Skupince přátel se přihodí na opuštěné silnici autonehoda. Po probuzení zjistí, že jeden z nich beze stopy zmizel. Uprostřed ničeho, obklopeni pouze kukuřičnými lány se ostatní vydají skrze jeden z nich a na jeho konci dorazí k opuštěnému domu. Mladí přátelé však velmi brzy zjišťují, že se tu dějí nevysvětlitelné věci. (Bloody13)

Kozy9

Dvojnásobné klišé prestáva byť klišé alebo sa stáva niečim horším než klišé? Husk je plný tisíckrát videných námetov, tisíc krát zopakovaných chýb a tisíckrat použitých prvkov počínajúc zasadeným príebehu, prechádzajúc cez nelogickosť deja a neprirodzenosť reakcií, až končiac príbehom, ktorý autori opäť vyriešili náhodnými víziami a jedným monológom hlavného protagonistu. Kupodivu som ale aj tak bavil. Vo väčšine prípadov dávam takýmto filmom okolo 30-40%, ale v prípade Husku som našiel aj zopár chvíľ, ktoré ma pobavili a ktoré sú schopné upraviť záverečné hodnotenie. Sám neviem, prečo ale aj napriek fatálnym chybám spracovania musím husku udeliť aspoň plný premier lebo svoj účel splnil. Ono je to tak, že ak ste často vystavovaný fekáliami, tak si po čase asi aj zvyknete. Tak či onak: 50%. ()

beso74

Americká päťka (4 suteréni a jedna pipka) sa vybrali na výlet. Do miesta určenia, ako to už v podobných filmoch býva, však nikdy nedorazili. Narazili totiž na komando kamikadze vrán, ktorým sa aj napriek istým stratám podarilo postup SUV zastaviť a odkloniť ho do priľahlého kukuričného poľa. Keďže jeden člen osádky sa záhadne vyparil, zvyšná štvorka sa vybrala ho pohľadať. To, čo našla, ich mierne rozrušilo, nielen že pole je posiate strašiakmi a uprostred stojí polorozpadnutá farma, ich kámoško s nimi prestal komunikovať a navyše sa pustil do šitia. Podobne ako u svojich zvyšných 2 filmov, režisér Brett Simmons ukázal, že remeselník je vcelku zručný a aj za málo peňazí dokáže natočiť celkom atraktívny vizuál. Na druhej strane, aj tento film potvrdil, že len recykluje stokrát videné bez náznaku sebe menšej kreativity. Jediným prekvapením tak ostáva absencia final girl, zvyšok - kukurica, pole, vrany a rozhádaní kámoši, tu už bolo a nie raz. Kameňom úrazu je samotný scenár, veľa veci sa udeje bez najmenšieho vysvetlenia (dôvod útoku vrán, pôvod vízii, prečo nie je jednoduchšie ich zabiť všetkých naraz a podobne). Avšak aj napriek množstvu výhrad je to v tejto kategórii lepší priemer, dej odsýpala (aj keď je zväčša na niekoľko minút dopredu úplne predvídateľný), herci sa snažia hrať (len tá logika správania sa...) a vyskytne sa aj niekoľko útokov na nervový systém. Kvalitatívne je to niekde uprostred medzi nedávno videnými Scarecrows (1988) a Scarecrow Slayer (2004). ()

petrik11

Priznám sa, že "kukuričníky" nemám rád. Začiatok slušný, ale potom filmu dôjde invencia a nielenže hlavní hrdinovia blúdia po kukuričnom poli, aj dej tápal stále dookola. Posúvanie si čierneho Petra. Toto bol zabitý čas. ()

Bigwave

Strašák(Scarecrow) je už sám od sebe nepříjemná, strach nahánějící věc určená jen k jedinému. Strašení! Nejsem fanouškem hororů, ani to nemám s čím srovnávat. Možná, že je to výhodou. Mě jako hororové laika, tento film zaujal. Jedná se o zběsilou šílenost, odehrávající se v lánech z kukuřicí. Komu by ta tichá, odlehlá krajina, obsetá lány kukuřice nenaháněla strach. Průměrný horor, který vás nebude nudit, jelikož v něm nevznikají hluché zdlouhavé scény a děj má rychlý spád. ()

zly.dvojce

Sympatický horror, který má výbornou atmosféru, příběh bez zbytečných nesmyslů a spoustu neotřelých nápadů. Já byl poměrně nadšen nad tím, že po dlouhé době jsem viděl horror bez zbytečných serepetiček jak ze staré školy. Čistá práce toto, v představě, že se jednalo o nějakou inscenaci pro SyFy, zatímco do kin se točí sračky typu Nové noční můry, je mi trochu teskno, ale z tohohle filmu mě jímá radost starého horrorového nadšence. Doporučuji všem co už drahnou dobu jsou zoufalí jako já z různých hokus pokusů a těší se na normální poctivý horror. ()

intro

Husk je nadprůměrný kukuřičný horor. Sice neoplývá nějakou originalitou, ale v dnešní době slabých hororů je to svěží závan. Jen houšť. ()

