Stevensonova klasika tak trochu "požensku", aneb rozdvojený Spencer Tracy a jeho osudové ženy. Tracyho dvojrole naprosto excelentní, zajímavě zpracováno je i jeho proměňování. Hodně "odvážné" Hydovy fantazie - Ingrid Bergman a Lana Turner jako nahé ďáblovy kobyly. Člověk neví, kterou si vybrat. Herecky nejspíš Ingrid, o špetku přitažlivější je asi kráska Lana.(10.8.2005)

S.Tracy a I.Bergman su veličiny v Americkom filme a takto pokope je to paráda pozerať.Poznám ich ale nevidel som ich žiadny film až doteraz.Kedže prevažne pozerám len horory. I.Bergman zahrala parádne a bola nádherná ale to isté môžem povedať aj o L.Turner.Dr.Jekyll si vedel vybrať spoločníčky.Príbeh nieje ničím výnimočný lebo je veľmi známy.Ale sprac ovanie bolo parádne temné.A Tracyho premena z kladného gentlemana na totálneho psychopata,to bol nekludno úchvatný pohlaď.Tracy bol pán herec.Tá zlomyseľnosť Hyde bola dokonalo bizarná a aj neskonalo úžasná,lebo takéto znázornenie je priam ukážkové.Hudba kvalitne doplnala z vynikajúcim vizuálom . Ťažká psychologická dráma z prvkami romantického thrilleru. Prečo nedám plný počet je ten že vraždy boli len také bez efektu.(18.10.2014)

Starší několikrát vzpomínanou verzi jsem zatím neviděl, takže mohu posloužit jen srovnáním s hammerovkou z roku 1960 a kanadským remakem z roku 2008. O chybějících kvalitách nového filmu netřeba psát, ale v porovnání s novějším počinem studia Hammer je tato verze propracovanější, kupodivu trikově lepší (proměnu Jekylla na Hyda si užijeme hned 3x, obráceně tuším jednou), oplývá krásnými ženami. Ale je také možná až zbytečně natahovaná. Spancer Tracy má neuvěřitelně tupý škleb připomínající falešný americký úsměv mého současného šéfa. Přestože hodnotím 4*, není hammerovka o mnoho lepší, jen mě trochu víc zaujala.(25.2.2009)

Spencer Tracy je excelentní herec, a to jak v poloze "anděla" Jekylla, tak i "ďábla" Hydea, jenomže... Henry Jekyll má být mladý, pohledný, energický, okouzlující a dobrosrdečný chlapík, ale Tracy z něj udělal pouze hluboce lidského a hodného člověka, ani náhodou toho šviháka, kterým Jekyll má být. A to je oproti o deset let staršímu originálu a Fredriku Marchovi obrovské minus. Jinak máme ale už jen plusy - Ingrid Bergmanová se neodhaluje tolik jako Miriam Hopkinsová, ale její tragická postava mnou prošla ze všech nejhlouběji; věřil jsem jí každé slovo, trpěl s ní, litoval ji. Právě její Ivy Petersonová je největším trumfem vlastně smutného a tragického filmu. Plusem rovněž je, že i když je Hyde fyzicky nevzhledný, pořád vypadá jako člověk, což je v této adaptaci v rámci filmového jekyllohydeovského mýtu poprvé. Za zmínku stojí i surrealistické snové sekvence během přeměny Jekylla v Hydea, jejich skrytá erotičnost mě skoro zaskočila, zdaleka jsem ji nečekal takovou (Jekyllem bičované koňské dvojspřeží se promění v Beatrix a Ivy... a tak dále, nechci prozrazovat, to si zaslouží vychutnání). Suma sumárum, mám-li verze z let 31 a 41 porovnat, o maličko lépe budu hodnotit starší verzi, a to hlavně kvůli živočišnému Jekyllovi; verze mladší však má lepšího Hydea a úžasnou Ingrid Bergmanovou. Tak si vyberte.(20.11.2013)

Dnes nám to tak nepřijde - vidíme prostě tři klasické Jekylly a nejčastěji si prostě pustíme toho nejnovějšího... Jenže zatímco verze 30s měla oproti nedonošené 20s verzi obhajitelný motiv - za těch deset let kinematografie hodně pokročila, především samozřejmě zavedením zvuku, 40s adaptace/remake žádný takový důvod nemá, jde jen o o něco technicky lepší zopakování úplně stejného filmu... Zkrátka typický zbytečný remake, jakých je i dnes plno. Kdyby deset let stará verze neexistovala, mělo by tohle smysl - takhle ale spíš ne.(9.4.2013)

• - Spencer Tracy nepovažoval snímek za nic zvláštního. Herectví si však užíval a v masce, kterou nosil ve filmu, se vetřel na druhé výročí svatby Clarka Gablea a Carole Lombard. (Terva)

• - Beatrix Emery měla původně hrát Lana Turnerová a nevinnou dívku, snoubenku Spencera Tracyho, Ingrid Bergmanová. Bergmanová však měla zájem o roli Turnerové a tak došlo k jejich výměně. (džanik)

• - Režisér Victor Fleming dával herečkám facky, aby u nich vyvolal opravdové slzy. (Epistemolog)