Stevensonova klasika tak trochu "požensku", aneb rozdvojený Spencer Tracy a jeho osudové ženy. Tracyho dvojrole naprosto excelentní, zajímavě zpracováno je i jeho proměňování. Hodně "odvážné" Hydovy fantazie - Ingrid Bergman a Lana Turner jako nahé ďáblovy kobyly. Člověk neví, kterou si vybrat. Herecky nejspíš Ingrid, o špetku přitažlivější je asi kráska Lana.(10.8.2005)

S.Tracy a I.Bergman su veličiny v Americkom filme a takto pokope je to paráda pozerať.Poznám ich ale nevidel som ich žiadny film až doteraz.Kedže prevažne pozerám len horory. I.Bergman zahrala parádne a bola nádherná ale to isté môžem povedať aj o L.Turner.Dr.Jekyll si vedel vybrať spoločníčky.Príbeh nieje ničím výnimočný lebo je veľmi známy.Ale sprac ovanie bolo parádne temné.A Tracyho premena z kladného gentlemana na totálneho psychopata,to bol nekludno úchvatný pohlaď.Tracy bol pán herec.Tá zlomyseľnosť Hyde bola dokonalo bizarná a aj neskonalo úžasná,lebo takéto znázornenie je priam ukážkové.Hudba kvalitne doplnala z vynikajúcim vizuálom . Ťažká psychologická dráma z prvkami romantického thrilleru. Prečo nedám plný počet je ten že vraždy boli len také bez efektu.(18.10.2014)

Výborná verzia ako po režijnej stránke tak po hereckej. Spojením pôsobivej efektnej stránky s démonickým prejavom Spencera Tracyho funguje viac než presvedčivo a neviem, či by oči inej herečky ako Ingrid Bergman dokázali výstižnejšie vyjadriť strach. K tomu fešná Lana Turner v úlohe doktorovej snúbenice. Proste kvalitná verzia po všetkých stránkach (k dokonalosti mi chýbalo mierne skrátenie pridlhého úvodu).(12.8.2005)

Remake zpracování z roku 1931 se liší vedle několika drobností především charakterem pana Hyda. Původně neurvalý opičák se v podání Spencera Tracyho změnil na sofistikovanějšího tyrana, manipulátora. Působí tak jiný druh strachu než z Fredrica Marche, daleko hrozivější. Mimochodem používá Hopkinsem proslavené "hanibalovská" nemrkání! Tracy si navíc vystačil i se skromnější maskou, k dokonale rozdílným charakterům mu pomáhá jen nabarvené obočí a věčně opocený obličej. Jeho herecký výkon je kolosální představení, jedno z nejlepších vůbec. Dokonale tak zastiňuje ostatní kvality filmu - dvě kvalitní herečky, svižné tempo a nádhernou kameru. Zatímco jinde by vyčnívaly, vedle dechberoucího Tracyho zůstávají téměř kolikrát nepovšimnuty.(8.11.2009)

Výkon Spencera Tracyho, coby pana Hydea, je pro mě rozhodně jeden z nejlepších hereckých výkonů té doby (30. - 40. léta). Člověk se až diví, co svede změna výrazu v obličeji a trocha make-upu pod očima. Film je perfektně natočen a atmosféra je naposto luxusní. Postava pana Hydea v černém plášti a s cylindrem, zběsile běžící po nábřeží Temže, zahaleném do mlhy, to je opravdu zážitek. Bohužel už se mi moc nelíbilo to pojetí pana Hydea, coby hajzla, který mlátí a psychicky týrá svojí milenku. Knihu jsem nečetl, takže nevím, jak to bylo tam, ale daleko bližší mi bylo pojetí Jekylla a Hydea jako Jacka Rozparovače (viz. snímek od Hammeru Dr. Jekyll and Sister Hyde). Ta část, kdy se Jekyll na Hydea promění na delší dobu (zhruba druhá třetína filmu) mě moc nebavila. Ale jinak to byl zajímavej a pěkně udělanej horor a konec byl strhující.(22.9.2009)

• - Spencer Tracy nepovažoval snímek za nic zvláštního. Herectví si však užíval a v masce, kterou nosil ve filmu, se vetřel na druhé výročí svatby Clarka Gablea a Carole Lombard. (Terva)

• - Režisér Victor Fleming dával herečkám facky, aby u nich vyvolal opravdové slzy. (Epistemolog)

• - Beatrix Emery měla původně hrát Lana Turnerová a nevinnou dívku, snoubenku Spencera Tracyho, Ingrid Bergmanová. Bergmanová však měla zájem o roli Turnerové a tak došlo k jejich výměně. (džanik)