Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

Nekroskop

Já toho Stathama žeru. V (skoro) každém filmu, ať už má jakýkoliv důvod, všechny nakonec ultimátně zrube na hromadu. Tady to není jinak. První část filmu je sice pomalejší, seznamujeme se s postavami a motivací každé z nich, ale jakmile dojde k setkání Luka a Mei, tak to začne a zastaví se to až na konci filmu. A opět se na to pěkně dívá. Ovšem ten závěrečný souboj... to jsem nečekal. ()

rublik05

Po úvodním seznámením s dějem na nás filmaři spustili neuvěřitelný sled akčních scén, ve kterých kraluje Jason Statham a hraje roli, která mu perfektně sedla a zároveň mu jde nejlíp. Příběh má dobrý spád, výbornou akci a v některých momentech i lehce dramatické prvky a emoce. Trochu mi zde chyběly nějaké komediální prvky, jako například nějaké úderné hlášky, které by děj trochu odlehčily a zároveň by mu dodaly určitý feeling, a také působivější závěr. Nicméně jako akční béčko, které si na nic nehraje, a ve kterém Statham servíruje jednoho darebáka za druhým, bez ohledu na národnost či rasu, funguje Safe velmi přesvědčivě. Sice je to pořád těžký průměr, ale milovníci akčních béček si jistě smlsnou. 6/10. ()

Likan7

Statham to zkouší kudy jen může. Chce být béčkovou akční hvězdou, ale do toho mu pořád něco chybí. Safe je další nudný akční výplach, který možná trochu překvapí brutalitou a nekompromisností, ale budete se u něj nudit a dívat se kolik zbývá do konce. Není tu nic zapamatovatelného, nic překvapujícího, jen se jede na neutrál a divák musí vypnout mozek, jinak to bude bolet. ()

john.h

Statham nečekaně dostává první půlku filmu na budku, jako nikdy, pak se ale už rozhodne nebejt za otloukánka a rozjede to naprosto špičkově. Akční scény jsou skvělé, jak co se týče střelby, tak i soubojů tělo na tělo. Scénář trošku překombinovaný. Ruská mafie, čínská mafie, zkorumpovaní policisté, holčička, co nosí v hlavě mafiánské účetnictví a uprostřed toho všeho Statham, kterému byla zavražděna žena, to je trošičku moc věcí najednou. Ale když nad tím člověk moc hluboce nepřemýšlí, tak se to dá překousnout. ()

masekjc

Hodne svizna akce s hvezdnym Jasonem. Ac to tu nekteri prirovnavaji k becku ja si myslim ze je spousta ackovejch filmu ktere nesahaji tomuto ani po kotniky. Jen tak dal....7/10 ()

Lilien odpad!

najhoršie je keď pri takomto druhu filmov , si človek začne všímať detaily, nedaj boh ešte rozmýšľať a počúvať dialógy. Pár postrehov: Čakal som od čínskeho matematického génia niečo viac, keď je v centre takého záujmu nie že si iba dokáže zapamätať pár čísel. To si mohli zohnať aj šikovnejšiu andulku, Ďalej kombinácia Statham, ruská mafia,čínska mafia, policajti,bývalá špeciálna jednotka, starosta, starostov námestník alias Kickboxer už som len čakal kedy sa na scéne objaví Otto van Bismarck s Pruskou armádou a začne bojovať za česť ríše. Čiže pre mňa tento film znamenal uplnú katastrofu, pri ktorej som len čakal na koniec. ()

Zombiepod

Typický Stathamovský akčný výplach, ktorý to tentoraz hrá na sofistikovaný scenár. Niečo na tom ale naozaj je, občas sa tam človek dokáže aj stratiť, strán je tam mnoho, viac mafiánskych a skorumpovaných badguyov, ktorí majú okolo Jasona dosť priestoru na svoje role. Žiadne majstrovské delo sa nekoná, ale hýbe sa to od začiatku do konca, má to gule, Statham po nahodení elegantného obleku štýlovo a chladne kosí všetkých čo mu prídu pod ruku. Takýmto akčňákom sa proste nedá nič pokaziť. ()

