Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Henry Jekyll je úspěšný londýnský psychiatr zabývající se výzkumem lidské duše. Jeho objev látky, která dokáže v člověku potlačit nebo naopak vyvolat zlo, však vědecké kruhy zásadně odmítají. Jekyll proto musí preparát vyzkoušet nejprve na sobě. Tak vzniká pan Hyde, bezohledný sobecký násilník a ničema neštítící se dokonce ani vraždy. První, kdo podlehne kouzlu Jekylla, ale zemře rukou Hydea, je krásná barmanka Ivy Peterson… (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (52)

kaylin 

všechny recenze uživatele

„Dr. Jekyll a pan Hyde“ z roku 1941 je povedenou adaptací, která stojí na výborných hereckých výkonech. Pořád si myslím, že adaptace z roku 1931 je lepší, ale tu celkově považuji za nejlepší. Ukazuje se však, že nejlepší adaptace Stevensonovy knihy byly natočeny před rokem 1950, což je docela smutné, protože i v následujících letech se příběh adaptoval, bohužel špatně. ()

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele

Spoilery! Spencer Tracy je bezesporu vynikající herec. Ovšem sledovat skoro dvě hodiny jeho rozpad osobnosti mě po určité době značně omrzelo. Taktéž mi neskutečně vadily velmi časté prostřihy zobrazující jeho prapodivné vidiny. S frajerkou jsme si u tohoto snímku vydatně pokecali, neboť je opravdu otřesně nudný. O žánr horor se samozřejmě snímek ani neotře. Vzhledem k době vzniku to ovšem není až tak překvapivé. Mr. Hyde je opravdu hrozně otřesný člověk. Jakmile mu po sérii vynikajících filmařských efektů absolvuje nepostřehnutelnou proměnu, zčerná mu háro a zhoustne mu obočí, tak se z něj stane opravdu krvelačná bestie, která se odváží provádět až tak příšerné věci, že donutí hysterickou ženu začít zpívat!! V té době mi šel opravdu mráz po zádech. Z celého snímku je koukatelný vyloženě jen závěr, ve kterému vyeskaluje jeho neskutečně intenzivní běsnění až do takových kosmických výšin, že za to zaplatí životem až jeden celý člověk. Odporně nudný film. Závěr by si sám o sobě nějakou tu hvězdu zasloužil. Nicméně v celkovém součtu je opravdu jen jednou kapkou čisté vody v oceánu sraček. ()

Reklama

Němi 

všechny recenze uživatele

Remake zpracování z roku 1931 se liší vedle několika drobností především charakterem pana Hyda. Původně neurvalý opičák se v podání Spencera Tracyho změnil na sofistikovanějšího tyrana, manipulátora. Působí tak jiný druh strachu než z Fredrica Marche, daleko hrozivější. Mimochodem používá Hopkinsem proslavené "hanibalovská" nemrkání! Tracy si navíc vystačil i se skromnější maskou, k dokonale rozdílným charakterům mu pomáhá jen nabarvené obočí a věčně opocený obličej. Jeho herecký výkon je kolosální představení, jedno z nejlepších vůbec. Dokonale tak zastiňuje ostatní kvality filmu - dvě kvalitní herečky, svižné tempo a nádhernou kameru. Zatímco jinde by vyčnívaly, vedle dechberoucího Tracyho zůstávají téměř kolikrát nepovšimnuty. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Starší několikrát vzpomínanou verzi jsem zatím neviděl, takže mohu posloužit jen srovnáním s hammerovkou z roku 1960 a kanadským remakem z roku 2008. O chybějících kvalitách nového filmu netřeba psát, ale v porovnání s novějším počinem studia Hammer je tato verze propracovanější, kupodivu trikově lepší (proměnu Jekylla na Hyda si užijeme hned 3x, obráceně tuším jednou), oplývá krásnými ženami. Ale je také možná až zbytečně natahovaná. Spancer Tracy má neuvěřitelně tupý škleb připomínající falešný americký úsměv mého současného šéfa. Přestože hodnotím 4*, není hammerovka o mnoho lepší, jen mě trochu víc zaujala. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Na svoju dobu zrejme dosť odvážna adaptácia, hlavná postava má sexuálne fantázie a spoločensky očakávateľná monogamia s "tou pravou" nie je pre jeho "temnejšie" vnútro zrejme to pravé. Pomalé tempo dáva vyniknúť skvelej atmosfére, triky boli na svoju dobu zrejme prelomové, dnes sa však pozerať v dlších pasážach na zmenu Tracyho podoby je už mierne úsmevné. Ide samozrejme aj o herecký film, Tracy a Bergman berú svoje úlohy skutočne vážne, ostatní nedostanú toľko priestoru vyniknúť. Filmové adaptácie tejto klasiky nie sú radené medzi sci-fi, i keď tu máme ako vedu, tak aj jej fikciu. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (3)

  • Beatrix Emery měla původně hrát Lana Turnerová a nevinnou dívku, snoubenku Spencera Tracyho, Ingrid Bergmanová. Bergmanová však měla zájem o roli Turnerové a tak došlo k jejich výměně. (džanik)

Reklama

Reklama