Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

Meego82

Aj keď by sa to mohlo už volať Kurier 21 je to jedna z tých lepších Stathamiek viac sa k tomu nedá povedať... ()

StandikK

Tento film mi trochu (ale jenom trochu) připomněl Kurýra. Hlavní rozdíl je v tom, že začátek filmu tvůrci zaspali. Nejdříve se nechá Luke Wright kopat od každého týpka, nechá si zavraždit ženu a pak uvidí z ničeho nic malou číňanku a stane se z něj kurýr...Nic víc se od tohoto filmu nedá čekat. ()

JerryPilsen

Klasická Stathamovština.Jde jen o to kolik jich zlikviduje.Akční scény docela ušly,nebylo to jen holé mlácení.Ovšem střílečky pořád stejné. ()

federer534

Nerozumiem, nechápem ako tu niektorí píšete aká to je sra*ka, aké to je Béčko a podobné veci. To, že tam je veľa akcie a strielačiek to je proste Statham. Má svoj štýl. Už od prvého filmu v ktorom som ho videl si ma získal svojím JA, ktoré používa v každej jednej role ktorú hrá. Film je založený na dvoch stranách: tej zlej ktorú vidíme v dnešnom 21.storočí pravidelne v TV ( korupcia, machinácie, mafia, peniaze ) a tej dobrej hrdinskej a odvážnej, ktorá je v dnešnom svete takmer vyhynutá. Celý príbeh filmu je dobrý takmer presný na toto storočie v ktorom sa rodí tiež pár géniov a podobných osôb, ktoré sú ešte pred narodením na niečo predurčené. Statham to vychytal celé. Snaží sa spáchať samovraždu, keď tu z nenazdajky sa v jeho živote objaví maličká osôbka na ktorú keď sa pozrie tak si pravdepodobne uvedomí, že ešte jeho koniec prísť nemá. A tak sa začína krvi prelievanie na čínskej aj ruskej aj skorumpovanej polícií, ktorú ma na svedomí kto iní než JASON STATHAM.!! Skvelá akcia plná výbuchov, výstrelov a krvi. Nenudil som sa ani na chvíľu, mne sa to teda páčilo úplne !:) Dávam preto slušné 4 hviezdičky !! :. Tú jednu som strhol len pre ten rýchly koniec od ktorého som čakal tak trochu viac ako sa stalo ale teší ma, že sa môžme tešiť aj na 2 časť ktorá príde určite čo nevidieť :) ()

patko7777

Priemerná americká hovadina - stála akcia, nudný príbeh...dá sa na to pozerať ale miestami som pri tom až zaspával - dve * ()

BigMen

Není potřeba hledat nějaký smysl a intelektuální zápletku. Je to prostě Statham. Rychlé ruce, nohy a vždy nabitá bouchačka. Touha po spravedlnosti a odplatě za ublížené. Tento svět potřebuje takové hrdiny a všichni, kdo koukají na tento, a nebo podobné filmy si musí uvědomit, jaký pohled při závěrečném soudu mít. Jason nás baví od dob Kurýra a ještě pár kousků natočí. A vždy bude akční, rychlí a nejen mafie, triáda a další bandy trubek poznají, oč jde. Bavme se a odreagujme se od všedního života, kdy dobro a pravda nevítězí, jak nás v pohádkách učili. ()

pan Spock

Těšil jsem se na pořádnej nášup akce a adrenalinu, který nám většinou filmy s Jasonem Strathemem přináší. Nášup se samozřejmě konal a pořádnej. Ale přesto to jaksi nebylo úplně ono. Akce je tu dost, dokonce na velmi solidní ůrovni. I tak ale nelze zapomenout na fakt, že na začátku byla nějaká holčička, která umí dobře počítat a je unesená. Asi náznak nějaké hlubší zápletky, která se tváří zamotaně, ale naprosto kazí dojem oddychového akčňáku. Nebo ta nadupaná akce kazí dojem zamotané kriminálce. Protože dohromady jim to jaksi moc nejde. Škoda toho. Ale i tak jde o velmi solidní film. Zejména pro "Strathamovce" :) ()

