní cyklisti) dopĺňajú ho rôzne kamerové vychytávky, a na čele s hercom Joseph Gordon-Levitt, ktorý je sympaťák sám o sebe a už neraz dokázal, že dokáže sám utiahnuť bez problémov celý film (napr. nedávny Looper). Slušná akčná (bohužiaľ len)jednohubka, ktorá rozhodne neurazí, ale správne pobaví. CELKOVO: 3* ()

agentmiky

To je tak, když absolutně nemáte páru, co si pustit, a šáhnete prostě po něčem, co se vám jeví alespoň trochu zajímavě a obstojně. O tomto filmu jsem doteď vůbec nevěděl, což je dost s podivem, ale holt mi také někdy něco uteče. Zápletka se mi zprvu zdála tak primitivní, že jsem očekával, že po pár minutách budu muset na ovladači hledat tlačítko k vypnutí, ale ono ne. Děj zde není sice bůhvíjaký, ale udržuje si to slušné tempo, které se po celou dobu stopáže vůbec nezastavilo, spíše naopak přibývalo na obrátkách. Scény s koly v nahuštěné newyorské špičce stály za to, bylo poznat, že amatérismem to nezavánělo. V hlavní roli se objevil Levitt, který je mi sympatický, jeho postava mě ničím neštvala. Celkově bych postavy zařadil do nadprůměru, zejména jsem si přímo labužnicky vychutnával výkon Shannona v roli dotěrného a otravného policisty, kterému nedělá problém překročit zákon. Hudba k tomu taktéž pasovala. Vše to směřovalo do vůbec ne vynuceného finále, které mělo hlavu a patu. Byl to film na vypnutí, ale užil jsem si ho. Za mě dávám 72 % P.S. S triádou se nechcete prostě zaplést. Budiž tomu důkazem Shannon, jehož postava neskončila moc dobře. ()

MartinezZ

Héééj! Naprosto skvělá jednoduchá akčně-neakční odreagovávačka. Jasně, má to v podstatě primitivní zápletku, ale ta je druhotná. Tím hlavním je tady požitek z jízdy a rychlosti v moderní džungli a ten tu je, navíc prošpikovaný skutečně zajímavými nápady a efekty. Tenhle film je JÍZDA v čele s Josephem a za ním se pachtícím Shannonem (který se toho puncu zkorumpovaného poldy ani po Boardwalk Empire nezbaví :) ~ Překvapivě spokojenost! ()

Korbitch

Že je zápletka jednoduchá jak pučtok? Co na tom? Po Looperovi bylo na Levittovi vidět, že se rolí opravdu baví, a ne že se celý film tváří, jako by měl v prdeli narvanou borovou šišku. Hrozně mi to připomínalo svým stylem Cellular. Sice thriller, ale značně odlehčený a velmi svižný. Tenhle nenápadný snímek se sice nikdy nepřehoupne do červených vod, ale to je v pořádku. Moje objektivní hodnocení je někde na třech, ale za střih, kameru a Levitta přidávám ten shuriken navíc. A různé hypotetické řešení situací mě plavilo možná ze všeho nejvíc. Super jednohubka. ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)