beso74

Film, ktorý dokazuje, že v Číne je niekedy výhrou mať aj dievča. (Samozrejme, nie pre jeho rodičov.) A výhrou pre malú geniálnu Číňanku je mať veľkého, vôkol seba päsťami mlatiaceho Amíka (najlepšie Mr. Statham). A pre diváka bažiaceho po non stop akčnom nátere je výhrou pozrieť si ukážku nefalšovanej old schoolovskej akčnej jazdy. Divákovi uprednostňujúcemu Dogmu či netrpezlivo očakavajúceho nového Woodyho (samozrejme žiaden ďateľ, ale Allen) neostáva nič iné ako poradiť peknú jesennú prechádzku, bude to mať na jeho psychiku určite menej devastačné následky, iste, za predpokladu, že sa neobjaví v nesprávny čas na nesprávnom mieste. ()

ANTYCHRYST

Začátek docela dost zmatenej, bojovník, malá a zatraceně chytrá japonská holčička, ruská mafie, čínská mafie, zkorumpovaný poldové. To všechno se plete dohromady, ale pak už to je v cajku, takovej klasickej akčňák ze starý školy. Lepší průměr od Jasona Stathama, slušně to tam řeže, ale nebejt tam on tak max jedna hvězda. ()

TommyDiamond

Co čekat od filmu s Jasonem Stathamem? Pořádnej bourák, sex s atraktivními ženami a v těch lepších případech minimálně pětatřicet mrtvejch. Poznávací znamení: nerad střílím, rozhazím vás hezky po staru (rukamanohama). Ani ve filmu Safe to nebylo jinak. Rusáci padali jak mouchy po kyselým dešti, atraktivní ženy vystřídala čínská holčička, která uměla počítat líp než moje třířádková kalkulačka Casio. Sice žádnej pořádnej bourák jako v kurýrovi tam nebyl, ale to vem čert,,,,, Když budu hodnotit, tak mě film Safe přišel trochu nudný. Je to pořád to samé. Průběh i hlavní herec jsou stejní. Pouze se mění příběh a vedlejší aktéři....... ()

sWONDER

Ďalšia solídna stathamovka. Pitbull Jason sa tu nesere s gangstrami ani s policajtmi, reže to tu hlava nehlava a ide mu no skvele. Temp o je dosť divoké, ale na zaver sa to zbytočne prekombinuje. ()

TSZ

Scénáře filmů, ve kterých obvykle Statham hraje, se nevyznačují přílišnou logikou (a mně to většinou vůbec nevadí), tohle už je ale trochu moc. Blbost z toho přímo pryští, Statham rube a kope co může, víc než jeden bod tomu ale dát nemohu. Opravdu jsem neviděl moc blbějších filmů a to je v mém případě opravdu co říct. ()

Bezda22

Slušná bomba. Akcí narvaný, celkem to šlape. Problém je originalita příběhu. Ale nijak velkej průser to s tim neni. 65% ()

Blutarg

Objektivně bych dal 3/5, ale líbil se mi závěr - když jsem čekal naprosto epický fight Stathama s posledním týpkem, vše se vyřešilo až nečekaně "logicky" a za to dávám hvězdu navíc. To se mi líbilo... ()

Shitonit

Prokroutili se mi voči až na prdel, pak mi spadli na zem a nakonec jsem si na ně šláp. Tak takovej to je nářez. Přiblblá čínská holčička se tváří jak načutlá vopice a hromada idiotů se motá kolem. Pak se přimotá Jásoň, začne všechny vomotávat o kdeco, do toho jakože začnou drsnit drsný Rusoňové ?? no a pak mi zděšením vypadly ty oka a měl jsem po piči. Takže tak. Dvě hvězdy fakt jen za to, že na to dobře nevidím a nemůžu najít čudl s nápisem totální vyjebákovina.. /// no a zas, že jo. sem to sjel po čase znovu, a jsem nucen přepsat komentář.. doplňuji toto: nejedná se o totální vyjebákovinu, ale o dost našláplou jízdu, kde Jásoň rve střeva i s prdelema každýmu, kdo se jen náznakem otře o tu malou čínskou číču. ()

Solverino odpad!

Tak tohle je fakt propadák! Už ani na tu jednu hvězdičku to není. Třeskutá nuda a velmu uspávací záležitost :( ()