S.Tracy a I.Bergman su veličiny v Americkom filme a takto pokope je to paráda pozerať.Poznám ich ale nevidel som ich žiadny film až doteraz.Kedže prevažne pozerám len horory. I.Bergman zahrala parádne a bola nádherná ale to isté môžem povedať aj o L.Turner.Dr.Jekyll si vedel vybrať spoločníčky.Príbeh nieje ničím výnimočný lebo je veľmi známy.Ale sprac ovanie bolo parádne temné.A Tracyho premena z kladného gentlemana na totálneho psychopata,to bol nekludno úchvatný pohlaď.Tracy bol pán herec.Tá zlomyseľnosť Hyde bola dokonalo bizarná a aj neskonalo úžasná,lebo takéto znázornenie je priam ukážkové.Hudba kvalitne doplnala z vynikajúcim vizuálom . Ťažká psychologická dráma z prvkami romantického thrilleru. Prečo nedám plný počet je ten že vraždy boli len také bez efektu.(18.10.2014)

Dnes nám to tak nepřijde - vidíme prostě tři klasické Jekylly a nejčastěji si prostě pustíme toho nejnovějšího... Jenže zatímco verze 30s měla oproti nedonošené 20s verzi obhajitelný motiv - za těch deset let kinematografie hodně pokročila, především samozřejmě zavedením zvuku, 40s adaptace/remake žádný takový důvod nemá, jde jen o o něco technicky lepší zopakování úplně stejného filmu... Zkrátka typický zbytečný remake, jakých je i dnes plno. Kdyby deset let stará verze neexistovala, mělo by tohle smysl - takhle ale spíš ne.(9.4.2013)

• Frajer42

Spoilery! Spencer Tracy je bezesporu vynikající herec. Ovšem sledovat skoro dvě hodiny jeho rozpad osobnosti mě po určité době značně omrzelo. Taktéž mi neskutečně vadily velmi časté prostřihy zobrazující jeho prapodivné vidiny. S frajerkou jsme si u tohoto snímku vydatně pokecali, neboť je opravdu otřesně nudný. O žánr horor se samozřejmě snímek ani neotře. Vzhledem k době vzniku to ovšem není až tak překvapivé. Mr. Hyde je opravdu hrozně otřesný člověk. Jakmile mu po sérii vynikajících filmařských efektů absolvuje nepostřehnutelnou proměnu, zčerná mu háro a zhoustne mu obočí, tak se z něj stane opravdu krvelačná bestie, která se odváží provádět až tak příšerné věci, že donutí hysterickou ženu začít zpívat!! V té době mi šel opravdu mráz po zádech. Z celého snímku je koukatelný vyloženě jen závěr, ve kterému vyeskaluje jeho neskutečně intenzivní běsnění až do takových kosmických výšin, že za to zaplatí životem až jeden celý člověk. Odporně nudný film. Závěr by si sám o sobě nějakou tu hvězdu zasloužil. Nicméně v celkovém součtu je opravdu jen jednou kapkou čisté vody v oceánu sraček.(16.9.2017)

Výkon Spencera Tracyho, coby pana Hydea, je pro mě rozhodně jeden z nejlepších hereckých výkonů té doby (30. - 40. léta). Člověk se až diví, co svede změna výrazu v obličeji a trocha make-upu pod očima. Film je perfektně natočen a atmosféra je naposto luxusní. Postava pana Hydea v černém plášti a s cylindrem, zběsile běžící po nábřeží Temže, zahaleném do mlhy, to je opravdu zážitek. Bohužel už se mi moc nelíbilo to pojetí pana Hydea, coby hajzla, který mlátí a psychicky týrá svojí milenku. Knihu jsem nečetl, takže nevím, jak to bylo tam, ale daleko bližší mi bylo pojetí Jekylla a Hydea jako Jacka Rozparovače (viz. snímek od Hammeru Dr. Jekyll and Sister Hyde). Ta část, kdy se Jekyll na Hydea promění na delší dobu (zhruba druhá třetína filmu) mě moc nebavila. Ale jinak to byl zajímavej a pěkně udělanej horor a konec byl strhující.(22.9.2009)

Pro mě osobně je verze z roku 1931 mnohem lepší. Samozřejmě svou roli hraje i to že děj filmů je v podstatě identický verze předchozí, tedy už mě moc nového překvapit nemohlo, ale i tak na mě zapůsobila role Fredrica Marcha, jeho projev a hlavně důraz na horrovější pojetí filmu mnohem více než tato mnohem civilnější verze. 70%.(1.12.2009)

• - Beatrix Emery měla původně hrát Lana Turnerová a nevinnou dívku, snoubenku Spencera Tracyho, Ingrid Bergmanová. Bergmanová však měla zájem o roli Turnerové a tak došlo k jejich výměně. (džanik)

• - Spencer Tracy nepovažoval snímek za nic zvláštního. Herectví si však užíval a v masce, kterou nosil ve filmu, se vetřel na druhé výročí svatby Clarka Gablea a Carole Lombard. (Terva)

• - Režisér Victor Fleming dával herečkám facky, aby u nich vyvolal opravdové slzy. (Epistemolog)