Solverino

Opět banda zpovykanejch hloupejch teenagerů určená k pozabíjení. Chvílema to má na víc, ale ke konci už jen nuda nuda nuda a totálně hloupé chování těch blbečků. Vždycky mě to popouzí, nikdo se nechová logicky a všichni jsou tak hloupí :( ()

George3110

Na tomto horore som sa celkom bavil mal síce aj svoje slabé miesta ale ako niečo čo si pozriem iba raz sa to celkom dalo. Aj herecké výkony boli zodpovedajúce úrovni tohto filmu ale aj tak ma niekedy škrela ich očividná hlúposť ktorej sa asi v americkom horore vyhnúť nedá. ()

Soubi

Středovitý střed středu, kdy sympaťák v masce z pytle likviduje partičku přiblblých teenagerů. Plusem jest přiměřená stopáž, strašák, (relativně) logické chování postav, na druhou stranu film nenabízí absolutně nic nového, pouze využívá zajetých kolejí žánru. Dá se na to dívat, ale 4* ani náhodou. ()

Pitryx

Směsice více hororů a thrillerů nenadchla. Mně tedy vůbec, dlouhé hledačky, pak nic, a zase hledačka. No nudil jsem se, ale přežil jsem to. 201107297559/7928 ()

XXXXXXXX

Znáte to ne? Pře den si tak visíte nad kukuřící a v noci vyrážíte naspeedovaní do kukuřice, lovit partu amerických teenagerů. Těm se, díky náletu sebevražedných vran, příhodně pokazilo auto, a jeden z nic je dokonce nezvěstný. Ale nebojte, to si jenom odskočil udělat hřebíkovou manykůru a když už v tom byl, rozhodl se, že z vděčnosti našije pár těch strašáckých masek. A teď se podržte, po zhasnutí světla dokáže i mizet... No ale taky je potřeba nějak vyplnit stopáž že, takže tam narveme několik nesmyslných flashbacků z minulosti, ať nám ten čas odsejpá rychleji. Husk je zkrátka jeden z těch béčkových hororů, jehož zpracování jej ovšem vrhá někam na hranici mezi Z a Ž. Na kříž pak, místo Strašáka, patří spíš Brett Simmons, že měl tu drzost natočit takový paskvil. ()

shedlo

Děj filmu se odehrává v klasických hororových kulisách, které milovníka tohoto žánru nepřekvapí (bouračka mládežníků u kukuřičného pole se strašáky, spoustou vran a s opuštěnou farmou uprostřed), ovšem celkové zpracování příběhu je lepší průměr. Příjemně strašidelná atmosféra, uvěřitelné chování postav a žádné vyložené trapasy, které jsem původně čekala. V rámci tohoto žánru tedy musím dát 4 hvězdy. ()

Cechyno4

Ať se na film Husk dívám z jakéhokoliv hlediska musím jej hodnotit jako nadprůměrný. Nutno přiznat, že lehce nadprůměrný. Noc, osamocený dům a kukuřičné pole. Všude kolem kukuřičné pole. Do toho strašáci. Film měl potenciál, ovšem vše nebylo dotaženo k dokonalosti. Je tu pár hluchých míst a logika místy taky dostává pořádně na frak. Ale kdyby všechny filmy letošního horrorfestu udržely tuhle kvalitu budu spokojen ! ()

djbarrel

Tenhle horor je docela bomba. Zpočátku jsem měl pocit že spíš půjde o nějaký klon na téma Kaw nebo Children Of The Corn, ale nakonec se mi dostalo zajímavého atmosférického hororu se skvělým strašákem v kukuřičném poli. Příjemné překvapení. 79 % ()

toomm

Ono vlastně všechno už tu bylo, takové to strašení pomocí opuštěného pole, starého rozvrzaného domu a krákajících havranů, ale překvapivě to pořád funguje. Pointa jasná asi po 20ti minutách filmu. Film narvaný klišé však nabízí solidní atmosféru a v celkovém dojmu působí jako nenáročná a pohodová oddychovka. 60% ()

icone

Nie zlé, opäť som raz kričala po postavách na monitore, čo majú a čo nemajú robiť... Väčšina ľakačiek fungovala ako mala a od začiatku filmu som mala nervy na vlásku. Po Znameniach je to ďalší z hororov, po ktorom ma nik neuvidí v blízkosti kukuričného poľa :) ()

Element2

Nevím jestli na mě udělal dojem film nebo jeho barvy. Vůbec bych se nezlobil, kdyby tam bylo více "bafacích" scén, ale nejlepší "horor", který jsem viděl za poslední 3 roky. Příběh dost zajímavý, leč nerozváděný. Do poslední chvíle nikdo neví, kdo je přežije, jako je to oblíbeným stylem u jiných hororů. Když bych to měl zhodnotit jako normální film, je to trošku pod průměr, ale na horor je to dobré. ()