KubaST

Po delší časové odmlce jsem dostal chuť na klasickou stathamovku a byla mi, jako vždy, servírována se správnými ingrediencemi, které jsem očekával a vychutnal jsem si ji náležitě. Jinak vážně, příběh je druhořadý, sloužil jen k tomu, aby nekonečné bitky měly, alespoň trochu, logický spád. Jako fandovi Jasona se mi na to dobře koukalo, proto za 4 ()

JARDAHONDA

Jason Statham předvede svůj tradičně naspídovaný adrenalinový koncert. Snímek je svižný, nepostrádá drive ani nabité akční scény. Nudu jsem nezaznamenal, navíc jsem příznivcem tohoto žánru. Takže u mě dobrý.. Závěr = 85% ()

Re4per

Film na mě působil rozpačitě.Né jako ostatní Stathamovi pecky typu Kurýr 1 - 3.Herci občas přehrávají,scénář mohl být důmyslnější.Nápad to byl dobrý,ale dalo se z toho vytlačit mnohem více.Ode mě 3* a to je díky Jasonovi. ()

Blade87

Klasicky je Statham nezranitelný, stříli a mlátí všechny, kteří se na něj nebo jeho čínskou svěřenkyni trochu křivě podívají. Dějově film za moc nestojí ale protože je Statham jeden z mých oblíbených, tak se mi film líbil na 4*. ()

len.tilka

Jason jako týpek na dně, kterýho vytáhne asi třívteřinový pohled na čínskou desetiletou matematickou frajerku a cestou necestou si porcuje Rusáky, Číňany a když už sme v ráži, tak i pár Amíků, nejlépe poldů. Přestane ho bavit, že jen kolem něj všichni jeho kámoši umírají, tak se rozhodne to praktikovat i na jiný, ať si taky užijou a třeba při tom i něco vydělá. Vypadá to, že něco bere, protože jeho reakce a neklesající síla jsou neuvěřitelný. Vlastně to ani moc děj nemá, čekala sem ostrou psycho frajeřinu, ale je to prostě normální akčňák se všema grádama, akorát si tam ti všichni zabijáci házej mezi sebou tu prťavou asiatku. ()

Ejvi

Prostě Jason Statham, co více je třeba dodávat? Zábavná podívaná plná nekonečné korupce a šarmu hlavního hrdiny.. Přesto tam bylo i na můj vkus až moc střílení, a to už je co říct. ()

CrashHP

Jason Statham ako ho poznáme, rodený pre úlohy v akčných filmoch. Tentokrát sa má postarať o malé dievča, ktoré musí ochrániť za každú cenu. ()

NAILBOMB

Klasická Stathamovka, pošmákl jsem si, ale....... proč muselo být hlavní pointou nějaký zsr. děcko??? No, dobrá, bylo potřeba asi ukázat divákovi, že i ten, kdo zabíjí lidi bez ohledu na národnost a sílu a styl boje, že i takový člověk může mít v sobě lásku k dětem...... Nemám nic proti dětem, ale za tu malou beru 20% dolů. ;-) ()

danny79

Klasicka “stathamovka” tj. beckovy akcnak se Stathamem v hlavni roli. Vsechny(temer) jeho filmy jsou uplne stejne, trochu prihlouple s absecni logiky, hodne akce, kde je Statham neporazitelny, nesmrtelny …. Po technicke strance jsou filmy slusne provedene a musim rici, ze me absoultni vetsina z nich bavi. Z obrovskeho mnozstvi akcnaku ktere se toci, je prevazna cast balast a "Stathamovky" v nich skoro vzdy vycnivaji nad prumer a nikdy nedosahnou vrcholu. ()

Vernissage

Toto byla velice zajímavá záležitost, ostatně jak se kolikrát u Stathama stalo, v první třetině nic překotného, ale najednou do sebe všechno začalo zapadat a finální zážitek předčil prvotní sled událostí... ()

bloks

Dynamicka strielacka, kde posledna polhodina ma nevidane tempo. Pocet mrtvych a akcnost scen presahuje normalne medze a prave preto to nie je bezny film. ()