Ústřední herecká trojice - Ingrid Bergman, Lana Turner a Spencer Tracy - naprosto skvělá, všichni uvěřitelní, ženy krásné a výborně pasovaly do svých rolí, no a doktor Jekyll měnící se ve své vnitřní rozervanosti v pana Hydea famózní. Z mé strany bez výhrad, mimořádně zdařilé zpracování literární klasiky, kde se vše snoubí, mrazivá atmosféra, výtečné dialogy, snové pasáže i hudba.(2.6.2019)

Na zacatku 30. let vznikla v Americe asi nejslavneji adaptace Stevensonova romanu, v hlavni roli s demonickym Fredricem Marchem. K uspechu ji jiste dopomohly jak uzasne efekty, tak pomerne velka odvaha pri zobrazovani odhalenych zen. Deset let pote, v roce 1941, byl tento slavny film remakovana a slavne dvojrole se zhostil Spencer Tracy. Tato verze nebyla tak sokujici, jako original, ale prisla se sviznejsimi dialogy a lepe propracovanymi postavami. Tezko rozhodovat, ktera z nich je lepsi. Original ma atmosferu spise nemych filmu a skvelou masku, remake zas lepe zahrane rozpolceni Jekyll/Hyde. Tracyho promena sice neni tak ocividna, ale mozna o to je hruznejsi. Rozhodne stoji zato obe verze a je jen na vas, ktera vas zaujme vic. Ja se trosicku vice priklanim k remaku, ale rozdily v kvalite jsou opravdu minimalni.(24.10.2005)

• Frajer42

Spoilery! Spencer Tracy je bezesporu vynikající herec. Ovšem sledovat skoro dvě hodiny jeho rozpad osobnosti mě po určité době značně omrzelo. Taktéž mi neskutečně vadily velmi časté prostřihy zobrazující jeho prapodivné vidiny. S frajerkou jsme si u tohoto snímku vydatně pokecali, neboť je opravdu otřesně nudný. O žánr horor se samozřejmě snímek ani neotře. Vzhledem k době vzniku to ovšem není až tak překvapivé. Mr. Hyde je opravdu hrozně otřesný člověk. Jakmile mu po sérii vynikajících filmařských efektů absolvuje nepostřehnutelnou proměnu, zčerná mu háro a zhoustne mu obočí, tak se z něj stane opravdu krvelačná bestie, která se odváží provádět až tak příšerné věci, že donutí hysterickou ženu začít zpívat!! V té době mi šel opravdu mráz po zádech. Z celého snímku je koukatelný vyloženě jen závěr, ve kterému vyeskaluje jeho neskutečně intenzivní běsnění až do takových kosmických výšin, že za to zaplatí životem až jeden celý člověk. Odporně nudný film. Závěr by si sám o sobě nějakou tu hvězdu zasloužil. Nicméně v celkovém součtu je opravdu jen jednou kapkou čisté vody v oceánu sraček.(16.9.2017)

Hned zkraje se musím přiznati, že znám jen tuto verzi, takže dle toho tak bude vypadati komentář. Předlohu samoz. znám. Shodou náhod jsem měl před mnoha lety štěstí na zřejmě remasterovanou verzi, takže obraz jako víno (i když u pivaře jako já to nedává smysl:) stejně tak zvuk. Ingrid B. je perfektní (jak ve většině jejích filmů a Spencer T. mi zase těžce připomíná ve své druhé podobě, Oldřicha Nového. Ne vážně. Podívejte se na na pana Hydea pozorně a uvidíte.;-) Samoz. kulisy viktoriánského Londýna jsou moje labůžo, takže tady se nemusím láskyplně moc rozepisovati. Kostýmy též. A i když to nemám na plný počet, neznamená to, že bych tento film bral níže, než jiné čb klasiky ze 40tých let. Já vím, že to tak má býti, ale to jak dopadla kdysi veselá a vitální Ivy Petersonová, mě vždy tak nějak zabolí. Tam uvnitř, kde již skoro po zkur....vztazích...nic není. A pochopitelně scény v boudoiru Ivy, který ji pronajal hodný pan Hyde, jsou na tu dobu, parádní studií čistého filmového psychoterroru. P.s. i když to není morálně správné, tak se vždy hodně nasměji u sequence, kdy pan Hyde ztropí nenápadně v onom kabaretu/hospodě (kde pracuje jako číšnice Ivy) vskutku hromadnou rvačku a zapříčiní (záměrně, samoz.) její vyhazov. No prostě...má to promyšlené, ten pán.;-) Jen ten konec nějak nedomyslel. Škoda.(18.10.2020)

Výborná verzia ako po režijnej stránke tak po hereckej. Spojením pôsobivej efektnej stránky s démonickým prejavom Spencera Tracyho funguje viac než presvedčivo a neviem, či by oči inej herečky ako Ingrid Bergman dokázali výstižnejšie vyjadriť strach. K tomu fešná Lana Turner v úlohe doktorovej snúbenice. Proste kvalitná verzia po všetkých stránkach (k dokonalosti mi chýbalo mierne skrátenie pridlhého úvodu).(12.8.2005)

• - Režisér Victor Fleming dával herečkám facky, aby u nich vyvolal opravdové slzy. (Epistemolog)

• - Spencer Tracy nepovažoval snímek za nic zvláštního. Herectví si však užíval a v masce, kterou nosil ve filmu, se vetřel na druhé výročí svatby Clarka Gablea a Carole Lombard. (Terva)

• - Beatrix Emery měla původně hrát Lana Turnerová a nevinnou dívku, snoubenku Spencera Tracyho, Ingrid Bergmanová. Bergmanová však měla zájem o roli Turnerové a tak došlo k jejich výměně. (džanik)